[ emiru @ 04.06.2004. 13:48 ] @
Problem je sledeci, u toku rada se desava da pise cable unpluged, ali znam da nije u tome problem, vec u softweru, desavalo se kada ukljucim winamp da pukne veza sa ostalim racunarima. Pomagajte!!!!!!!!!!!
[ Paxy @ 04.06.2004. 15:20 ] @
Ja znam da se todesavalo kad sam koristio losu mreznu karticu.
Proveri da li svetli lampica pozadi kada ti to pise !
[ filo @ 04.06.2004. 23:28 ] @
za pocetak ti ipak proveri kabl i konektore, mreznu kartu i eventualno patch panel i switch
[ emiru @ 05.06.2004. 11:35 ] @
promenio sam kablo, odnosno stavio sam novo, ali eto opet se desavalo. Sinoc sam stavio novu mreznu, i trajalo je citavu noc, ali evo pre pola sata su mi javili da se opet javio problem. Ne znam u cemu je problem. Da napomenem, isto se javljalo, juce kada sam palio winamp, a kada bih restartovao komp nekada se desavalo da je mreza automatski iskljucena, i norton antivirus je disable. Ima li sanse da e neki virus?
[ emiru @ 05.06.2004. 11:40 ] @
Da napomenem jos nesto.
Na istom racunaru mi se desava i da se monitor ugasi iz cista mira, i mora se resetovat komp, postavio sam sistem xp pre 10 -tak dana.
[ AleksandarS @ 07.06.2004. 12:26 ] @
To gasenje je virus, verovatno blaster. Lako ces saznati ako skines removal tool i zakrpu sa Microsoftovog sajta.

Ako nije, moguce je da neka od kartica ne leze kako treba u slot pa ti pravi kratak spoj.

Ako si promenio i kabl i mreznu karticu, proveri da nije u pitanju drugi kraj kabla: port na switch-u, stavi kabl u drugi port. Isti kabl (problematicni) probaj na drugom racunaru. Da li i na drugom imas problem? Mora da je hardwerska greska negde u pitanju.