[ Lara @ 26.08.2001. 00:01 ] @
Khm, khm, da pocnem.
LM, imam problem. Pre deset dana mi je ukraden telefon i Mobiklik kartica. Telefonu se, naravno, gubi svaki trag, pocinitelji tog gnusnog nedela su, naravno, nepoznati, samo je kartica nesrecno udomljena (kupljena?) kod osobe X.
E sad, SUP nece da se mesa (sitna kradja, kazu), u Mobtelu su nezainteresovani za sirote pre-paid korisnike, i meni ostaje da se sama snalazim.
Da li mozda neko ima neku ideju kako da saznam kod koga je moja kartica; mislim, razgovarala sam ja sa tipom, ali on kaze da ga ne zanima to sto je kartica ukradena i da ne zeli ni da mi je vrati, niti da mi je preproda. Naravno, nece da kaze ni odakle je, mada bih po akcentu rekla da je iz meni blize okoline. Do sad sam promenila nekoliko taktika i nijedna nije upalila.
'Ajde sad vas da cujem: sta da radim?
Samo da napomenem: uopste ne dolazi u obzir zaboravljanje i/ili oprastanje! Ovo je rat do istrebljenja! Ili moja (kartica!) ili nicija!

=================================================================================================

[mod edit]
Koristan savet iz jedne od poruka u ovoj temi:
Citat:
Vladimir Petrovic: Ukoliko policija ne želi da traži telefon kontaktirajte Sektor unutrašnje kontrole policije, Bulevar Zorana Đinđića 104, tel 011/31-31-840 ili email [email protected]. Ja sam bio u kontaktu sa njima zbog nekih drugih stvari i bio sam prezadovoljan kako su reagovali.


[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 05.09.2008. u 10:47 GMT+1]
[ Ivand @ 26.08.2001. 00:07 ] @
ako imas neku vezicu u mobtelu mogu da ga iskluce !

a da bi dobila isti broj posle mozes ovako :

uzmes post paid karticu za koju mozes da izaberes broj
i sledeceg meseca predjes na pre paid .

to je to

ako ne onda ga terorisi pozivima i porukama do besvesti ........
pa ......
[ acebzan @ 26.08.2001. 02:32 ] @
kupi novu karticu,
[ istok77 @ 26.08.2001. 16:35 ] @
Citat:
Lara je napisala:

Da li mozda neko ima neku ideju kako da saznam kod koga je moja kartica;


Laro,

Teorijski se korisnik moze locirati u odredjenom trenutku sa velikom preciznoscu. U praksi, to je mehanizam koji se poteze samo kad su u pitanju teski prekrsaji (ubistva, narko bosovi i sl.)

Dakle, MUP ga moze naci sigurno, ali to je mali prekrsaj.

Mozes da odes u MOBTEL i da ih sarmiras pa ce ga oni iskljuciti, a tebi dati karticu sa tvojim starim brojem. Ako su iole normalni, ucinice to. A mozda sam i ja nepopravljivi optimista. Ipak - vredi pokusati.

Istok
[ Ivan Dimkovic @ 26.08.2001. 17:19 ] @
Citat:
istok77 je napisao:
Citat:
Lara je napisala:

Da li mozda neko ima neku ideju kako da saznam kod koga je moja kartica;


Laro,

Teorijski se korisnik moze locirati u odredjenom trenutku sa velikom preciznoscu. U praksi, to je mehanizam koji se poteze samo kad su u pitanju teski prekrsaji (ubistva, narko bosovi i sl.)

Dakle, MUP ga moze naci sigurno, ali to je mali prekrsaj.

Mozes da odes u MOBTEL i da ih sarmiras pa ce ga oni iskljuciti, a tebi dati karticu sa tvojim starim brojem. Ako su iole normalni, ucinice to. A mozda sam i ja nepopravljivi optimista. Ipak - vredi pokusati.

Istok


E, to nece ici tako lako. Mobtel ima neki sumanuti "company policy" da NE gasi Mobiklik kartice. Za tako nesto je potrebno:

1. Znati nekog ko radi u tom sektoru (gasenje kartica)
ili
2. Imati pismeni zahtev nekog od direktora Mobtela ili bar nekog od sefova odeljenja.

Moja prijateljica je ostala bez telefona i mobiklik kartice a ovi iz Mobtela nisu hteli da ugase karticu cak ni uz "molbu" iz MUP-a. Jos je teze dobiti karticu sa starim brojem - sto jeste u teoriji izvodljivo ali oni to jednostavno ne rade bez neke veze.

Inace, razlog zbog cega Mobtel ne gasi prepay kartice je vrlo prost - oni racunaju da od svakog broja imaju profit, bez obzira na to ko je vlasnik. Gasenjem kartice oni zauvek gube taj broj (procedura dobijanja istog broja je sve samo ne redovna masovna procedura stancovanja kartica i ne radi se bez nekog specijalnog razloga). Tuzno ali istinito. Telekom ce ugasiti karticu uz prijavu MUP-a i ugovor (ako ste kupili karticu kod njih) ali ni oni ne daju iste brojeve bez veze :)

[ MoHicAn @ 26.08.2001. 17:34 ] @
cekaj
zar nije
mobiclick kartica 80 dem ???
sto je oko 2400 din !!

A kolko ja znam
kod nas je preko 1000 din ili 900 din ja mislim
teska kradja !!!!
[ Gojko Vujovic @ 26.08.2001. 19:21 ] @
Ja sam cuo da je sve preko 2000 din teska kradja (ispravite me ako gresim), ali mobtel kartica ne kosta 2400din, gde si to cuo??
[ Lara @ 27.08.2001. 02:02 ] @
Cena Mobiklik kartice (osnovni paket, 1000 din kredita) u mom gradu varira od 140 do 150 DEM, naravno na crno, posto je "u legalnim tokovima" nema. Kartica koja je meni ukradena prodata je za 100 DEM (sa samo 140 din kredita).
A u vezi sa efikasnoscu i kooperativnoscu nase policije:
Iz SUP-a sam dobila diskretni mig da ja "samo" treba da provalim ko je tip kod koga je moja kartica, a oni ce onda da zavrse ostalo, tj. da mu je zaplene. Hmm, kad budem saznala ko je doticni, nece mu trebati panduri, vec bolnicari .

[Ovu poruku je menjao Lara dana 08-27-2001 u 02:05 AM GMT]
[ UroS @ 27.08.2001. 02:39 ] @
daj nama broj telefona da mi popricamo sa njim
[ Gojko Vujovic @ 27.08.2001. 07:51 ] @
ako daš broj urošu, počela si da kopaš grob tom tipu
[ sasko @ 27.08.2001. 10:35 ] @
Citat:
Lara je napisao:
Cena Mobiklik kartice (osnovni paket, 1000 din kredita) u mom gradu varira od 140 do 150 DEM, naravno na crno, posto je "u legalnim tokovima" nema. Kartica koja je meni ukradena prodata je za 100 DEM (sa samo 140 din kredita).
A u vezi sa efikasnoscu i kooperativnoscu nase policije:
Iz SUP-a sam dobila diskretni mig da ja "samo" treba da provalim ko je tip kod koga je moja kartica, a oni ce onda da zavrse ostalo, tj. da mu je zaplene. Hmm, kad budem saznala ko je doticni, nece mu trebati panduri, vec bolnicari .

[Ovu poruku je menjao Lara dana 08-27-2001 u 02:05 AM GMT]

Cao Lara!
Podrzavam ideju da ga neka tvoja drugarica "sarmantnog" glasa pokusa malo zavesti... mozda prodje... a ako ne onda.. postavi na ovaj forum broj.. pa ko zna i ima program sms bomber neka ga malo iskulira.. a mi bi ostali mogli malo da ga gnjavimo pozivima i porukama... barem sam ja spreman da ti pomognem a vjerovatno ce se naci jos neko.. pa malo oglasa po netu... Sve u svemu imas moju podrsku i jos par brojeva sa 067 i 069!
A , to da ga iskljuce i tebi daju broj preko bilo kakve veze zvuci jako fino ali mislim TeSkO OsTvArLjIvO, really... ali malo "brutalne sile" nije na odmet.. mozda momak "voli" da mu se dosadjuje... ej, jos nesto! cuo sam da ima par sajtova koji for free salju poruke na mobitel. o raznim informacijama a ti samo cekiras sve boksove i njegov broj.. ali to jos nije 100% kada provjerim... ce da ti javim. Puno uspjeha! ;-)
[ Lara @ 27.08.2001. 22:27 ] @
Citat:
vodnik je napisao:


E sad kad ti postavi tragac, ti pozoves tog tipa sa tvog fiksnog broja, naravno on ce imati indikaciju odakle ga zoves (valjda ti je centrala digitalna), sad samo ostaje tvoja prica koja ce da ga nateras da te pozove sa njegovog fiksnog na tvoj fiksni. A kada te te pozove, STA CE BITI SA TIPOM...



E pa, vidis, to je i moja ideja, i zasad radim na njoj, a klipan se cak pomalo i peca na tu foru , a ako to ne upali, obecavam da cu da postavim broj ovde na forumu, pa radite sa njim (mislim, brojem) sta god hocete!
[ Mikky @ 27.08.2001. 23:15 ] @
pa vidi, kako kazes tebi su maznuli i telefon i karticu cija je cena ukupno sigurno preko 200 ili 250 dem a to je teska kradja
znaci mozda kradja same kartice nije teska krajdja ALI telefon + kartica ispada da jeste

drugo zar ti nije vise stalo do telefona koji je skuplji od kartice itd...(osim ako nije neka cigla ili sta ja znam...slabo ja sa tim mobilnim dolazim u kontakt)

trece ako uhvatis tog tipa sto ces verovatno uraditi onda umesto da njega sahranis zapretis mu da ti kaze ko mu je prodao telefon (da ga ne bi sahranila jelte....) i onda nadjes i te sto su bili glavni u celoj prici......posle ih sahranis zajedno (masovna grobnica)

ako to sve ne uspe....eh jedino da mu dosadjujes do kraja zivota....i da postujes telefon urosu

[ Lara @ 28.08.2001. 13:17 ] @
Mikky, ja nisam ni rekla da je sitna kradja u pitanju, tako su mene informisali u SUP-u kad sam prijavila istu. I jos su se onako slatko nasmejali na moj racun i preporucili mi da vise ne kupujem telefone, kad mi ih kradu, a i prijateljski mi rekli da od pronalazenja NN pocinilaca, a time i moje (ukradene) imovine nema nista.
A sto se telefona tice, nije bas taraba (3210), ali nemam zapisan ni serijski broj, niti racun ( ko je mislio da ce mi to trebati?! ), tako da ga ni ja verovatno ne bih prepoznala kad bih ga videla ( lazem, poznajem mu svaku ogrebotinu, ljubi ga majka ).
LM, moja jedina sansa je da ja licno pronadjem tog tipa kod koga je moja kartica, a da ga onda prijateljskim i manje prijateljskiim ubedjivanjem (with a little help of my friends) nateram da mi kaze kako je dosao do nje, pa ce se mozda klupko odmotati do kraja (tj. pocetka).
[ hostbg @ 28.08.2001. 15:32 ] @
Laro ajde pusti tajnovitost i reci u kom gradu sumnjas da je tip i broj telefona. Tako cemo mozda bolje moci da ti pomognemo.
[ Lara @ 29.08.2001. 00:14 ] @
Citat:
hostbg je napisao:
Laro ajde pusti tajnovitost


