[ Boris Lozac @ 07.06.2004. 02:35 ] @
Pocelo je da mi se desava da kad hocu nesto da snimim ili uslikam sa TV kartice (Pinnacle PCTV) da cim kliknem na neki od ta dva, kompjuter se restartuje......
Imam je vec duze vreme, vise od godinu dana, i nisam imao nikakvih problema sa njom, radila je odlicno......
Da nije mozda problem sto sam stavio nove drajvere za plocu(Asus A7N8X-X)...???
Mislim ne bi trebalo, ipak novi drajveri treba da poboljsaju stvari, ne da pogorsaju..
Ako neko zna u cemu je problem, do cega moze da bude, mozda do graficke ili tako nesto....?
Nista na kompjuteru nije menjano osim tih drajvera......
Da li mogu da vratim stare drajvere za plocu, da li je to komplikovano ili ih jednostavno instaliram preko ovih........
Ako neko zna sta da radim, bilo bi odlicno....
Pozdrav.......
[ bill @ 10.06.2004. 00:07 ] @
Da bi promenio MB driver potrebno je da prvo deinstaliras postojeci: Control Panel/Add Remove Programs/ "MB driver"; zatim install novi driver

Simple as that
[ pctel @ 10.06.2004. 00:47 ] @
Nailazio sam na takve probleme, ali uvek sa hardverskim uzrocima. Imas sve o testiranju u rubrici hardware. Grebovanje videa je proces koji dosta opterecuje procesor, zauzme skoro svu memoriju, a graficku kartu i drajvere za plocu mnogo i ne koristi. Narocito sklone komponente takvim greskama su AMD procesori, Blitz, Ace i VM memorije. Ako su svi problemi nastali reinstalacijom drajvera, onda, mozda... probaj onaj famozni System Restore.
[ Boris Lozac @ 10.06.2004. 02:53 ] @
A sta bi onda moglo da bude, ako nije do tih drivera od ploce, da li moze da bude do procesora.. da li znas sta bi mogao da uradim da popravim to.... ??
[ pctel @ 10.06.2004. 12:35 ] @
http://www.elitesecurity.org/tema/47316
Evo teme pa pogledaj tamo.
[ Boris Lozac @ 10.06.2004. 14:14 ] @
Ok, hvala PCTEL....
Ali nisam bas siguran u vezi tih Test programa..... ako se nesto desi sa komponentama(procesorom), da li si siguran da mogu da ga zamenim ako je pod garancijom...?
Da li taj HOTCPU moze ikako da pokvari dobar procesor sa tim testovima....
A da li ti znas kako da reinstaliram stare drajvere za plocu...???
[ Boris Lozac @ 13.06.2004. 00:59 ] @
Ajde momci, pomozite, kako da vratim stare drivere za plocu????, siguran sam da je to prouzrokovalo restartovanje kompjutera, jer je do tad TV kartica radila normalno.......
[ pctel @ 13.06.2004. 14:19 ] @
Citat:
Da li taj HOTCPU moze ikako da pokvari dobar procesor sa tim testovima....

Ne moze.
Citat:
kako da vratim stare drivere za plocu????

Tesko. Preporucujem ti da napravis jos jednu particiju i instaliras na njoj novi operativni sistem (moze i isti). Ako ne radi ni u njemu, onda je hardverski problem. Ako radi, onda pitaj ponovo, pa da probamo da ti objasnimo, mada nije 100% sigurno da cemo uspeti.
[ spike lee @ 13.06.2004. 14:44 ] @
Imao sam slican problem sa tv karticom Askey TView. Poslije stotina uzaludnih pokusaja da nesto rijesim skoro sam izgubio par prijatelja kad sam kod njih na njihovim masinama napravio jos gori dar-mar nego kod sebe. Iz iskustva sa tim problemom i reinstaliranjem gomile drajvera moj savjet je samo svjeza reinstalacija windowsa jer si samo tada siguran koji drajver si instalirao i da li radi on ili je nesto zaostalo pa pravi sr..e. Ja sam na kraju ( vrlo kasno ) zakljucio da problem mora biti hardwerski pa sam kupio novi tv tuner. Jeftinije bih prosao da sam odmah kupio novi nego sto sam se borio sa tim smecem ( potrosnja zivaca, vremena, telefon+internet itd.) Ako ti nova instalacija windowsa ne pomogne za povratak u staro stanje batali trud uzmi novu tv karticu.