[ MaRaToNcI @ 16.06.2004. 13:28 ] @
od sad je moguce otvoriti racun u Nemackoj ( i naravno E bank) i to u svim bankama:)
ja sam otvorio kod commerzbanke :)

-najbitnija je stvar utvrdjivanje identiteta ( sto se moze uraditi u bilo kojoj korespodenskoj banci ili Nemackoj ambasadi) potpisivanjem zahteva pred sluzbenikom,i njihovom overom
-cene variraju od banke do banke (konkretno ovaj moj paket je 7.90 mesecno, a ima i za dz kod sparkasse (evo kako izgleda pristup https://bw1.sparkasse-banking....68452290&REDIRECTCOUNTER=1 )
-sve pogodnosti su dostupne od kreditnih kartica pa cak i kredita kad se stvori dobra kreditna istorija, EC kartica za dizanje love, e bank za placanja i na kraju jednostavno prebacivanje love na svoj racun ovde
-ko radi sa inostranstvom susrece se sa problemom MANJKA RUPA:) tj ljudi koji imaju napolju e bank najcesce imaju tri polja za upis podataka - 1.ime i prezime 2. broj racuna 3. sqift ili IBAN - a za uplate nama fali jos KORESPODENSKA BANKA i njihov swift pa tako da se sa ovim moze sve resiti:)

Sehr geehrter Herr Galic,

ihre Kontonummer lautet : 322**** , Bankleitzahl 50040000,
Iban : DE 84 5004 0000 0322 **** 00
Bic : COBA DE FF XXX

Mit freundlichen Grüßen



______________________________________________________
Sehr geehrter Herr Galic,

vielen Dank für Ihre E-Mail vom 23. Mai 2004.

Wir freuen uns, dass Sie sich für ein Girokonto in unserem Hause
interessieren.

Die Informationen über die Kosten eines Girokontos finden Sie auf unserer
Internetseite www.commerzbanking.de im unteren Bereich unter dem Link
"Preise und Konditionen". Zur schnellen Übersicht für Sie das Girokonto im
Kurzportrait:

Mit unseren Kontovarianten geben wir Ihnen die Wahlmöglichkeit, das
Preis-/Leistungsverhältnis nach Ihren persönlichen Bedürfnissen zu
bestimmen.

Das Komfortkonto kostet nur 7,90 EUR pro Monat, enthalten sind alle
Buchungsposten, Daueraufträge, Scheckvordrucke, Kontoauszüge und ec-
Maestro- oder Service-Karte. Sie erhalten Bargeld kostenlos nicht nur an den
Geldautomaten der Commerzbank, sondern im Verbund der Cash-Group an ca.
7.600 Geldautomaten in Deutschland. Ebenfalls enthalten ist unser
Telefonbanking- und OnlineBanking-Service.

Als zweite Variante bieten wir Ihnen unser online geführtes Aktivkonto.
Dieses können Sie online für nur 4,90 EUR pro Monat führen, enthalten sind
ebenfalls alle Leistungen bis auf die beleghafte Überweisung. Diese wird
Ihnen mit 0,89 EUR pro Posten in Rechnung gestellt.

Eine Kreditkarte erhalten Sie bereits für 19,90 EUR p.a. zusätzlich. Dieser
Jahrespreis ist umsatzabhängig und kann bis auf 0,00 EUR reduziert werden.
Sie können zwischen Mastercard und Visacard wählen.

Für Schüler, Studenten, Auszubildende, Wehr- und Zivildienstleistende bieten
wir dieses Konten kostenfrei an.

Wichtigster Bestandteil einer Kontoeröffnung ist die Legitimationsprüfung.
"Nach §154 Abs. 2AO haben sich die Kreditinstitute bei der Eröffnung von
Konten.....Gewissheit über die Person und die Anschrift des
Verfügungsberechtigten zu verschaffen sowie sicherzustellen, dass sie
jederzeit darüber Auskunft geben können, über welche Konten.....eine Person
verfügungsberechtigt ist. Gewissheit über die Person des Kontoinhabers
besteht nur dann, wenn Name , Geburtsdatum und Wohnsitz bekannt sind"
Erfolgt die Kontoeröffnung schriftlich vom Ausland her, ist eine
Legitimationsprüfung durch ein deutsches Konsulat, eine Korrespondenzbank
oder eine Filiale bzw. ausländische Tochtergesellschaft bzw. Repräsentanz
der Commerzbank vorzunehmen.
Für weitere Auskünfte setzen Sie sich bitte mit der gewählten Filiale in
Verbindung.

