[ Dimovski @ 23.06.2004. 13:11 ] @
da li postoji iko da se profesionalno bavi 3d-om(maya, max, lightwawe)
[ McKracken @ 23.06.2004. 13:15 ] @
Vrlo verovatno, ali niko ne radi 3D PHP.

Procitaj prvo u koji forum postujes.
[ reject @ 23.06.2004. 14:10 ] @
Citat:
Dimovski:da li postoji iko da se profesionalno bavi 3d-om(maya, max, lightwawe)

da :)
[ pailhead @ 23.06.2004. 15:22 ] @
O boze...

evo ja cu da ti odgovorim - postoji
[ indaflesh @ 23.06.2004. 19:42 ] @
Jeste bezobrazni, covjeka ste docekali na noz! :)

Sto pitas, jel ti treba nesto?
[ Dimovski @ 23.06.2004. 20:46 ] @
Evo ovako
Ja zivim u malom gradu blizu Sarajeva.Imam 16 godina a 3d-om se bavim od dvanaeste.Poceo sam raditi u 3ds max-u ali sam od proslje godine presao na may-u.
Mnogo sam zainteresovan u 3d i planiram profesionalno da se baivm njim. Ranije sam prisustvovao 3d forumima , ali ne domacim jer nikako nisam video nikoga sa ovih prostora da se bavi 3d-om.Sve do pre neki dan nisam naisao na sajt 3DKingdom.com koji drzi neki frajer iz Sarajeva, pa sam se zainteresovo da li ima neki 3d sajt iz Srbije i da vidim ima li iko da se profesionalno bavi 3d-om pa da mogu pokazati neke svoje radove i da mi moze pomocioko nekih stvari.

Nebojsa
[ SpelingMistakes @ 23.06.2004. 21:05 ] @
Pa dosao si na pravo mesto

- Ovde ima poznavalaca svih obalsti 3d -a - pa pucaj - pocni sa problemima a prati sta drugi pitaju, pa dogfovaraj ako znas - toliko o tome

Pozdrav i dobro nam dosao na forum
[ pailhead @ 24.06.2004. 00:32 ] @
E da, ko je taj frajer sto drzi 3dkingdom.org, pile?
[ forgotten @ 24.06.2004. 14:31 ] @
Hm, cudno dimovski kako ne znas za ovaj sajt: www.3dfuturebits.org - to ti je sajt sa exYU prostora, konkretno Hrvatska tamo se sluze i Engleskim i njihovim jezikom, a na njihovim forumima ima zescih profesionalaca za kritiku i savete ( to su najcesce stranci) mada tamo je konkretno rec o 3d maxu kao i na 3d kingdoom. Mada nismo ni mi (a nismo nimalo) za bacanje :)) tako da na ovom forumu mozes da postavljas svoje radove i pitaj za pomoc!!! Posto i sam kazes da trenutno radis u Mayi postavljaj radove na temu "Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi", toliko od mene,
POZ!
[ smasher @ 24.06.2004. 19:40 ] @
www.3dfuturebits.org pretežno ima 3dsmax tutorijale ali nije istina da se bavi pretežno 3dsmax-om. Ja sam sam korisnik Rhinocerosa, ali naravno koristim max za renderiranje. tako da ćete naći i dosta rhino tutorijala. ali kako je činjenica da ima više maxovaca, onda naš forum tome i teži... ali uvijek smo otvoreni i za ostale kategorije... :)O

a ovo kako misliš profesionalno kao da zarađuje pare na tome, ili da ima sajt?

inače PiLE i njegov 3dkingdom.org se diči ponajprije i (ako ne) SAMO 3dsmaxom. tako da tamo vrlo vjerovatno NEĆETE naći skoro ništa vezano za ikoji drugi 3d program... ispravite me ako griješim...
[ forgotten @ 24.06.2004. 21:23 ] @
Des' smasher, odavno me nema na tvom sajtu, da ti odgovorim kako mislim profesionalno: pa ovako, mislim na ljude sa godinama iskustva u radu sa 3d paketima a ne kao ja, par meseci ucenja i vec se pravim pametan oko svega ;P Salim se ali u sustini svuda je tako ;)
Inace NARODE SA OVOG FORUMA, smasher je jedan od najboljih model - majstora concept automobila sa ExYU prostora, ko ne veruje nek pogleda svojim ocima na www.3dfuturebits.org (mala reklama ;))

