[ MightyFilisav @ 07.06.2004. 19:26 ] @
Povezao sam dve LAN mreze preko Wireless-a, sve radi ok, odradio sam rutiranje i NAT. Svaka masina sa svake mreze pinguje sve druge masine bez obzira na lokaciju i svaka masina ima net. Sada mi je jos ostalo da podesim da se sve masine "vide" u Network Neighborhood-u, tj. u My Network Places. Znam da se to moze odraditi sa WINS Serverom, ali posto sam namestio da sve radi bez RRAS severa, sigurno moze da se i NetBIOS namesti da radi bez WINS-a. Nasao sam da file LMHOST radi posao. Postavio sam ga na svim masinama i dobio polovican rezultat. Naime, masine sa w2k3 rade ok, "vide" sve druge masine, ali masine sa WinXP vide samo ono sto su videle i bez LMHOST-a, tj. vide samo svoj LAN. Da li neko zna sta je u pitanju? :)
[ someone_bl @ 08.06.2004. 07:50 ] @
Hm, odradio si NAT ili Rutiranje? Ako si odradio NAT sumnjam da masine koje se nalaze na public adapteru vide masine koju na privat adapteru jer NAT bas i sluzi da prevede ip adrese sa privet adapter u ip adresu public adaptera tako da mi je to bas nejasno. Mislim da samo sa ipforwarding mozes to da rijesisi bez NAT-a i drugih peripetija...
[ MightyFilisav @ 08.06.2004. 09:48 ] @
Odradio sam rutiranje i na taj nacin omogucio da se masine i sa jedne i sa druge lokacije medjusobno vide, a NAT je ukljucen na MikroTik-u preko kojeg obe lokacije izlaze na net. MikroTik ruter se nalazi na vrhu zgrade na kojoj je i AP i sa AP-om je povezan UTP-om, a lokacije su povezane Wireless. NAT na MikroTik-u nisam ja podesavao tako da ne znam tacno sta je namesteno ali znam da rutiranje radi :) svaka masina pinguje svaku drugu :) Nego jel si ti imao nekakvog iskustva sa LMHOST-om? :)
[ someone_bl @ 08.06.2004. 12:34 ] @
Ja sam mislio da pricas da si digao nat izmedju te dve mreze.

E sad ako se ja ne varam windows ima hosts file i lmhost file, razlika je u tome sto je jedan sluzi sa skladistenje dns rekordsa a drugi za skladistenje wins rekordsa .. sad koliko ti to moze pomoci ne znam al pokusaj ....
[ MightyFilisav @ 08.06.2004. 16:43 ] @
da, znam za ta dva fajla :) lmhost file je taj koji sluzi za skladistenje NetBIOS imena. uneo sam u njega imena svih masina i njihove ip adrese prema uputstvu tj. prema lmhost.sam-u. problem je u tome sto je to na dve masine koje imaju w2k3 i u kojima se nalaze wireless kartice proradilo kako treba, a na masinama koje imaju WinXP i nemaju Wireless adaptere to ne radi???? u cemu je problem?
[ MightyFilisav @ 11.06.2004. 11:43 ] @
Planirao sam neke promene pa ce u novoj konfiguraciji mreza biti postavljena bez mikrotik rutera. kako da uradim ip forwarding?