Sehr geehrter Herr Galic, wir hoffen, Ihnen mit diesen Informationen
weitergeholfen zu haben und verbleiben

mit freundlichen Grüßen

Ihr Commerzbanking-Team
[ -zombie- @ 16.06.2004. 19:45 ] @
a jel ima neka banka sa kojom se dokumenti popunjavaju/potpisuju na engleskom, i koja ima verziju sajta na engleskom..

[ MaRaToNcI @ 16.06.2004. 19:57 ] @
nazalost ne (ipak su to nacionalne banke) but!:) u njihovim korespodenskim bankama ovde imaju svoje ljude (konkretno u procredit banci radi svaba iz commerzbanke ) pa kod njega ili njih ( sa nasim prevodiocem) objasnis razlog zasto ti treba (manjak rupa:) popune ti formular kazu potpisi tu i tu i posalju umesto tebe (stedi se postarina) i cekas:)
[ MaRaToNcI @ 18.06.2004. 15:14 ] @
stigla kartica:)

[ Dejan Bizinger @ 06.08.2004. 10:37 ] @
Da li bi mogao da objasnis kako bih mogao da otvorim racun kod Sparkasse? Nadam se da ne moram ici u Nemacku za to nego da ima nesto kao Commerzbank/Pro Credit ABank varijanta?

Kada otvoris racun kod Commerzbank ili Spakasse da li to znaci da svi koji iz inostranstva koriste e bank mogu da uplate novac (ukljucujuci i USA)? Da li moraju da koriste e bank ili mogu da ti uplate i samo koristeci kreditnu karticu (kao npr. kad se placa preko 2co)?

Kolike su provizije? Da li postoji neki jeftiniji paket kod Commerzbank-e? Recimo, kada bih hteo da otvorim racun kod Commerzbank kod Procredit banke u koju filijalu bi trebalo da odem i kako da trazim tako nesto da mi me ona sluzbenica razumela?
[ rafiki @ 06.07.2005. 02:08 ] @
Cekaj,

jel hoces da kazes da si otvorio devizni racun u banci u inostranstvu kao fizicko lice i da tamo drzis neke pare?

A jel' znas da je to prekrsaj/krivicno delo po Zakonu o Deviznom poslovanju (osim ako imas odobrenje Narodne Banke Srbije)?

Sem toga, cini mi se da je 7.90 €/mesecno poprilicno skupo.

I jesi li probao u nekoj off-shore banci? LLoyds-TSB naprimer? Posto to radi vec godinama...

Pozdrav
[ VraX @ 06.07.2005. 16:28 ] @
Da li je neko imao vec iskustva sa Lloyds TSB i njihovim Offshore bank accountima ?
[ kobrejabre @ 01.09.2005. 16:41 ] @
Jedno mozda i glupo pitanje (tek sam skor opoceo da se zanimam za ovo):

Zasto bas u nemackoj, a ne u Svajcarskoj?

Meni bi prvenstveno bilo znacajno:
-tajnost racuna
-pouzdanost (zato pominjem Svajcarsku a ne neka ostrva u tihom okeanu)
-naravno, sto nizi troskovi otvaranja i posedovanja istog.
-mogucnost otvaranja bez licnog prisustva
-mogucnost izavanja debitne (ili kreditne) kartice
[ nikolaniko12 @ 16.11.2005. 14:27 ] @
Citat:
kobrejabre: Jedno mozda i glupo pitanje (tek sam skor opoceo da se zanimam za ovo):

Zasto bas u nemackoj, a ne u Svajcarskoj?

