[ wux @ 16.06.2004. 14:05 ] @
Isprobao sam i radi (imam oko 3.1MB slika, zvukova i jave i oko 306KB slobodno) .
Treba vam V_klay 2.6 ( http://www.vi-soft.com.ua/
u njihovom forumu, pored ovog, ima još gomila patch-eva), sw25 na telefonu sa patch-ovanim boot-om.

Pre patcha smimite kompletan sadržaj memorije telefona, a za svaki slučaj možete uraditi i fullflash.

Procedura traje 10-15 minuta, a nakon paljenja telefona, formatiranje novog diska traje par minuta - nemojte se uplašiti da je telefon mrtav.

Jedini potencijalni problem (pošto samo prenosim informaciju, a ne znam tehničke pojedinosti, tj. šta tačno patch odrađuje u telefonu) je da će se, možda, ponovnim flashovanjem telefona (recimo novom verzijom sw-a) memorija ponovo vratiti na staro stanje tj. 1.96MB, pa se mora ponovo sve odraditi.

Pozdrav
[ infoxpress @ 18.06.2004. 16:54 ] @
Odradio sam sve prema uputstvu za VKlay, prethodno stavio sw25 i krk..telefon ne radi.

telefon kod paljenja samo zazuji ali nece da se ukljuci.

Freia 10 i 15 ga ne prepoznaju, Vklay - da, ali sta dalje...

znaci - mrtav i a ne treba da bude )
[ wux @ 18.06.2004. 17:32 ] @
Ne znam da li si sačekao par minuta da formatira novi disk, to izgleda kao da telefon neće da se uključi.
Ako jesi, a i dalje ne radi, pokušaj sa undo patch, a ako neće, nasnimi full flash (ako ga imaš) iz v_klay (ja sam tako dva puta oživeo telefon kada je zablokirao zbog nekih drugih stvari).
[ infoxpress @ 18.06.2004. 17:48 ] @
jesam...

iance prijavljuje da je incorect IMEI u EEPROMU (nakon pokusaja ozivljavanja sa full flashom od drugog telefona) i
"Cant connect to Mobile with BootstrapLoader on Com 1" kad probam da mu pristupim sa iskljucenim preCheck iz Winswup
[ wux @ 19.06.2004. 07:13 ] @
probaj http://allsiemens.com/soft/dow...0LG91%20V25%20-%20007C0000.rar
[ hakinen @ 15.07.2004. 21:55 ] @
E procitao sam sve ovo lepo skinuo ovaj V-klay 2.7 sa ovog sajta ali nece da se program poveze sa telefonom u cemu je problem??? kaze da pritisnem dugme za ukljucivanje telefona, ili da ga rekonektujem i da iskljucim tel!!!!! ajde pomozimi bas bi mi znacilo kada bi moglo da mi uspe da prosirim memoruju telefona!!!!!!
[ wux @ 16.07.2004. 14:34 ] @
Ne znam koliko imaš iskustva - da bi v_klay video telefon treba patchovati bootcore telefona (detaljnije na http://www.elitesecurity.org/tema/55533), i u odgovarajućem polju u v_klayu odabrati c60 with patched bootcore. Telefon treba ugasiti i onda, kada program zatraži, pritisnuti on/off (crveno) dugme na telefonu.
[ hakinen @ 17.07.2004. 22:57 ] @
ipak je sve ovo komplikovano za mene, jel sam ja vise od amatera!!! ali ako te ne mrzi mogao bi da mi das malo detaljnije upustvo!!! kupio sam tel u telekomu i flesovao sam sw na 25 sam , to je bar lako, (sw25,lg6...) ali ovo sa botom je malo komplikovano!!! pa ako te ne mrzi ajde iskucaj sta treba da uradim preko kog programa i daj link odakle mogu da skinem taj program, ako samo treba v_klay 2.7, njega sam vec skinuo!!!! hvala unapred!!!!!!!
[ wux @ 19.07.2004. 12:57 ] @
Da bi v_klay video telefon, treba patchovati bootcore, najlakše uz pomoć java appleta px55amd (zaboravio sam gde sam ga skinuo, ali mislim da nije teško naći). Verzija koju sam imao radila je samo na sw23, ali ne i na sw25, pa sam morao da downgradujem, odradim sve, vratim na sw25 i onda odradim patch za povećanje memorije.
Dakle, sve to patchovanje bootcore-a slući da program uopšte može da se prikači.
(u međuvremenu sam pronašao i rusku verziju sw26 i patch na 4.14 MB, tu ima još više petljanja, trenutno nemam srpski, ali .... vidi sliku)

