[ kUdtiHaEX @ 09.06.2004. 22:06 ] @
Mozilla FireFox 0.9rc

4.8 mb
Windows
Linux
MacOS


Citat:

Firefox 0.9 RC now available
A testing candidate for the newest and best preview release of Mozilla's next generation browser is available for download - featuring a new theme for Windows and Linux and much more!


[random: izmenio naslov teme, pošto je izašao Firefox 0.9]

[Ovu poruku je menjao random dana 16.06.2004. u 23:59 GMT]
[ Nabukodonosor @ 09.06.2004. 23:04 ] @
Jel ima negde malo vise da se procita o tome? Na zvanicnom sajtu nista.
[ kUdtiHaEX @ 09.06.2004. 23:06 ] @
Koliko vidim nema....
[ markantz @ 09.06.2004. 23:11 ] @
A 'oce li biti FireFox ili Mozilla na srpskom?
[ kUdtiHaEX @ 11.06.2004. 09:34 ] @
To pitanje postavi ljudima koji rade mozillu....
[ fumaremigel @ 11.06.2004. 13:57 ] @
Jel ja to tripujem ili je 5 puta brzi od IE?
Konacno ce neki browser da me otera sa te babe od explorer-a...
[ Nabukodonosor @ 11.06.2004. 14:41 ] @
Uopste se ne tripujes, jeste mnooogo brzi, ali se pitam gde si ziveo do sada, pa nisi cuo ni za jedan bolji browser od IE-a. U pecini?!?
[ superbaka @ 11.06.2004. 17:35 ] @
skinem ja tu mozilu firefox 0.9 (tako je i naziv instalacionog programa) sa tog linka koji si postavio i krenem sa instalacijom kad ono : you are about to install Firefox 0.8?!?!
i naravno prekinem jer nisam lud da ponovo podesavam sve parametre...
jesi li ti dao pogresan link ili sta?
[ Veljko @ 11.06.2004. 18:48 ] @
V 0.8.0.+
Zadrzao mi je samo home page, cooke-e i favorites-e.
Ni jedan od plug-in-ova mi ne radi.

Mislim da je bolje sacekati finalnu verziju.
[ L I L I T @ 11.06.2004. 21:39 ] @
ma pusti teme i plug-in*ove ... ;)

Sad lisica radi brže, em više nema onog bug-a sa lisicinim downloadom
(nekima je zakucavala lisica,a nekima bi pak skakao cpu ko blesav kad bi skidali neki veći fajl)
[ blaza @ 11.06.2004. 21:49 ] @
Nema potrebe da koristis FireFox-ov downloader. Ja sam integrisao DAP, i lepo radi.
[ Goran Mijailovic @ 12.06.2004. 01:04 ] @
Kako???
Jel moze da se integrise u 0.8?
Koja verzija DAP-a je u pitanju?
[ fumaremigel @ 12.06.2004. 03:10 ] @
Citat:
Uopste se ne tripujes, jeste mnooogo brzi, ali se pitam gde si ziveo do sada, pa nisi cuo ni za jedan bolji browser od IE-a. U pecini?!?


Ma imam instaliran i Mozilla i Opera, ali mi je IE bio nekako najprijemciviji. Sada definitivno odlazi u penziju.

Ma kakvu penziju, "Neka mu je laka zemlja".
[ blaza @ 12.06.2004. 03:55 ] @
Evo, ovako se integrise DAP (ili bilo koji drugi downloader) u FireFox (na WinXP-u):
-Instaliras ovu ekstenziju: http://texturizer.net/firefox/extensions/#downloadwith
-Restartujes FireFox
-Tools->Extensions->Otvoris Options za DownloadWith
-Izbrises sample GetRight podesavanje
-Create New Application-> Oznaci Custom Configuration->OK
-Upisi:
--Identification:dap
--Label:DAP
--Command: path do DAP.EXE (u mom slucaju: D:\Progra~1\DAP\DAP.EXE)
--Arguments: [URL]
-OK, i uzivaj
-Trigerovanje download-a pomocu DAP-a vrsis tako sto:
--desnim klikom na link fajla otvoris context menu
--biras DownloadWith->DAP
-Ako zelis da upotrebis neki drugi downloader, ovde mozes naci sample podesavanja:
http://downloadwith.mozdev.org/configurations/configurations.xml
-Mozes dodati nekoliko downloader-a. Tada ces, nakon klika na link, a potom na DownloadWith u context menu-ju, moci da biras zeljeni downloader.