ps. Koj concept automobila imas u planu (ili trenutno) modelujes? :))
[ pailhead @ 25.06.2004. 00:50 ] @
eh... a kad neko spomene dizajn zonu odma svi skoce i brisu poruke jer je reklama... strasno

nego, 3dkingdom, na vestima redovno spominju sve zive pakete, mada tutoirali su uglavnom za max, ali ko da je bitno, vecina dobrih tutoriala se mogu primeniti na sve pakete jer je princip isti, takvi tutoriali jedino ne odgovaraju totalnim pocetnicima kojima treba tacno step by step gde kliknuti i kako kliknuti.
[ reject @ 25.06.2004. 10:34 ] @
Citat:
pailhead:...odma svi skoce i brisu poruke jer je reklama... strasno

Ne znam bas dal ih brisu strasno ili bez strasti. :)
[ Dimovski @ 25.06.2004. 15:05 ] @
Evo na cemu ja trenutno radim- sad cu probati da uploadujem sliku


[Ovu poruku je menjao Dimovski dana 26.06.2004. u 23:47 GMT]
[ smasher @ 25.06.2004. 15:30 ] @
pa sad sam upravo završio renault megane II custom styled, pa planiram napraviti kraću animaciju... moram još neke aute napravit, al ne znam koje, a i nemam previše vremena. Idem na pripreme za fakultet, a i imam jednog klijenta za kojeg moram modelirat po jedan model na dan... huh.

3dking: što se tiče vjesti, nije ni meni problem bacati vjesti koje su objavljene na drugim sajtovima... ja želim samo izvorno sa sajta... po koji put se može staviti nešto zanimljivo sa nekog drugog sajta.
na ovaj način si osiguravam MANJI BROJ POSJETA, ali i kvalitetu sajta i originalnost sadržaja što je meni na 1. mjestu.

heh, forgotten, hvala za reklamu, iako meni to baš i nije nešto jako bitno. ako je sajt dobar, za njega će se doznat kad tad...hahaha.
a što se tiče ovog šta si reko da sam jedan od boljih concept-car modelera, hmhm, hvala, ali mislim da ima puno boljih... Yoshi, Gbosiger, Lewis. evo oni su ziher prije mene. bolji.

P.S.
što mislite o video tutorijalima? jel vam to bolje od standardnih ili?? jer većina još ljudi na području exJU (zapravo ne znam kak je kod vas) nema nekakvu divlju vezu na internet... obično se video tutorijali isporučuju na cd-ima...
[ SpelingMistakes @ 25.06.2004. 16:09 ] @
Ako zelis da pravis video tutorijale, rado cu ti pomoci - u bilo kom smislu. Mi ovde upravo "postavljamo" deo foruma koji ce biti namenjen video tutorijalima na "RAZUMLJIVOM" jeziku - a ne na engleskom Pretpostvaljma da nam je SrpskoHrvatski i Hrvatski dovoljno razumljiv - Ako zelis "pogledaj" temu http://www.elitesecurity.org/tema/51486

Spel
[ Dimovski @ 25.06.2004. 17:19 ] @
evo iz drugog ugla



[Ovu poruku je menjao Dimovski dana 26.06.2004. u 23:46 GMT]
[ pailhead @ 25.06.2004. 22:00 ] @
Citat:
reject: Ne znam bas dal ih brisu strasno ili bez strasti. :)


Veoma veoma strasno! :)
[ forgotten @ 26.06.2004. 17:21 ] @
Ok, samo DIMOVSKI, kad uploadujes sliku edituj ponovo tvoju poruku stim da dodas parametre: [img] ovde napisi link do tvoje slike npr. "http://www.elitesecurity.org/poruka/fajluzporuku/375051" samo bez navodnika! [/img] Tako da slika moze odmah da se prikaze bez naknadnog otvaranja :) probaj...


