[ dr_voja @ 16.01.2002. 20:02 ] @
Hteo sam da izvedem pomeranje na ekranu, npr. elipse (FillEllipse procedura). Prirodno, zadao sam da brise prethodnu, a crta novu pomerenu , recimo, za 1 po x osi. Ali kada pustim program, javlja se treperenje i kretanje ne izgleda prirodno. Kako to da eliminisem?
[ pista @ 17.01.2002. 02:48 ] @
Skini komponentu DelphiX. Mozes da pravis igre !
Koristi DirectX , mozes da radis sprajtove (nema seckanja i treptanja pri skrolovanju ili animaciji) , da koristis zvuk , cak i da radis u Direct 3D-u , na primer da pravis 3D igre , ima i podrska za igranje preko LAN-a i Interneta za pravljenje multiplay igara ...
Sve to imas na: http://turbo.gamedev.net/delphix.asp
[ kajla @ 17.01.2002. 18:24 ] @
Citat:
dr_voja:
Hteo sam da izvedem pomeranje na ekranu, npr. elipse (FillEllipse procedura). Prirodno, zadao sam da brise prethodnu, a crta novu pomerenu , recimo, za 1 po x osi. Ali kada pustim program, javlja se treperenje i kretanje ne izgleda prirodno. Kako to da eliminisem?

Da li se radi o Pascal-u, Delphi-u, za koji operativni sistem?

poz.
[ pista @ 18.01.2002. 01:35 ] @
Ocigledno da je za Delphi , komponenta se zove DelphiX , i naravno za windows od 95-og pa nadalje (98,2000,Me,XP) ...
[ kajla @ 18.01.2002. 11:56 ] @
Nisam se dobro izrazio...uglavnom pitanje je bilo upućeno pokretaču teme, tj. da li tu animaciju pravi u Pascal-u ili Delphi-u, da li za win/dos/linux?

poz.
[ Genie @ 06.02.2002. 15:51 ] @
Citat:
pista:
Skini komponentu DelphiX. Mozes da pravis igre !
Koristi DirectX , mozes da radis sprajtove (nema seckanja i treptanja pri skrolovanju ili animaciji) , da koristis zvuk , cak i da radis u Direct 3D-u , na primer da pravis 3D igre , ima i podrska za igranje preko LAN-a i Interneta za pravljenje multiplay igara ...
Sve to imas na: http://turbo.gamedev.net/delphix.asp


Da li neko zna da li negde kod nas moze da se kupi CD sa DirectX SDK na njemu? Kod nas je tesko skinuti 140MB sa interneta.
[ Riste Pejov @ 07.02.2002. 02:48 ] @
covek fino pitao za kretanje elipse
a vi iz toga uradili 3d pucacinu :D
[ Riste Pejov @ 11.02.2002. 15:50 ] @
Resenje je duplo baferovanje,
prvo uradis memoriski bitmap iz
contexta na kom se elipsa renderira (canvas prozora)
onda renderiras novi elipsu na bitmap
i sledece je da renderiras bitmap na context prozora uz pomoc BitBlt WINAPI finkcije, u VC++ ovo sigurno radi

ako imas problema onda mogu da ti VC++ kod prevedem u delphi
kad imam vremena