[ flylord @ 23.06.2004. 12:06 ] @
Poz,
imam kompjuterce Sparc Station 10 od Simensa, sa Sun OS 4.1.3 Somaris sistemom. U pitanju je obican Sun OS samo sto dolazi sa podrskom za Somatom +4 Spiralni CT skener.Treba da namestim mrezu na njega, ali nam tehnicka podrska nije ostavila root pass. E sad muke koje je imam je kako da nadjem Single User mod za SunOS, a drugi problem je namestanje mreznog interfejsa. Na kompu imam BNC, UTP i AUI prikljucke. Da li oni po defaultu rade, posto sam negde procitao da intefejsi mogu da se disabluju. I ako mogu, kako da proverim da li su aktivni ili ne!? Na kompu nemam ni CD niti ista slicno, znaci sto moze iz konzole da se odradi to je to.
I ako neko zna neki link za neki PDF za administraciju tog OS-a, ja nesto trazio na google i nista ne nadjoh sto mi treba
poz
[ neetzach @ 23.06.2004. 13:18 ] @
Pozdrav,

Treba prvo da uletis u OpenBoot (Stop+A na Sunovoj tastaturi, BREAK preko terminala, npr. ~^B ili tako neka kombinacija). Zatim kucas: boot -s
I bootujes se u single user modu.
Nisam nikad radio sa SS10 (samo sa jednim SS5 iz te generacije), ali mreza treba da radi po defaultu. U svakom slucaju vecina stvari ti se nalaze u OpenBoot-u pa samo kucaj 'help' i potrazi sta ti treba.
Dokumentaciju potrazi na http://docs.sun.com/ i http://sunsolve.sun.com/
[ popeye @ 24.06.2004. 00:51 ] @
ifconfig -a.
[ flylord @ 24.06.2004. 09:57 ] @
Hvala, taman cu da probam, bice jedino problem ako nema STOP dugmeta, posto je to simensova masina za tastatirom koja ima 2 Jog controlera + mnogoooo dugmica:-D
[ neetzach @ 24.06.2004. 10:24 ] @
Ups :) To moze biti cupavo. STOP je obicno u gornjem levom uglu pored AGAIN, a ispod velikog HELP :)))) Ako ti ne podje za rukom tako, mozes da probas sa serijskim kablom. Treba ti null modem kabl koji steknes u port A na radnoj stanici, izvadis tastaturu i resetujes masinu. Sa druge strane pokrenes neki emulator terminala (recimo Minicom, ili Hyper Terminal), i cekas oko minut da se sadrzaj pojavi na ekranu. S obzirom da je u pitanju Siemens a ne SUN, onda je moguce da oni imaju i neke druge kombinacije za ulazenje u OpenBoot (npr. Apple koristi isti sistem, samo sto se kod njih zove OpenFirmware, i ulazi se sa alt+jabuka+o+f, ako se ne varam, a verovatno sam omanuo ;) )
Tako da... Google ti je ipak najbolji prijatelj :))
[ flylord @ 30.06.2004. 13:34 ] @
Na ovoj tastaturi je STOP jedno veliko crveno dugme koje je uokvireno zastitnom plastikom, i samo fali da pise DON'T PRESS THIS BUTTON
[ flylord @ 30.06.2004. 13:35 ] @
A jel zna neko sta znaci poruka:
le0: No carrier - twisted pair cable problem or hub link test disabled?

Ovo mi se javlja prilikom boot-ovanja OS-a i prilikom namestanja interface-a
Naravno nasao sam samo znacenje poruke, pise i u Man, ali da li neko zna kako ovo da resim i kad mi se to javlja?
poz
[ neetzach @ 30.06.2004. 17:50 ] @
Je l' ti je dobar kabl?