Inace sto se tice tvog modela, jel si modelovao samo polovinu pa si uradio mirror ili nekako drugacije posto mi glava nesto ne deluje simetricno
[ forgotten @ 26.06.2004. 17:25 ] @
Citat:
što se tiče ovog šta si reko da sam jedan od boljih concept-car modelera, hmhm, hvala, ali mislim da ima puno boljih... Yoshi, Gbosiger, Lewis. evo oni su ziher prije mene. bolji.


Ma cuti ne mora svako da zna
[ Dimovski @ 26.06.2004. 21:22 ] @
koristio sam miror ali sam onda promenio neke delove.Sto se tice teksture - tek treba da je uradim, zelim da napravim neku teksturu tipa LOTR trola, pa bi mi mogli mozda pomoci oko toga(neki link za tutorial ili shader?)
[ Dimovski @ 26.06.2004. 21:48 ] @
Hvala forgotten uspelo je
[ forgotten @ 27.06.2004. 10:22 ] @
Citat:
neki link za tutorial ili shader?


Probaj na www.3dtotal.com, u sekciji tutoriala za mayu imas jednog lika koji pravi neku svoju zivuljku slicna onoj iz "Harry Pottera II" pa vidi kako on nabacuje texture na njega, mozda ti pomogne
[ pailhead @ 27.06.2004. 12:29 ] @
Uh, jedini problem je sto to nije tutorial, lik je cisto pokazao nekoliko stadiuma od pocetka modelovanja do samog rendera, ali nije tutorial, odnosno ne prati se tako lako.
[ Dimovski @ 27.06.2004. 13:33 ] @
Upravu si
Uostalom cini mi se da je ovo skracena verzija- puna verzija je na www.3dm-mc.com(ja mislim da je ovo adresa), a i nije ovo ono sto ja trazim, ovde je koristio refrence images za teksturu sa sajta 3d.sk(odlican sajt samo se treba platiti neka sitna lova da bi mogao da skines vece slike).Nista izgleda da cu morati am da smilslim neku teksturu u photoshopu(za LOTR trola koristene su teksture velicine stotine megabyt-a)
PS.Jesi li primetio na mom modelu nisu spojeni glava i telo,pokusao sam sa scriptom connect poly ali nije uspelo,znas li ti eki drugi nacin?
[ reject @ 27.06.2004. 14:16 ] @
A da selektujes tacke po ivicama, dovedes one koje zelis
da spojis na iste koordinate i uradis MergePoints (ili kako
vec u 3dmaxu)?
[ Dimovski @ 27.06.2004. 14:46 ] @
nece moci zato sto su dva objekta.
I radim u may-i.
[ reject @ 27.06.2004. 15:02 ] @
A sto mora da budu dva objekta?
Zar ces da ih animiras odvojeno, sa razlicitim skeletima?
Zar nije logicno da cela kreatura bude jedan kompaktan mesh?

Ok je modelovati detalje na delovima odvojemo, zbog preglednosti
i lakse selekcije, pa posle "vratiti" sve delove objekta u jedan layer
i mergovati tacke na ivicama.

Ako ipak ne zelis da ih mergujes, onda ih bar dovedi na iste koordinate
tako da bar izgleda da su mergovane.
[ reject @ 27.06.2004. 15:29 ] @
Zasto ovo pricam? Iz dva razloga.
Prvo, skidam nesto u pozadini pa imam vremena. :)
Drugo, kod animacije gde se tacke na meshu ne pomeraju
u odnosu jedne na drugu, gde se koristi move i rotate, bend
i slicno (sad ce neki zloca da kaze kako bend itekako pomera
tacke u odnosu jedne na drugu, ali ce mo zloce ignorisati)
drzanje objekta u vise layera je korisno kada zelimo da se
recimo automobil sudari sa drugim i da mu otpadne far ili da
se otvore vrata. Znaci Auto je parent od vrata i fara i on
ih nosi sa sobom kada ide napred, ali kada se sudari, onda
mi pomeramo/rotiramo vrata i far i oni "ispadnu" iz svog mesta.
Kod animacije gde tacke mesha moraju da se pomeraju u odnosu
jedna na drugu da bi animacija izgledala realno, meshevi moraju
biti kompakni - bez rupa i razdvojenih delova. Kada bi tvoja kreatura
sa "odsrafljenom" glavom rotirala glavu levo/desno - rotirala bi samo
glavu, a to nije bas realno. Realno je da se pri rotaciji glave i vrat
malo istegli , da pokusa "da isprati" glavu. Ovo je izvodljivo cak i sa
"rupama" ali se sve te rupe vide i treba ih izbegavati ukoliko se to
moze.

