[ dejan_su @ 25.06.2004. 00:47 ] @
Idem na net preko wirelessa. E sad, kako da namestim da se recimo drug preko modema poveze na moj comp (nestalo mu sati) i da ide na net preko mene i kako to izvesti?
[ Marcony @ 25.06.2004. 05:07 ] @
Napravi novu konekciju pod Network and Dial-up Connections tako sto ces izabrati Accept incoming connections kada te pita kakvu konekciju zelis da kreiras. Kreiras i novog korisnika, dodas mu odredjena prava, das mu odredjen IP koji ce dobiti prilikom logovanja (mada moze i on to sam), i to je to. Dalje se preko NAT-a odradjuje deljenje Interneta.

Kod njega, on treba da napravi konekciju ka tebi, da upise user and pass, da te okrene i da pristupi.
[ VinDiesel @ 25.06.2004. 10:56 ] @
ne preko nata nego preko ics-a (internet connection sharing). ako se kacis preko pci wi-fi karitce, desni klik, properties, advanced i cekiras allow users.... onda napravis taj incoming connection, kada napravis, properties na to, networking, tcp/ip, pa properties, specify tcp/ip addresses, uneses range (tvoja mreza), zatim cekiras dole allow calling computer to... znaci, napravio si konekciju, odredio username/pass i sve ostalo. sada kazes ortaku da napravi konekciju, kada je napravi, udje u networking, tcp/ip, upise adresu tvoje mreze (prim 192.168.0.1 si ti, on moze da bude od 192.168.0.2-192.168.0.250, maska je 255.255.255.0). zatim ukuca dns i gateway 192.168.0.1.
mnogo elegantnije resenje je windows 2000/2003 server ili neki floppy-bsd-lindza-router...