[ hakinen @ 19.07.2004. 15:30 ] @
Brate alal tebi ku...!!! :)) ajde videcu sta mogu da uradim pa cu da se javim!!! uglavnom moram da vratim na verziju sw 23!!! da bi mogao da postavim bootcore pa onda da vratim na 25 to je malo komplikovano!!!!!
[ hakinen @ 19.07.2004. 22:50 ] @
pa ja nemogu da nadjem ovaj program, jel postoji neki drugi koji moze da uradi isto, ili mi kazi gde mogu da ga skinem!!! nego mozes ti da ga ubacis kao ovu slicicu pa da ga ja skinem odavde ako nije mnogo veliki????????
[ wux @ 20.07.2004. 12:05 ] @
http://arsi.newmail.ru/Java/Utils/px5amd.rar
[ wux @ 20.07.2004. 12:10 ] @
umalo da zaboravim - kada odradiš patch bootcore-a, najpametnije je da u v_klay uradiš full flash. Posle toga, ako nešto zabrljaš, pa telefon neće da proradi, otvoriš taj full flash u v_klay-u, upišeš ga i sve ti se vrati u prethodno stanje. U v_klay treba da odabereš tip telefona c60 wit patched bootcore da bi ga video.
[ hakinen @ 20.07.2004. 14:08 ] @
pa nece da skine odavde!!! skine mi nekih 1.33 kb i kada hocu to da otvorim posto je .rar javlja neku gresku!!!!!!!!!!!
[ Lazarevac @ 20.07.2004. 14:53 ] @
px55amd mi treba

dajte ispravan link da ga skinem, imao sam ga ranije al izbrisao.

Vraticu telefon na sw 23 unlock sa px55amd i vratiti Sw25
zato dajte link....
[ wux @ 20.07.2004. 14:57 ] @
evo
[ hakinen @ 20.07.2004. 15:05 ] @
e skinuo sam neki px5amd sa novim botcorom sa ovog sajta http://forum.siemens-club.ru/viewtopic.php?TopicID=32085 i to ubacio u tel i tel mi kaze " cannot create class in sistem packed" to verovatno zbog toga sto je sada verzija 25!!! ajde vidi jel je ovaj botcore valjan!!! pa ako je valjan ja sada moram da vratim verziju softvera na 23!!! jel tako??????
[ Lazarevac @ 20.07.2004. 15:19 ] @
Koliko sam ja skontao moras da vratis na sw 23
ja cu bas sad to da uradim...skinuo sam sw 23 sa ruskog sajta....
Videcemo sta dalje


Uradio sam stavio prvo sw23 patchovao boot core i vratio na sw25 i sve je Ok
Sta dalje da radimo?

P.S.
Hvala Hakinen, ja sam odradio sa wux-ovim java midletom i odradio sam bez problema, neka mi kaze neko da li je sada moj fon otkljucan za kartice iz druge mreze (063)?


