[ djos @ 01.06.2004. 09:26 ] @
Pitanje 1

Kada uzimam jedan podatak iz tabele i hocu da ga stavim u jenu promenljivu imam problem sa tim posto mi je to polje u tabeli duzine 250 kada odradim sledece promenljiva nema vrednost koju treba da ima:


$query = "SELECT id_oglas, id_firme,naziv, angazovanje, kategorija, staz, sprema, tekst
FROM $oglas_tablename WHERE id_oglas = '$id_oglas'";
$result = mysql_query($query);
if(!$result) error_message(sql_error());

$query_data = mysql_fetch_array($result);
$id_oglas = $query_data["id_oglas"];
$naziv= $query_data["naziv"];
$kategorija = $query_data["kategorija"];
$sprema = $query_data["sprema"];
$staz = $query_data["staz"];
$angazovanje = $query_data["angazovanje"];
$tekst = $query_data["tekst"];


i sve varijable dobiju zeljene vrednosti iz baze osim $tekst. Mislim da je problem u duzini polja (ono je jedino 250, ostala su dosta kraca). Ima li ko kakvo resenje za ovo????


[ NikolaVeber @ 01.06.2004. 09:42 ] @
Tu ne bi trebalo da bude problema... Jesi li siguran da je sve dobro zapisano u bazu? (da nisi pogresio tip podataka polja)

I sta tacno dobijes za vrednost $tekst? Koju vrednost?
[ djos @ 01.06.2004. 15:29 ] @
za vrednost varijable $tekst ne dobijam nikakvu vrednost dok za sve ostale vrednosti dobijam vrednosti iz tabele. Bas sam sve to ispitivao i na kraju sam pomislio da je problem u duzini jer su sva ostala polja do duzine 30 a ovo je 250 pa sam mislio da je to problem. Polje tekst i naziv su u bazi tipa varchar samo je prvo duzine mislim 30 a tekst je 250 i imam upisan podatak u to polje. Ako neko moze da odgovori u cemu je proble sto pre.
[ bzero @ 01.06.2004. 16:03 ] @
Ako je polje tekst stvarno popunjeno u bazi, iza mysql_fetch_array() stavi:
Code:

print_r($query_data);

pa vidi sta si sve povukao iz baze.