[ crodream.com @ 22.06.2004. 22:46 ] @
Jel ima lijeka za to?
Jednostavno stiže i stiže i sve neke gluposti na email adresu koju uopće nemam al završava mojom domenom [email protected], taj email ne postoji al mi sve baca na drugi mail.
Ima tko kakav prijedlog što učinit jer dobivam 50 emailova dnevno sa glupostima na to?
[ BobMarley @ 22.06.2004. 23:24 ] @
cesto su hosting mailboxi podeseni tako da kada dodje poruke na bila [email protected] odnosno na nepostojecu adresu tvoj mail server odma preusmjeruje na glavnu adresu.
[ crodream.com @ 23.06.2004. 10:30 ] @
znam al kak to spriječit jel ima način možda?
[ Jbyn4e @ 23.06.2004. 11:04 ] @
Ako administriras mail server - ima nacina. Ako ne - zavisis od svog provajdera i njegove volje. Sa tvoje strane mozes da instaliras jedino neki dodatak za e-mail program (ne znam koji koristis) koji bi ti poruke uklanjao pre skidanja sa servera ako zadovolje neki kriterijum (npr. ti odredis da je neka poruka nezeljena i da je brise po subjectu, from polju ili nesto trece...)
[ broker @ 23.06.2004. 11:14 ] @
Obrati se administratoru koji brine o tvom domenu/sajtu. On ce znati sta treba da uradi.
Mi mozemo samo da nagadjamo sta se na tom serveru moze podesavati. U principu to je lako resivo.
[ Gojko Vujovic @ 23.06.2004. 11:23 ] @
Kako je to lako resiv spam? Ceo svet kuka na problem spama i nesavrsenost postojecih filtera - uglavnom ako ih stegnete vise, seku previse mailova i desava se da se bitni kontakti propuste sto je u nekim slucajevima apsolutno nedopustivo! Mozda ja nisam pratio tu scenu ali stvarno ne znam da je to moguce resiti.
[ broker @ 23.06.2004. 12:04 ] @
Njemu je problem catchall email account.