[ Nemanja Dubravac @ 16.06.2004. 10:22 ] @
now officially available :)
[ Marenović Slaviša @ 16.06.2004. 12:10 ] @
Sta hoces reci?? Ako je izasla finalna verzija kazi da znamo...
skidam nesto, ako je ovo http://ftp.mozilla.org/pub/moz...ozilla-win32-1.6-installer.exe ono na sta mislis, kazi da znamo....

[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 02.10.2004. u 21:36 GMT+1]
[ Nemanja Dubravac @ 16.06.2004. 13:36 ] @
predlozio bih ti da odes na www.mozilla.org i pogledas sam
rekao sam da je verzija 0.9 izasla zvanicno sada
http://ftp.mozilla.org/pub/moz...eases/0.9/FirefoxSetup-0.9.exe

btw.. ovde se govori o firefox-u
[ Marenović Slaviša @ 16.06.2004. 16:00 ] @
Jesam, vec sam to malopre ucinio... Sada je polako skidam, nego niko se jos ne oglasava, da li je neko vec skinuo instalirao i probao???
[ random @ 16.06.2004. 22:01 ] @
Nova tema mi se baš i ne sviđa, nekako deluje poludovršeno. Ovo malo vadi stvar:

http://www.grack.com/news/FixingFirefoxWinstripeSpa.html

Ali možda je još bolje jednostavno instalirati Qute, koja je sasvim ok:

http://quadrone.org/graphics/
[ borstale @ 16.06.2004. 22:22 ] @
Zbog vas na ovom forumu sam juče instalirao firefox i ne skidam se sa NET-a čitav dan nebi li video razliku između njega i IE6, ali za sada imam utisak da sam samo dobio dva browsera u računaru...Razlika u brzini koju je neko pomenuo ? Zavisi samo od gužve na linijama koliko mogu da primetim .
Možda grešim, ali da niste vi malo preterali sa pohvalama ?
[ random @ 16.06.2004. 23:33 ] @
Nipošto. I nismo jedini. Skoro svaki dan neko piše o tome. Evo baš danas:

Why You Should Dump Internet Explorer
[ L I L I T @ 17.06.2004. 10:41 ] @
Ne verujem sebi da ću ovo da kažem ...
klela sam se u lisicu .. a sada ..
čini mi se da se lisica ipak malo usmrdela ;)

Sve je počelo sinoć tako što je naprasno počela da zauzima procesorsko vreme,
da bi me jutros definitivno izdala,
na naj običnije učitavanje gugla ona je prsla samo tako,
i sad nema teorije da bilo šta pogledam iz nje
jer puca neprestano pri samom dizanju.
Pričam o windows verziji,već sam pronašala još jednog korisnika sa sličnim simptomima,
pa molim ako ima još kandidata neka se izjasne ovde i eventualno razrešimo misteriju sa novom lisicom :-)
[ borstale @ 17.06.2004. 10:47 ] @
Jebi ga LILIT... Taman sam hteo da deinstaliram IE, kad pročitah tvoju poruku.
Sačekaću još neko vreme, ako primetim slične simptome, javljam odma`.
[ Ivan Dimkovic @ 17.06.2004. 10:51 ] @
Meni FF 0.9 radi odlicno, osim jednog sitnog problema sa ES - svakih par minuta (nekad i cesce) me odloguje sa ES-a... cak i u momentu izmene poruke.

Gojko i ja smo pokusavali da udjemo u trag ovom ponasanju, ali bez uspeha.
[ degojs @ 17.06.2004. 10:56 ] @
To se juče dešavalo i sa verzijom 0.8 koju ja koristim, a pre nikad nije bilo takvih problema. Svaki put kad bih došao na ES morao sam ponovo da se ulogujem. Danas radi OK.
[ L I L I T @ 17.06.2004. 11:21 ] @
evo još kandidata ...

http://forums.mozillazine.org/viewtopic.php?t=86074
[ TiXo @ 17.06.2004. 11:22 ] @
hm, pošto tema postaje prebrojavanje, kome firefox radi, a kome ne, da se i ja prijavim, nema nikakvih problema (sem što be boli stomak, a to nije do mozilla.org-a :))))
dodaću info i o win verziji.