[Ovu poruku je menjao Lazarevac dana 20.07.2004. u 18:17 GMT]
[ hakinen @ 20.07.2004. 15:51 ] @
ej "lazarevac" skini sa ovog sajta ovaj program ph5amd sto sam ja naveo
on je kod mene sve lepo obavio a ovaj sto je dao wux mi je jevljao neku gresku
[ hakinen @ 20.07.2004. 16:17 ] @
ja sve lepo uradio!!! vrati verziju na sw23 pachovao, zatim ponovo flesovao na sw25 i i dalje mi V_klay ne prepoznaje tel!!! u cemu je stvar sada
????????????????????????
[ hakinen @ 20.07.2004. 17:18 ] @
ipak je moja greska bila!!! prepoznaje ga sada v_klay!!! wux ja sam lepo iz tvoje prve poruke uzeo ona pach i sve lepo telefon uradio i onda jednostavno nije hteo da se upali, pa sam uradio undo pach i sada se telefon upalio ali i dalje imam samo 1.79 mb memorije!!! dali sam ja tu negde pogresio u kazi mi u cemu je problem sada????????????
[ Lazarevac @ 20.07.2004. 17:24 ] @
Ja sam uspeo ljudi.To je to 3.37 Mb imam free

hakinen kad zavrsis ubacivanje patcha u v_klay moras da pritisnes dugme gore ono crveno , pise prepare phone for power on, tako nesto....

I onda kad podjes da upalis fon sacekaj jedno 2 minuta samo ce da svetli....i posle toga upalis normalno.

I stvarno sve je kako je wux rekao

Hvala wux jos jednom....

Samo jedna napomena, kad se zavrsi sve primeticete da nema ni jedne SMS ni MMS poruke u fonu, ni slicica ni melodija, zato sve sacuvajte prvo...i profili ce se malo istumbati, ali konacan rezultat je vredan svega.....
:) sta sve covek moze da uradi sa siemens telefonom...
[ hakinen @ 21.07.2004. 01:12 ] @
e ljudi ja nesto ne razumem!!!! sve ja lepo odradim i lepo ubacim pach i on kaze da je uspesno zavrsio, pritisnem ono gore crveno dugme,ali tel nece da se upali!!!! sta treba da uradim, kada pritisnem crveno dugme treba da cekam malo da se tel sam upali odnosno da upali svetlo i formatira dis, ili odmah treba da se upali svetlo i da formatira disk!!!! ajde odgovorite jos je samo to ostalo pa da i ja imam 3.37 mb a ne samo 1,87!!!!!! hvala
[ wux @ 21.07.2004. 11:21 ] @
1. Ubaciš patch
2. "odkonektuješ" se na crvenom dugmetu u programu
3. pritisneš crveno dugme na telefonu
4. sačekaš par minuta - ekran na telefonu zasvetli kao kada se inače pali, samo što do "podizanja" sistema prođe nekoliko minuta, a ne nekoliko sekundi
[ wux @ 21.07.2004. 11:24 ] @
Citat:
Lazarevac
Samo jedna napomena, kad se zavrsi sve primeticete da nema ni jedne SMS ni MMS poruke u fonu, ni slicica ni melodija, zato sve sacuvajte prvo...i profili ce se malo istumbati, ali konacan rezultat je vredan svega.....
:) sta sve covek moze da uradi sa siemens telefonom...


Zato treba snimiti ceo disk A sa sve skrivenim folderima, pa onda sve vratiš na telefon kada proširiš memoriju
[ hakinen @ 21.07.2004. 12:57 ] @
ma sve ja to lepo odradim, ali telefon nece da se upali, jel treba da ga skroz odkonektujem da izvucem kabal, i onda treba da upalim tel ?????????????????????