Nisam ja takva zenska!
[ Miroslav Cvejić @ 29.08.2001. 01:25 ] @
Citat:
Lara je napisao:


E pa, vidis, to je i moja ideja, i zasad radim na njoj, a klipan se cak pomalo i peca na tu foru ;) , a ako to ne upali, obecavam da cu da postavim broj ovde na forumu, pa radite sa njim (mislim, brojem) sta god hocete!
[/quote]


A sta ako baja (kod kog je kartica) prati ove diskusije?
[ sasko @ 29.08.2001. 10:36 ] @
Ma kako da ne .. cak sam i siguran da on prati ovaj forum.. vjerovatnoca je, cek da vidim,... izrazena u piko procentima!!!
Ma najbolja je da ako ti nista ne upali ti fino ostavis broj na forumu i onda fino mu zagorcas zivot... mozda mu kao dosadi pa se preda! ;-)
[ sasko @ 31.08.2001. 15:20 ] @
Sigurnosni kod, promeniti ga

Na svakom mobilnom postoji sigurnosni kod, npr. za NOKIU je 12345. Mobilni ce pri svakom stavljanju nove SIM kartice traziti unos sigurnosnog koda. Ako ga ne promenite moze vam neko u sali promeniti sigurnosni kod, pa u svakom slucaju promenite sigurnosni kod pa i ako vam neko ukrade mobilni, nece ga moci koristiti ako u njega stavi svoju SIM karticu.


Ako izgubite ili zaboravite sigurnosni kod, možete ga procitati pomocu posebnih programa, npr. LogoManagera ili mozete programom Nokia Tool 034/035 napraviti SW reset i vratiti orginalni kod.

PIN kod
PIN (Personal Identification Number). Podesite zahtev za PIN kodom bude ukljucen, PIN kod cete trebati uneti pri svakom ukljucivanju mobilnog. Unesete li triput za redom neispravni PIN kod, SIM kartica ce biti blokirana i trebace se deblokirati pomocu PUK koda. Na Nokiji, broj preostalih pokušaja unosa PIN-ova i PUK-ova možete procitati u NetMonitoru.

Pa ako Vam neko ukrademobilni, moci ce ga koristiti i telefonirati na Vas racun isto kao da nema zahteva za PIN kodom sve dok ne iskljuci aparat...

Sto više lopov koristi Vašu SIM karticu, veca je verovatnoca da ce ga policija pronaci prema listi poziva i vratiti Vam ukradeni telefon.

PUK kod
PUK (Personal Unblocking Key) kod koristi se za izmenu blokiranog PIN koda. Ako ga unesete pogrešno deset puta za redom, Vaša ce SIM kartica bice neupotrebljiva (SPRZENA).

PIN2 kod
PIN2 kod koristi se za pristup nekim funkcijama kao što je npr. brojac obracunskih jedinica ili fiksno biranje. Ove funkcije moci cete koristiti samo ako ih podržava Vaša SIM kartica. Unesete li triput zaredom neispravni PIN2 kod, SIM kartica bicei blokirana i trebace da se deblokira pomocu PUK2 koda.


PUK2 kod
PUK2 kod koristi se za izmenu blokiranog PIN2 koda.

Neki bi rekli da su ovo perverzije ali... Uglavnom, sigurno nikada niste stavili bakici od 80-ak godina ruku u gace? Nemate pojma kakav je to osecaj? E pa neki su to pokušali uporediti sa necim vrlo finim.

Jeli vam ikada u zoološkom vrtu ili u kakvoj stali konj jeo iz ruke? Znaci oštre dlake i tvrda njuška.
[ MaxPayne @ 31.08.2001. 18:57 ] @
Brate znash koliko ces da ga zezanesh sa time?

Uzeces mu 5 minuta vishe da prikaci fon na kabl i da skine
security code. Kartica mu i ne treba, mada moze da ode
kod provajdera i da kaze da je zaboravio pin i da mu kazu
koja mu je PUK shifra i samim tim da promeni PIN
(da ne govorim da to daju bez dokumenata, vazno
je pojaviti se sa karticom, kazes da si kupio uz telefon)
[ hostbg @ 01.09.2001. 16:01 ] @
A od kad to mozes puk da promenis? Mislim nigde ti ne daju sifru kod nas.
[ MaxPayne @ 01.09.2001. 20:54 ] @
Odesh u korisnichki servis i trazish PUK,
mada Mobtel daje i preko telefona.
[ KingPin @ 01.09.2001. 23:06 ] @

To sto si ti napisao mislis da oni neznaju.Nije tesko uraditi to sto kazes.Tako da im uopste nisi zagorco zivot



------------------------------------
ajde sad..........
[ Dejan Krstic @ 03.09.2001. 15:22 ] @
Citat:
Telekom ce ugasiti karticu uz prijavu MUP-a i ugovor (ako ste kupili karticu kod njih) ali ni oni ne daju iste brojeve bez veze :)



Telekom ce blokirati karticu bez ikakvog razloga. Samo je dovoljno da se ode u bilo koju poslovnicu i napise "Molim da mi se blokira kartica br taj i taj jer je istu pojela koza...", i oni ce je blokirati i prodati drugu po upola manjoj ceni (naravno ne moze se dobiti isti broj osim ako nije postpaid). A postoji mogucnost i da koza ne moze da svari karticu pa je povrati. U tom slucaju oni ce opet na zahtev korisnika istu ukljuciti.
[ Lara @ 04.09.2001. 22:17 ] @
Skruseno priznajem da nijedna od mojih silnih taktika nije urodila plodom; posto sam obecala da cu da ostavim broj ovde, interesuje me samo da li bi to bilo OK.
Molim moderatora ovog dela foruma da mi da odobrenje za to.
Pozdrav, Lara.
[ Gojko Vujovic @ 04.09.2001. 23:37 ] @
Ja kao vlasnik foruma ti to dozvoljavam, stim sto ti snosis sve moguce posledice ;)
[ Lara @ 04.09.2001. 23:45 ] @
So, let it be!



A posledice? Who cares?
[ Ivand @ 05.09.2001. 22:26 ] @
a to ti je tek sigurno nije tesko preko kabla ni promeniti imei !
[ VladaPUB @ 07.09.2001. 23:05 ] @
Momci, pin i puk nemaju veze sa telefonom nego sa karticom. A security code se menja kako hoces, odes na astalavista.com i pod gsm mobile ima raznih sifri, izmedju ostalog i neke za otkrivanje security i slicnog ! ! ! !

[Ovu poruku je menjao VladaPUB dana 16.03.2002 u 10:29 PM GMT]
[ Joker @ 08.09.2001. 07:58 ] @
Citat:
VladaPUB je napisao:
Momci, pin i puk nemaju veze sa karticom nego sa telefonom.

Hmmmm zanimljivo razmišljanje
[ predrag78 @ 08.09.2001. 12:15 ] @
Narode maznuli su mi drugu telefon pa sam morao da svratim ovde i da vam ostavim broj da ga svi zajedno ubijamo sa porukama.Nadam se da ce mi neko do vas pomoci i da mi da neki smsbomb koji radi probao sam preko 100 smsbombera ali ni jedan nije radio.odakle mogu da skinem pravi smsbomber tako da i ja mogu da ga bombujem.KOJI RADI???
Broj je +381638296098 puno vas pozdravljam nadam se da ce se ovaj bednik konacno opametiti da nije fer krasti!!!
[ marko023 @ 19.09.2001. 20:25 ] @
Citat:
vodnik je napisao:
http://www.missingphones.com/

Preko tog sajta mozete popuniti IMEI broj, kao i model Vaseg mobilnog telefona. Neko ko zeli da kupi polovan telefon moze na istoj adresi saznati da li je mobilni telefon prijavljen kao kraden ili ne. U toku su razgovori sa vodecim operaterima mobilne telefonije o saradnji po ovom pitanju.

Ovo je jedan od nacina da se donekle spreci "crno trziste" ciji je domen poslovanja kradeni mobilni telefon.

Preuzeto sa diskusija na www.telekomunikacije.co.yu

Mozete procitati mail koji sam dobio od ljudi koji su pokrenuli ovu akciju.
http://discussion.beograd.com/messages/296/text.txt


Super stvar, samo tesko da to moze da zazivi kod nas
[ Darko Prelic @ 20.09.2001. 03:58 ] @
Ako mi kada ukradu telefon, neka im je sa sre�om.

�to se ka�e - ne�e� sigurno propasti za jedan telefon i karticu, a njima .. ma sve to do�e na svoje, kad tad.

Tako da ne vidim svrhu stavljanja svih tih kodova i gluposti, bukvalno �titi� telefon od samog sebe. Kada ode fon, i ako ne mo�e da ga zezne, ima da ga baci u kantu, a tebi sigurno ne�e vratiti.

.. 'biga
[ neca @ 01.12.2001. 15:32 ] @
Ako imate mobtelovu karticu puk nikad ne mozete da dobijete jer mobtel na svojim karticama ne pishe brojeve!!
[ Bad Habbit @ 01.12.2001. 18:02 ] @
E nemoj bre da jedes pite kada neznas ocigledno o tome.Ja sam imao i puk1 i puk2 i zvao sa 1313 i tamo me ljudi ljubili u dupe dok su mi davali broj ,a mozda moze i preko 9863.To sto nebojias sa karticom je zato sto vecina ljudi ukljucujuci i mene odmah baci to parce papira i onda mozes da se slikas.
[ iNCUBUs @ 02.12.2001. 13:52 ] @
Citat:
Bad Habbit:
To sto nebojias sa karticom je zato sto vecina ljudi ukljucujuci i mene odmah baci to parce papira i onda mozes da se slikas.


a zasto bi neko bio toliko retardiran da baci taj papir???
[ Kurko Dokolenko @ 03.12.2001. 12:40 ] @
Mene interesuje kavu Mobtel vodi politiku zastite svojih preplatnika? (Da li misli na prepaid korisnike ili gleda samo da nam uzme pare)

????????
[ Bad Habbit @ 03.12.2001. 13:14 ] @
Citat:
iNCUBUs:
Citat:
Bad Habbit:
To sto nebojias sa karticom je zato sto vecina ljudi ukljucujuci i mene odmah baci to parce papira i onda mozes da se slikas.


a zasto bi neko bio toliko retardiran da baci taj papir???

