[ rmisar @ 18.06.2004. 16:46 ] @
Ovako ne znam mnogo o eggdrop bota tako da imam nekoliko pitanja.
1.Sta je to "partyline" i gde se nalazi?
2.Gde da kucam ove komande .+chan i slicne?U "partyline"?
[ AGENTcOOper @ 18.06.2004. 20:24 ] @
partyline je mesto gde komuniciras i upravljas botom. Postije dva nacina pristupa partyline-u, DCC ili telnet. DCC: na irc-u otvors dcc chat sa botom /dcc chat ImeBota
a telnetujes se na bot komandom: telnet <HostName> <port>
Upravo tamo kucas te komade koje si naveo ali najbolje pre toga kucaj .help ili googlaj ;)
[ d3wil @ 18.06.2004. 21:09 ] @
najlakshe ti ja da poskidash tcl scripte.....
www.google.com :) ili www.eggheads.org

imam ja jednu samo ukucam !join #ime-kanala i on udje na taj kanal :D
[ rmisar @ 18.06.2004. 21:29 ] @
hvala puno AGENTcOOper.
Na drugom forumu sam dobio da radim sa komandom /ctcp imebota chat ali to nije radilo.Hvala jos jednom i pametni ljudi znace mnogo.
[ EllesDee @ 12.08.2005. 15:25 ] @
CTCP request je kada tražiš od bota da se konektuje na tebe, dcc request je kada se ti konektuješ na njega.

moguće da ne radi ni jedno ni drugo ako si iza nekog router-a/firewall-a ...

najbolji način (i najsigurniji IMO) je telnet ka host-u, pa odatle:

telnet localhost PORT

pri čemu je port onaj koji si stavio bot-u da sluša.
[ LaMpiR @ 12.08.2005. 19:43 ] @
Ja licno koristim telnet jer mi je nekako drazi a i dcc mi nije u funkciji. Ako ne znas bas kako koristiti telnet onda samo /ctcp ime_bota chat i bot ce otvoriti dcc chat ako tebi dcc ne radi :)

[Ovu poruku je menjao LaMpiR dana 12.08.2005. u 20:44 GMT+1]
[ Demoritus @ 13.08.2005. 18:25 ] @
I ja se kacim preko telneta, em sto je sigurnije, em sto preko DCC chata nekad zna da zeza.
[ yolja624 @ 14.08.2005. 12:56 ] @
Ma preko telneta je najsigurnije... dcc/ctcp su ponekad zatvoreni na firewall-u ili u samoj konfiguraciji irc servera. E, jos nesto, u sekciji eggdrop.conf, pod nazivom "BOTNET/DCC/TELNET" moras da podesis na kom portu ce se pristupati botu preko telneta. Pogledaj malo taj eggdrop.conf, sve ce ti se samo objasniti

Inace u telnetu kucas ".help" za komande, ali to je "kratki spisak" najosnovnijih komandi. Za sve raspolozive komande kucas ".help all" a za pomoc vezanu za neku komandu, npr. ".rehash" kucaj ".help rehash" tj. ".help (neka komanda)"

I to bi bilo otprilike to! Nece ti puno google trebati, jer je sve iz helpa jasno 100%

Pozdrav
Yolja624