[ flylord @ 21.06.2004. 12:36 ] @
Evo posle dugodisnjeg cekanja da vidim da li ce Linux da proradi na mom miljeniku iz detinjstva (Cray kompjuteri) docekah ga
Ako nista, dokaz da linux zauzima trziste za masivnu obradu podataka: klasteri, HPC ...
Tri put jupi za Linux
Yupii! Yupii! Yupii!

p.s. zaboravih da stavim i link:
http://www.cray.com/products/systems/xd1/computesystem.html
ako nista samo procackajte o Linux na www.cray.com
[ degojs @ 21.06.2004. 12:39 ] @
Kad kupuješ jedan?
[ flylord @ 21.06.2004. 14:27 ] @
Pa i nije mnogo skup, najjeftiniji je oko 100 000 evrica, sitnina
poz
[ caboom @ 21.06.2004. 14:51 ] @
pa da, ali po arhitekturi je ovo "racunaljka", kao i sgi-ev altrix (kojem je zapravo direktna konkurencija). sta bi zapravo radio sa njim? :)
[ flylord @ 21.06.2004. 14:54 ] @
Da se hvalim, i da svi crknu sto ga ja imam a ne i oni
[ caiser @ 21.06.2004. 15:06 ] @
Ja ti vec zavidim. Jos ako instaliras lindzu... :) Ja bih se klonio mracnih prolaza i ulaza da sam na tvom mestu. :)))
[ flylord @ 21.06.2004. 15:10 ] @
Hehee, cu ti posaljem neku fotku :
Ja ispred Cray-a
Ja kucam na Cray-u
Ja igram Tetris na Cray-u
Ja gledam Severinu na Cray-u LOL
[ flylord @ 21.06.2004. 15:16 ] @
Citat:
caiser:Ja bih se klonio mracnih prolaza i ulaza da sam na tvom mestu. ))

Ja sam jak momak, jer u Linux verujem ja

Let the Linux be with Me
[ dinke @ 21.06.2004. 15:27 ] @
Ajd, pa kad ga nabavis javni nam da li zaista izvrsava endless loop za 5 sati ;)

Pozdrav
Dinke
[ TiXo @ 21.06.2004. 15:44 ] @
Po Linusovim rečima, svaka mašina sa novim kernelom radi petlju za 5 minuta :))
[ flylord @ 21.06.2004. 20:24 ] @
Naravno, s'obzirom da je to ipak super system, on sam prokuzi da je pokrenuta endless petlja i zavrsi je
[ nkrgovic @ 25.06.2004. 01:24 ] @
Citat:
flylord:
Ja igram Tetris na Cray-u
Ja gledam Severinu na Cray-u :) LOL


Ovo bi JAKO voleo da vidim na serveru koji nema grafiku :))

Anyways - pogledah malo papire konacno - masina je ZWER. Ajde opteroni, linux, bla_bla... Sprava na svakom od linux nod-ova (vise manje ovo jeste cluster...) ima 6 Virtex-II Pro - a ... Je*eno mocno.

Ovo se cekalo vec duze vreme od nekog od velikih - FPGA dodaci. Znaci imas klastercic opteroncica za petlje i sl. - a za kljucne stvari lepo verilog u sake i offload-ujes ih u FPGA. Determinanta matrice? Moze... Proizvod dve matrice? Moze... RSA? Moze... Sta god smislis - u jednom taktu, ako si dobar :))) Virtex II Pro ima dovoljno gateova da se u njega "ubaci" ceo PowerPC - znaci bilo koji algoritam moze bez problema.

Ne bi me cudilo da vecina primena zavrsi tako sto ce opteroni samo da guraju po memoriji i rade I/O, a Virtex-i da voze stvar. Specijalizovane firme to prodaju vec godinama za velike pare - stvarno je bilo krajnje vreme da i neko kao Cray udje u igru.
[ caiser @ 25.06.2004. 07:20 ] @
Citat:
flylord: Hehee, cu ti posaljem neku fotku :
Ja ispred Cray-a
Ja kucam na Cray-u
Ja igram Tetris na Cray-u
Ja gledam Severinu na Cray-u :) LOL


Sve - sve, al' Severinu ti nikad ne bih oprostio. Ko zna kako dobro izgleda na Cray-u, tu je sve bolje. :)) Pa kad opicis MPlayer preko FrameBuffer-a a guza mesa na sve strane - BEZ SECKANJA! :) Vabli dzabli sto bi reko del boj. :)))
[ Dejan Lozanovic @ 25.06.2004. 10:13 ] @
Citat:
caiser: Sve - sve, al' Severinu ti nikad ne bih oprostio. Ko zna kako dobro izgleda na Cray-u, tu je sve bolje. :)) Pa kad opicis MPlayer preko FrameBuffer-a a guza mesa na sve strane - BEZ SECKANJA! :) Vabli dzabli sto bi reko del boj. :)))


Ma za te pare dobijes dobijes severinu uzivo :))
[ caiser @ 25.06.2004. 10:42 ] @
Daj nemoj da mi kvaris. Ko ovde masta, ja ili ti?! :-ppppp
[ flylord @ 07.10.2004. 10:55 ] @
http://www.internetnews.com/ent-news/article.php/3417221

I sam opis sistema
http://www.cray.com/products/xd1/index.html