[ Dejan Krstic @ 21.01.2002. 22:06 ] @
Jel zna neko kako mogu SOCLIP da aktiviram na 063 mrezi?
[ Ivan Dimkovic @ 21.01.2002. 22:10 ] @
Jako jako tesko - ranije je i moglo preko veze to da se ukljuci ali su zbog nekih problema to zabranili ljudima do odredjenog (visokog) nivoa da to rade. Naravno, ako znas nekog direktora, ili radis u DB-u :)

Mozes i da im podneses pismeni zahtev sa dobrim razlogom zasto ti treba SOCLIP, ali meni ne pada na pamet ni jedan dovoljno dobar :)

Alternativno, mozes da se zaposlis u Mobtelu pa ako dobijes njihove brojeve (230 xxx) mozes da ukljucujes sta hoces :)

[ Liquid @ 21.01.2002. 22:14 ] @
Citat:
deky:
Jel zna neko kako mogu SOCLIP da aktiviram na 063 mrezi?


Daj malo detaljniji opis SOCLIP-a ...
[ Ivan Dimkovic @ 21.01.2002. 22:17 ] @
SOCLIP je jedna od dodatnih usluga koja omogucuje da vidis broj koji je sakriven (#31# ili *72# na nasim mrezama) - neki mobilni brojevi imaju ovu uslugu, a sve cesce je koriste i internet provajderi.

SOCLIP inace nije u ponudi vecine operatera kao "standardna" usluga, i ili se ne daje, ili se daje po nekim specijalnim uslovima (u srbiji + veza) ili mnogo kosta :)
[ Dejan Krstic @ 21.01.2002. 22:33 ] @
Pa ok onda ako ovde ima neko ko bi to mogao da mi uradi, bio bih mu veoma zahvalan (citaj: casticu ga).
[ Dejan Krstic @ 21.01.2002. 22:48 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
Jako jako tesko - ranije je i moglo preko veze to da se ukljuci ali su zbog nekih problema to zabranili ljudima do odredjenog (visokog) nivoa da to rade. Naravno, ako znas nekog direktora, ili radis u DB-u :)

Mozes i da im podneses pismeni zahtev sa dobrim razlogom zasto ti treba SOCLIP, ali meni ne pada na pamet ni jedan dovoljno dobar :)

Alternativno, mozes da se zaposlis u Mobtelu pa ako dobijes njihove brojeve (230 xxx) mozes da ukljucujes sta hoces :)



A kako da se zaposlim?
[ danko @ 21.01.2002. 22:53 ] @
Citat:
deky:
Jel zna neko kako mogu SOCLIP da aktiviram na 063 mrezi?



DA TI POZAJMIM MALO MOJ BROJ!?? 063 4008..
[ Dejan Krstic @ 21.01.2002. 22:56 ] @
Citat:
danko:
Citat:
deky:
Jel zna neko kako mogu SOCLIP da aktiviram na 063 mrezi?



DA TI POZAJMIM MALO MOJ BROJ!?? 063 4008..


a?
[ danko @ 22.01.2002. 07:47 ] @

a?[/quote]


Ja tu uslugu imam iako je nikada nisam zahtevao!!!!!!!
[ Dejan Krstic @ 22.01.2002. 22:52 ] @
Citat:
danko:

a?



Ja tu uslugu imam iako je nikada nisam zahtevao!!!!!!![/quote]

Pa na koju foru? Neki specijalan broj ili sta?
[ danko @ 22.01.2002. 23:57 ] @


Pa na koju foru? Neki specijalan broj ili sta?[/quote]


POJMA NEMAM!!! JEDNOSTAVNO IMAM!!!
Nisam nikad to zahtevao kao opciju!!!!
Mozda sreca ili greska!!!!
[ Kurko Dokolenko @ 23.01.2002. 16:50 ] @
Jel to znaci ja isklucim indikaciju (ptt prepaid) i ti meni bez obzira na to vidis broj sa koga zovem?
[ danko @ 23.01.2002. 18:40 ] @
Citat:
Kurko Dokolenko:
Jel to znaci ja isklucim indikaciju (ptt prepaid) i ti meni bez obzira na to vidis broj sa koga zovem?



BINGOOOOOO!!!!!!!!!
[ Ivan Dimkovic @ 23.01.2002. 18:49 ] @
Inace kod 064 SOCLIP prvo napise da je broj 'private' a tek onda i broj telefona. Tj. - sistem prenese i 'private' flag i broj telefona, tako da znate da taj ko vas zove pokusava da bude anoniman (pa mozete da se pravite da ne znate ko vas zove :)
[ Ivan Dimkovic @ 23.01.2002. 18:54 ] @
Citat:
deky:
Citat:
Ivan Dimkovic:
Jako jako tesko - ranije je i moglo preko veze to da se ukljuci ali su zbog nekih problema to zabranili ljudima do odredjenog (visokog) nivoa da to rade. Naravno, ako znas nekog direktora, ili radis u DB-u :)

Mozes i da im podneses pismeni zahtev sa dobrim razlogom zasto ti treba SOCLIP, ali meni ne pada na pamet ni jedan dovoljno dobar :)

Alternativno, mozes da se zaposlis u Mobtelu pa ako dobijes njihove brojeve (230 xxx) mozes da ukljucujes sta hoces :)



A kako da se zaposlim?