Pa o tome da li je neko retardiran necu da diskutujem.Ono sto ja znam i sto govorim bez ikakve namere da nekog uvredim,to je jednostavno moj zakljucak,a to je da profil ljudi koji kupuju 064 kartice je uglavnom da su to ljudi koji neznaj mnogo o mobilnim telefonima,da nekazem da nemaju pojma i koji misle da je nejveci domet mobilnih telekomunikacija u sms porukama.Tu su jos i stariji ljudi,ne znam za vas ali ja sam u zadnje vreme sreo dosta ljudi koji jos nisu ni televizor najbolje savladali a koji nose mobilni i naravno 064 karticu,uglavnom zato sto nemaju fiksni telefon.Znaci otprilike postoje dve kategorije mobilnih korisnika kod nas.Prva su ljudi koji mobilni telefon vide kao hi-tech spravu i kojima on predstavlja nesto vise od samog telefona i koji u njemu vide neku multifunkcionalnu spravicu buducnosti.Ova kategorija ljudi ide kod mobtela jer je mnogo na visem stupnju tehnoloskog razvitka od poste.Druga grupa ljudi su ljudi koji mobilni telefon vide upravo kao telefon i koji ga koriste samo za pricanje i kojima je glavna uzrecica"ne znam ti ja oko tog cuda nista,znam samo da se javim kad me neko pozove i ponakad znam i ja da pozovem".E takvi ljudi uglavnom idu na postu jer oni jednostavno nemaju moc percepcije kojom bi videli bilo koji drugi faktor osim cene minuta koja je kod poste jeftinija kao i sms poruka i oni jednostavno nerazumeju zasto bi placali skuplje minut i karticu kad nemoraju.
Ovo sve sam pisao upravo zbog toga sto ti kada ovo imas u vidu,znas da ce takvi ljudi mnogo pre baciti ili izgubiti ili podlozititaj papir nego neko na 063 mrezi tako da ja mislim da je sasvim ok da mobtel nedaje puk kodove jer bi se onda razni likovi javljali i raspitvali se sta je puk a sta pin kod?Takodje za normalne ljude koji kupe 063 karticu lepo pise koji je pin1,a koji pin2 kod i pise da nesme da se unese vise od tri puta.Ko je toliko inteligentan da pored svega toga unese pogresno i to tri puta pin1 ili pin2 kod on onda je verovatno i toliko inteligentan da pozove mobtelov call centar i pita koji je puk kod.
[ nemesis @ 04.12.2001. 04:46 ] @
Citat:
iNCUBUs:
a zasto bi neko bio toliko retardiran da baci taj papir???


moja BABA ima mobilni i kao i moja KEVA, obadve su pobacale te papire, kao i gomila ljudi koje znam, kao i kucni prijatelji, komshije itd....
znachi svi smo retardi ...
[ Ivan Dimkovic @ 04.12.2001. 07:29 ] @
Citat:
nemesis:
moja BABA ima mobilni i kao i moja KEVA, obadve su pobacale te papire, kao i gomila ljudi koje znam, kao i kucni prijatelji, komshije itd....
znachi svi smo retardi ...



Uh ... pa sta covek da vam radi :)
[ Kurko Dokolenko @ 06.12.2001. 13:55 ] @
Ja taj papir cak nisam ni dobio, jer sam karticu kupio na crno. Jer su se ovi lopovi uvek zezali sa nama gradjanima, te imas da kupis karticu u Beloj Crkvi, te imas u Novom Pazaru a ja ga lepo duvaj. A lopovi u Mobtelu podelili te kartice ne znam ni ja kako!!!
[ nemesis @ 06.12.2001. 17:47 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
Uh ... pa sta covek da vam radi :)


ne kaki :) ...
[ neca @ 14.12.2001. 22:00 ] @
ey ali problem je u tome shto kod 063 kartice nema borja na kartici...A ako kartica trazi pin pri ukljucivanju telefona nema vajde da ga promashish pa da trazis puk.Jer ti je potreban broj kartice...
[ Bad Habbit @ 26.01.2002. 18:16 ] @
Mojoj sestri prekljuce su ukrali telefon u autobusu sve sa 063 karticom.Kartica ja 6-tocifrena i kupljena je pre jedno dve godine kao postpaid pa je prebacena na prepaid.Ono sto mene sada zanima,ali molim samo proverene informacije,je da mi kaze neko sta ja sada mogu da preduzmem?Koliko znam mogu da trazim da se taj broj ukine ali time osim revenge necu nista dobiti.Mene vise interesuje da li ja nekako mogu da dobijem novu karticu sa istim brojem,licno sam kupio karticu sa svojom licnom kartom a ne od preprodavaca,i da li u tom slucaju kartica ponovo postaje postpaid kako mi neko danas rece sto mislim da nema veze ili na prepaid kao sto je i bila pre nego sto je ukradena?
[ Dejan Krstic @ 26.01.2002. 20:12 ] @
Citat:
Bad Habbit:
Mojoj sestri prekljuce su ukrali telefon u autobusu sve sa 063 karticom.Kartica ja 6-tocifrena i kupljena je pre jedno dve godine kao postpaid pa je prebacena na prepaid.Ono sto mene sada zanima,ali molim samo proverene informacije,je da mi kaze neko sta ja sada mogu da preduzmem?Koliko znam mogu da trazim da se taj broj ukine ali time osim revenge necu nista dobiti.Mene vise interesuje da li ja nekako mogu da dobijem novu karticu sa istim brojem,licno sam kupio karticu sa svojom licnom kartom a ne od preprodavaca,i da li u tom slucaju kartica ponovo postaje postpaid kako mi neko danas rece sto mislim da nema veze ili na prepaid kao sto je i bila pre nego sto je ukradena?


Mozes da dobijes pre paid sa istim brojem.
[ Joker @ 26.01.2002. 20:29 ] @
Citat:
deky:
Citat:
Bad Habbit:
Mojoj sestri prekljuce su ukrali telefon u autobusu sve sa 063 karticom.Kartica ja 6-tocifrena i kupljena je pre jedno dve godine kao postpaid pa je prebacena na prepaid.Ono sto mene sada zanima,ali molim samo proverene informacije,je da mi kaze neko sta ja sada mogu da preduzmem?Koliko znam mogu da trazim da se taj broj ukine ali time osim revenge necu nista dobiti.Mene vise interesuje da li ja nekako mogu da dobijem novu karticu sa istim brojem,licno sam kupio karticu sa svojom licnom kartom a ne od preprodavaca,i da li u tom slucaju kartica ponovo postaje postpaid kako mi neko danas rece sto mislim da nema veze ili na prepaid kao sto je i bila pre nego sto je ukradena?


Mozes da dobijes pre paid sa istim brojem.

Možeš ako si se registrovao u korisničkom servisu...
http://www.mobiklik.co.yu/fkompanija/PressCentar/press4.html
[ booom @ 26.01.2002. 22:09 ] @
Meni se pre 3 meseca isto dogodilo ali sam ja oduvek bio postpejd pa sam dobio svoj broj nazad. Ne znam kako ide za pripejd mada moguce ako je kartica bila postpejd da moze da se vrati. Naravno smradovi iz mobtela su mi za tu uslugu dodali jedan red u racunu : JEDNOKRATNE USLUGE 750 din.
[ Bad Habbit @ 27.01.2002. 08:46 ] @
Smradovi u mobtelu dokazuju da su smradovi na svakom koraku.Nisam ni smeo da pitam koliko ce me to kostati ali rekoh ajde prvo da viidm da li uopste to hoce da mi urade pa cu onda da ividm koliko ce to da me kosta.
U medjuvremeu sam nasao neke tipove koji vrse pracenje mobilnih telefona.Dao sam im imei broj i sada se ceka da "posteni nalazac" prvi put upali telefon nako cega cu ja dobiti sve podatke o njemu pa cu da idem da malo "porazgovaram" sa njim.Jedino se plasim da je u pitanju neki iskusan lopov koji ce promeniti odmah imei jer mu onda nemogu nista.

Jos nesto sto me zanima je oko ovog registrovanja kartice.Da li to znaci da svi korisnici moraju da registruju svoje kartice ili znaci da samo oni koji su svoje kartice kupili kod preprodavaca i cije se kartice vode na veovatno Bogoljuba Karica,treba da registruju kartice na svoje ime?Ja sam ovu sestrinu ukradenu karticu kupio licno u mobtelu sa svojom licnom kartom.

Hvala svima na odgovorima,a narocito joker-u za ovaj koristan link.
[ Ne znam! @ 27.01.2002. 10:49 ] @

I? I? I?
aje...neizvesnost...sta se dalje desava?
[ genie @ 27.01.2002. 15:45 ] @
Au sta je ovde kavaljera...svi bi da pomognu dami,divno;)Samo ti nama ostavi br i nema da se brines.
[ Bad Habbit @ 27.01.2002. 18:02 ] @
Pa vidis,covek bi pomislio da bi posle toliko konfrotiranja sa skoro svima ovde sa foruma trebao da naucis da nikada nikoga nenapadas dok nemas argumente za to.Koincidencija je da je upravo jedan moj drug kome je telefon alcatel 303 ukraden pre mesec dana svoj telefon dobio pre neki dan.Dobio ga je upravo preko tih ljudi za koje sam ja cuo i javio mu.Ljudi su vrlo posteni i u startu kada im placas nepovratno 300 dinara kazu da je sansa da pronadju telefon 30% i da ukoliko ga pronadju ti placas 20 % od trenutne trzisne vrednosti tog telefona.Znaci 300 dinara danas nije neka para pa cu ipak probati preko njih a ako neuspe sta da se radi.
[ Vlada_85 @ 27.01.2002. 19:23 ] @
Da,bas me zanima- sta je bilo na kraju ?
Jesi li uspela bilo sta da uradis ?
[ Dark of Doom @ 28.01.2002. 12:43 ] @
A sta mislite vi o ovome: KRADLJIVAC CITA OVAJ FORUM!!
[ stevasrs @ 28.01.2002. 15:42 ] @
Vidi, sestro, javi se na moj mail ([email protected]) ili na ([email protected]).....mada je bolje na ovaj prvi (verat).......Dve moje drugarice su imale iste probleme.......i....naravno uspeli smo da ih resimo.....





http://www.detektiv.8m.com
[ iant @ 28.01.2002. 16:02 ] @
Sanse su znaci 30% da su ti ti isti ukrali telefon.
Svaka im cast, svaki treci ukradeni telefon je njihovo djelo.
[ Vlada_85 @ 28.01.2002. 16:26 ] @
Pa normalno... covece, pokusavaj sta god mozes. Srecno
[ Bad Habbit @ 28.01.2002. 18:20 ] @
Citat:
iant:
Sanse su znaci 30% da su ti ti isti ukrali telefon.
Svaka im cast, svaki treci ukradeni telefon je njihovo djelo.