probacu jos jednom da sve to odradim , ali kazem ti sve lepo odradi pach i kaze da je uspesno zavrsio, pritisnem crveno dugme na programu, a zatim pokusam da upalim tel, ali on nece da se upali, onda odradim undo pach i telefon se bar vrati u zivot, ja ne znam samo mozda gresim negde, ali sve radim kako ste ti i lazarevac odradili, samo sto je vama uspelo a meni ne!!!!! :(((((((((((((((
[ hakinen @ 21.07.2004. 13:51 ] @
e momci i meni je uspelo!!!! moja je greska bila, ja sam u v_klay-u ne znam samo kako, izabrao gore c60 boot (Ratched bootcore), a treba samo c60 (Ratched bootcore), i u tome je greska bila!!!! sada je sve uradio lepo formatirao disk i imam i ja 3.37 mb!!!!! hvala momci ovo mi puno znaci, a i ja mislim da sam ladno podigao sa ovim prosirenjem cenu telefona za minimum 10 evra!!!!! hvala wux!!!
[ Lazarevac @ 21.07.2004. 16:40 ] @
E wux molim te otkrij nam kako si uhvatio screenshot svog telefona, tj kako si slikao displej u jpg formatu?
[ hakinen @ 21.07.2004. 17:32 ] @
pa sta ce ti to?????? lepo uzmi njegov stavi na tvoj tel :)))))))))) nego i ja sam teo da pitam wux-a sta je ustvari obrisao ovaj pach pa se stvorilo mesto za memoriju, i je se dobija nesto novo novim sofrverom sa ruskog sajta sw26????????????????
[ spami @ 22.07.2004. 09:44 ] @
****POMOC***
Odradio sam patch i teleon nije hteo da radi tj. upali se i stalno izbacuje poruku ukljucivanje(confirm witch on). Kada sam uradio undo patch nesto je ispalo lose i onda sam pokusao da flashujem i tu je bio kraj. Sada tel. samo zasvetli kad pritissnem switch on/off.
Kako da vreatim tel. u zivot.
[ spami @ 22.07.2004. 10:01 ] @
****POMOC***
Odradio sam patch i teleon nije hteo da radi tj. upali se i stalno izbacuje poruku ukljucivanje(confirm witch on). Kada sam uradio undo patch nesto je ispalo lose i onda sam pokusao da flashujem i tu je bio kraj. Sada tel. samo zasvetli kad pritissnem switch on/off.
Kako da vreatim tel. u zivot.
[ wux @ 22.07.2004. 12:04 ] @


Ako si snimio fullflash, samo ga upišeš ponovo u telefon i sve je po starom.



Citat:
hakinen: pa sta ce ti to?????? lepo uzmi njegov stavi na tvoj tel :)))))))))) nego i ja sam teo da pitam wux-a sta je ustvari obrisao ovaj pach pa se stvorilo mesto za memoriju, i je se dobija nesto novo novim sofrverom sa ruskog sajta sw26????????????????

Što se tiče patch-a, koliko sam shvatio, on prikači neiskorišteni prostor na disk. Ima i drugih patcheva koji još više povećaju disk A brisanjem nepotrebnih jezika. Langpack ima 7-8 jezika, rusi su ostavili samo ruski i engleski i tako se dobije još par stotina kb (3.7MB).
Patch na 4MB, koji ja sada imam, pored toga uzme još koji kb sa diska B, na kome se nalaze t9 i on/off animacija.
SW26 ima nekih sitnih modifikacija, ali ništa posebno, ja sam ga stavio zbog 4MB, a i volim da se igram...

Sličicu sam skinuo programom siemens screenshot, koji sam isto skinuo sa tih ruskih sajtova. Prethodno treba postaviti tzv BFB patch za sw25 - 6212B6: 0A13 F612, a za sw26 6212FA: 4E 3A (iskopirate u v_klay i pritisnete apply).
[ spami @ 22.07.2004. 14:33 ] @
nisam snimio fullflash. sad mi telefon ne prepoznaju ni v-klay ni freia, greska je cannot boat i neki ini fajl. Da li mogu da nadjem negde fullflash, ui kako to da uradim
[ hakinen @ 22.07.2004. 16:17 ] @
sad imam 3.37 mb i to je ok!!!! ali zasto mi kaze kada hocu da se nakacim na net da mi je kao internet iskljucen, mislim necu ja ni da se kacim nego samo pitam kada budem trebao da prodam telefon?????????????????
[ spami @ 22.07.2004. 16:25 ] @
A hardware I/O error was reported while acceessing COM2-Loader;Open:No answer from boot Nutzo.Bin


