[ phiber @ 06.06.2004. 09:28 ] @
Halo ekipa, evo da se javim malo, novi sam ovdje.

Nedavno sam nabavio IBM P260 monitor i u toku transporta uspio sam ga zagrebati. Ogrebotina je mala, cca 1mm X 1mm ali posto se bavim grafikom me smeta. Da li itko ima ideju kako to srediti? Da li je moguce kako zamjeniti to staklo koje sam zagrebao? Navodno postoje i tekucine koje to mogu 'pokriti' ali ekipa u CRO je potpuno neinformirana o tome.

Puno hvala,

Matija
[ sasa022 @ 06.06.2004. 22:37 ] @
Probaj u servisu za reparaciju auto stakala ( glass servis ).Mozda mogu da pomognu.
[ lancia88 @ 07.06.2004. 00:18 ] @
Pozdrav,
definitivno postoji polir pasta kojom se takve stvari resavaju. Moj serviser mi je svojevremeno pominjao da se poliranjem skida neki fabricki nanesen sloj emulzije koji ima gotovo svaki ekran ali da je to u sustini zastita bez koje su cak i nesto bolje boje. Nisam siguran da sam ovo tada bas dobro razumeo, ali sam gledao kako sitne zagrebotine uz malo trljanja nestaju sa ekrana. Malo mi je komplikovano da kontaktiram opet ovog momka (ne radi vise kod mene) ali ako niko ne bude znao o toj pasti kontaktiracu ga i napisati o cemu se radi.
Pozdrav
[ kUdtiHaEX @ 10.06.2004. 07:54 ] @
@Lancia

Emulzija nije tu tek tako. Sa druge strane, na jednom monitoru koji je cesto bio brisan hemikalijom za brisanje stakala pojavila se mrlja tj. taj sloj se skinuo i poprilicno loshe izgleda.

Sto se ogrebotine tice, ako nadjes pastu koju koriste za poliranje avionskih stakala, tvoj problem je 100% resen. Mislim da ti glass service ne moze puno pomoci.
[ lancia88 @ 10.06.2004. 08:47 ] @
Pozdrav,
mozda nisam bio dovoljno precizan: nisam pominjao da je emulzija bez veze na ekranu, rec je o skidanju sloja emulzije upravo pomenutom polir pastom. Hemikalijama za pranje stakala u domacinstvu ce se vec po prvom trljanju stvoriti mrlje po ekranu koje uzasno nerviraju dok ih suvom krpom ne ispoliras pa se ne vide. Sve vreme govorim o poliranju pastom koja ume da skine jedan sloj emulzije ali tada ne proizvodi negativne posledice.
Pozdrav
[ kUdtiHaEX @ 10.06.2004. 13:11 ] @
Dobro, nismo se razumeli
[ phiber @ 14.06.2004. 00:52 ] @
hvala na odgovorima, ovaj tjedan cu se malo raspitati o ovim pastama pa cu postati ovdje kako je proslo.
[ phiber @ 30.06.2004. 22:49 ] @
malecni update - nakon poprilicno trazenja uspio sam se dokopati paste za poliranje avio stakala. Koji je nacin upotrebe ovoga? premazati samo ogrebotine ili? suha ili mokra krpa?

hvala
[ lancia88 @ 30.06.2004. 23:08 ] @
Pozdrav,
poliranje inace podrazumeva utrljavanje i to se vrsi prethodnim nanosenjem paste i trljanjem suvom krpicom dok u potpunost ne bude nestala pomenuta ogrebotina ili ne postane izvesno da je trud uzaludan (nadamo se da ovo drugo nije)
Pozrdav
[ phiber @ 01.07.2004. 15:46 ] @
nadam se da nece doci do toga Lancia88. :)
Evo, cim stigne pasta budem probao srediti ogrebotine pa postam kako (ni)je proslo. (usput, koliko mi je pilot rekao, to je neka pasta - mlijeko sa posebnim granulama)
[ IvanaTOT @ 06.09.2004. 14:34 ] @
kupi si novi ..