[ progr111 @ 11.06.2004. 13:20 ] @
nadam se da se tema nece ukinuti zbog svog sadrzaja:

tacno je da su te govornice "pametne stvari" .

jednom na ovom forumu sam video neku raspravu o tome kako je moguce razgovarati
besplatno na foru da iskoristis mobilni za poziv sa fiksnog telefona.

to je cista glupost.
posta ne pravi razliku dali zoves sa digitalnog telefona ili sa tockasa (izraz poznat sirokim narodnim masama).

oni ti jednostavno naplacuju kolicinu razgovora. a dali si ti poziv ostvario okretanjem broja na telefonu ili
si jednostavno prislonio mobilni na slusalicu fiksnog i iskoristio magiju to nije njima vazno.
a i usput da se zna da tu ne postoji nikakva magija.

e sada su neki gledali "hakeri 2" pa navukli narod da besplatno zove svoje rodjake po svetu.
narod ko narod. ko nije razmisljao brzo se je upecao.
ali su sanjarenja prestala sa dolaskom prvih telefonskih racuna :)

i time bih stavio tacku na tu temu.
ako neko nije razumeo onda da mu jos jednom pojasnim :

ne pokusavajte sa tim glupostima da posle toga nebi imali problema sa telefomskim racunima!


druga stvar su halo govornice.

licno nikada nisam probao da gore pomenutu metodu isprobam na halo govornici iz jednog prostog razloga:
nemam mobilni telefon :)

ali znam da ni to nije izvodljivo u sadasnjosti. za "daleku" proslost ne znam jer sam to skorije cuo.

e sada je pitanje tih famoznih halo kartica.

odnos halo govornice (automata) i sistema koji sve govornice kontrolise je kao odnos
java scripta i php-a.

ako neka budala proverava unos podataka, na svojoj web strani, samo iz java scripta onda mu je lako provaliti u
sistem.
ako tu postoji i provera iz php-a onda je teze.

halo kartica je ustvari java script.
sve dok na njoj ima kredita mozete da je koristite.

govornica vas nece pitati dali ste karticu kupili legalno ili ste malo vise pametni pa ste je sami dopunili.

licno nisam nikada dopunio ni jednu karticu i ne bavim se tim poslom ali ne zelim da komentarisem dali je
to moguce ili nije.

a ako neko bude toliko pametan da je dopuni onda sigurno nece biti toliko glup da je koristi u
ne normalnim kolicinama.


i ovde skrecem paznju da ljudi ne slusaju gluposti o nekim cudnim nacinima punjenja.
cuo sam dva zanimljiva nacina o tome kako mozete napuniti halo karticu.

1. za to vam je potreban crno beli televizor. stavite karticu pred ekran i ostavite da televizor radi
preko celog dana i uvece ce kartica biti napunjena.
postoji samo caka da na televizoru ne bude ni jedan program vec da na ekranu bude "sneg".

2. stavite karticu u kljucalu vodu. kada voda kljuca onda se ona precisti i sa takvom vodom na cipu
kartice na misteriozan nacin punite karticu.


ako je neko toliko glup onda neka proba.
u prvom slucaju bih mu preporucio da sedi i da posmatra proces punjenja a u drugom slucaju neka opere dobro
ruke pre nego sto karticu rukom potopi u kljucalu vodu :)

nije pozeljno da oni koji se ne razumeju ne sire svoje teorije koje, ne samo da nisu proverene vec nisu ni tacne.
nadam se da ce neko sa malo iskustva oko cipova i milroprogramiranja ostaviti svoj komentar.



___________________________________________________________________

"I reci Gospodaru uvecaj mi znanje"