A hardware I/O error was reported while acceessing COM2-Loader;Open:No answer from boot Goboot.bin

su greske koje javlja kad pokusam da mu pristupim iz V-klay
[ wux @ 22.07.2004. 16:50 ] @
Meni to izgleda kao da nije odabran dobar tip telefona u v_klay-u - treba da bude c 60 (patched bootcore)



Citat:
hakinen: sad imam 3.37 mb i to je ok!!!! ali zasto mi kaze kada hocu da se nakacim na net da mi je kao internet iskljucen, mislim necu ja ni da se kacim nego samo pitam kada budem trebao da prodam telefon?????????????????


proveri profile za konekciju - ja sam dva puta odrađivao sve ovo - jednom mi je pobrkalo sva ta podešavanja, a drugi put su ostala, ali bez naziva. U svakom slučaju, kada sam setovanja ponovo ručno upisao radilo je (i sada radi) bez problema.
[ spami @ 22.07.2004. 17:03 ] @
Jeste tako podesno, ali nista
[ hakinen @ 25.07.2004. 17:55 ] @
ipak je sve ok!!!! kada sam pozvao ove iz telekoma da mi posalju podesavanje i kada sam ja posle lepo podesio proradio je net!!!!! mozda nije tema ovog foruma ali wux posto vidim da volis da se igras, jel moze da se napravi da imas t9 na srpskom??????
[ wux @ 06.08.2004. 13:56 ] @
Ako neko hoće da proba evo i varijante za 4.14MB za sw26, sa srpskim menijem.
Ja sam imao varijantu samo sa ruskim, ali uspeo sam da napravim langpack sa srpskim i engleskim.
Treba uraditi sledeće:
PRE SVEGA BACKUPUJTE SVE PODATKE, IGRICE ITD. NA COMP I ONDA

1. Poskidati sve patchove sa verzije 25 (ili ako ste sačuvali FF pre proširenja memorije isl. usnimite ga na telefon)
2. Skinuti sa onih ruskih sajtova sw26 i update-ovati telefon, pa za svaki slučaj skinite FF i sačuvajte sve fajlove.
3. U V_klay-u prvo upišete langpack od adrese AC0000 (učitate C60-lang-eng+ser.bin, odaberete flasher, pa memory of the phone - from adress: AC0000, veličina treba da bude 20000 ali to ne dirajte kao ni use from offset)
4. Zatim, bez paljenja telefona, odradite patch.
dalje je sve isto kao i sa prethodnim patchom

Pošto ovaj patch maksimalno smanjuje veličinu diska B, u prilogu je i pca fajl čisto da bi se nešto videlo na ekranu kod uključivanja telefona, jer ona stara animacija sa balonima ne može da stane. Pored ovoga moće da stane i engleski t9. (probao sam da odradim i srpski ali mi nešto ne polazi za rukom).
Kada se sve ovo odradi u izboru jezika za meni ostaju samo engleski i srpski. Ako neko hoće neki drugi jezik, postoji program siemens language editor, sa kojim se to može odraditi.

Nadam se da će sve proći bez problema (kod mene jeste), ali ako niste sigurni šta i kako treba uraditi, bolje nemojte. Ovo su sve isprobane stvari, a problemi obično nastanu kada se nešto ne odradi kako treba. (Ja sam npr. jednom promašio adresu langpacka - umesto ac0000 upisao sam ac000- i onda sam morao sve od početka. Pored toga, telefon mi se još par puta zaglupljivao, ali mi se još nikad nije desilo da nisam mogao da ga povratim. Treba uvek imati sačuvan fullflash.
Ako neko totalno ubije telefon pa ga Freia ili V_klay ne vide, rešenje je test point.

Mislim da nije potrebno naglašavati da sve radite na sopstvenu odgovornost i da niti ja, niti autori patch-a, kao ni vlasnici-moderateri-autori ovog foruma nismo odgovorni za eventualne štete nastale zbog pokušaja da uradite sve ovo.