Naravno, nekada je drzanje glave/tela/ruku/nogu kao odvojene
objekte pozeljno pri animaciji ljudi, pogotovu ako se rade low detail
modeli za igre. Evo recimo GTA3, svi ljudi su sastavljeni iz "kockastih
delova" koji nisu spojeni nego "ugurani" jedni u druge. Ovo je uradjeno
verovatno iz razloga sto su likovi mali (pa se ovo vidi samo u cinematicima),
a i verovatno zbog toga sto bi programeri u drugacijoj izvedbi morali da se
bave reprodukcijom skeletalne animacije - dok su ovako iskoristili istu postavku
kao kod vozila (koja su glavna fora u igri) te je covek zapravo auto sastavljen
od glave,ruke,noge itd. koji se tretiraju kao posebni objekti (ovo je korisno i kada ti
delovi treba da "otpadnu" - isto kao kad otpada hauba od kola, samo sto ih ovde
seckate testerom ili sta ti ja znam). Takodje ovako se moze sastaviti mnogo vise
ljudi od mnogo manje delova - uzmi glavu od lika1, telo od lika2, ruke od lika4, noge
od lika1 i dobices lik5.

Stvarno ne znam sto sam ovo zadnje ispiso, ali mislim da je interesantno i moze
biti inspirativno nekima (osim dela sa testerom). Hteo sam da kazem da su sve
metode prihvatljive dok resavaju problem. :)
[ Dimovski @ 27.06.2004. 15:52 ] @
Dva objekta su zbog "image plane"
Dok sam pravio telo imao sam skicu na image plane-u(ceo lik),ali u drugoj sceni sam radio glavu sa image plane-om druge skice,tacnije glave uvecane i sa vise detalja -kontas.
Sto se tice animacije ne planiram da ih animiram posebno.Inace sa ovim likom planiram napraviti kratku animaciju,ali jos nisam osmislijo scenu itd.

PS.imas li ti ideju za texturu.

PS. Ej ljudi posto vidim da ovde ima onih koji se razumeju u 3d,zasto ne bi napravili neki projekat zajedno-recimo kratku animaciju(citao sam da onaj Pedja Bakic planira napraviti studio u BG ,ali to je preskupo nema sanse da uspe na ovim prostorima) ili nesto slicno, svako bi dobio jedan deo da uradi(concept,modelovanje,rig,animacija,efekti,itd)
[ forgotten @ 28.06.2004. 14:16 ] @
Citat:
Jesi li primetio na mom modelu nisu spojeni glava i telo,pokusao sam sa scriptom connect poly ali nije uspelo,znas li ti eki drugi nacin?


Pa ne znam bas... nisam se toliko upoznao tj naucio polygone, ali probaj ovako dok ne provalis foru: konvertuj model (ceo) u nurbs, selektuj dva dela (npr. vrat i telo), pa klikni u edit nurbs pa zatim align i na kraju jos dodaj atach i to ti je to, a posle ga ti opet konvertuj u polygone ili subdivision (u zavisnosti da li koristis samo polygon tehniku ili mesas sa subdivision surface). U slucaju da ti se sve izmesalo (izbrljalo) onda ces morati samo da selektujes jednu isoparmu sa jednog i jednu sa drugog dela modela pa onda ponovi opet one operacije.
Ti probaj pa javi sta si uradio!
[ Dimovski @ 29.06.2004. 09:56 ] @
da bi konvertovao model u nurbs moram ga prvo konvertovati u subdivisions pa onda subdivisions u nurbs tako da je jednostavnije da ih pretvorim u subdivisions,ali tu ima mali problem kada pokusam da pretvorim poligons u subdiv.

Error: polyToSubdiv1 (Poly To Subdiv Node): One or more edges is nonmanifold.

Cak kad uradim cleanup opet nece

PS.Niko mi nije jekao sta misli o mom radu?
Sad planiram da mu dodam droidsku ruku i jos neke takve detalje
[ reject @ 29.06.2004. 12:12 ] @
Kreatura je sasvim ok.

