[ covek_iz_senke @ 11.06.2004. 17:35 ] @
Ako prvi registrujem www.amazon.info, ili www.military.us i posle oni to otkupljuju od mene. Da li je ovo neka povreda prava?

Hvala
[ Noe @ 11.06.2004. 21:10 ] @
pa zakasnio si. Oba domena su vec registrovana.
[ Gojko Vujovic @ 12.06.2004. 10:57 ] @
Uglavnom jeste povreda prava ako registruješ nešto što su oni već registrovali kao trademark.
[ Noe @ 12.06.2004. 12:17 ] @
Mislim da military ne moze da bude trademark ( mozda gresim ali mislim da ne moze ni amazon jer je vec naziv reke - znam da ima nesto za gradove)
[ NikolaVeber @ 12.06.2004. 12:31 ] @
Ako moze Jabuka da bude trademark, zasto amazon ne bi mogao? ;)
[ srki @ 12.06.2004. 13:07 ] @
Da, ali on ima pravo da registruje amazon ako se bavi totalno drugacijim poslom. Imas jos kompanija koje se zovu apple. Trenutno se vodi tuzba britanske kompanije apple jer se oni bave muzikom a americki apple je poceo da prodaje iPod i pesme preko interneta. Takodje on moze da otvori amazon.info i da prica o npr. reci amazon itd.. NE sme da koristi ime kompanije amazon da prodaje knjige ali nesto drugo bi bilo potpuno legalno.
[ babylonian @ 14.06.2004. 00:01 ] @
ako je amazon registrovao name AMAZON, onda ako i uzme taj domen amazon.info mora da prica o reci amazon ili o necemu sto ima smisla sa tim sa recju amazon. U protivnom amazon.com moze vrlo ladno da podigne tuzbu, za povredu trademark-a, i da preuzme domen no charge. Mozda bi im bilo dovoljno da cak kontaktiraju registar, pa onda da te eventualno pitaju, ali...
... ako neces milom, onda ces silom :D
[ Nikola Dasic @ 18.07.2004. 20:29 ] @
Sve poznavaoci medjunarodnog privrednog prava
Bitno je samo da se ne podudaraju delatnosti. Ajd ti na elitesecurity pricaj samo o elitesecurity!?
[ neetzach @ 18.07.2004. 21:36 ] @
To me podseti na ono izivljavanje nad onim tipom koji se zove Mike Rowe. Tip je otvorio sajt www.mikerowesoft.com i ladno ga je Microsoft tuzio :)


[ Predrag Gajic @ 18.07.2004. 23:57 ] @
Da microsoft ga je tuzio i nudio mu je 10 $,a "miki" je trazio 1000
$,na kraju je microsoft dao ovom Xbox i jos neka njesra a zauzvrat su dobili domen...
Koliko se secam posle je bilo jos nekih cimanja...
[ bukovski @ 20.07.2004. 10:45 ] @
ma registruj i cepaj posle se fino dogovoris da ti plate desetak hiljada evrica i na konju si. U nasoj zemlji to bas i nije najbolje reseno zakonski, evo bas sad imam u rukama knjigu i listam i mogu ti reci da ima dosta rupa u zakonu tako slobodno cepaj dok te oni posle cimaju ja cu diplomiram pa te branim za dz.
[ spacer @ 20.07.2004. 11:17 ] @
Mislim da kod nas mozesh da registrujesh shta hocesh, i ako imash ljude iza sebe, niko ti nishta ne moze.
Pogledajte samo kako su drski oni iz Si&Si company...registrovali su naziv svoje nove vode "VODA"....voda je generichki pojam(imenica) i niko ga ne moze registrovati kao svoj trademark!!! Jednom microsoftu je frka jer je ustavni sud u Americi zakljuchio da je "windows" takodje generichki pojam i postavilo se pitanje kako je Bili to uopshte registrovao i zashtitio?!!?, a neki pishljivi "pijem sinalco" radi shta hoce...kad bih samo imao pare da ih tuzim, al' ne vredi, korupcija ovde zestoko hara, a tako ce se i nastaviti!