Nisi u pravu jer imam neke podatke koje me sada mrzi da pisem,nije nikakva tajna tako da mislim da nije to u pitanju.
Danas sam bio do mobtela u bulevaru umetnosti i tamo su mi rekli da posto je broj koji mi je ukraden prvobitno bio postpaid pa je onda naknadno kada je to moglo prebacen na prepaid sto sada vise ne moze,mogu sada da dobijem bez problema isti broj za 600 dinara ali samo postpaid i nemogu da ga prebacim na prepaid tako da u prevodu od toga nema nista posto meni nepada napamet da kupujem postpaid.
[ Vlada_85 @ 29.01.2002. 06:28 ] @
Mozda je chika ubacio karticu u svoj kamin
[ Ni ten ichi ryu @ 29.01.2002. 23:54 ] @
e, keve ti ostavi telefon tih likova koji traze mobilne... to zaista zvuci jako smesno, i ja cu zato da ih isprobam, pa cu ti reci kad ce da nadju moj telefon. BAs me zanima nacin i princip rada njihovog sistema za lokalizaciju. Jer ako ja upalim telefon bez kartice, kako ce da me nadju? Mislim, nemoj da se uzbudjujes, ne napadam te ja, ali stvarno sistem zvuci najjache. Ha ha ha. Izvini ako se osecas imalo negativno posle ovoga. Imao sam los dan.
To su sjajne fore. Mogao bih i ja da otvorim jednu takvu agenciju.
Smor veceras nesto....
[ Dejan Krstic @ 27.02.2002. 00:43 ] @
Citat:
VladaPUB:
Momci, pin i puk nemaju veze sa karticom nego sa telefonom. A security code se menja kako hoces, odes na astalavista.com i pod gsm mobile ima raznih sifri, izmedju ostalog i neke za otkrivanje security i slicnog ! ! ! !


Ovajjjj..........sa koje ti bese planete?
[ Serbian Fighter @ 03.03.2002. 00:13 ] @
Citat:
Dejan Krstic:
Citat:
VladaPUB:
Momci, pin i puk nemaju veze sa karticom nego sa telefonom. A security code se menja kako hoces, odes na astalavista.com i pod gsm mobile ima raznih sifri, izmedju ostalog i neke za otkrivanje security i slicnog ! ! ! !


Ovajjjj..........sa koje ti bese planete?


Pa kaze lepo covek sa suverene planete Vojvodina iz Cankovilla tj Novog Sada ...
I ti svasta pitas stvarno ....
[ bOkIcA @ 03.03.2002. 00:21 ] @

Nemoj odmah da nas sve trpas u istu kantu!!!
[ Serbian Fighter @ 03.03.2002. 00:29 ] @
Citat:
bOkIcA:

Nemoj odmah da nas sve trpas u istu kantu!!!


Ne znas za zajebanciju????
Ne uzbudjuj se NS volim vise od Beograda , pola yiovota sma proveo na relaciji NS -> BGD imam hiljadu prijatelja tamo i ako se odvoje idem licno da ubijem Canka! I to Ericssonom 318 !
[ mix76 @ 06.03.2002. 01:40 ] @
prosle nedelje sam isao u mobtel da mi daju PUK2, zato sto sam zakljucao PIN2, i oni mi tamo dali broj i ja ga pred njima ukucam, kad ono ne odgovara, probam ja jos par puta i kazem im da broj koji su mi dali ne odgovara mojoj kartici i da nesmem vise da se igram da nebi sjebo karticu...a oni kao nemaju pojma...tek posle 15 tak minuta dobili su drugi PUK2 i onda je sve bilo OK, dakle ako zakljucate karticu bilo PIN1 ili PIN2 mozete je otkljucati i kod telkoma i kod mobtela...
[ Vlada_85 @ 16.03.2002. 10:24 ] @
Citat:
Paun:

Njih 600.000 je u prošloj godini svoje mobilne ispustilo u WC ssolju, 400.000 nijh je prosulo piće na telefon, a 200.000 Britanaca je mobilni telefon ubacilo u veš mašinu zajedno sa vešom.


Prezeto sa...



hehehe... logichno
[ Ivan Dimkovic @ 16.03.2002. 10:42 ] @
Kako zagorcati zivot WC sholji ili vesh masini koja vam je pojela mobilni telefon...

Paune?
[ Vlada_85 @ 16.03.2002. 20:36 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
Kako zagorcati zivot WC sholji ili vesh masini koja vam je pojela mobilni telefon...

Paune?


pa treba nesto menjati kodove ili slicno...
[ Dejan Krstic @ 16.03.2002. 20:56 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
Kako zagorcati zivot WC sholji ili vesh masini koja vam je pojela mobilni telefon...

Paune?


Aman ljudi kada cete se uozbiljiti. Otkad to mogu WC solje da koriste mobilne telefone? WC solje sigurno ne mogu, ali zato mogu pacovi koji ih nadju u kanalizaciji. A, Paune jesi li razmisljao o tome?
[ VladaPUB @ 16.03.2002. 21:32 ] @
Permutirao i ispravio se ! Greska , sorry ! Nisam skoro ni gledao sta sam napisao ! ! ! ! !!
[ Vlada_85 @ 17.03.2002. 09:30 ] @
e... Vodnice A sta bi recimo bilo da upadne nokia ? verovatno bi wc uzeo mob, i lepo ga utopio pacovima pozdrav
[ Dejan Krstic @ 17.03.2002. 13:01 ] @
eeee......a sta ako nindza kornjace ponude vecu cenu???
[ Vlada_85 @ 17.03.2002. 18:56 ] @
Citat:
Dejan Krstic:
eeee......a sta ako nindza kornjace ponude vecu cenu???


splinter= pacov koji je naucio nindza kornjace da se tuku onako dobro
shalim se...
[ Serbian Fighter @ 17.03.2002. 22:07 ] @
Ja se ipak najvise plasim Teletabisa ... oni imaju velike moci ... nije to tako bezazleno kao kornjace ... oni se samo peglaju ...
[ Dejan Krstic @ 18.03.2002. 01:22 ] @
Momci i devojke, cini mi se da bi bilo dobro da zavrsimo sa ovom temom. Dosta smo se zezali :)

Dakle sta smo ustanovili:

Sto se tice samog telefona ne postoji nikakav nacin da se lopovu zagorca zivot (osim mozda sa onom novom forom samounistenja mada ce i za to mangupi naci resenje). Sto se tice kartice moguce je zagorcati zivot lopovu tako sto cete promeniti pin kod i ukljuciti opciju da je stalno potrebno uneti isti prilikom svakog ukljucivanja telefona. Mada ni to nije neophodno. Ako ste na post paid-u kod mobtela ili telekoma otici cete kod njih i traziti da se kartica iskljuci i da vam daju drugu. Ovo takodje vazi i na pre-paid-u. Tako ce lopov moci samo da ubaci karticu u telefon i da pogleda koga imate u imeniku i da procita poruke ali nece moci da zove niti da prima pozive.

Ovo gore su bile cinjenice, e sad moje misljenje (ako nekog interesuje):

Ako mi je vec ukrao telefon onda me bas boli uvo da li ce da ga otkljuca za 2 min ili za 2 dana ili ga nece uopste otkljucati. Bitno mi je da mi je ukrao telefon i da mogu da se slikam.

Gotovo...
[ grozda @ 05.11.2003. 23:05 ] @
Ukrali mi tel. i karticu. I sada pozovem svoj broj, javi se tip i kaze: znas sta, tel. nije kod mene a ja koristim karticu, ako hoces mogu da ti izdiktiram brojeve koji su ti bitni a koristicu je i dalje. Ne mogu da verujem ...

Ja mogu da iskljucim broj ali bih iz "znatizelje" voleo da ga nadjem ... kada bih imao listing brojeva koji su zvati u poslednja 2 dana ? Ima li ko ideju kako ovo dobiti i gde se obratiti. Kartica je pre paid 064 na moje ime. Ima li neko "vezu" u telekomu ... posto nemam lovu za skupu opremu za pracenje na osnovu IMEI broja :)
[ Dejan Krstic @ 06.11.2003. 00:09 ] @
Ides u mup :)

A karticu mozes slobodno odmah da blokiras. Naci ce oni koga je zvao i ko je njega zvao :)
[ stevasrs @ 06.11.2003. 06:43 ] @
Pozdrav
Javi se na mail [email protected]
[ S a l e @ 06.11.2003. 21:14 ] @
Trebao bi odmah da podjes do mupa da ti izdaju potvrdu na osnovu koje ces da podjes do telekoma, a oni ce morati da odradi ostali dio posla i sluzbenom komunikacijom MUP-u vrate listinge i ostalo... Ali bi bilo dobro da to sto prije uradis! Za tu opremu zaboravi... Vidim da je stevasrs ima James Bond link u profilu, pa mozda moze on da ti pomogne :)
[ RiV @ 07.11.2003. 02:20 ] @
Citat:
Dejan Krstic:
Ides u mup :)

A karticu mozes slobodno odmah da blokiras. Naci ce oni koga je zvao i ko je njega zvao :)


Kad on tamo a karticu koristi pandur, tako meni nashli neka kola pre 7-8 god a ono pandur vozi i to bez tablica!!
Ne bih da malerishem ali mi smrdi na nekog u tom filmu!
[ Dejan Krstic @ 07.11.2003. 12:47 ] @
Pa nista onda. Telekom ce u svakom slucaju na zahtev korisnika iskljuciti broj i tu pandur nista ne moze :)
[ Mister Big Time @ 08.11.2003. 03:19 ] @
Probaj da opet pozoves svoj broj i tom liqu reci da ga pratis preko satelita i da ces ga navatati za par sati
[ grozda @ 08.11.2003. 09:22 ] @
Ovako ...

1. Zvao sam tipa. On mrtav hladan kaze, ja sam karticu uzeo od drugara i bas mi treba pa cu je koristiti. T ako mozes iskljuci je a do tada ja imam broj. Nudio sam mu prvo da se dogovorimo ... ali posto nije uspelo onda sam mu rekao za lociranje na osnovu IMEI, sateliti, ... i on prestade i da mi se javlja na pozive :) Onda je iskljucio pa sam ja blokirao broj.

2. Ovo za MUP. Nedavno iz kombija koji je donosio kompjutere za firmu (drzavna ustanova)u samom centru grada ukrali jedan komplet (kompjuter) od 8 koliko je bilo u kombiju. Policija nije htela ni da dodje na uvidjaj - nema vremena a posto kombi nije bio vidno obijen (polomljena stakla ...) jos ce ispasti da su ovi vozaci saucesnici ili da su oni ukrali. A znam i kumu kad su ukrali mob iz firme prijavio i tamo mu rekli da dnevno nestane ko zna koliko tel. i da oni ne mogu da reaguju na sve to ...

Rekoh mozda neko od vas radi u Telekom pa "preko veze" moze da mi nabvi :)

Hvala u svakom slucaju na savetima.

[ Mister Big Time @ 08.11.2003. 22:03 ] @
Citat:
grozda:

Nudio sam mu prvo da se dogovorimo ... ali posto nije uspelo onda sam mu rekao za lociranje na osnovu IMEI, sateliti, ... i on prestade i da mi se javlja na pozive Onda je iskljucio pa sam ja blokirao broj.



znaci ipak se ukakio od satelita :P
[ grozda @ 09.11.2003. 19:20 ] @
Ma ne da sam ga zajebao :) Poklonih mu telefon, jos i broj ponovo mora da otkupim :) sve u svemu kosta ce me oko 140 eura
[ u_m @ 10.08.2004. 21:20 ] @
eh, covjece!!!!

znam a je tama stara, ali i ja imam isti problem (moj brat), samo njegova kartica je izgleda zavsila u kontenjeru.