tema, moja omiljena je: http://www.kde-look.org/content/show.php?content=11442

i jedan mali predlog, ako već jurite bube, zašto ne bi to pratili ovde: http://forums.mozillazine.org/viewforum.php?f=9
[ Marenović Slaviša @ 17.06.2004. 16:27 ] @
Ma radi samo koji download accelerator da koristim. DAP definitivno nece da se integrise u FF.
Imam instaliranu Operu, FF 0.9 i IE6 koji i ne koristim.
DAP sam skoro instalirao i necew da radi, tj. da se integrise.
Sta da se radi???
[ borstale @ 17.06.2004. 16:44 ] @
Mene nešto drugo interesuje. Deinstalirao sam IE, a koristim hotmail. Nadao sam se da će sad kad pozovem mesenger da se automatski podiže FF, kad ono od nekud se opet pojavljuje IE. Kako da ga definitivno dumpujem? Deinstalaciju sam radio preko ad/remove u control panel...
[ blaza @ 17.06.2004. 16:47 ] @
Sta da se radi?
Pa ovo!
[ Miroslav Strugarevic @ 18.06.2004. 01:52 ] @
Super je nova lisica, svidja mi se nova tema.. i dosta je brza..
[ Goran Mijailovic @ 18.06.2004. 22:47 ] @
0.8 radi bez problema ;)
[ reject @ 19.06.2004. 08:57 ] @
Meni se cini da je "ljukava ljisica" definitivno brza od Mozille1.4
koju sam do sada koristio, ali mozda mi se to cini zato sto to i
ocekujem. :)
[ FileM @ 19.06.2004. 14:00 ] @
Juče sam download-ovao i instalirao FireFox 0.9 bez problema. Kada sam je pokrenuo učitala se bez problema, ali kada pokušam da učitam bilo koji sajt izbaci error:

Operation timed out when attempting to connect to (ime sajta).

Zna li neko zašto se ovo događa.

PS: Ovo mi je prvi put da koristim FireFox.
[ blaza @ 19.06.2004. 14:45 ] @
Da li si probao kuci ili u Hemofarmu da pokrenes FireFox 0.9?
Ako si probao na poslu, verovatno nije dozvoljena direktna konekcija, vec trebas da podesis konekciju preko Hemofarm-ovog HTTP proxy servera.
[ henrik @ 29.06.2004. 11:57 ] @
Evo i mog iskustva, posto ste me primili pa sam skinuo odmah i Mozillu 1.7 i Firefox 0.9: Na sljaci sam instalirao FF da ga koristim umesto IE, gajbi koristim Mozillu 1.6 (sve preko dial-upa). Nesto mi se cini da je Mozilla 1.6 brza i da ima prirodniji odziv od FF 0.9, koji ume da secka. Ne desavaju mi se zakucavanja ni greske, ali nije mi nesto mnogo jace od IE. Moze li neko da uporedi FF 0.9 i M 1.7 u odnosu na M 1.6, da vidim da li dalje da se igram?
[ henrik @ 29.06.2004. 12:01 ] @
Jos jedna stvar: prilikom FTP skidanja pojavi mi se dijalog Open it ili Save it to disk bla bla bla, ja kazem OK i on krene da ga skida, ali skroz u pozadini, bez ikakvog progress bara ili informacije. Provaljujem da ga skida tek kad odem u destination folder. Da li ima neka varijanta da on javlja sta radi?

Ima li sanse da se Flash Get integrise u Mozillu ili FF?
[ borstale @ 29.06.2004. 12:30 ] @
tools/options/download options, pa čekiraj sve živo i videćeš i brzinu i % downloadovanja
[ Nabukodonosor @ 29.06.2004. 13:22 ] @
Prvo, desi se ponekad da ne prikaze download dijalog, ali ti samo idi na Tools->Downloads. Drugo, ja sam meni integrisao FlashGet, preko ekstenzije DownloadWith. Znaci idi na njihov sajt i skini tu ekstenziju, pa ako budes imao problema da podesis javi pa cu ti pomoci.
[ TiXo @ 29.06.2004. 17:53 ] @
Firefox 0.9.1

Windows: Installer

Linux: GTK2 + XFT installer or GTK2 + XFT (no installer)

MacOS X: Compressed Disk Image

i pored verovatno ispravljenih bug-ova (čiju listu nisam uspeo da nađem), naravno, uspeli su i da ubace nove, verovatno vas čeka problem sa ikonicom koja vas stalno moli da update-ujete firefox iako nema ništa novije, rešenje:

Promenite vrednost parametra update.app.updatesAvailable u false

P.S. pristup svim parametrima koje prepoznaje firefox se pristupa preko about:config strane.
[ borstale @ 29.06.2004. 20:49 ] @
TiXo, jel ovo upgrate za 0.9.0 ili treba da se deinstalira pre instalacije 9.0.1?
[ TiXo @ 29.06.2004. 21:15 ] @
ovo je kompletna instalacija, oni preporučuju deinstalaciju prethodne
verzije pa instalaciju ove, a ja naravno i backup direktorijuma sa
profilom, ekstenzijama, bookmaks-ima isl pre svih ovih egzibicija :)

[Ovu poruku je menjao TiXo dana 29.06.2004. u 23:25 GMT]
[ borstale @ 29.06.2004. 21:20 ] @
Sad sam baš pogledao na njihovom sajtu, stavili su upgrate i za 0.9.1.
[ henrik @ 29.06.2004. 22:48 ] @
Evo, cackam po FF, ne desava mi se nista od pomenutih bagova, ali mi se opet cini da mi je Mozilla 1.6 radila nekako vise glatko. Ovo ume brzo da otvori stranu, ali nekako skrljano (pogotovo ako ima dosta banera). Ima neko slicna iskustva?

