[ Milos Stojanovic @ 21.06.2004. 15:17 ] @
Ljudi, da li znate, postoji li mogućnost da se prijavim za SI, pa da , ako ne budem imao dovoljan broj bodova da upadnem u prvih 10 na SI (ili koliko već dobija plaćeno školovanje), se posle prebacim na RTI (tj. OSO), naravno ako budem imao dovoljan broj poena za OSO.
[ mitar1982 @ 21.06.2004. 20:55 ] @
Za ovaj novi smer se polaze samo prijemni iz matematike, a za ostale odseke i iz matematike i iz fizike, tako da mislim da prebacivanja neće biti.
[ Goran Rakić @ 21.06.2004. 22:25 ] @
RTI ove godine takođe polaže samo matematiku.
[ Milos Stojanovic @ 21.06.2004. 22:45 ] @
mooolim ? jesi ti siguran u to za polaganje samo matematike ?
Covece, bolje da nisi u pravu, vec 10 dana vezbam fiziku !!! :( :( :(
[ mitar1982 @ 21.06.2004. 22:53 ] @
http://prijemni.etf.bg.ac.yu/uputstva/
[ Milos Stojanovic @ 21.06.2004. 22:55 ] @
pa da, tacnije
http://prijemni.etf.bg.ac.yu/uputstva/predmeti.php
Gorane, nisi u pravu?
[ Milos Stojanovic @ 22.06.2004. 12:52 ] @
Danas sam dobio jedno, da kažem zvaničnije objašnjenje. Moguće je pri prijavi za prijemni navesti npr. OSO kao primarno, a SI kao sekundarno opredeljenje, i onda se nakon rezultata prijemnog opredeliti za jedan od ta dva. Što se tiče onih prvih 10 koji su iz budžeta na SI , to još uvek nije sigurno, ali sa druge strane, oni i dalje traže sponzore za taj smer, tako da postoji mogućnost da bude i više od 10 studenata na budžetu.
[ Goran Rakić @ 22.06.2004. 16:30 ] @
Moguće da sam pogrešio, mada "mi se javlja" da je u zajedničkom konkursu stajalo da RTI polaže samo matematiku. Kako nisam zainteresovan za to, nisam dalje proveravao.
[ MMX @ 22.06.2004. 17:14 ] @
A jel mozes nekako da proveris to za RTI?
[ Milos Stojanovic @ 22.06.2004. 19:31 ] @
pa onaj link sadrži zvanične informacije, RTI je u slopu OSOa (opet, vraćeno ono od pre 2 godine), a kako se na OSOu polažu oba predmeta ...

A šta ti upisuješ Gorane? Ili si već nešto upisao?
[ MMX @ 23.06.2004. 08:57 ] @
Zvao sam Studentsku sluzbu ETF-a i dobio sam sledece informacije. Jedino se za softverski inzenjering polaze samo matematika, a za ostale smerove mora i fizika. Ukoliko polazes za softverski inzenjering i ne upadnes medju prvih 10, moras polagati i fiziku kako bi bio rangiran na ostalim smerovima.

Zaboravio sam da ih pitam, ako polazem prijemni na ETF-u, da li se automatski rangiram na svim srodnim fakultetima gde se polaze matematika za prijemni (PMF, Gradjevina, Fizicki fakultet)??? To je valjda jos uvek vazi??
[ Nailer @ 23.06.2004. 16:54 ] @
to ne vazi vec neko vreme. rangiras se samo na fizickom i fakultetu za fizicku hemiju. tako je bilo i prosle godine. samo jedne godine su cini mi se svi tehnicki fakulteti (ili skoro svi) imali zajednicki prijemni iz matematike.