Nego, kako ljudi nemate maste, das nekoj ribi da nazove i prestavi se kao picerija, da provjeri adresu, pica je placena a ostavljen je taj broj ..

Ili slicno, pa kad dobijes adresu, bum, tras i njega i prijatelja, pa njega jos jednom !!!!

Eh da se meni tako javljaju na tel ....

Nego da li je neko uspio da obije tel, natrag, el rae ovi u mup-u ista, a telekom , mobtel ??? Ima li sanse???

Evo i prica: Burazer trenira kosarku, ostavio tel. u dzepu u svlacionici, neki ga se uvukao, pretresao dzepove i ode mobilni (ja sumnjam na nekog iznutra, a on kaze da u svlacionicu moze da udje ko got hoce) , j* ode telefon, na karticu se niko ne javlja, pa ju je iskljucio, za novu sa istim brojem deru .
[ cobraje @ 11.08.2004. 09:00 ] @
U MUP nema potrebe da ides i trosis noge, zivce i sve ostalo. (iz licnog iskustva). Prezauzeti su oni da bi jurili LOPOVE.
[ lancia88 @ 11.08.2004. 10:32 ] @
Pozdrav,
PROVERENO; uz pomoc veze drugarici su nasli telefon. Veza? Enigma. Urgirao sam kod veoma jakih ljudi, ili ih je mrzelo ili zaista nemaju dodira sa tim, u tehnickoj BIA-e, nadjemo starog poznanika, veze nema sa operativnim radom (popravlja vozila) za par dana je pozovu da ode u jednu stanicu i potpise papire a telefon podignemo na drugom mestu. Dok je potpisivala papire, video sam da je oduzeto od jednog lica (glupo je pisati imena ovde) tako da je pracenjem signala doslo do pronalazenja. Presudan faktor je izgleda bio taj sto je imala kod sebe sve papire o kupovini jer je svojevremeno uzela nov aparat. Inace telefon joj je ukraden iz radnje u Maju ove godine, pocetkom Juna imala ga je nazad. Nisam preneo ovim tudja iskustva vec licna.
Pozdrav
[ the_tosic @ 07.11.2004. 07:28 ] @
Ukrali su mi 3650 kolike su sanse da ga panduri nadju.
imao je 064 karticu, ali taj neko je najverovatnije bacio.

Sta da RADIM!!!!!!!!!!
[ Dejan Krstic @ 08.11.2004. 17:05 ] @
Prvo stavis upitnik umesto uzvicnika :)

A onda odes u MUP i prijavis kradju telefona. Oni nemaju mogucnost da bilo sta traze, vec jedino mogu da zatraze od operatera da potraze te telefone na svojim mrezama.

Nemoj se direktno obracati operateru jer operater nije MUP.
[ Safet Beriša @ 08.11.2004. 17:19 ] @
Nije baš da nikom nisu našli - Re: Ukraden telefon, procedura hvatanja? pretpostavka da je aktiviran u 063 mrezi.
[ del-boy @ 08.11.2004. 17:22 ] @
Ma ja sam došao kod murijaša da pijavim krađu sat vremena nakon što se desila. Rekao sam im ime i prezime lika koji je ukrao telefon, adresu, a oni su otišli tek nakon 3 dana. Sva sreća pa sam se dogovorio da mi isplati keš jer je telefon već prodao. U stvari keš je isplatio njegov ćale, ali duga je to priča...
[ kv66 @ 09.11.2004. 11:09 ] @
Ako si uporan naci ces ga.Tel. se moze lako naci preko IMEI broja,naravno ako ga znas,samo treba da se ponovo pojavi na nekoj od dve mreze.Tako bar kazu oni koji su imali takvih problema..
[ phantom_sol @ 11.11.2004. 01:40 ] @
dobro vecer,
Da razbistrimo neke stvari vezane uz kradu telefona..Svaki se telefon da pronaci uz GPRS..Znaci svaki telefon kada se ukljuci odasilje signal, a po IMEI broju se moze ustanoviti od kuda..Druga stvar, to nitko nece raditi jer se nema niti novaca niti zivaca..Znaci sa svojim se telefonom mozes pozdraviti...Jer to je najvjerojatnije vec i prodano...
Nazalost, ubuduce probaj biti malo pazljiviji..
do daljnjega,
Pozdrav
[ Bojan Basic @ 11.11.2004. 02:13 ] @
Citat:
phantom_sol:
Da razbistrimo neke stvari vezane uz kradu telefona..Svaki se telefon da pronaci uz GPRS.

Ajde meni razjasni ovo, pošto nisam čuo ranije da to tako može. Mora li telefon da ima GPRS ili ne? Recimo, ako ukradu nekome neki matori telefon, npr. Philips Savvy, može li se i onda pronaći (znam da se ne isplati, pričam samo o teorijskim mogućnostima)? Moćan taj GPRS, nisam pojma imao da se i u te svrhe koristi...
[ BytEfLUSh @ 11.11.2004. 02:21 ] @
Hehe... Ma verovatno je dečko mislio na GPS, mada ni to nije tačno...
Triangulacija možda?
[ Keops @ 11.11.2004. 02:39 ] @
Ma jok, mislio je na GSM
[ Bojan Basic @ 11.11.2004. 10:27 ] @
Citat:
BytEfLUSh:
Ma verovatno je dečko mislio na GPS, mada ni to nije tačno...

Trebao si da pustiš njega da mi to kaže, shvatio sam šta hoće ali opet je lupio glupost, a baš je imao volju da svima nama otvori oči.
[ u_m @ 11.11.2004. 18:34 ] @
mome burazeru, prica iz gore linkovane teme, su nasli telefon cim ga je kradljivac upalio

Oni mogu naci telefon, ali kazu da nemaju vremena za to i telefon mora da vredi porko odredjene svote da bi ga trazili. Znaci dobro ih zajasi, nabroj im koliko kosta telefon, kartica, pa dodaj jos na to, jer sad nisam sigurasn koju svotu moras preci (reci da si platio vise za poseban broj)

Znaci, moras biti uporan i naletjeti na nekog ko hoce da pomogne. Ostalo je sve dok kazes keks.
[ Dejan Krstic @ 11.11.2004. 22:53 ] @
Pa sta ako je platio vise za poseban broj? Koliko god da je platio taj broj, moze da dobije drugi za 300 dindzi (kod Mobtela, ne znam koliko se placa kod Telekoma).
[ phantom_sol @ 12.11.2004. 00:06 ] @
Dobro vecer,

Da sada pojedinacno svima ne objasnjavam, molim procitati moj odgovor ispod.
Hvala.

Prvenstveno GPS je Global Positioning System..Koristi ga U. S. Department of Defense (DOD).
Iako ima puno korisnika koji koriste GPS on je prvenstveno namjenjen za DOD.

Nadasve, mobiteli vjerovali ili ne imaju SPS - Standard Positioning Service. Upotrebavlja se globalno bez troska i naplacivanja.
Predviđena točnost SPS-a:
100 metara horizontalne točnosti
156 metara vertikalne točnosti
340 nanosekunde vremenske tocnosti
Da poblize objasnim..Kako mobiteli rade na određenim frekvencijama 900, 1800 itd..,
kada se mobitel upali on salje određeni val nosioc, specificiran unaprijed određenom frekvencijom. Što je u slučaju mobitela L1 frekvencija na 1575.42 MHz koja nosi navigacijsku poruku za SPS, a L2 frekvencija 1227.60 MHz je upotrebljena za mjerenje ionosferskog kašnjenja za SPS opremljenim reciverima.
U svakom određenom trenutku ste u mogucnosti otkriti gdje se doticni mobitel nalazi.
Mali civilni SPS receiveri se mogu kupiti za nekih 200 eura.

Ali kako vremenski se mjenja tehnologija tako i tehnološke mogućnosti.
Na red je dosao GPRS..Mozda se Vama čini smješno što sam rekao, ali GPRS -General Packet Radio Service omogucuje slanje i primanje podataka na postojecoj GSM mrezi.
GPRS se koristi radio valovima, takoder unaprijed određenim..Stoga ja sada otkrivanje jos pogodnije..
A odgovor ako imate neki od starijih mobilnih uređaja molim pogledati odgovor iznad, znaci SPS. Hvala.

Nadam se da nije doslo do neke zabune, i ispricavam se sto sam post prije naveo prekratak odgovor pa neki nisu shvatili. Ako imate pitanja slobodno pitajte.

Do tada lijepi pozdrav..
[ slobodan_ns @ 02.12.2005. 21:38 ] @
Molim Vas da mi kazete KAKO da nadjem ukraden telefon.
[ basic10 @ 03.12.2005. 00:28 ] @
prvo provjeri kod jarana i komsija pa onda polupaj lokalne lopove oko zgrade i onda ce ti ga vratit a inace nema rijesenja
[ fanfon @ 03.12.2005. 00:45 ] @
Moras potegnuti neku dobru vezu kod policije ili provajdera jer oni imaju opremu da ga pronadju preko IMEI broja. Inace, kad bi tako trazili svaki ukredeni telefon, ne bi znali sta imali bi posla preko glave. Tako su pronasli telefon koji je ubica uzeo od male Tamare ubijene u Beogradu. Kad su ga oni Rumuni ukljucili, locirali su ih gde se nalaze. Ta opcija je u igri samo kad je nesto od izuzetnog znacaja.

The GSM MoU's IMEI (International Mobile Equipment Identity) numbering system is a 15 digit unqiue code that is used to identify the GSM/DCS/PCS phone to a GSM/DCS/PCS network.

When a phone is switched on, thWhat effect does a listing of an IEMI number with an EIR have?

If the EIR and IMEI numbers match, the networks can do a number of things. They can for example greylist or blacklist a phone:

* Greylisting will allow the phone to be used, but it can be tracked to see who has it (via the SIM info).
* Blacklisting bars the phone from being used on any network where there is an EIR match.is unique IMEI number is transmitted and checked against a database of blacklisted or greylisted phones in the network's EIR (Equipment ID Register).

This EIR determines whether the phone can log onto the network to make and receive calls.

