[ Pici man @ 17.06.2004. 02:28 ] @
Zna li neko u cemu je fora sa takozvanim on line otkljucavanjem mobilnih telefona preko samo poslatog imei broja telefona.
Koji softver ti tipovi poseduju za imei otkljucavanje i to vise marki mobilnih telefona?
Jel zna neko nesto o tome ili jos bolje postoji li negde na netu mogucnost download-a takvog softvera.
Nesto kao recimo za Nokiu DCT3, DCT4 unlokeri preko mreze u kojoj je telefon kodiran i razumem ali samo preko imei broja i to onlajn?!!!
Molim za pomoc!
[ damko @ 17.06.2004. 06:20 ] @
Pa naravno da postoji,imas na netu caculatore za Nokie,sve preko imei-a,samo moras znati na kojoj mrezi je telefon zakljucan i to je to.Potrazi malo ima ih na svakoj boljoj gsm-stranici.
[ cobraje @ 17.06.2004. 12:08 ] @
Kako saznati na kojoj je mrezi bio zakljucan?!?
[ soma @ 17.06.2004. 12:49 ] @
Da ti kaze onaj ko ga je donio, da vidis oznaku mreze na telefonu, ili da znas drzavu pa probas sve operatere (problem ti je jedino sto mozes pokusati preko ukucavanja samo 5 puta i onda mora kabal:() Sa klakulatorima ti je lako raditi i u njihovim uputstvima ti je sve objasnjeno. Evo ti link pa ga isprobaj http://www.key-sat.com/BB2_D/viewtopic.php?t=259
Pozdrav
[ cobraje @ 17.06.2004. 13:08 ] @
Hvala Soma. Znam raditi sa kalkulatorom, ali sam mislio da postoji neki programcic za otkrivanje mreze na koju su tel. zakljucani (upravo zbog problema "5"). Hvala u svakom slucaju.
[ Pici man @ 17.06.2004. 16:08 ] @
Ljudi, kalkulatore za Nokie imam upravo sam i napisao DCT3 i DCT4 i rade bas kao i sto napisaste, treba znati mrezu u kojoj je kodiran i to je to.
Mene interesuju druge marke mobilnih recimo Siemens, Samsung, Motorola i nacin za njihovo dekodiranje kalkulatorima ako postoje i gde se mogu naci na netu.
DCT3 i DCT4 kalkulatori dekodiraju i par Siemens i Panasonic tel. ali to nije preterano mnogo, nisu podrzani svi modeli.
Zbunjuje me to sto na mnogim sajtovima traze samo IMEI broj recimo Motorolinog telefona i posalju ti unlocking code. E tu je fora, koje oni kalkulatore imaju koji samo preko IMEI broja i "nicega vise" mogu dekodirati odredjene marke telefona.
Ako neko zna nesto o tome neka napise.
Hvala!
[ deki77 @ 17.06.2004. 18:35 ] @
A'jd recite kako to radite , na kom sajtu to ima...bla bla bla (ili pošaljite na moj mail, program ili šta već treba za to...)
Dali ima i za SonyEriccson???
[ soma @ 17.06.2004. 18:46 ] @
Sto nema na gore navedenom calc. nije FREE- Bar koliko ja znam!

Pozdrav
[ Pici man @ 18.06.2004. 00:02 ] @
Alo, momci evo vam direktni link za nokijine kalkulatore. Provereno rade na gotovo svim Nokia modelima kako DCT3 tako i najnovijim DCT4 modelima.
http://www.unlockme.co.uk/downloads.html
Opet isto pitanje zna li neko nesto o famoznom softveru koji dekodira vise modela mobilnih telefona samo preko IMEI broja i gde je potencijalni link.
Hvala!
[ soma @ 18.06.2004. 08:57 ] @
@Pici man
Pa gore sam ti stavio link za soft. koji trenutno dekodira mozda najveci broj mob samo preko IMEI broja.

Pozdrav

[ Pici man @ 18.06.2004. 14:16 ] @
Ej, hvala men. Jedva se snadjoh na nemackom. Malo bilo gadno registrovati se ali je sajt dobar, isplati se provericu ovaj softver pa cu napisati utiske.
Pozdrav!
[ Pici man @ 18.06.2004. 16:14 ] @
Hvala Soma ali ipak ovaj softver otkljucava pojedine modele i to ne sve.
Druge marke trazi za online otkljucavane. Nije bas to sto sam trazio ali ipak vredi.
Ipak gde je taj softver za IMEI otkljucavanje pojedinih marki telefona i to svih modela tih marki, kao na raznim online sajtovima koji to nude. To me interesuje i koje kalkulatore oni koriste? Dali ga ima negde za download?
Hvala na pomoci.
Pozdrav!

Od viska informacija glava ne boli! ! ! !
[ fenix72 @ 31.07.2015. 00:28 ] @
poozz dali zna neko da mi dekodira telefon pomocu IMEI 352992059123481 vip mreza je a marka je samsung galaxy mini3 GT-S6500D posto nemogu na usb daga kodiram...
[ fenix72 @ 31.07.2015. 00:31 ] @
pardon marka je telefona samsung galaxy mini2 GH-S6500D
[ dragan.djokic @ 20.08.2015. 17:50 ] @
Moze svako ali sigurno ne besplatno.
Jeftinija je varijanta na kabal u servisima.