[ e7num @ 04.06.2004. 15:46 ] @
Evo problema: Ovo nisam znao gde da stavim, u windows ili ovde u mreze al evo:

Pokusam povezati 2 komisa sa UTP (crossover na kablu).IP adrese su podesene kako treba (192.168.0.1 i ...2).Problem koji dobijam je da kada sa jednog pingujem dobijem reply...a kada sa drugog pingujem predhodni, dobijam Timeout.
Radi se o mreznim karticama Windbond W89C940 (koji je na 10Mb) i SiS 900 (koji je integrisan, i podrzava 100Mb).
Pokusao sam sve sto znam, a ranije sam sve to radio opusteno,bez problema. Cak sam sad od ludosti deinstalirao windows XP na jednom(oba su na XP professional) i nista, misleci da su protokoli malo kvarni.Cak sam probao i jos jedan kabel i nista, menjao sam Winbond sa drugom karticom iste vrste, isti model, i opet isto.Stavio sam oba winbond kartice u oba kompisa i neradi, uvek dobijem 4 tura od Request timeouta.Ovo nikad nisam video, i nadam se da neko zna ovaj problem da resi, jer me davi vec 3 dana!!!

Hvala!
[ Gojko Vujovic @ 04.06.2004. 17:10 ] @
1. ugasi firewall pa probaj onda
2. daj nam ipconfig /all i arp -a output sa obe mašine posle pokušaja pingovanja i prethodnog gašenja SVIH firewalla koje eventualno imaš, uključujući i windowsov builtin
[ totovic @ 22.06.2004. 11:48 ] @
Slazem se, cim jedan moze da pinguje drugi, a obrnuto ne moze, definitivno nije kabal. Jedino sto je moguce da je ukljuce firewall. Ako imas ZoneAlarm ili slicno, iskljuci ga. A proveri i u Internet Properties, karticu Privacy, smanji firewall na MEDIUM ili na LOW. Morace da funkcionise.