[ stil @ 30.05.2004. 13:55 ] @
Naziv teme sam sve kaže.Treba mi šema ovog filtera.Imam neki bezžični koji kada se prikači na telefonsku liniju prilično ima šuma koji sigurno potiče od tel.linije.
Radi se o Motorola cordless series 800 sa digitalnom sekretaricom.

Nešto kao ovo ali mi treba samo filter.
http://www.lastar.net/product.asp?cat%5Fid=4201&sku=23572



Surfing the Internet, e-mailing and faxing have become routine daily activities. Therefore, it is becoming more and more important for your telephone line connection to be fast, clear, protected and uninterrupted. Outside noise such as electromagnetic waves from various radio devices and instruments could decrease your modem/fax transmission speed and interrupt your Internet connection or telephone conversation.


The TelCheck Pro provides a sophisticated noise filter to improve your line connection. It is also equipped with a surge protector to protect your modem/fax/telephone from dangerous accidental power surges. In addition, it was also designed with a circuit that protects your connection from interruption by other telephone stations. With the TelCheck Pro, you can relax knowing that virtually nothing can come between you and the Information Superhighway.

* Connector:
o Input: RJ11 6p4c Jack
o Output:RJ11 6p4c Jack
* Quickly check if the line is analog signal
* Easy to identify the polarity of the line
* Tells you if the line is over current
* Prevents your modem from damaged by plugging in incorrect telephone system
* Easy to identify the connecting status of the line wheter it is a new installed line or an existing line
* Compact and easy operation
* Line noise filter reduces RFI interfering




ps.

Svaka ideja kako da rešim ovaj problem je dobrodošla.

Poz.
[ MyWay @ 26.06.2004. 13:13 ] @
Citat:
stil: Naziv teme sam sve kaže.Treba mi šema ovog filtera.Imam neki bezžični koji kada se prikači na telefonsku liniju prilično ima šuma koji sigurno potiče od tel.linije.

Tek sam te danas spazio...
Obzirom na to da sumnjaš u gore citirano, onaj uređaj ti NEĆE pomoći, jer ako je noise već generisan na liniji nema ti druge nego da zoveš 977 i prijaviš smetnju.
Koliko sam mogao da vidim, ovaj uređaj ti 'pomaže' kod EMT koji bi mogli da prave šum na tvojoj strani i kao surge protect (zlu ne trebalo).
[ stil @ 26.06.2004. 17:01 ] @
Problem je odavno rešen.

Dotični telefon nisam ja koristio nego ćale.Video sam kasnije da adapter za njega nije orginalni.Dodao sam mu stabilizator napona 7812.Postavio sam ga na kabal od adaptera na otprilike 10cm od ulaza u telefon.Time sam dobio poboljšanje oko 30%.Sasvim slučajno sam sklop obuhvatio šakom.Šum je tada bio eliminisan 80%,što je bilo zadovoljavajuće.

Sklop sam zatim obavio izolacijom(papirom),a zatim aluminijumskom folijom.Ovo rešenje nije bilo kao kada se uhvati rukom.Opet sasvim slučajno sa ovakvim rešenjem sam dodirnuo antenu baze.To je bilo to.

Kada se telefon na stolu sad pogleda on izgleda smešno,ali funkcioniše.

Mada me još uvek zanima kako eliminisati EMT šum.Neka konkretna šema koja je isprobana bila bi dobrodošla.

Poz.