Meni bi prvenstveno bilo znacajno:
-tajnost racuna
-pouzdanost (zato pominjem Svajcarsku a ne neka ostrva u tihom okeanu)
-naravno, sto nizi troskovi otvaranja i posedovanja istog.
-mogucnost otvaranja bez licnog prisustva
-mogucnost izavanja debitne (ili kreditne) kartice



*-tajnost racuna

Bez obzira sto su Svajcarske banke poznate po toj tajnosti ona i nije toliko potpuna kao sto se u filmovima pokazuje. Ti da bi otvorio racun u Svajcarskoj moraz da pokazes svoj identitet i da ga svakako potvrdis nekom vrstom dokumenta (Pasos) i cak racuni koji ne sadrze ime korisnika (poznati kao Swiss numbered accounts ) ustvari postoje samo da bi se broj ljudi koji mogu doci do informacije o imenu korisnika racuna smanjili na samo vrh uprave banke. Ti u svakom slucaju i za taj racun moras pokazati svoj identitet nekome iz uprave i kao sto rekoh potvrditi ga dokumentom kao sto je pasos.

*-pouzdanost (zato pominjem Svajcarsku a ne neka ostrva u tihom okeanu)

E sad. tebe verovatno zanima da ti se ne desi nesto sto se svima desilo sa Jezdom i Dafinom. Tako nesto se moglo desiti samo u Srbiji koja je ekonomski bila tada totalno pala s marsa, mada bi iskreno voleo da nadjem takvu banku u svetu koja bi takvu akciju ponovo pokusala da izvede.
Po mom misljenu da bi sebi osigurao puzdanost prvo trazi nacionalnu banku neke drzave pa onda preko nje stupi u kontakt sa nekom od njenih branches i tako ces biti siguran da tvoje pare nece nestati zajedno sa baticom koji je osnovao banku.

*-naravno, sto nizi troskovi otvaranja i posedovanja istog.

To ti je po principu trazi pa ces naci. troskovi variraju od banke do banke ali bitno je da se sto vise invormises o bankarskom sistemu svajcarske. banke koje vise naplacuju troskove otvaranja ti mogu vise zagarantovati privatnosti jer su to uglavnom banke sa privatnim kapitalom koje samo interesuje da ti kod njih stavis sto vise para a za poreklo ih zabole osim ako sam pravosudni organ svajcarske naredi da se skine veo tajnosti sa tvog racuna jer se bavis nekim teskim kriminalom(droga, oruzje, trgovina ljudi.....).te banke ti sa razlogom naplacuju tolike troskove, koji inace variraju od 200 EUR do 2000 EUR (pa cak i vise) i te banke obicno imaju i tacno odredjeni minimum novca koji mora da se uplati na racun posle otvaranja.

http://swiss-bank-accounts.com/e/banking/main.html

Banka sa ovog sajta (Ili cak mislim da je ovo neka vrsta posrednistva u otvaranju racuna u svajcarkoj) ti daje dva meseca vremena da po otvaranju racuna uplatis minimalnu kolicinu novca na njihov racun pod obrazlozenjem da su svesni da razni bankarski sistemi u svetu zahtevaju dosta vremena za transfer.

*-mogucnost otvaranja bez licnog prisustva

Skoro sve banke svajcarske daju mogucnost otvaranja racuna preko poste tako sto oni tebi posalju ugovor postom da ga potpises pa ti takav potpisani ugovor saljes njima zajedno sa kopijom svog pasosa nazad i uplacujes troskove otvaranja racuna i onda cekas odobrenje da si prihvacen da otvoris racun u njihovoj banci (banka zadrzava pravo da te ne prihvati ako im se na bilo koji nacin ucinis sumnjivim i ako te neprihvati vraca ti pare koje si im dao za troskove otvaranja, mada se to desava ako si javna i/ili kontroverzna politicka ili nepoliticka licnost tako da netreba da brines oko toga). Kada dobije potvrdu da ti je racun otvoren imas, u ovom slucaju, dva meseca da im uplatis minimalnu svotu novca.

