[ monstrum @ 12.06.2004. 13:17 ] @
Imam umrezena 2 racunara ukrstenim kablom preko mreznih kartica. Na jednom imma rezac i voleo bih ako mogu da pokrenem rezanje sa drugog kompa... da li je to moguce i kako?

Instalirao sam Nero 6 ali mi se cini da on prepoznaje samo "stvarne" uredjaje, a rezac na drugom kompu "ne vidi".

Unapred hvala.
[ linux_wlan @ 12.06.2004. 14:16 ] @
Instaliraj neku remote admin alatku (remote administrator, VNC ili nesto slicno) i rezi
najpametnije i najbrze resenje.

Pozdrav
[ VinDiesel @ 13.06.2004. 16:41 ] @
kupi KVM switch :PPPPPP
[ someone_bl @ 14.06.2004. 07:25 ] @
Koji OS imas? Ako imas XP on vec ima remote administratorsku alatku tako da mozes da pokrenes rezanje, a ako zelis da rezes podatke preko mreze moras da imas mapiran taj source kao lokalni drajv na racunaru na kojem je pisac....
[ monstrum @ 14.06.2004. 09:17 ] @
Hvala, da imam XP. Ali bih te molio za kratko uputstvo kako bih to mogao da izvedem. Trazio sam po netu ali nisam imao srece. Unapred sam ti zahvalan.
[ totovic @ 22.06.2004. 11:39 ] @
Prvo sharuj CDRW na kompu na kom se nalazi. Obrati paznju na to da imas isti korisnicki nalazog na oba kompa. Zatim otvori MY COMPUTER, izaberi opciju Map Network Drive (Tools). Izaberi slovo za drive (npr. R), a sa Browse pronadji drive na drugom racunaru. Kada budes rezao izaberi uredjaj na drajvu za koji si se odlucio (npr. R).
[ markantz @ 22.06.2004. 12:11 ] @
POkusaj da nabavis NeroNET, instaliras ga na racunar na kojem je rezac i onda mu iz nera ili iz bilo kojeg browser-a pristupas kao i svakom drugom rezacu.
[ someone_bl @ 24.06.2004. 07:27 ] @
Da bi se logovao na remote maisnu iu XP - control panel->system->remote tu imas opciju da ukljucis Remote Destop (pise allow user to connect remotely... ili tako nesto) i onda odes na control panel administration tool pa imas tu computer managment pa onda tu imas users and group pa onda desni klik na korisnicko ime sa kojim zelis da se zakacis pa porovjeri da li ima potrebne dozvole.

Mislim da je administratoru po default-u omoguceno da se remote kaci....