Mozes prijaviti kradju ali ne nadaj se previse telefonu...
[ AcidMaster @ 05.12.2005. 11:14 ] @
Prijavis u muriju i cekas da na vrbi zasvrbi :)
Postoji mogucnost naravno, kada padne neki narkoman ili neka veza grupa koja radi sa telefonima i kad ima panduri pronadju telefone vrate ti ako si uredno prijavio nestanak i imas racu gde si kupio itd.
[ miked @ 05.12.2005. 23:25 ] @
i meni je ukraden telefon ,ali od policije nema ništa. čista opstrukcija i od provajdera i od policije! svi prebacuju loptu u tuđe dvorište, a inspektor kod koga sam prijavio krađu toliko masno laže, da ga i malo dete može da provali.... neće da rade , a pri tom ne daju broj slučaja drugom policajcu , da ne bi taj neki drugi pokupio poene i time im lupio šamar u lice, jer im reševa slučaj sa njihovog rejona...svašta sam pokušao, ali svi blokiraju. najbolje bi bilo da provajderi ne dopuštaju kradenom telefonu da radi u mreži dok postoji prijava , i time bi rešili nešto, telefoni ne bi bili u okolini ,sa drugim maskama, već bi morali da budu švercovani van zemlje.
ovako samo mogu da kažem da su saučesnici u krađi, jer vešto skrivaju podatke i opstruišu svaki pokušaj da se istera stvar na videlo... sad zamislite koliok telefona se kod nas proda za godinu dana, a uveze se legalniim putem svega 5% tog broja.. tu neke firme dobro profitiraju, serviseri imaju pune ruke posla da dekodiraju te pokradene aparate, i ubace ih u nove maske.. samo gledajte pakovanja koja dobijate sa telefonom, i shvatićete da se prave po našim štamparijama...
Ako kojim slučajem rešiš slučaj , obavesti nas na forumu,ali ja sam skeptik.. lopovska je država, pa se ne kažnjava krađa, već pospešuje..
[ kv66 @ 06.12.2005. 23:43 ] @
Citat:
slobodan_ns: Molim Vas da mi kazete KAKO da nadjem ukraden telefon.

za nekog ko se zove kao ti ne bi trebalo da bude problem da nadje telefon:-)
[ voodoons @ 23.03.2006. 00:00 ] @
drugaru su ukrali k700 koji je kupio u telekomu decembra meseca, sklopivsi ugovor sa Bel150 paketom.... uredno je prijavio u policiji, dobio krivicnu prijavu koju je odneo u Telekom... i sta su mu rekli?
oni ne traze telefone...
a u 063 traze...... bar tako kazu... uzmu prijavu i kazu ti da traze... dal' traze ili ne , nema veze... stvar je principa...
telekom kaze, "Mi nemamo tu tehnologiju... nije to na nama... kriva je policija, bla, bla, bla......."
[ Wega @ 23.03.2006. 10:07 ] @
sto bi znacilo...

meni ukradu nova kola, i? treba da idem kod ovlascenog dilera? ili mozda proizvodjaca?





[ VRider @ 23.03.2006. 10:49 ] @
@voodoons: I meni se desilo slicno, pa se mi u policiji rekli da ih to ne zanima. Kada sam poceo da se svadjam, zamalo sam ja bio uhapsen. Tako da si dobro prosao. Bolje neka drug saceka listing, pa da vidi da li je taj neko bio toliki debil da iskoristi to sto je kartica bila postpaid. Ako nisi trenutno blokirao, ili je Telekom kasnio (kao sto je bio slucaj sa mojom karticom), onda zovi iste brojeve kao i taj, preti policijom, i mozda dobijes svoj telefon nazad. Ja sam uspeo.
[ voodoons @ 23.03.2006. 12:57 ] @
Citat:
Wega: sto bi znacilo...

meni ukradu nova kola, i? treba da idem kod ovlascenog dilera? ili mozda proizvodjaca?


izvini ali je meni mobtel trazio moj ukradeni telefon... znaci Mobtel moze, a Telekom ne???
cak telefoni koji su bili kupljeni u Mobtelu, kao sto je k700 u telekomu, su u dosta slucajeva nadjeni...

Citat:
VRider: @voodoons: I meni se desilo slicno, pa se mi u policiji rekli da ih to ne zanima. Kada sam poceo da se svadjam, zamalo sam ja bio uhapsen. :) Tako da si dobro prosao. Bolje neka drug saceka listing, pa da vidi da li je taj neko bio toliki debil da iskoristi to sto je kartica bila postpaid. Ako nisi trenutno blokirao, ili je Telekom kasnio (kao sto je bio slucaj sa mojom karticom), onda zovi iste brojeve kao i taj, preti policijom, i mozda dobijes svoj telefon nazad. Ja sam uspeo. :)

kartica je odmah deaktivirana, a i posle 5 minuta kad je skontao da ga nema, drugar je okrenuo svoj broj i vec je bio nedostupan...
ma i njemu se cinilo ako nekog uhapse, da ce to biti on...
[ Wega @ 23.03.2006. 22:26 ] @
Citat:
voodoons: znaci Mobtel moze, a Telekom ne???


dobra volja je jedno a obaveza sasvim nesto drugo.

dobra volja = reklama

telekom je toliko jak da ga zabole leva patka za tamo neki se k700...
[ voodoons @ 28.03.2006. 01:11 ] @
neka... svakim danom se potvrdjuje cinjenica da je 063 bolji kada se radi o korisnicima... a telekom je jadan
[ VRider @ 28.03.2006. 08:25 ] @
Malo cudan komentar ako se zna da Mobtel radi kao Telekomova filijala trenutno.
[ voodoons @ 28.03.2006. 16:47 ] @
dobro si rekao: trenutno
[ voodoons @ 28.03.2006. 22:53 ] @
to je telefon od drugara... ma odustao je i on...
[ towers @ 29.03.2006. 00:43 ] @
i treba :)

Sledeci put nek cuva svoj phone! Posto od 064 nema vajde.
Inace ovom su koristili 064 post paid karticu zvali neke 064/98xx brojeve ko ludi i nista. Nabili mu racun 30.000 din
[ kv66 @ 29.03.2006. 15:56 ] @
Citat:
Ukraden k700i kupljen u telekomu u paketu sa karticom

deder leba ti objasni mi razliku izmedju kradje tog pomenutog telefona i bilo kog drugog(recimo kupljenog na buvljaku,sa karticom kupljenom od recimo komsije..)
[quote]
Citat:
voodoons: neka... svakim danom se potvrdjuje cinjenica da je 063 bolji kada se radi o korisnicima... a telekom je jadan

Citat:
dobro si rekao: trenutno

??osim sto je OT,zvuci i kao reklama za nesto sto vise ne postoji....
[ Wega @ 29.03.2006. 16:15 ] @
Citat:
towers: i treba :)

Inace ovom su koristili 064 post paid karticu zvali neke 064/98xx brojeve ko ludi i nista. Nabili mu racun 30.000 din


koji paket ima taj lik?

bel 50, 100....

evo ja bas hocu da napravim racun od 30k dinara, ali ne mogu...
[ djricky @ 29.03.2006. 17:23 ] @
a i vecina postpaid brojeva na 064 ima limit na 10.000,00, oni sto mesecno trose preko 2.000,00 imaju 20.000,00.

retko ko ima limit veci od toga... a da nema neki kontakt u MTS064
[ voodoons @ 29.03.2006. 20:09 ] @
Citat:
kv66:deder leba ti objasni mi razliku izmedju kradje tog pomenutog telefona i bilo kog drugog(recimo kupljenog na buvljaku,sa karticom kupljenom od recimo komsije..)

ima dokaz da je vlasnik pomenutog telefona, jer je to jedna jako vazna cinjenica u procesu nalazenja ukradenog telefona....
[ kv66 @ 29.03.2006. 20:35 ] @
Citat:
ima dokaz da je vlasnik pomenutog telefona, jer je to jedna jako vazna cinjenica u procesu nalazenja ukradenog telefona..

a to..
Pa ima dokaz i ako je kupio tel.bilo gde (ako, ima racun sa imei brojem),a post paid broj i onako mora registrovati na svoje ime???
[ Wega @ 30.03.2006. 00:03 ] @
kupim telefon u telekomu, valjnem ga na pijaci, prijavim kradju i oni mi ga vrate.
... valjnem ga na pijaci, prijavim kradju i oni mi ga opet vrate.
... valjnem ga na pijaci, prijavim kradju i oni mi ga opet vrate.

mamicu im imperijalisticku, telekomovsku..otimaju lebac postenom svetu.
[ ventura @ 30.03.2006. 00:41 ] @
Citat:
djricky: a i vecina postpaid brojeva na 064 ima limit na 10.000,00, oni sto mesecno trose preko 2.000,00 imaju 20.000,00.

retko ko ima limit veci od toga... a da nema neki kontakt u MTS064


Ja nemam nikakav kontakt u telekomu, a nemam limita na potrošnju...

Kad sam počeo da prelazim onaj prvi limit od 10,000 din tražio sam da mi povećaju i povećali mi na 20,000 din... Kad sam to počeo da prelazim zvao sam korisnički servis i oni su mi onda skinuli limit, i sada nemam nikakve limite... Mesečno mi dođe račun oko 30-35k dinara, mada zna da ode i do 80k kada sam u roamingu, ali mi se nikada nije desilo da su me isključili otkako mi je skinut taj limit... A pre toga, kada pređem limit, onda mi ne samo zabrane pozive, već ponište i roaming, pa moram i da uplaćujem novi depozit za roaming... Mada sad mi pada na pamet, ja sam dao sigurno nekih 500 eura za taj roaming, treba videti gde je taj novac sada :)

[ fanfon @ 02.08.2006. 07:28 ] @
Dusmani mi ukrali torbicu sa telefonom i kljucevima od auta(mogli su bar njih ostaviti ako nisu uzeli auto). Nije mi zao ni telefona, ni kljuceva, vec brojeva na kartici. Broj je 064 pripaid. E sad, pitanja:

1)Mogu li da ponistim karticu i vratim isti pripaid broj?

2)Broj sam uzeo pre 6 godina od prijatelja. AKo je moguce vratiti isti broj, da li postoji razlika u proceduri kod onih koji izgube takvu karticu(znaci bez papira, ali da mogu dokazati da su vlasnici broja) i onih koji su karticu kupili u ovlascenoj poslovnici Telekoma i dobili papire za nju?

3)Koja je procedura vracanja kartice, cena i koliko to traje vremenski?

4)Da li mi se isplati da predjem na postpaid i zadrzim isti broj ako moze(pretpostavljam da moze jer to ide u korist telekomu)? Video sam da imaju novu tarifu-SMS BEL. 190 din mesecne pretplate u okviru koje ima 100 besplatnih sms poruka, 10 MMS besplatnih poruka, 10 besplatnih minuta razgovora, 1MB besplatnog GPRS saobracaja, cena sms od 1.2 din ka nacionalnim destinacijama(0.6 din u periodu 01-03h) i cena od 8 din/min. u okviru 064/065 mreze i 9 din/min. izvan poziva ovih mreza(znaci 062, 063).

Ima li neko iskustva sa ovom tarifom?

Hvala unapred na odgovorima!
[ djyova @ 02.08.2006. 07:36 ] @
Ukoliko tvoje ime, ili ime tvog druga nije upisano u korisnicku bazu telekoma, onda od broja mozes da se oprostis. Pozovi korisnicki servis pa proveri.
[ fanfon @ 02.08.2006. 08:20 ] @
Upisano mi je ime u korisnicku bazu Telekoma. To nije problem.
[ djyova @ 03.08.2006. 00:43 ] @
Ako se broj vodi na tvoje ime, onda pozovi korisnicki servis, i oni ce ti objasniti sta treba da radis da bi zamenio broj.
[ fanfon @ 03.08.2006. 14:41 ] @
Bio sam danas. Licna karta, 900 din. i za dva dana opet imam stari broj. Hvala na odgovorima.
[ djyova @ 04.08.2006. 00:57 ] @
Nema problema. Kad god mozemo da pomognemo
[ sallle @ 17.08.2006. 14:46 ] @
meni su pre mesec dana izdali novi karticu za 5 min (nikakvo cekanje) - poslovnica u zgradi lole.
Valjda oni imaju kod sebe genericke kartice, i u sistemu samo povezu tu karticu sa tvojim brojem...
[ Dejan Krstic @ 17.08.2006. 19:11 ] @
Genericke kartice? :8
[ dufko @ 06.12.2006. 20:26 ] @
Citat:
Ukoliko tvoje ime, ili ime tvog druga nije upisano u korisnicku bazu telekoma, onda od broja mozes da se oprostis. Pozovi korisnicki servis pa proveri.


