[ protech_v2 @ 26.06.2004. 16:05 ] @
Ajde ako neko moze da mi pomogne, ili bar da mi kazete koji je najbolji nacin za povezivanje MySQL-a sa Delphijem i neki dobri set komponenti za MySQL:

Korisitim MySQL bazu na koju se povezujem ADO komponentama preko MySQL ODBC 3.51. E sad, kad iz data grida koji je povezan sa ADO Data Source-om pokusam da dodam novi record, javi EOleException ("Unknown error has occured") i ukuca se. Probao sam sve zivo i na kraju dosao do zakljucka da se greska javlja samo kad je postavljen na true AutoCalcFields dataseta... Neko zna u cemu je fora?
A AutoCalcFields mi treba jer vrednosti nekih od polja u datagridu biram preko lookup polja, ali sam probao i da ih izbacim - svejedno se javlja greska...

Sta da mu radim?
[ burner @ 27.06.2004. 00:01 ] @
Ako koristiš Delphi 6 ili 7, najbolje rešenje (po mom mišljenju) za pristup MySQL bazi je preko dbexpress komponenti. Alternativa je upotreba Zeos MySQL komponenti (čini mi se da je url www.zeoslib.org). Probaj.
[ hwfanatic @ 27.06.2004. 11:00 ] @
Imam ja jedno pitanje u vezi dbExpress-a... Da li su potrebni neki posebni drajveri za to, i gde mogu da se nađu? Poslednji put kada sam se igrao MySQL-a, Delphiju su samo falile neke biblioteke i tako to.