[ ventura @ 09.06.2004. 16:16 ] @
Dali neko odavde (a da je i iz BG-a) moze da mi napravi digitalni kontroler za 8 releja (4x12v i 4x220v), i da se njima moze upravljati nekim programcicem iz delphija i sl.

Ako neko moze nek mi posalje PP sa cenom i neki rok kad bi to moglo biti gotovo.

Hvala
[ vladobk @ 09.06.2004. 21:20 ] @
Postoji mogucnost . Radio sam iz Delphija 1 koji ima komandu "Port" ali za paralelni port . Mnogo bi bilo lakse i pouzdanije sa VB6 i avr mokrokontrolerom AT90S2313 koji ima serijsku komunikaciju i slobodan 8 bit port .
[ ventura @ 09.06.2004. 22:33 ] @
Nije problem i da se taj programcic odradi iz VB6 ili iz cega vec... Samo je bitno da se koristi paralelni ili USB port, jer su mi svi serijski portovi zauzeti...

Jel bi ti mogao to da mi napravis?
[ vladobk @ 10.06.2004. 20:55 ] @
Potrebno mi je da znam sta tacno zelis . Da li ti zelis da programiras svaki kanal posebno i u kom intervalu . pozdrav
[ ventura @ 10.06.2004. 23:54 ] @
Ja zelim ustvari tablu sa prekidacima koju kontrolisem softverski...

Znaci klasicne on/off prekidace, 8 komada, 4 za 12v, 4 za 220v... i to je to...
Kada ja iz software-a dam ON komandu, da on stoji ON sve dok iz software-a ne stigne naredba za OFF, cak i nakon prekida napajanja na ploci da oni ostanu u onom polozaju koji je zadnji put naveden.

[ guja011 @ 11.06.2004. 09:27 ] @
http://www.programmershelp.co.uk/printerport1.php

http://www.doc.ic.ac.uk/~ih/doc/par/

http://www.hut.fi/Misc/Electronics/circuits/parallel_output.html

sto se tice odrzavanja zadatog stanja, najjednostavnije ti je da koristis bistabilne releje. onda mozes sa samo jednom kontrolnom linijom i odgovarajucim lpt izlazom
setovati ili resetovati stanje releja.
[ vladobk @ 13.06.2004. 12:25 ] @
Ima nesto o toj temi u casopisu Info elektronika pa ih pronadji i pokusaj sam da napravis , a da ti neko drugi to pravi mislim da bi bilo skupo.
[ ventura @ 14.06.2004. 23:24 ] @
Vlado, sve ja to znam, i znam da odvojim dan/dva da mogu to da napravim... Ali problem je sto ja vec 6 meseci odvajam tako 'dan/dva' da se posvetim tome i da napravim to, i nikako da zavrsim....

Zato mi treba neko ko ce da napravi to, ja odem po to, platim, i zavrsim sve odma...
[ vladobk @ 15.06.2004. 20:40 ] @
Ako bih ti ja radio ovo meni treba naj manje 30 dana i bilo bi vrlo skupo , a posto vidim da ti mozes brzo izvoli . Pozdrav
[ guja011 @ 15.06.2004. 20:50 ] @
zezaš?

"Kada ja iz software-a dam ON komandu, da on stoji ON sve dok iz software-a ne stigne naredba za OFF, cak i nakon prekida napajanja na ploci da oni ostanu u onom polozaju koji je zadnji put naveden."

rekoh ti za ovaj uslov da to možeš jedino sa lečing relejima tojest bistabilcima.
e, sad dal imaju 1 špulnu ili dve to nisi ni razmatrao pa onda nemaš ni šemu.
ako nemaš šemu, onda nemaš ni programče. tačnije nemaš ništa.



za samu ploču (pcb) ti treba 1 popodne¸da je isprojektuješ, izecuješ, popuniš.
pod uslovom da imaš delove, naravno.


samoooo izgleda da ti fali volje da mrdneš.
[ ventura @ 16.06.2004. 08:20 ] @
Ne fali meni volje da mrdnem, vec nemam vremena da se zezam sa tim.

Zato i pitam ovde jer sigurno ima neko ko se time bavi ovde...

A sta je skupo a sta jefitno, to ostavi meni da procenim...