[ ana_s @ 24.06.2004. 01:19 ] @
The smss.exe file is located in the c:\windows\System32 folder. In other cases, smss.exe is a virus, spyware, trojan or worm

Evo sta sam nasla na jednom sajtu..
Da li neko ume da mi kaze ..ako se neki fajl nalazi u system 32 da li to znaci da niej Vir,Spy,Tro,Wor.. ili to ne mora da znaci..


???
[ TiXo @ 24.06.2004. 02:12 ] @
misliš , ti što su u system32 sirurno nisu virusi, ne ne važi ta zakonitost ;)
[ Mihailo @ 24.06.2004. 02:15 ] @
Tekst govori da treba da postoji samo jedan smss.exe (Session Manager SubSystem) i to u system32, tako da ako se fajl pod istim imenom pojavi negde drugde vervoatno se radi o nepoželjnom programu.

Tvoj zaključak je pogrešan, zapravo je suprotno, često se dogodi da se virus, spyware ili šta slično smesti u system32.
[ ana_s @ 24.06.2004. 02:56 ] @
hm...a ime mi naravno nista ne govori...tako ne mogu da ga detektujem..

a kako to neki av radi..jel ima spisak naziva pa po tome bira sta je dobro-lose ili na neki dr nacin
[ caiser @ 24.06.2004. 07:25 ] @
Paaaa, ne. :) AV programi imaju bazu tzv. potpisa virusa, odnosno delove koda koji se nalaze u njima i na osnovu toga se prepoznaje da li je neki fajl virus ili ne.

http://cse.stanford.edu/class/...-00-01/viruses/anti-virus.html
[ ana_s @ 24.06.2004. 15:03 ] @
pa da to dodje isto kao u molekularnoj dijagnostici..sad mi je jasno..

znaci AV je jedina stvar za viruse...
[ TiXo @ 24.06.2004. 15:12 ] @
Pa što ne reče da uporedimo sa molekularnom dijagnostikom :)

Da, antivirus programi su je jedino rešenje protiv virusa.

I dobar firewall, da baš ne upadaju bez pitanja ;-)
[ caiser @ 24.06.2004. 20:50 ] @
Citat:
ana_s: pa da to dodje isto kao u molekularnoj dijagnostici..


Otprilike tako. :) Razlike su zaista male tako da ne vredi ni pominjati ih. ;))
[ Danilo Vukovic @ 28.06.2004. 14:07 ] @
Citat:
ana_s:
znaci AV je jedina stvar za viruse...


Nije. Rucno ciscenje je zanimljivije i ispuni te vecim zadovoljstvom,naravno, ako uspes da ga ocistis.
[ haggar @ 12.07.2004. 11:53 ] @
Citat:
Nije. Rucno ciscenje je zanimljivije i ispuni te vecim zadovoljstvom,naravno, ako uspes da ga ocistis.

Ne samo to, već ako je u pitanju novi virus za kojeg još nije izašao update tada od antivirusa baš i nema neke velike koristi. Osim toga, kompanije koje rade antiviruse velikim dijelom i ovise o svojim korisnicima koji primjetivši nešto čudno na svojim kompjuterima šalju fajlove njima na analizu, pa onda ovi rade update ukoliko se radi o nekom novom virusu.