Heh.. pa valjda http://www.mobtel.co.yu/donji/posao.html

:) Na zalost koliko vidim sad traze samo call-centar operatore, ali ponekad traze i sistem administratore (jedan im je skoro zapalio u inozemstvo :)

Kod takvih firmi kao sto su mobilne kompanije cesto dolazi do potraznje za zaposlenima - zato sto ovi sto rade nakupe 2-3 godine iskustva i odmah paljevina u neku stranu firmu... ali trazi se VSS (Electrical Engineering)...
[ Dejan Krstic @ 24.01.2002. 13:08 ] @
A za koja je procedura za 064?
[ Ivan Dimkovic @ 24.01.2002. 14:06 ] @
Ista kao i za 063 :)
[ Ivan Dimkovic @ 24.01.2002. 15:17 ] @
Sta ja znam, ispada da je tako za sve u ovoj zemlji... hehe
[ operic @ 17.01.2005. 14:47 ] @
budim temu zato sto me zanima da li se nesto u medjuvremenu bitno promenilo.
[ Dejan Krstic @ 17.01.2005. 23:16 ] @
Nije.
[ The_Player @ 24.08.2007. 12:43 ] @
Imam ukljucen SOCLIP - prikaz identifikacije SKRIVENOG dolaznog poziva...

I super je! Ali...

Imam aparat Nokia N95, i svi brojevi mi naravno stizu, medjutim, bilo bi jako lepo kada bi saznao kada je neko pokusao da sakrije broj, odnosno da mi se pokaze bilo sta sto ce da mi stavi do znanja da je broj private!
Znam da postoje modeli (Nokia) koje pored broja koji je sakriven, napisu i "private" da stave do znanja da je pokusano da se sakrije broj, ali moj aparat to ne pokazuje!

Da li ima neko podesavanje? Ili mozda neki software?

Da li neko ima bilo kakvu ideju, pokusao sam da trazim na netu bilo sta za SOCLIP, ali jako malo stvari postoji, da ne trebam da trazim neki drugi termin?
[ Horvat I @ 24.08.2007. 15:43 ] @
Problem se resava hardverski.Dooooooooobar uticajan prijatej kod provajdera
[ The_Player @ 24.08.2007. 15:56 ] @
Hmmmm... Nisi me razumeo... :)
Imam ukljucen SOCLIP! :)

Ali zelim da vidim, kada me neko zove, da je taj neko pokusao da sakrije identifikaciju! :)

Tipa, da mi pise na displeju (kada neko pokusa da sakrije):
Private numer
+ 3816xxxxxxxx

A kada ne pokusa:
+ 3816xxxxxxxx

Tako je kod Nokia, samo moja N95-ica ne radi! :(

Pa me zanima da li postoji program ili podesavanje na telefonu kojim se moze videti da li je neko "sakrio" identifikaciju ili ne... :)
[ Horvat I @ 26.08.2007. 07:46 ] @
zavisi od provajdera dali oce da prosledi
[ llux @ 26.08.2007. 10:36 ] @
Ma covek moze da vidi sakriveni broj. Pretpostavljam uz pomoc tog SOCLIP programa. Znaci meni ne vredi da sakrijem broj kad ga zovem jer ga on vidi, za njega nije sakriven. Jel sad razumes? Medjutim, on ne zna kada je broj sakriven a kada nije, jer njemu se svi brojevi prikazu kao nesakriveni. A on hoce da mu pise i identifikacija broja i naznaka da onaj koji ga zove krije broj. Ja bolje ne mogu da objasnim
[ Horvat I @ 27.08.2007. 15:06 ] @
Ima nekoliko servisa koje provajderi ne prosledjuju!
[ Joker @ 27.08.2007. 15:28 ] @
Nema to veze sa provajderom (pošto mu je već uključne SOKLIP) on tu njegovu karticu da stavi u drugu vrstu telefona on bi prikazivao private pa ceo broj, tako da bi znao da je broj pokušan da se sakrije.
[ The_Player @ 29.08.2007. 09:20 ] @
@Ilux - da, tako je, potrefio si totalno, sa jednom ispravkom, SOCLIP nije program, vec servis koji ti pruza provajder mobilne telefonije...
@Horvat I - potvrdjeno znam da se podatak o tome da li je sakrivena indentifikacija prosledjuje, takozvani private flag (0 ili 1)...
@Joker - tacno, video sam to na nekom SonyEricsson -u, bez ikakvog dodatnog programa.

Zanima me da li postoji program za Symbian koji to radi, odnosno ima mogucnost da prikaze takve informacije? Ili je mozda neko podesavanje koje nisam video u pitanju!



