[ [PirotMaster] @ 04.06.2004. 11:18 ] @
Poz,

Zelim da podignem IRC server pod Windowsom. Koji mi prog preporucujete?
Imam neki IRC server i u njemu ima polje da se unese "IRC SERVER NAME". Tu unosim npr irc.pirotmaster.net zatim kliknem na start i server se podigne, probam iz mIRC-a da se konektujem i ono nece, a kad ukucam umesto irc.pirotmaster.net u mIRC-u 127.0.0.1 onda radi?! Da li potrebno da se kupi irc.... domen?

Pozdrav!
[ Paxy @ 04.06.2004. 15:23 ] @
Dovoljno je da upises ime tvog racunara ako hoces sa tog racunara ili iz LAN-a da se konektujes.

Ako hoces sa interneta moras saznati svoju IP adresu na internetu.
[ [PirotMaster] @ 05.06.2004. 13:37 ] @
Da da da to za IP sa interneta znam,... ali kako da koriscnici sa interneta se kace na moj server a da ne unose IP nego npr irc.pirotmaster.net ??

Hvala
[ VinDiesel @ 06.06.2004. 00:36 ] @
I varijanta (FREE :))
mozes da registrujes svoj dynamic dns (ima ih nekoliko, najbolji je no-ip.com). dobijas adresu: imekojehoces.no-ip.com
i kazes samo ljudima koji se kace na tvoj server to

II varijanta ($$$)
registrujes .com/net/org/misc domen koji ima DNS management
u tom managementu mozes da podesavas CNAME, URL framing, forwarding, cak i MX (sto je nebitno u ovom slucaju). Ako imas staticku IP, ukucas je u polje CNAME, a za ime stavis irc -> irc.tvojdomen.com(/net/org/misc) i to je to.
[ [PirotMaster] @ 06.06.2004. 12:45 ] @
Aha

Ok.
Bas ti hvala! Samo jos nesto! Imam moj domen .net kako da na njega stavim ovo irc.nesto.net ???
Hvala
[ VinDiesel @ 06.06.2004. 14:41 ] @
Pa, napisao sam vec :)

Ali ajde, malo da uprostim:

U Control Panelu accounta za domen trebalo bi da se nalazi DNS settings/management/blabla. Tu bi trebalo da se nalazi lista trenutno aktivnih aliasa (www, email, proizvoljni). U tu listu dodas irc, upises mu host name ili address (u tvom slucaju tvoja IP adresa), izaberes cname ili address (ili sta vec ima) i to je to.

[ [PirotMaster] @ 06.06.2004. 20:30 ] @
Aha hvala skontao sam

Bas ti hvalaaaa!