[ esnaf @ 12.06.2004. 11:30 ] @
Imam kontrolu za prikazivanje menija uradjenu VS.NET-u.
Kada hocu da je ubacim na formu izbacuje gresku:

Assembly C:\Inetpub\wwwroot\project\skmMenu.dll could not be loaded.Check that any dependecies the file requires are installed

[ Radudzoni @ 12.06.2004. 12:02 ] @
Probaj da je registrujes sa:

Code:

<%@ Register TagPrefix="project" TagName="NazivKontrole" Src="folder_u_kome_se_kontrolanalazi/NazivKontrole.ascx" %>


pa je u html-u ukljuci sa:

Code:

<project:NazivKontrole runat="server" id="idKontrole" />
[ esnaf @ 12.06.2004. 22:22 ] @
Probao sam i na taj nacin ali ne vredi
[ mmix @ 13.06.2004. 10:52 ] @
Gornji register ja za user kontrole, tebi treba varijanta za server kontrole:

Code:
<%@ Register TagPrefix="?????" Namespace="pun naziv namespace-a" Assembly="ime assembly-a u kojem su klase kontrole" %>

npr.

<%@ Register TagPrefix="cc1" Namespace="CYBERAKT.WebControls.Navigation" Assembly="ASPnetMenu" %>


Međutim, ovde je nešto drugo u pitanju, nešto mi miriše da je ova kontrola iskopirana iz neke aplikacije ali nije u potpunosti iskopirana i fale joj podređeni DLLovi (koji su na originalnoj mašini verovatno bili u GACu)

Uradi sledeće, ubaci taj DLL direktno u reference nove konzolne aplikacije, pogledaj neku klasu iz DLLa (može i sam meni) i probaj da je kreiraš sa new. Ako se instanca kreira onda je neki problem sa vs-om ili samom kontrolom, ali ako ti opet u nekom koraku prijavi onu grešku, onda ti fali fajlovi.
Ako je to slučaj, iz vs.net command prompta pokreni ILDASM program i u njega učitaj baš taj DLL (skmMenu.dll) i u njegovom manifestu pogledaj koje reference koristi, pa vidi da li imaš sve dllove koji ti trebaju...