Ako ti je frka da ih mergujes, uguraj glavu u telo i zabasuri
stvar necime sto lici na kljucnu kost i slicno.
[ forgotten @ 29.06.2004. 14:11 ] @
Kreatura ti je ok, jedva cekam da ga vidim sa tom rukom. E napravi mu neku toljagu
[ forgotten @ 29.06.2004. 14:15 ] @
Citat:
ima mali problem kada pokusam da pretvorim poligons u subdiv.
Error: polyToSubdiv1 (Poly To Subdiv Node): One or more edges is nonmanifold.


Pa mozda je problem u selektovanju toga sta zelis da konvertujes, jel selektujes deo po deo ili sve sa scene? Mozda je u tome problem, ne znam... tako nesto mi se nikad nije desilo
[ Dimovski @ 29.06.2004. 18:47 ] @
forrgoten

znas sta je problem, nisu sve tacke sastavljene ili ima onih vertex-a koji su sami na stranici-Never mind,smislicu nesto.
Evo upravo zavrsavam concept za droidsku ruku.
[ PiLe3D @ 06.07.2004. 16:15 ] @
Znas sta Smasher,

Rado bih ti dao da zaviris u moj INBOX pa da se sam uvjeris da su SVE vijesti izvorne, ali necu ti to dozvoliti. Pricas o 3D Kingdom-u kao da smo ti odmogli...

Zasto ljudima ne kazes kako je nastao tvoj mali pokret www.3dfuturebits.org??
Zasto ne kazes od koga si uzeo source kod? Zasto im ne kazes za nasu neizmjernu velikodusnost na tvom pocetku?

Iskreno receno, nisi daleko od tog pocetka. Malo si nasminkao sajt, vise ne izgleda kao Post Nuke ali zaostajes u jednom od glavnih dijelova svakog webmastera - WEB MARKETING!

Pokusavas se hvaliti sa malim, ali vrijednim brojem posjeta!

Dobro to sam i ja blagovremeno radio, ali ipak mislim da je bolje kada je broj posjeta VELIK ali i VRIJEDAN u isto vrijeme.

Cisto informativno, omjer posjeta 3DK i 3DFB je 50:1, ako ne i vise...

Nemam nikakvog profita od svog sajta i sve radim za dobrobit 3d umjetnika. Odgovorno tvrdim da je 3D Kingdom najjaci web site za kompjutersku grafiku sa podrucja balkana... a na "World Top" listi je definitivno medju prvih 10 sto se tice kvaliteta sadrzaja i broja posjeta (po licnoj procjeni).

Takodjer je nedavno 3D Kingdom registrovan kao neprofitabilna organizacija "3D Kingdom, inc.".

Ovom prilikom se zahvaljujem svima koji podrzavaju 3D Kingdom

Pozdrav iz Sarajeva,
PiLe


Delovi poruke izbrisani zbog vredjanja i reklamiranja

Ime ove teme je - Postoji li iko u ex-Yu da se bavi 3d-om tako da ne
idite previse OFF TOPIC. Svako ovde ima pravo da pokrene novu temu,
i da napise svoje misljenje, ali bez vredjanja.

Moderator ovog foruma
SpelingMistakes
[ PiLe3D @ 06.07.2004. 19:07 ] @
Znaci tako...

3dfuturebits se moze reklamirati a 3dkingdom ne moze?

eto, unatoc ovakvoj vrsti sprjecavanja, 3DK i dalje dominira... :P

A moderatore, pokvario si mi koncept poruke... vulgarne rijeci (primjer: su*ak) se koriste kako bi se ozbiljnije shvatila situacija.

Stvarno se izvinjavam sto je ovo off topic, ali kada bi ti neko rekao:

a) "posao 3d umjetnika nije za*ebancija, to je profitabilna stvar"
ili
b) "posao 3d umjetnika nije zezancija, to je profitabilna stvar"

koga bi ozbiljnije shvatio? osobu A ili osobu B?