Kako operateri rade sa skrivanjem broja > >
Ako nije ukljucen SOCLIP za odredjeni broj:
Sakriven broj - Private flag = 1 i broj pozivaoca je prazan
Prikazan broj - Private flag = 0 i broj pozivaoca je popunjen

Ako je ukljucen SOCLIP za odredjeni broj:
Sakriven broj - Private flag = 1 i broj pozivaoca je popunjen
Prikazan broj - Private flag = 0 i broj pozivaoca je popunjen

Broj pozivaoca se kada je aktiviran SOCLIP uvek prosledjuje, samo je na telefonu da li ce da ga prikaze ili ne, tako da recimo Samsung telefoni, ako je Private flag = 1, oni ne posmatraju i ne izbacuju broj! Imao sam Samsung -a i ukljucen SOCLIP i kao da nisam imao aktiviran SOCLIP. Presao na N95, i super, radi SOCLIP odlicno, sve brojeve vidim! Jedino sto me zanima da li postoji mogucnost da vidim da je neko pokusao da sakrije broj!
[ djsecret @ 04.09.2007. 21:27 ] @
@ The_Player

Provereno znam da Nokia 6233 ima isti problem kao i tvoj N95, i mislim da je kod svih Nokia taj problem ne ispisuje da pokusano da se sakrije upuceni poziv, nego ti samo izbaci broj. To jedino podrzava SonyEricsson, da ispise Private a ispod broj telefona.


Sad ja imam jedno pitanje za tebe. Mozes li mi javiti na mail kako bih ja moga i kome da se obratim za aktivaciju SOCLIP-a ?

Unapred hvala!
[ ivanv100 @ 21.09.2007. 12:08 ] @
Meni
[ pedjaman @ 25.09.2007. 16:39 ] @
Reci mi jesi li u mogućnosti da mi aktiviraš SOCLIP na telefonu?
[ ivanv100 @ 25.09.2007. 23:29 ] @
Da
[ pedjaman @ 26.09.2007. 07:47 ] @
Saljem ti broj privatnom porukom, a ti reci ako je potrebno jos nesto da ti posaljem. Hvala ti
[ pedjaman @ 04.10.2007. 20:43 ] @
Ne znam da li si dobio poruku, s obzirom da nije bilo odgovora, pa cisto da te podsetim i vidim sta se desava
[ anon115774 @ 04.10.2007. 21:40 ] @
Nisam video ni jednu nokiju kod koje to funkcionise na taj nacin. Testirao sam na gomili nokia aparata clir override i na svakoj se uvek prikazuje broj bez ikakve dodatne naznake.

Na kojoj si ti imao naznaku da je private flag true?

/edit: mala ispravka. na komunikatorima se ne prikazuje broj vec pise da je private.
[ Pici man @ 05.10.2007. 16:53 ] @
Koliko ja kapiram SOCLIP je dodatna usluga koja omogucava vidljivost broja pozivaoca koji je sakriven na nasim mrezama - primer koda #31#.
Sve bi bilo bajno i sjajno da ovakvu uslugu mogu sva civilna lica aktivirati, no, gotovo niko od operatera standardno ne nudi(ili bar nije nudio) u svojim ponudama već specijalno na zahtev i to takav da je valjda jedino zahtev iz DB-a ili sl., službi i ustanova bio i razmatran i prihvaćen.

Onda ne razumem odakle vama takva mogućnost i ko vam je istu uslugu aktivirao? Ili bar objašnjenje kako aktivirati i koliko košta ovo zadovoljstvo?

Primedba: pored svega toga i tako teško pristupačne opcije tj., usluge vi i dalje niste zadovoljni već tražite dlaku u jajetu i interesuje vas i ko skriva a ko ne brojeve od vas jer vam novi telefoni to ne prikazuju kako bi želeli?!? Možda ste trebali ranije da isprobate nove tel. pre same kupovine kako bi ste utvrdili takve mane i nedostatke pa iste izbegli?!?
Mislim da je rešenje kupovina ili vraćanje na telefon koji to prikazuje i rešena stvar.

Nego, voleo bih odgovor na moja pitanja ako je moguć i istinit.
[ Mobtel @ 15.10.2007. 11:45 ] @
Kao prvo Ovaj horvat se na pocetku nalupetao svega..
Drugo :Pa sta i da covek ima ukljucenu opciju da vidi broj kada ga neko sakrije?
Mislim da mu je to verovatno i potrebno cim je bio u mogucnosti da je aktivira.
Elem njemu je i zaista potrebno da vidi to sto trazi kad neko hoce da se mangupira sa skrivanjem broja .on trenutno nezna ko je ko i da li je taj sto ga je zvao sakrio broj ili nije,recimo ja nevolim te frajere sto sakrivaju broj i tako se i ponasam pri razgovoru ili se jednostavno ne javljam.
[ Mobtel @ 15.10.2007. 11:50 ] @
nije?