*-mogucnost izavanja debitne (ili kreditne) kartice

Sve banke daju i kreditne kartice, i to ti ih postom salju. Ja ti preporucujem Visa Electron jer nepostoje nikakva ogranicenja jednostavno trosis koliko imas na racunu bilo gde u svetu (samo je bedak sto nemozes u minus da ides).



http://www.swissbanking.org/en/home.htm

Najbolje je otici na ovaj sajt. To je sajt Asocijacije Bankara svajcarske i tamo prakticno sve pise sto se tice njihovih banaka. Lepo mesto da se informises sto vise.



[Ovu poruku je menjao nikolaniko12 dana 16.11.2005. u 15:40 GMT+1]
[ radovic @ 14.02.2006. 20:16 ] @
hm...pa ako se ne varam Maratonac je khm....khm...njihov drzavljanjin...tako da to pojasnjava stvari ;))

Maratonac jel to vazi za sve ili samo za "odredjene" :)


Poz,

[ SlavenR @ 08.07.2007. 10:19 ] @
Hellooo, jel moze neko da objasni, jel zabranjeno otvarati racune u inostranstvu ako niste drzavljanin te zemlje ili nije??
[ ImPlant @ 08.07.2007. 13:09 ] @
nas zakon ne dozvoljava nasim drzavljanima (fizickim licima) da imaju otvoren racun u inustranstvu.
[ Shadowed @ 08.07.2007. 13:17 ] @
Osim ako nemaju prijavljeno mesto boravka tamo.
[ Ivan Dimkovic @ 08.07.2007. 17:31 ] @
Mislim da je taj zakon promenjen pre nekoliko meseci (ili su krenuli da rade na njemu, ne secam se tacno posto vest nije bila 100% jasna)

Citat:

nas zakon ne dozvoljava nasim drzavljanima (fizickim licima) da imaju otvoren racun u inustranstvu.


Nasim drzavljanima, rezidentima u Srbiji - da budemo precizniji ;-)
[ vigor @ 05.11.2007. 18:46 ] @
Da li je neko uspeo da otvori racun u Sparkasse, bez odlaska tami i sl.. U kakvoj su vezi Sparkasse i Erste banka (i da li su uopste)?
[ vigor @ 05.11.2007. 18:50 ] @
zaboravio sam da kazem i da ne znam Nemacki, pa ako ima nekog uputstva negde na Engleskom dobro bi doslo.
Pozdrav
[ Ivan Dimkovic @ 05.11.2007. 19:17 ] @
Vecina nemackih "brick & mortar" banki (Volksbank, Sparkasse, itd...) ce traziti licno prisustvo i, jako cesto, boravak na teritoriji Nemacke za otvaranje raucna. Ovo vazi za "obicne" racune - ako je u pitanju veca kolicina novca koja potpada u klasu privatnog bankinga, tu verovatno takvih ogranicenja nema.

Bolje pokusaj kod nekih online ili "direktnih" banaka (tipa DAB, ComDirect) - moguce je da neke od njih omogucavaju i otvaranje racuna preko poste i ljudima van Nemacke, ali nisam proveravao.

U principu, ako to ne uspe - moraces da odes licno do Nemacke i da pokusas da otvoris racun - verovatno ce te mnogi odbiti ali moze da se nadje neka banka koja hoce da ti otvori racun (ali to nije zagarantovano)
[ igvan @ 17.11.2007. 19:09 ] @
Majku mu, sve na nemackom - DAB, ComDirect
[ igvan @ 25.11.2007. 15:50 ] @
Zanimljivo oni placaju racun 27EUR kod Erste banke (a i kod drugih) po kvartalu.
To znaci da za godinu dana treba platiti 81EUR.