Ispravka mala...

Mozes da dobijes novu pre-paid karticu sa istim brojem za iste pare (750+PDV) i ako nije na tvoje ime ali moras da podpises izjavu o koriscenju, blokiras broj i sacekas 2 dana. Ako se ne javi neko drugi i zakuka da mu je taj isti broj blokiran i donese PIN i PUK sifre ili racun ili je njegovo ime upisano u bazu ti dobijas novu karticu.

[ Vladan006 @ 09.12.2006. 13:57 ] @
Citat:
Mozes da dobijes novu pre-paid karticu sa istim brojem za iste pare (750+PDV) i ako nije na tvoje ime ali moras da podpises izjavu o koriscenju, blokiras broj i sacekas 2 dana. Ako se ne javi neko drugi i zakuka da mu je taj isti broj blokiran i donese PIN i PUK sifre ili racun ili je njegovo ime upisano u bazu ti dobijas novu karticu.


He. he, pade mi jedna interesantna ideja na pamet... Svidja ti se neki broj, odes u Telekom, potpises izjavu o koriscenju, pa ako imas srece i niko ne dodje sa PINom, PUKom, racunom ili dokazom da je to njegov broj, imas broj koji ti se dopada :) A i ako dodje, uvek mozes da se vadis da ti ga je ukrao (doduse ako nema PIN i PUK ali ko to jos danas cuva)... I sad neka dileja ovo procita, provali da je ideja genijalna (hvala, hvala) i ode i to uradi :) Kakve li bi bile posledice po njega, pitam se ja??

[ Dejan Krstic @ 09.12.2006. 14:16 ] @
A taj neko ko je dosao da se zali sto mu je iskljucen broj je prethodno registrovao broj na svoje ime.

Ali to nije problem. Mnogo veci problem nastaje kada se nedvosmisleno ustanovi da si potpisao laznu izjavu. E tada si nadrljao.
[ calexx @ 09.12.2006. 17:24 ] @
Da razradimo malo ovu interesantnu ideju ... prvo probaš neke zanimljive brojeve pa pronađeš da neki od njih ne radi. Onda odeš i potpišeš tu izjavu pa ako se ipak desi da se taj neko pojavi, kažeš da si siguran da je taj broj ... ili si ipak malo zaboravio, zbunio se i slično.
Zar oni u ovakvim situacijama ne provere čiji je broj, da li je i koliko aktivan, da li dopunjuje kredite? Nije valjda da mogu da odem i kažem da sam izgubio neki broj, potpišem i dobijem ga??
[ Vladan006 @ 11.12.2006. 15:40 ] @
Citat:
calexx: Da razradimo malo ovu interesantnu ideju ... prvo probaš neke zanimljive brojeve pa pronađeš da neki od njih ne radi. Onda odeš i potpišeš tu izjavu pa ako se ipak desi da se taj neko pojavi, kažeš da si siguran da je taj broj ... ili si ipak malo zaboravio, zbunio se i slično.
Zar oni u ovakvim situacijama ne provere čiji je broj, da li je i koliko aktivan, da li dopunjuje kredite? Nije valjda da mogu da odem i kažem da sam izgubio neki broj, potpišem i dobijem ga??


Broj moze biti iskljucen samo ako nisi dopunio kredit u predvidjenom roku. Sta se posle sa njim desava, pojma nemam ali misli da ga ne mozes ponovo aktivirati. Ili mozda mozes ali da nesto platis???
Ako ti potpises izjavu da si koristio taj broj, zakonski nema prepreka da ga ti ponovo i dobijes. Druga stvar je to sto je tvoja izjava lazna, ali ko ce to da dokaze??? Kartice su kupovane na kilo i prodavane na kioscima... Ta izjava je jedini validni dokaz o koriscenju kartice. Ako nema nikoga da opovrgne tu tvoju izjavu, problema nema...
Teoretski je moguce "da odem i kažem da sam izgubio neki broj, potpišem i dobijem ga"... Samo, tu mora da se poklopi par stvarcica da bi operacija bila uspesna, a to je veci problem nego sam odlazak i potpisivanje izjave...

[ Vladan006 @ 11.12.2006. 16:04 ] @
E da, htedoh da vam ispricam tuznu pricu iz zivota koja moze da posluzi kao primer na temu: "Sta se moze dogoditi ako vam operacija otimanja tudjeg broja uspe?"

Pre par godina, otisao sam u Mobtel da "zasnujem pretplatnicki odnos", tj. predjem na postpaid. Mislio sam da zadrzim tadasnji broj, medjutim, rekli su mi da to ne moze vec su mi dali spisak od nekih dvestotinjak brojeva i rekli da izaberem onaj koji mi se najvise dopada. "Kako su samo ljubazni ovi Karicevci?!" pomislih ja u tom trenutku, "Svi pricaju da su lopovi a oni prosto neverovatno fenomenalni i jos mi dali da izaberem broj koji mi se dopada?! Svaka im cast!!!". I tako ja izaberem jedan fin, fancy(!) broj, dobijem karticu uz obrazlozenje da ce u narednih 24h biti aktivirana i nikad srecniji i zadovoljniji odem kuci. Kao sto su i obecali, sutra u isto vreme kartica je proradila i ja sam mogao da nastavim svoju mobilnu sagu. ALI...
Od tog dana pa naredna 3 meseca ja sam bio izvesni "Djura" koga je cela Srbija, Crna Gora i pola Bosne jurilo za neke pare, pretili mi da ce me ubiti, zaklati, da ce mi decu i zenu baciti u Dunav... Imao sam i neke "bivse simpatije" koje nisu verovale da ja zaista nisam "Djura" vec da se kao pravim, da im udaram ceznju... Vrhunac je bio prvi racun na kome je postojala stavka "dug iz predhodnog perioda"...
Ipak su se strasti posle 3 meseca stisale, niko mi vise nije pretio, niko me nije klao, niko ubijao decu i zenu... Jedino su mi one "simpatije" nedostajale, ali sta da se radi

Tako da dragi moji, ako ste dovoljno ludi da probate moj predlog o "otimanju" broja, znajte da problemi tek pocinju kada pomislite da ste sve odradili na pravi nacin...
[ calexx @ 11.12.2006. 19:41 ] @
Ja sam uzeo nov prepaid paket, hteo sam da mi ostane i stari pripejd i dobio sam novi broj. Imao sam malo više sreće pa su jedno vreme tražili nekog G..... a po naglasku mi deluje da je negde iz zapadne Srbije ali niko nije pretio niti su me tražile simpatije. :( Sada je retko mada se ponekad desi. Pitao sam u Mobtelu i ponudili su mi da zamene broj ali nisam hteo, već sam ga razglasio ... a možda bih onda dobio nekog takvog. :))
[ Bachje @ 27.12.2006. 19:17 ] @
A sta se desava sa isteklim brojem na 064?

Istekao mi je broj letos, a hteo bih da ga zadrzim. Prepaid je broj.
Registrovan na moje ime.

?????
Moze li to?
[ gojnik @ 27.12.2006. 19:59 ] @
http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=22614&Type=1

Ponovna aktivacija 885din , ali samo u roku 30 dana od isteka. Tako da ne verujem da ćeš išta uraditi.
[ BBS @ 28.12.2006. 02:32 ] @
posle mesec dana nista a inace ponovnu aktivaciju placas oko 10eura od toga dobijes nazaz kroz racuna oko 100 din bez obzira ako si prethodno na racunu imao i nekoliko hiljada. Bezobrazluk ali telekom je to
[ calexx @ 28.12.2006. 13:35 ] @
Baš me interesuje ko to uplati nekoliko hiljada na pripejd broj a onda to ne troši godinu dana. ;) U svakom slučaju to nije nepoznato pa svako mora da vodi računa o broju. Ja imam i dve pripejd kartice koje su u rezervi pa svakih nekoliko meseci proveravam i dopunim najmanji kredit ... hm, za koju godinu ću i ja da imam nekoliko hiljada na obe. :))
[ Deda_Mraz @ 03.01.2007. 00:00 ] @
Imao sam pre 4-5 godine jedan extra broj pre-paid 064. Telefon i karticu su mi maznuli, karticu nisam prijavio već je izgleda neko tu karticu splaio, uništio šta već uglavnom kada zovem taj broj piše "Broj se ne koristi". Broj nije bio registrovan kod Telekoma.

Da li postoji neka mogućnost da ja vratim taj broj?
[ Rokki @ 18.02.2007. 15:45 ] @
Pogledajte, ako vam sta znači novi Bug!Zgodno za probleme sa mobitelom!
[ Vladokv @ 18.02.2007. 17:39 ] @
Mnogo ste čudni!! Lopov kada ukrade mobilni, on prvo baci SIM karticu, zatim pobriše sve iz telefona(opciono), zatim kupi punjač za taj model, posle odmah očisti telefon i izglanca ga, i na kraju ga proda na pijaci u nekom gradu daleko od operacije prodavcima mobilnih za umerenu cenu. Oni najčešće telefon i ne uključe. Toliko o hi-tech metodama. Ništa drugo sem bacanja vlaških kletvi ne možeš da izvedeš. A šiframa možeš samo sebe da zajebeš
[ Backy @ 18.02.2007. 21:17 ] @
wow... digli ste temu posle tačno 4 godine i 11 meseci... da ste čekali još malo, moglo je da bude tačno 5 godina...
[ sk300 @ 19.02.2007. 14:28 ] @
Citat:
Pogledajte, ako vam sta znači novi Bug!Zgodno za probleme sa mobitelom!


jel mislis na onaj program WorldUnlock Codes Calculator?
to nema veze sa ovom temom
[ by.dzal @ 11.04.2007. 16:03 ] @
Ne znam koliko je tacno ali mislim da ima sajt koji moze da pomogne pri lociranju telefona. E sada ja ne zanm koji je to sajt ali kada pronadjem javicu vam.
[ igorsa @ 15.04.2007. 23:06 ] @
Sinoc mi je ukraden telefon. Podneo sam prijavu u sup-u danas. Imam imei telefona, ali telefon ima i pin kod i lock code tako da ce verovatno neko vreme biti iskljucen (ukoliko ga lopov ne otkljuca na neki nacin). Da li oni mogu da lociraju iskljucene telefone?