Pozdrav svima

[Ovu poruku je menjao wux dana 06.08.2004. u 19:26 GMT]
[ wux @ 06.08.2004. 14:11 ] @
Malo je bio prevelik zip. Evo i start-up sličice
[ Lazarevac @ 06.08.2004. 15:29 ] @
Za pocetak daj mi link za skidanje sw 26, nema ga na www.siemens-club.ru
pa cu i ja da probam to sa 4.14 mb i jos mi kazi moze li se staviti startup animacija po svom izboru i kako to izvesti?
[ wux @ 06.08.2004. 17:31 ] @
Dobar sajt je i www.allsiemens.com (direktan link je http://www.allsiemens.com/soft...=flash&file=C60_269100.exe), kao i www.x55.ru

Ja sam probao sa startup animacijama ali nikad nije funkcionisalo kako treba, a nisam nigde našao objašnjenje kako se tačno prave.

Pozdrav
[ hakinen @ 07.08.2004. 11:59 ] @
e momci ja ne bi da se zajebavam i da rizikujem za 500 kb da sada kada sam lepo prosirio memoriju na 3.37 da sada nesto zajebem!!!! ali ko voli da se igra i ko ima love da kupi drugi tel neka se igra!!!!!
[ divac @ 12.08.2004. 10:00 ] @
Pozdrav svima...
Evo ja sam uspeo, po wux-ovim upustvima bez problema da prosirim memoriju na 4.14 MB, uradio upgrade softvera na sw26, i ubacio srpski.
E sad samo jedno pitanje, gde treba da ubacim ovu start up slicicu, tj ovaj pca fajl ???
[ wux @ 13.08.2004. 07:25 ] @
.pca treba snimiti na disk B - programom Des-switcher se promeni aktivni disk i program kojim standardno pristupaš podacima na telefonu sada otvara disk b. Graphcache.pca treba snimiti u root diska b, i to je to...
[ divac @ 13.08.2004. 11:11 ] @
Ajde daj link za taj program, posto nikako ne uspevam da ga nadjem
[ wux @ 13.08.2004. 13:01 ] @
http://www.x55.ru/modules.php?...ads&d_op=getit&lid=323
možda ćeš morati da se registruješ
[ divac @ 13.08.2004. 13:51 ] @
Thanks, uspeo sam.
E reci mi jos jednu stvar. Jel postoji neka mogucnost da se ubacuju color sheme u c60 ??? Tj nekako da se to "nakalemi"
[ bojan_p @ 19.08.2004. 22:40 ] @
hvala svima,
i moj c60 "pichi" sa 3.37MB memory...
[ compy @ 31.08.2004. 17:11 ] @
Moze li mi neko reci zasto mi ni Freia10 ni V_klay 2.7 ne prepoznaju telefon iako je patchovan sa px5amd, software je 23, odabrano c60 i patched bootcore?
U Frei mi izbacuje sledece sta god probam da uradim:
COMM_IsBootRunning : bootcode does not seem to be running
COMM_LoadBoots : Waiting to power on the phone ...
COMM_LoadBoots : phone is not powered on
...i posle toga samo zatvara COM1 iako je telefon ukljucen?!?
A u V_klayu izbaci samo
Connecting...Shortly press Power button or try to disconnect then connect phone again, when it is off
i stoji tako (telefon je iskljucen)?
[ divac @ 31.08.2004. 19:59 ] @
Kad ti u V_klayu izbaci
Connecting...Shortly press Power button or try to disconnect then connect phone again, when it is off
treba da pritisnes crvenu slusalicu na telefonu jednom i tada ces uspostaviti vezu sa telefonom. Telefon treba da bude ugasen.
Za dalje, prati samo uputstva.

BTW uspeo sam da izmenim color scheme u telefonu, ako nekog interesuje, neka mi se obrati.