Kod nas je koliko znam besplatan i tekuci i devizni racun...
[ sifacca @ 23.01.2009. 22:10 ] @
ne moze se otvoriti odavde racun u nemackoj, onda trebalo bi da znas nemacki da bi nekako funkcionisao, taj paket od 7,9e mesecno je poprilicno skup
ne moze se otvoriti tek tako tamo racun, a verujem da nece svaka banka to uraditi "nekom" Srbinu ili kome vec, Dimkovic je to lepo rekao

kod nas (inace za informaciju onome ko je napisao da je besplatno vodjenje racuna u banci) se sve placa, pa niko nece da radi za dz, a pogotovu banke

ono da nas drzavljanin ne moze da ima racun u stranoj banci, to mi je potpuno apsurdno i nema nikakve logike, pa valjda su ljudi (pa makar to bili i mi Srbi) slobodni kao ziva bica da radimo kako nama odgovara...

a i gospodin koji je zapoceo temu, nije sve do kraja objasnio, u svakom slucaju nije to tako jednostavno kako izgleda, tako da onome ko ne zna nemacki jezik, ne bih savetovao da se upusta u ovu varijantu, ukoliko nema svesrdnu pomoc nekoga ko dobro zna jezik
[ zoksula @ 02.02.2009. 08:05 ] @

Ako je zabranjeno da imas otvoren devizni racun u drugoj zemlji (sto je nenormalno - jer svako u svetu ima pravo da otvori account gde god oce ili je bar u normalnim zemljama) .... onda bi trebali takodje biti zabranjeno koriscenje servisa kao sto su moneybookers, paypal ...A takodje banke koje izdaju kartice za placanje takvih servise bi takodje trebale da budu budu osudjene za podstrekivanje kriminalne radnje (npr raifajzen banka )


Ustvari nije mi jasno zasto je uopste dozvoljeno koriscenje kartica za placanje online kod nas.To takodje treba da se ukine.I naprimer da se dozvoli samo pripadnicima skupstine da imaju viza kartice

[ dadazmaj @ 28.05.2010. 16:51 ] @
Da li neko ima proverenu informaciju da li je zakonom zabranjeno da drzavljanin Srbije moze da ima devizni racun u inostranstvu?

Hteo sam danas da idem u Sparkasse da pitam da li mogu da otvorim racun kod njih i ako nemam boravisnu dozvolu u Nemackoj.
ali bolje da prvo proverim da li nam i to brani nasa drzavica.

Da li je neko u skorije vreme otvarao racun u sparkasse banci u Nemackoj, voleo bi da cujem druga iskustva.

Pozdrav!
[ Ivan Dimkovic @ 28.05.2010. 17:12 ] @
I dalje je zabranjeno da drzavljanin Srbije, fizicko lice, sa boravkom u Srbiji - ima racun u inostranstvu.

Medjutim, to je jedan od onih propisa koji su mrtvo slovo na papiru, i sami politicari se ne drze toga.

Sto se Nemaca tice, te "klasicne" matore banke poput Sparkasse-a mogu da zezaju i ne dozvoljavaju otvaranje racuna ako nisi rezident. Moj kolega Francuz je imao probleme... ali pokusaj na vise mesta/filijala raznih banaka i uspece iz nekog puta.

Ako ne, mozes da probas i sa "online" tj. "direct" bankama poput DAB-a, Ing-DIBA-e ili Comdirect-a. Kod njih se aplicira online i onda stize materijal postom - ali za njih moras imati nekog sa adresom u DE da prima postu. Ili da otvoris postanski fah (mada, opet za to mogu da traze boravisnu dozvolu)
[ pisac @ 28.05.2010. 20:33 ] @
Ja imam odavno račun u Nemačkoj banci, otvoren bez ikakvog problema na moj pasoš dok sam prolazio kroz nemačku. Neću da kažem koja je banka u pitanju (da se vlasi ne dosete), ali reč je o veeeelikoj nemačkoj banci (možda čak i najvećoj). I ima elektronsko bankarstvo, sajt na engleskom, i ne moraš da znaš ni reč nemačkog (ženska u expozituri je znala engleski).

Ja sam lično pitao slično pitanje ovde na forumu pre više godina, i nisam dobio zadovoljavajuć odgovor, pa sam problem rešio sam.

[Ovu poruku je menjao pisac dana 29.05.2010. u 01:51 GMT+1]
[ dadazmaj @ 29.05.2010. 00:24 ] @
Probacu sutra u sparkasse pa da vidim da li ce hteti da mi otvore racun..

ako ne, onda cu u jednoj od ovih sto je Ivan predlozio, a adresa u DE nije nikakav problem. :)

Pozdrav!