[ wux @ 29.05.2004. 09:29 ] @
Detaljno uputstvo na http://forum.gsmhosting.com/vbb/forumdisplay.php?f=239
Naravno, sve radite na svoju odgovornost!!!
Ne znam da li je lepo da kao novajlija kritikujem, ali... da li su domaći mnogo iskusniji stručnjaci zakazali, ili je i ovde slučaj "pošalji 100 dinara pa ću ti reći kako".
Ja sam otključao c60 dobijen od Telekoma - radi bez ikakvih problema i sa 064(post paid) i sa 063(pre paid) karticom koje imam. Jedino preporučujem da prethodno skinete fullflash (ja sam ga imao) jer mi je posle unlock-a malo pobrkao setovanja (ne mora da znači da će i vama, ali..), ali sam nakon uploada fulflash-a imao sve po starom.
Ako nekome nije jasno šta treba da uradi, mogu i da prepričam.
Pozdrav
Milan

PS
Nije mi cilj da nekome "otimam hleb iz usta" kako je to neko napisao u nekom od foruma, već da podelim svoje iskustvo sa drugima.
[ dojran @ 29.05.2004. 22:13 ] @
Ipak je brze sa testpointom.
[ legija @ 30.05.2004. 00:39 ] @
Hehe -;)
Unlock pomocu java apleta je ok, zbog garancije.
Brze je na test point, a i u slucaju da nesto krene naopako, ipak je lakse sa test pointom.
[ POWER SOUND D.O.O. @ 30.05.2004. 02:00 ] @
To kod pravih majstora radi i ovako i onako,i sve ide brzo.....hehehe
[ mrcina @ 30.05.2004. 09:32 ] @
ma ok je to ali sta kad ih imas nekoliko komada trebas izgubiti cijeli dan,inace interesantna stvar ali nista novo.
Citat:
POWER SOUND D.O.O.:To kod pravih majstora radi i ovako i onako,i sve ide brzo.....hehehe

ovo ne skontah?!
[ POWER SOUND D.O.O. @ 30.05.2004. 22:36 ] @
ma nema veze.....zna onaj kome je namijenjeno...

Ali ...i ja bih volio da nas se Tito vrati........

Pozdrav....
[ Lazarevac @ 31.05.2004. 10:12 ] @
Poz
Moze li neko da attachuje konkretno fajlove koji su potrebni za unlock
jas am skinuo sa nekog spanskog sajta ovo

Aplicación JAVA PX5AMD
Descripción: Nueva versión de la aplicación JAVA necesaria para poder liberar los M55 v.11 sin necesidad de realizar el “Test Point”.

Novedades:

- Añadido un sotisficado análisis antes de realizar el parcheo del “bootcore”.
- Corregidos pequeños bugs con el backup del “bootcore”.
- Una vez hecho el parcheo deberían funcionar las flashes Winswup.
- Ahora la aplicación tiene un menú de usuario. Se puede elegir entre: "1" - backup bootcore, "2" - patch bootcore & "0" – exit.

También es útil en los terminales Siemens A60, C60 y MC60. Una vez aplicado el parche JAVA es posible la lectura de eeprom, bootcore y fullflash con Freia build 10.

No es posible la liberación sin “Test Point” mediante esta aplicación con los modelos A60, C60 y MC60.


Ali kad je ubacim u fon i pokrenem projavi gresku cannot create classin file tako nesto



Molim vas uputite me na konkretan link za download tog java apleta, i ako moze neki mini tutorial.
[ wux @ 31.05.2004. 12:04 ] @
midlet PX5AMD ne radi na sw25. Ja sam vratio na 23, patch-ovao bootcore, u frei upisao novi bootcore sa onog foruma (goodc60bootcore[1].ace.txt - treba obrisati ekstenziju txt i raspakovati) i onda upgrade-ovao na sw25.