Pozdrav
[ sttefan @ 31.08.2004. 21:26 ] @
A kako se upste vrsi patch sa px5amd?
Posto se meni telefon uopste ne vidi u V-klay...Pomagajte i ja bih da prosirim memoriju posto mi je telefon vec pun...Hvala

Inace je imam M55 ali verujem da je postupak sa px5amd slican...Ali kako ???


Pozdrav
[ Lazarevac @ 01.09.2004. 00:29 ] @
steffane ubacis taj px5amd preko siemens data suita u fon i pokrenes kao java igricu na primer.

Divac aj otvori novu temu i opisi to bilo bi lepo...
[ divac @ 01.09.2004. 12:35 ] @
Za Lazarevac

Otvorio sam novu temu za color scheme. Pogledajte.
[ sttefan @ 01.09.2004. 15:21 ] @
Da li to znaci da ga stavim u telefon u folder JAVA...i pokrenem ga?Da li postoji mogucnost da mi se telefon posle toga "sakuca"...ako da ,sta treba raditi???

Ja sam u ovome pocetnik pa bi mi trebalo mali vise objasnjenja ...Hvala unapred.

Pozdrav
[ Lazarevac @ 02.09.2004. 00:25 ] @
@sttefan
da ubaci ga u folder java kao svaku igrocu i prvo back-up uradi pa onda patch bootcore
da bi usao u aplikaciju ukucaj kod : 39116

Ja sam 5-6 puta radio sa njim i na drugim telefonima i nikad mi niej crko fon,ne bi trebalo da bude opasno, mada je odgovornost na tebi...
[ compy @ 02.09.2004. 08:23 ] @
Ista stvar opet!
Kad ispise Connecting...Press shortly Power button...i posle pritiskanja samo stoji ista poruka(odustao sam posle 2-3 minuta jer se nista ne desava).
Da li treba toliko da stoji ili opet nesto ne radim kako treba?
Stvarno vise nemam pojma sta da mu radim...
[ compy @ 02.09.2004. 09:21 ] @
I jos jedna stvar...
Taj ceo fazon sa patchovanjem bootcore-a,da li je za to potrebno uraditi jos nesto osim pokretanja px5amd?I da li posle toga treba vratiti na sw25 da bi Freia i V_klay videli telefon ili moze da se ostavi na sw23?
[ divac @ 02.09.2004. 11:51 ] @
Pazi, najbolje bi bilo da ides na prosirenje memorije na 4 megabajta. Prvo patchuj bootcore (kod mene je radilo sa verzijom softvera 04), onda ubaci verziju softvera 26, sa njom sigurno sve radi, i V-klay i Freia, radi, a imas i srpski jezik okacen u jednom attachmentu. Dalje prati uputstva za prosirenje memorije na 4 mb.

Znaci najvaznija stvar ti je softver verzija 26. Prvo nju instaliraj, pa radi sve ostalo.
[ compy @ 05.09.2004. 14:26 ] @
I opet nista!!!
Ubacio sam sw26, ali i dalje ni V_klay ni Freia ne prepoznaju telefon!
Citat:
divac: Pazi, najbolje bi bilo da ides na prosirenje memorije na 4 megabajta. Prvo patchuj bootcore (kod mene je radilo sa verzijom softvera 04), onda ubaci verziju softvera 26, sa njom sigurno sve radi, i V-klay i Freia, radi, a imas i srpski jezik okacen u jednom attachmentu. Dalje prati uputstva za prosirenje memorije na 4 mb.

Znaci najvaznija stvar ti je softver verzija 26. Prvo nju instaliraj, pa radi sve ostalo.