Eto toliko,
Pozdrav iz vruceg Sarajeva
[ Dimovski @ 06.07.2004. 22:19 ] @
Ej PiLe da nisi ti radio onu reklamu za raifaizen banku u Sarajevu (ona dva viteza)pitam te posto ja zivim u malom gradicu blizu Sarajeva,ali idem u umjetnicku skolu u Sarajevu.Postavio sam novu temu na tvom sajtu "Sarajevo",ali dugo vremena nije bilo odgovora pa sam odustao.
P.S.nesto ti nije u redu sa sajtom,ne mogu da ga otvorim.Pise ovo:"Database gone dead again, I presume..."
[ Dimovski @ 06.07.2004. 22:21 ] @
Ej ljudi
Sto se tice onog mog lika ovih dana se ubih sa konceptima za droidsku ruku tako da se nadam da cu je uskoro uraditi u 3d-u.
[ forgotten @ 06.07.2004. 22:23 ] @
Dajte ljudi cemu ovo vodi?

Nema stvarno smisla raspravljati o ovome. Koliko ja vidim ovde se niko ne ruga nicijem sajtu sem sto naravno svaki administrator hvali svoj sajt i to je normalno da svako izvlaci razlicite cinjenice. To pile sto kazes da se 3dfuturebits reklamira a 3dkingdom ne, to nije istina. Ono sto sam ja naveo na mojoj poruci "mala reklama" odnosi se SAMO na modelara smashera, na njegov rad a ne za njegov sajt, to je on pogresno proformulisao i nimam nista stim. Inace mogao si i sam da poledas da se tvoj sajt reklamira(reklamira - u smislu sajta za 3d i pomoc, a ne kao koliko je taj sajt profitabilan i sl. na tu vrstu reklamiranja je i mislio sam moderator), ako ne na ovoj temi onda je sigurno na temu "korisni linkovi".
Ne znam sta vam je sve ovo trebalo da izazivate jedni druge na takav nacin, ovo je sve moglo lepim recima, u kratkim crtama da se napisu kontra tvrdnje a ne kao ovo. Budite tolerantni, nemojte da se srozavate na ovakav nacin.
[ SpelingMistakes @ 07.07.2004. 00:09 ] @
Nije me mrzelo Bas oko 3dkingdom reklame

http://www.elitesecurity.org/tema/52671/0#373858

Aj sad svi mleko pa u krevet - Vidite li vi koliko je sati :P


OFF TOPIC

Gde li se rangira ES - kod nas - barem ovaj forum 129 - Kad svi dolaze "OVDE" da pricaju o svojim sajtovima I FORUMIMA Salim se malo naravno - ali kad smo vec kod toga - zeleo bih da pitam korisnike kako su zadovoljni situacijom na ES-u
Kako im se svijda i sta misle o situaciji na ovom forumu - Ima li kvalitetnih odgovora, cekaju li dugo na odgovore. Ima li komentara na strucnost ljudi koji postuju?

Slazete li se u konstataciji da pored svih tema koje se verovatno mogu naci na mnogo mesta, ovde ima mesta i za raspravu o pravim Cad,Caid pa cak i Cam temama - Sta mislite o tome. U zavisnosti od toga hoce li biti komentara ovde, mogli bi cak i novu temu o ovome da pokrenemo
[ PiLe3D @ 07.07.2004. 01:35 ] @
Dimovski, odgovorio sam na tu temu neki dan...
A sto se tice tog database errora, ma prevelik broj ljudi na sajtu (preko 200) pa se rusi baza... to tako zna biti kada izadje neki intervju/tutorijal (kao sto je sada slucaj) :)

Dobro izvinjavam se za svoje postupke ali ne volim kada ljudi govore negativne stvari o mom sajtu.

Pozdrav
PiLe
[ pailhead @ 07.07.2004. 02:06 ] @
uglavnom vodi racuna da kad bises nesto ne vezano za temu koristis tag offtopic i /offtopic
[ smasher @ 10.07.2004. 21:40 ] @
žao mi je za offtopic, al bože moj, moram odgovorit PiLE-u.

