[ vladab @ 03.06.2004. 08:13 ] @
Napravio sam program za interpolaciju pomoci Newton i Lagrange-ovog interpolacionog polinoma. Kada startujem proces grafik mi ima neke "ekstremne" tacke, tj ima spiceve tamo gde ne treba da ih ima. Jel to bug i komponenti TChar ili ne valja moj polinom? Mada, poredio sam sa drugom koji je to isto radio u Javi i grafici nam se isto ponasaju (sem ovih tacaka).
Vidite kako to izgleda:
[ neor @ 03.06.2004. 08:33 ] @
Koliko vidim sve te tacke su ti smaknute tacno za 5 pa potrazi u tvom kodu neko +/-5 koje ti kvari sliku kad su tacke celi brojevi.
[ stalker @ 03.06.2004. 18:47 ] @
Ali Vlado, kod druga sve lepo radi - nema tih glitcheva?
(ja imam 98, malo verovatno, ali mozda je do xp-a)
Da li su ti u tim glitchevima tacke za interpolaciju
[ vladab @ 03.06.2004. 21:37 ] @
Hvala na pomoci! Uglavnom sam sredio.
Inace nije ni bug, ni ne znanje, vec posledice umora (imao sam jednu zaostalu liniju koda u kojoj sam pokazivao drugu kako da odradi nesto, a mrzelo me da otvaram novi projekad zbog par linija koda...)
[ stalker @ 04.06.2004. 06:05 ] @
Super. Mozes li sada kada se zavrsilo da kazes kako je izgledala ta linija. Strasno me zanima kako si uspeo da napravis ono, da su mi rekli to da napravim - ne bih znao, majke mi:) To moze da ti bude i pocetak algoritma za oilpaint - bez zezanja:)
[ vladab @ 04.06.2004. 07:03 ] @
Citat:
neor:Koliko vidim sve te tacke su ti smaknute tacno za 5 pa potrazi u tvom kodu neko +/-5 koje ti kvari sliku kad su tacke celi brojevi.

Mislim da nema potrebe da pisem kod...