[ ksrele @ 21.06.2004. 17:44 ] @
Jednom prilikom sam postavio slicno pitanje na ovom forumu ali nisam dobio adekvatan odgovor tako da postavljam slicno pitanje, malo bolje formulisano.
Naime za sta se moze iskoristiti incoming connection u win XP-u? Slicna opcija ima i u win 98 ali se malo drugacije aktivira i podesava tako da sad to nije jako bitno. Ja bih zeleo da budem neka vrsta provajdera, tj da se neko konektuje na moj komp preko ove konekcije koju sam postavio kod sebe (server) i da koristi moj internet koji ja imam preko drugog modema ili vec drugog sistema sa poznatom IP adresom, getway adresom, DNS adresom itd... Da li je ovo moguce izvesti samo tako sa Windowsom ili je potrebno nesto vise (npr. DNS server, Proxy server)???
Ja sam pokusao da to odradim bez nekog posebnog podesavanja ali ne ide. Ustvari radi samo u slucaju da instaliram neki Web server (npr. Apache) i tada se mogu ucitavati samo te stranice koje su postavljene u njega. Ako me opet niste razumeli napisite pa cu da pojasnim pitanje.
Ali u najprostijem obliku me interesuje za koje se sve svrhe moze iskoristiti ta "Incoming" konekcija u win XP, preko modema naravno?
[ Mihailo @ 29.06.2004. 20:12 ] @
Teško ćeš biti „neka vrsta provajdera“ u takvom scenariju. Možeš da deliš internet link s još jedinom korisnikom ili da praviš VPN, i to je manje-više sve. Ako hoćeš da deliš internet link moraš istu opciju da aktivirš (connection properties > advanced > internet connection sharing).