[ duskosp @ 17.06.2004. 22:58 ] @
Pozdrav svima,
da li neko ima iskustva oko povezivanja mobilnog telefona sa Mekom?
Nabavio sam motorolu c550 (gprs, kamerica, mini-USB), ali ne uspevam da nadjem softver koji omogucava transfer slika, melodija itd. na racunar.
Ima li predloga?
Dule
[ madamov @ 18.06.2004. 11:04 ] @
Jesi li probao iSync? Doduše, ova Motorola nije na listi telefona koji su podržani, ali vredi probati. iSync je za sinhronizaciju kontakata i kalendara, za prebacivanje sličica i muzike se koristi Bluetooth File Exchange. Ako ovo ne pomaže, jedino ostaje da pretražiš www.versiontracker.com za parčetom softvera koji može da ti pomogne.
[ KBB @ 21.06.2004. 09:32 ] @
Nazalost najvise softwera za povezivanje maca i mobilnog ima za Sony-Ericsson telefone (koji su po mom misljenju krsevi najgori). Za sve ostale je mrka kapa naci nesto sto radi.
Ja imam Nokiu 6600 i jedino mogu koristim iSync i da rucno prebacujem fajlove preko Bluetootha. Od podrzanih telefona je i josh Nokia 6230 za koju postoji odlican program.
Koliko sam gledao ni za Motorolu nije nista bolja situacija nego za Nokiu, tako da ako imash Bluetooth, sedi pa rucno prebacuj a ako nemash e onda...
[ madamov @ 21.06.2004. 12:42 ] @
Citat:
Nazalost najvise softwera za povezivanje maca i mobilnog ima za Sony-Ericsson telefone (koji su po mom misljenju krsevi najgori).


U odnosu na Nokia 6310 koji sam imao ranije, ovaj T610 je pesmica, teško da je krš. Appleov softver stvarno najlepše radi sa Sony Ericssonima, sećate se kada je Jobs prvi put demonstrirao iSync na nekom MacWorldu, koristio je T68i. B)
[ KBB @ 21.06.2004. 14:25 ] @
Ukusi su razliciti, ali prema mom misljenju i iskustvu, Nokia je ubedljivo vodeci telefon na trzistu, pogotovo sto su sad poceli da izbacuju telefone sa Symbianom. Za 6600 sam nasao gomilu softwera, ide cak i toliko daleko da mogu da gledam divx filmove na telefonu, samo ako imam mmc od 256mb. Tako da porediti SonyEricsson i Nokiu je isto kao i porediti PC i Mac (samo sto bi u ovom slucaju Nokia bila Mac :) )
[ neshke @ 23.06.2004. 08:50 ] @
Nokia 6600 je odlican telefon ali treba obratiti paznju da bluetooth sa kojim se povezujes
bude kompatibilan . Imao sam dosta problema sa tim pa iz iskustva najbolje radi MSI i to onaj
mali sto kao dobacuje do 10 metara , onaj sto ide gistro do 100 metara nije pouzdan , takodje
to isto vazi iz onaj mali lepi plavi Mitsumi do 10 metara , svi oni rade ali takodje i povremeno se zaglupljuju osim onog malog MSI koji je na nasu potrosacku srecu i jeftiniji od ostalih !
Usput S....... na telefonu je odlicna citavih 11min 43sec u 4Mb sa OK rezolucijom .
[ iceboy @ 23.06.2004. 15:00 ] @
gde se u osx ubacuje onaj string za povezivanje na net preko gprs (+cdgcont.......)