[ Ivan Vasić @ 02.06.2004. 15:44 ] @
Pojavila mi se par puta ovakva poruka (pogledaj attached image), i nisam uspeo da provalim sta je u pitanju.
Svaki put sam bio zakačen na net, ali mora da ima neki program u pozadini koji je ovo startovao.
Kako da ga provalim ?
[ matija-s @ 02.06.2004. 17:47 ] @
Nije virus nego ti je to messenger service.To je alat koji sluzi administratorima da posalje jednu poruku (npr. server se resetira, molimo sejvate sav svoj rad) na vise rachunala u lan-u.
Mislim da je to po defaultu ukljucheno na windozama i neki ljudi su se sjetili da bi to mogao biti dobar nacin za reklamirat se pomocu tih pop-up prozorcica.

Da bi to zaustavio odi u cmd i upishi: net stop messenger

Ili u administrative tools u control panelu nadji services i rucno zaustavi servis koji se zove messenger.


Matija
[ Ivan Vasić @ 02.06.2004. 20:15 ] @
Pretpostavio sam, ali kako je moguće da mi šalje message skoro odmah čim se zakačim na net ? To bi značilo da im je odmah poznata moja IP adresa -> nešto mora da oda moj IP.

I ne znam da li je fora da isključim messenger, više me zanima gde je "rupa" u sistemu tj. kako i zašto meni šalju ove gluposti.

???
[ Goran Mijailovic @ 02.06.2004. 22:54 ] @
Rupa ti je servis messenger ala sponzoruse.com (vidi ovo): http://www.elitesecurity.org/tema/43243/0#284443
Iskljuci servis.
Pozdrav
[ matija-s @ 03.06.2004. 13:58 ] @
Nema rupe, jedina rupa je taj messenger service.Samo ga ti lijepo iskljuchi i neces vise dobivat te poruke.


Matija
[ Goran Mijailovic @ 03.06.2004. 21:17 ] @
Evo ti program za gasenje messengera (shootthemessenger.exe)
[ Ivan Vasić @ 04.06.2004. 01:17 ] @
Ma nije frka da ugasim messenger al više bih voleo da znam otkud im moj IP čim se zakačim na net (jer ne vidim kako drugačije mogu da mi šalju msg).
[ Goran Mijailovic @ 04.06.2004. 20:06 ] @
Ja mislim da oni stalno to pustaju, pa kome je messenger service ukljucen njemu se i prikaze pop-up prozor sa porukom, a kome nije naravno da ne.
Evo linka:
http://www.wired.com/news/technology/0,1282,55795,00.html