[ gorang @ 22.06.2004. 04:31 ] @
Potreban mi je proxy server, za win2000, koji ima mogucnost da "mapira"/"prosledi" sve zahteve prema drugom proxy serveru na Internetu, i da to prosledjivanje vrsi kroz VPN konekciju koju sam server otvara i zatvara po potrebi, bilo bi dobro kada otvara VPN da ostali programi za svoju vezu ka Internetu ne koriste tu VPN konekciju vec da idu starim putem...

Objasnjenje: imam par racunara koji su prikaceni na mali "ruter" koji je gateway za Internet, iza rutera je wireless, a sam ruter ima pppoe klijent i tako ostvaruje vezu na Internet i to radi super (ruter je inace i NAT za racunare u lokalnoj mrezi). Na jednom racunaru imam satelitski Internet i jedini nacin da bi satelitski Internet radio kroz NAT je VPN konekcija, i to radi na tom racunaru odlicno, ali bih hteo da i ostali racunari koji su u mrezi s'vremena na vreme iskoriste satelit i da to bude sto elegantnije reseno (samo podese ovaj proxy u IE i ukljucuju/iskljucuju kada je potrebno)

Nadam se da ste me razumeli, izvinjavam se ukoliko sam neke pojmove pogresno upotrebio. Hvala svima.
[ gorang @ 29.06.2004. 05:22 ] @
..huh... wingate naravno... treba samo u podesavanju za www proxy forsirati da kao interface koristi vec namestenu windows VPN "dial-up" konekciju, i da u opcijama umesto direktne veze koristi cascaded proxy (to je ono sto sam ja nazvao "mapiranje")...

ostalo mi je jos ovo nejasno, uopsteno je pitanje pa mozda mozete pomoci:
- na koji nacin OS bira koju ce internet konekciju koristiti? Trenutno na istom racunaru imam Internet preko mrezne (na gateway), preko modema (telefon), preko satelita (VPN)...

Ja bih hteo da kada wingate otvori VPN da samo on i koristi tu konekciju, a da ostale aplikacije na Internet idu direktno (mrezna - gateway), trenutno kada wingate otvori VPN sve ostalo ide na VPN sto mi ne odgovara.. mozda sam nesto prevideo?!