[ leka @ 14.01.2002. 14:27 ] @
Koristim TDBGrid za neke podatke iz baze (Borland C++ Builder 5.0) i interesuje me da li je iko osim mene imao problema sa podesavanjem istog? Konkretno treba da ISKLJUCIM korizontalni scroll-bar, da se uopste ne pojavljuje cak i ako neke kolone izlaze iz okvira...

Jel neko zna kako to da uradim? Nema nikakav class-member koga bi mogao da upotrebim za to...

Pokusacu da nadjem odgovor na community.borland.com ali ne verujem da ce uroditi plodom.
[ Gojko Vujovic @ 14.01.2002. 14:44 ] @
Ne znam konkretan odgovor na tvoje pitanje, ali dok ne nađeš nešto bolje, probaj nešto na ovu temu:

U Delphiju se horizontalni scrollbar, na primer na ListBox-u može podešavati slanjem poruke LB_SetHorizontalExtent, i to ovako nekako:

SendMessage(Handle,LB_SetHorizontalExtent,FMaxItemWidth,0);

FMaxItemWidth se ručno izračuna, kao ukupna širina svih elemenata. Pretpostavljam da stavljanjem ove vrednosti na 0 možeš isključiti horizontalni scrollbar. Onda se još mora izmeniti i WndProc te komponente, i to tako da pre pozivanja inherited WndProc-a, radi skrolovanje (Perform(WM_HScroll,SB_Top,0);) i opet računa širinu hor. scrollbar-a.. to sve naravno ako ti treba njegovo pravilno ponašanje, a ako samo hoćeš da ga ukineš, ovo sve možeš da izostaviš.

Ali da naglasim - ovo se sve tiče delphija i zaista nisam u mogućnosti da isprobam kako bi to funkcionisalo sa TDBGrid-om u C++ Builderu - to ostavljam tebi da probaš i javiš da li je uspelo :).. Nadam se da će barem malo pomoći - ako ne, sorry

Poz.
[ leka @ 14.01.2002. 17:39 ] @
Ma ja taj problem imam SAMO sa TDBGrid-om! :) Ludo ali istinito! Za sve ostalo mogu da podesim scroll-barove koje zelim da se pojave, naravno mogu i kompletno da ih iskljucim ako zelim, ali ovde nema pojma...
- Ja ne kazem da je nemoguce, nego kazem da ne znam kako - standardni nacin (scroll* vrednosti) ne postoji...
[ Riste Pejov @ 15.01.2002. 13:27 ] @
Uzmi TDBAdvStringGrid sa http://www.tmssoftware.com
mnogo je bolji od standardnih gridova iz CBuildera
najbolji grid koji sam ikad koristio

TDBAdvStringGrid i TAdvStringGrid
tekuca verzija je 2.0.1 ( ali kad printas iz TAdvStringGrid v2 printa i jednog reklamnog stringa )

ukoliko hoces da isprintas to bez reklame moraces koristiti verziju 1.9.4 http://www.tmssoftware.com/advgrid.htm (ovog linka nemas na njihovog site-a )

btw: ne daju ti source ukoliko ga nisi platio, ali je fully functional


[ leka @ 15.01.2002. 13:48 ] @
Ama, meni treba samo da iskljucim horizontalni scrollbar covece, ne treba mi stampa uopste! :)
[ Riste Pejov @ 18.01.2002. 13:26 ] @
dap
ako probas TMS-ove gridove i videces sta sam hteo reci
nema boljih
[ leka @ 18.01.2002. 13:49 ] @
Ne riste, meni ovo ne treba... :( Uopste nemam potrebu za ovako "nabudzenim" tabelama. Ono sto meni treba je obicna tabela koju mi daje TDBGrid, i jedni stvar koja mi fali je da iskljucim glupavi scroll bar, zelim da tabela ima samo vertikalni scroll bar! :)