E, da, probao sam i da instaliram FlashGet pomocu DownloadWith, sve po propisu, ali kad izaberem opciju iz context menija ovaj mi javi da path do .exe fajla nije dobar. FlashGet mi je neregistrovan (sa banerima), ne znam da li moze da bude do toga...
[ Nabukodonosor @ 29.06.2004. 23:18 ] @
Da pitam nesto. Jel to vise nije RC, vec konacno 0.9 verzija?
[ henrik @ 29.06.2004. 23:44 ] @
Pretpostavljam, posto se pojavio i 0.9.1
[ operic @ 30.06.2004. 02:45 ] @
jel mogu nekako ovaj bar sa tabovima da prebacim da mi bude dole, na dnu prozora?
[ TiXo @ 30.06.2004. 03:33 ] @
skini: Tabbrowser Extensions
[ operic @ 01.07.2004. 18:51 ] @
10x
[ operic @ 06.07.2004. 13:56 ] @
TiXo, jel moguce u ovim tabbrowser extensions da se namesti da mi NE prikazuje bar sa tabovima ako mi je aktivan samo jedan tab ?
[ henrik @ 06.07.2004. 22:54 ] @
Da li se nekom desilo da mu se skuca Firefox posle instalacije određenog broja ekstenzija? Instalirao sam nekoliko za redom i nisam uspeo da provalim koja je u pitanju, elem, prilikom sledećeg dizanja FF javlja kako je instalacija ekstenzija u toku, i tako par dana. Morao sam da ga reinstaliram.
[ superbaka @ 08.07.2004. 21:29 ] @
blago tebi kada ti se zakucava od viska ekstenzija! moj problem sto nece da skine i instalira ni jednu ekstenziju od kada sam nabacio 0.9... pokusao sam da ugradim i flash get onako kako pise u FAQ na njihovom sajtu ali koliko se secam tamo samo pise nesto kao :
1. skinuti plug in za operu
2.. ostalo odraditi rucno

sta bre rucno?
[ borstale @ 08.07.2004. 21:41 ] @
Ako imaš mozilu 0.9.1. onda mi stvarno nije jasno šta ti se dešava. Kod mene je instalacija ekstenzija prošla tako glatko da to nije normalno. Aj probaj još jednom ispočetka i nemoj mnogo da razmišljaš - seti se Marfijevih zakona.
[ Marenović Slaviša @ 08.07.2004. 21:46 ] @
Rucno- ukucati trazene podatke... Ima ovde negde na es-u kako interisati dap u FF

Pogledaj ovde i primeni na flash get.
Ja sam ga integrisao preko pomenute ekstenzije download with.

http://www.elitesecurity.org/poruka/365957
[ superbaka @ 09.07.2004. 17:51 ] @
pa ni meni nije jasno zasto nece... kod osmice je sve radilo kako treba... mislio sam da je mozda problem sto sam instalirao preko osmice pa sam deinstalirao, pobrisao sve kljuceve pa opet instalirao i nece... izgleda da nisam sve pobrisao (jer ocigledno nisam nasao pa bi mozda neko mogao da mi kaze gde da trazim) jer pri novoj instalaciji vidim da su podesavanja i linkovi u bookmarks ostali isti kao da nisam ni vrsio de-instalaciju...
link na koji si me uputio je ono sto sam prvo i uradio, tj. pokusao da skinem ekstenziju downloadwith ali kao sto rekoh, nece... kada kliknem na install (ekstenzije) sledi : waiting for host tra la la, i posle par sekundi - done i od ekstenzije ni traga ni glasa...
[ kUdtiHaEX @ 09.07.2004. 19:56 ] @
Eto da i ja dam svoj komentar na temu FireFox-a 0.9. Probao sam RC cim je izasao i na Windows XP pro SP1 je radio sasvim korektno (da ne kazem perfektno). Probao sam posle i konacnu verziju 0.9 i zaista nisam imao nikakvih problema - zakucavanje, pucanje, problemi sa extenzijama... nista od toga, a sve to je imala verzija 0.8 kod mene. Cim je zauzela vise od 32 mb ram-a pucala je. Download je bio veciti problem... Verzija 0.9 radi korektno, 0.91 nisam stigao da probam.