Nista mi nije jasno, pomagajte!!!
[ johni @ 03.10.2004. 23:42 ] @
Treba mi pomoc oko ovog prosirenja memorije na 3.37Mb!
Imam V_klay 2.7.1, i treba mi adresa gde da skinem taj patch i kako da ga ubacim u telefon!Imam sw16 u telefonu sa siemens-club.ru!
[ hakinen @ 22.01.2005. 15:55 ] @
Ako je odradjen test point jel se postupak razlikuje nesto jel treba onda da se patchuje botcore ili samo u v-klayu postavim c6-test point odradim patch i to je to????
[ Ja panter @ 02.02.2005. 21:46 ] @
Ljudi Pomozite mi molim vas imam C60 Pokusavao sam da ga flasujem i nisam uspeo nista ne mogu da uradim ja mislim da imam bag na bootcoru.
Pomagaj te
[ The Phantom @ 12.02.2005. 01:50 ] @
e, ja imam slican problem.... iskoristio sam onaj patch za 4.41 i negde pri kraju prijavio mi je gresku i stao... ja sam iso na undo patch al opet prijavi gresku i stane... i sad ne mogu da ukljucim telefon... al tek sam posle video da uopste nije pisao na BOOTCORE jer sam se sjebo i nisam ga otkljucao... ae dajte neko resenje za popravku.. (osim servisa)..
[ hakinen @ 12.02.2005. 19:36 ] @
Jel ti je uradjen test point ???? ako jeste, samo novi eprom otkljucavanje sa freiom i valjda je to to!!!!
[ The Phantom @ 13.02.2005. 16:17 ] @
uhh.. nisam siguran za test point.. ako je to ono pxm5 il kako vec sa javom ili ono sto treba da rasturim telefon pa da cepnem, onda nije, posto to nisam radio nista... a sta to sa freiom? mislim sta tacno da uradim, jer nece tel uopste da se ukljuci...
[ hakinen @ 13.02.2005. 21:40 ] @
Moras da ga cepnes kako ti kazes, odnosno da odradis test point.... a i bre juri malo po forumu ima sve lepo objasnjeno ili morace u servis trece resenje ne postoji!!!!
[ The Phantom @ 13.02.2005. 22:40 ] @
cek, ok ae da cepnem test point.. al koju opciju bre u freiu da koristim.. taj program nisam koristio uopste...fak
http://www.griffinteam.net/gtcl01/C60_a60_est.jpg
e sad, jel ovo da isecem ili da prespojim???
daj pomagajte, do srede moram da imam telefon koji radi
daje ovu gresku:
An unknown error occurred while accessing COM1 - Loader: WriteMemory: Unknown answer after erase flash readed: length=0x00000000, but must be 0x00000002
[ decek @ 17.04.2005. 21:54 ] @
pozdrav! novi sam ovdje pa vas zamolio one dobre duse koji zeli napisati sto, kako gdje,.sto je potrebno skinuti,gdje to skinuti i napisati tocan postupak onako po koracima.bit cu vam zahvalan.hvala unaprijed!!!
[ hakinen @ 19.04.2005. 16:44 ] @
Brate ja ne znam sta ti nije jasno, sve imas lepo objasnjeno samo treba da procitas ove 4 strane, a tebe to ocigledno mrzi, i oces sve na tanjirce, e pa to nemoj da ocekujes, jel ti tako niko nece pomoci!! Odvoji malo vremena procitaj ovo, i sve ce ti biti jasno!!!
[ decek @ 19.04.2005. 18:52 ] @
jesam ja to procitao ali svaki nesto pise i onda me sve to zbuni i vise nista ne znam sta treba napraviti
[ decek @ 19.04.2005. 19:08 ] @
dajte mi barem gdje skinuti patch za sw 27
[ hakinen @ 19.04.2005. 22:12 ] @
Ja sam isao na verziju sw25, sa sw27 je dosta komplikovanije, a dobija se samo 400 kb vise, idi na verziju sw25 a patch za verziju 25 ti je na prvoj strani!!!
[ decek @ 21.04.2005. 18:48 ] @
to smo rijesili a sad postupak
[ decek @ 21.04.2005. 20:46 ] @
http://www.siemensfreaks.com/php/ubacivanje.php

na ovoj stranici ima postupak dali je dobar javite se