Ovako, kao prvo htio bih izjaviti da meni nikako da dođe u glavu zašto se mi zapravo uopće mrzimo? Tj. radimo takvu atmosferu. Ja sam svakome tko me je pitao kako sam došao na ideju tog sajta lijepo objasnio da je zapravo izvorna ideja potekla od 3dk.org, a da i ne pričam znanje o PN-u. (kasnije se to malo razvilo). Ali hoću reći da nisam nikad govorio išta loše što bi moglo dovesti do ikakve vrste lošeg glasa o tvom sajtu. Naravno da svaki sajt ima jedan članak lošiji, drugi bolji, i naravno da svatko hvali svoga konja, i moram ti reći da ono što kažeš da su SVE vjesti izvorne...hmhm... to čak ni ja ne mogu reći, jer moram priznat, u početku sam više manje samo i kopirao vijesti sa drugih sajtova.

Nema sumnje da je tvoj sajt posjećeniji, kako zbog više godina online, kako zbog neke treće stvari. Al to je samo zato što je tvoj sajt tebi možda važniji od drugih stvari u životu. I činjenica je da sam više vremena provodio uz sajt, vrlo vjerovatno bih ti bio uz rame (što je u početku bilo nagovješćujuće)...

I nemoj mi govorit o nekakvom source kodu, jer nemaš pojma o php-u, a tvoje HTML vještine su vrlo vjerovatno isto upitne, AK ĆEMO SE I VRIJEĐAT. I zato ne spominji source kod koji ti nisi ni vidio, ne znaš šta znači, a kamoli ga napisao SAM. To je jednostavno freeCMS, koji je sve prisutniji, jer je jednostavan za korištenje... pa ti onda odi kucaj na vrata www.postnuke.com pa im reci da su ti ukrali source kod...

Uostalom, da stojiš iza svojih riječi kad kažeš da ne voliš da neko pljuje po tvom sajtu, onda bi se registrirao na SVAKI sajt samo da nekom odgovoriš????? nemoj se nadati da NE POSTOJI netko kome se ne sviđa tvoj sajt... jedan od glavnih komentara je taj da se ljudima počinje NE SVIĐATI zbog prenatrpanosti, imaš previše sadržaja, možda prevelik zalogaj za tebe??? I mislim da je uopće jadno i glupo hvalit se nekakvim sajtovima... ne znam za tebe, al ja sam svoj napravio za svoj vlastiti gušt, ne da bih se dičio kak sam pametan, kak znam WEB MARKETING, itd.itd.

A da ne spominjem kako si se u početku bojao uopće stavit link na index na moju stranicu... al sad si frajer kad si se malo proširio, i jak si na riječima...

A ono reklamiranje... hmhm... kaj ti misliš da su ljudi slučajno nabasali na tvoj sajt? Imaš tak lijepu domenu da svi nasumce upisuju tvoj URL... hmhm, morao si se i ti reklamirat?

I moraš si priznati da tebi uopće nije važna 3D Scena, ni 3D kao kultura, tebi je samo do popularnosti - što si i dobio! ponosiš li se time?
Da si čovjek, poštovao bi tuđa mišljenja. Ne možeš svima doć doma i ubit boga u njima jer su rekli da im se ne sviđa sadržaj tvog sajta.. daj ajde, koji primitivizam.

I znam da bi jako htio otvorit topic na svom sajtu kak je moj sajt kopija i plagijat tvoga, al se bojiš da ne bi dio tvoje popularnosti prešao meni...

GET A LIFE !!!

P.S. mogli bi i napravit posebni topic na ovu temu... svašta se ima za reći...
(jasno mi je da samo JA mogu izvuć deblji kraj, al to je samo zato što je pile JAK)
[ smasher @ 10.07.2004. 21:46 ] @
evo zadnje: POGLEDAJ SI SAMO POTPIS !!! TO NIJE REKLAMA ??????????????????
[ smasher @ 10.07.2004. 21:48 ] @
SpellingMistakes: mislim da je to odlična ideja.. a i mislim da ima publike za to.. moglo bi se i povezat ne CNC strojeve (CAM programi). kako me to u zadnje vrijeme zanima, a baš i ne znam gdje da nađem info...
[ SpelingMistakes @ 11.07.2004. 22:31 ] @
Tema se zbog ovakvog razvoja price zatvara

Preporucujem da napravite dve ili tri nove teme gde ce prica ici nesmetano shodno imenu - opisu teme - ali ovako da se na jednoj temi raspravlja u vise razlicitih pravaca ne dolazi u obzir.
Tema je zakljucana uz prethodne konsultacije sa visim instancama.

SpelingMistakes