[ Crazy Mix @ 21.06.2004. 12:10 ] @
Naime, saljem mail sledecim kodom:
Code:

//podesavamo mail server i konektujemo se
NMSMTP1.Host := '64.156.215.5'; //Yahoo! server (rek'o mi Mailer daemon)
NMSMTP1.Port := 25;
NMSMTP1.UserID := 'moj_username';
NMSMTP1.Connect;
//podesavamo mail
NMSMTP1.PostMessage.FromAddress := '[email protected]';
NMSMTP1.PostMessage.FromName := 'Moje ime';
NMSMTP1.PostMessage.ToAddress.Text := '[email protected]'; // :)
NMSMTP1.PostMessage.Body.Text := 'Blablabla';
NMSMTP1.PostMessage.Subject := 'Smaram seeeee';
//saljemo mail
NMSMTP1.SubType:=mtHtml;
NMSMTP1.SendMail;


E, sad, sve je ovo ok, ako saljem na @yahoo.com (zanimljivo je to sto npr. server 64.157.4.78 salje mailove u bulk mail). Medjutim, kada mail posaljem na bilo koju adresu da NIJE @yahoo.com (nisam probao za npr. @yahoo.co.uk, ali meni treba za sve mailove), dobijem gresku "504 at least one RCPT command is required", i mail ne biva poslat. U cemu je problem? (please bez puno filozofiranja, samo konkretno...)
[ bancika @ 21.06.2004. 22:58 ] @
a probaj sa smtp.ptt.yu
[ Crazy Mix @ 22.06.2004. 07:57 ] @
Ne vredi, posto adresa sa koje se salje mail mora da bude ne postojeca, a smtp.ptt.yu mi izbacuje da takva ne postoji. A adresa mora (mada i ne mora) da bude ne postojeca iz razloga sto radim IRC email bot-a, pa da ne moze reply da se koristi (zasto se ja uopste pravdam?)...
[ bancika @ 22.06.2004. 16:48 ] @
cekaj,
ako razumem, ti hoces da saljes preko nepostojeceg smtp servera? kako to???
[ Crazy Mix @ 23.06.2004. 08:05 ] @
Ne, nisi me razumeo. Naravno da smtp server mora da bude postojeci, ali moram da "slazem" za e-mail adresu, odnosno ime. Znam da je to moguce, jer kod ovog Yahoo! servera radi, ali problem je sto hoce da salje mailove samo na @yahoo.com...
[ dekys @ 23.06.2004. 13:31 ] @
Sve ti je jasno. Moras naci nekakav free SMTP. Ja sam pre par godina napravio mailbomber i koristio sam neki smtp sa ac,yu domena ali se sada ne secam koji je to bio. U tome je citava problematika!
[ bancika @ 23.06.2004. 19:00 ] @
ma jasno mi je
probaj sa mog faxa.
mislim da je smtp.pmf.ni.ac.yu ili tako nesto, vazno na pmf.ni.ac.yu
[ Crazy Mix @ 25.06.2004. 07:45 ] @
Za ovaj server mi kaze "Null Remote Address" sto bi znacilo da ne postoji. A i da postoji, koji username da koristim, jer mora postojeci...