Inace u pitanju je Nokia 9300.
[ gojnik @ 15.04.2007. 23:23 ] @
Ne mogu, ako je telefon isključen on ne komunicira sa mrežom.
[ dr.pametnjakovic @ 15.04.2007. 23:31 ] @
i da je ukljucen policija se nece zezati sa tim ... kad su mojoj prijateljici ukrali mob, u policiji su nas otkacili sa pricom da ne mogu nista da urade ... a u tadasnjem mobtelu su nam rekli da policija moze da pronadje mob preko imei koda jer se svaki tel registruje kad je u mrezi ...
pa ... ako imas debelu vezu u policiji, mozda se neko zainteresuje i pronadju ti mob.
[ igorsa @ 15.04.2007. 23:45 ] @
Cuo sam nekoliko prica od ljudi koji su kupili ukradene telefone da su im oduzeti i jos su mogli da budu krivicno gonjeni. Tako da sansa postoji.
[ dr.pametnjakovic @ 16.04.2007. 00:56 ] @
naravno da sansa uvek postoji, ali sam ipak nekako sklon da mislim da cak i ako su tim ljudima oduzeli telefone, da su nahvatali dzeparosa koji je telefone ukrao, pa su ga u policiji "nagovorili" da kaze kome ih je prodao ... tj. da telefone nisu nasli preko imei koda ... samo ne znam zasto nasa policija to ne radi ... tj.zasto izbegava da trazi telefone na taj nacin ... preko koda, kad je vec to moguce...
[ night-shift @ 16.04.2007. 01:42 ] @
Jedan moj prijatelj je kupio telefon od "uličnih prodavaca".

Posle par dana su ga pozvali na razgovor u policiju, rekli da otvori telefon, videli serijski broj i naravno oduzeli telefon.

Kad su ga pitali da opiše prodavce, on to nije morao da radi, imao je snimke prodavaca na telefonu, jer dok je isprobavao telefon pre kupovine, uhvatio je i njih u kadar
[ cybercom @ 16.04.2007. 06:39 ] @
1. Telefon prijavljen policiji da je ukradem uz pretnju nekim vatrenim oruzjem ili hladnim - verovatno ce ga naci
2. Telefon prijavljen policiji da je ukraden - 1K% da nece biti nadjen !
3. Policija niti ima tehnicke mogucnosti niti znanje da nadje aparat pomocu IMEI-a

Princip lociranja mobilnog telefona :

1. Policija trazi listing od mobilnog operatera
2. Zove brojeve koji su zvati sa tog broja (ako je lopov izvadio karticu i koristi neku drugu,nema veze,operater na zahtev policije daje listing vezan za IMEI)
3. Preti sagovorniku da ucestvuje u teskom krivicnom delu (sve je vezano ako je prijavljeno policiji da je ukraden uz pomoc nekog oruzja) i trazi da kaze ko ga je zvao
4. Dalje sledi operativni deo posla gde policija ili patrola na osnovu dojave sagovornika prati i locira doticnu osobu !


Objasnjenje Vam je iz prve ruke !

[Ovu poruku je menjao cybercom dana 16.04.2007. u 08:24 GMT+1]
[ Mobtel @ 16.04.2007. 11:24 ] @
E pa u zadnje vreme sam imao par slucajeva i mogu vam reci da se telefoni i te kako pronalaze....
[ dr.pametnjakovic @ 16.04.2007. 11:58 ] @
Ja i dalje mislim da je princip pronalazenja mobilnog telefona sledeci:

VERZIJA 1.

1.dodjes u policiju da prijavis kradju
2.Cika policajac ti kaze "javicemo ti ako ga nadjemo, ali ne nadaj se previse jer oni cim ukradu mob bacaju karticu ... takoda ti se ne isplati ni da se nadas"
3.odlazis u mobil shop i "pronalazis" drugi takav mob

VERZIJA 2.

1.dolazis u policiju da prijavis kradju
2.Doceka te cika policajac i kaze "pa gde si ti decko, zasto te nema... sta ti radi tata ... sta, otisao na stranacki sastanak ... i nervira se sto neki radnici u firmi ne slusaju bas najbolje ... pa sto me ne pozove, mogu ja mali da "porazgovaram sa njima... "
3.hajde dodji da sednemo da popijemo kafu dok ti mi nadjemo mob ...
4.evo decko, upravo su mi javili da su uhvatili tog sto ti je to ukrao...
5.a evo i kafe ...

Naravno, znamd a sam bas preterao sa verzijom 2. ali ako je mene tip u Telenoru onako uedjivao da preko imei koda tel sigirno moze da se nadje, zasto nasa policija to ne primenjuje ... nemaju dovoljno kadrova... pa potrebno je samo da plate, javice se takvi kadrovi ... ali nece kum ili ko zna ko da ih preporuci vec ce im preporuka biti znanje koje imaju...
[ Dejan Krstic @ 16.04.2007. 15:36 ] @
A sta ce im kadrovi za tako nesto? Oni samo treba da posalju operateru zahtev za listingom za odredjeni aparat i to je to. Nema tu sta da se mnogo filozofira.
[ igorsa @ 16.04.2007. 17:15 ] @
A obzirom da imam Lock code, da li se lopovu isplati da ga provaljuje ili plati nekom da ga provali, ako uzmemo u obzir da takav polovan telefon ne vredi ni 200e. Interesuje me iz razloga da znam koje su sanse da ostane vecno ugasen.
[ PCS @ 16.04.2007. 18:09 ] @
Ja sam slabo informisan ali kad se vec prica o IMEI broju interesuje me jedna stvar. Mene komsija ubedjuje (BTW radi u MTS-u) da fon kad se dekodira promeni IMEI!? Zna li neko da li je to tacno jer meni to bas nema logike. Tako bi svako mogao da mazne extra fon, odnese u neki servis ili sam kuci skine program i dekodira fon i to je to. Mislim da ne ide bas tako lako.
[ igorsa @ 16.04.2007. 18:17 ] @
Dekodiranje je stvar mreze a ne uredjaja.
[ Dejan Krstic @ 16.04.2007. 19:01 ] @
Tvoj komsija je u pravu. Moguce je na nekim modelima promeniti imei. Ali ne i na svim.

A dekodiranje je izmisljen izraz ali bez obzira to itekako ima veze sa aparatom a nikako sa mrezom.
[ BVC-Project @ 16.04.2007. 19:33 ] @
Većina legalnih servisa i servisera kod dekodiranja NEĆE mijenjati IMEI a ako netko i zatraži odmah se zna o čemu je riječ,pa svejedno serviser neće napraviti,bar se nadam tako.Ja nebi i neću,a plus toga to je kažnjivo u HR.Na nekim telefonima se može mijenjati IMEI a na nekim ne,ali bez obzira,dekodiranje nije uvjetovano promjenom serijskog broja na telefonu.
Telefon se može naći samo ako je uključen i ima karticu u sebi tj, da je spojen sa mrežom.Policija ga najčešće pronalazi ispisom poziva poslanih i primljenih sa tog broja.Ispituje jedan po jedan zvani broj dok ne locira novog vlasnika telefona (njegovo ime , adresu itd..).I onda tako dođe do korisnika ukradenog telefona.Taj korisnik nemora biti lopov ali svejedno može krivično odgovarati (mada najčešće puštaju ljude koji nemaju dosije u policiji).Ako je serijski broj promijenjen e onda se jako teško ulazi u trag ali sofisticirana policija (a takve na balkanu baš i nema :-)) bi još i mogla otkriti ali ne dok je telefon u mreži i ispisu brojeva već po drugim metodama.
Mogu vam sa sigurnošću reći da u Hrvatskoj po regijama postoji određeni broj ljudi (inspektora) kao ekipe posebno namijenjene za lov ukradenih telefona i samo to rade i rade mogu vam reću vrlo učinkovito,a tako i treba.
Zato pazite što kupujete.Najsigurnije je sa računom i jamstvom.
[ cybercom @ 16.04.2007. 20:27 ] @
@PCS

Kazi komsiji da nema pojma ! Eto ja tvrdim to i stojim sa svojim imenom i prezimenom iza toga.Sta radi u telekomu,blankuje zice ? hehehe Takvim likovima treba zabranii da zive ne da rade u telekomunikacijama !

@BVC-Project

bas tako kolega,tako sam i ja rekao na samom pocetku,nikakvo pracenje IMEI-a nego klasican listing pa inspektor telefon u ruke i vrti dok ga nenahvataju !
[ Ero S Ovoga Sveta @ 18.04.2007. 23:16 ] @
Sto se tice lociranja telefona putem IMEI broja to je izvodljivo ali uvijek postoji ono "ali".
Telefon dok je ukljucen salje svoj IMEI baznoj stanici ili ti prijemnoj anteni. Znaci uvijek se moze
znati na koju baznu stanicu je telefon prijavljen odnosno u kojem podrucju se nalazi. Nisam sto posto
siguran, ali mislim da se moze odrediti i udaljenost od bazne stanice ili ti antene i pravac iz koga signal dolazi, ali
ovo pravac nemoj bukvalno da shvatis. Znaci teoretski to je izvodljivo.
Sad dolazi ono "ali".
Znaci operator u svakom trenutku moze znati u kom se podrucju nalazi telefon, odnosno ako je prijavljen
na njihovu baznu stanicu. I recimo nek je utvrdjeno da se nalazi 500m od te antene i neka se odredi pravac
iz koga signal dolazi. Dali ce neko, recimo policija da ide i pretrazuje to podrucje i gleda kome ce da
zazvoni telefon kada se pozove taj broj?
Znaci u praksi to je ne izvodljivo, jer dali bi se angazovalo recimo 2 covjeka u telekomu i 20 policajaca na terenu
da bi pronasli jedan telefon od 200 eura???
Moguce je samo na ovaj nacin sto su ti prethodno objasnili, ali ako uspijes da natjeras policiju! hehehe!

A sto se tice mijenjanja IMEI broja, to je moguce ali ne i jednostavno, i malo koji serviser ce se upustiti u to.
[ Dejan Krstic @ 19.04.2007. 02:16 ] @
A zar nije lakse da lepo sacekaju odlazni ili dolazni poziv sa poznatog fiksnog ili mobilnog telefona i onda lepo odu kod vlasnika tog broja sa kog je pozivan ukraden telefon ili koji je sa ukradenog telefona pozvan i pitaju ga ko ga je zvao ili koga je zvao?
[ cybercom @ 19.04.2007. 06:47 ] @
@ero.................

"A sto se tice mijenjanja IMEI broja, to je moguce ali ne i jednostavno, i malo koji serviser ce se upustiti u to."

hehehe,covek,nepricaj ono sto neznas,moguce je samo na onim telefonima koji nemaju zakljucan OTP,jednostavno je da jednostavnije ne moze biti,nema tu neke mudrolije,opalis mu fles (nekada je trebao pecovan,sada vise ne) i i upises imei,nema mu nekih komplikacija,jedino si upravu da serviseri nece da rade to,samo zato sto je zakonski kaznjivo.

@Dejan Krstic

Da,da,sve je to receno jos na samom pocetku ;-))

[ Ivan Dimkovic @ 19.04.2007. 08:00 ] @
Razlog zasto u mnogim slucajevima ne dolazi do akcije policije je u vrednosti ukradene robe vs. cene aktiviranja policije.

Za pronalazenje telefona je neophodno aktivirati mnoge sluzbe u policiji kao i resurse mobilnog operatera - ne znam koji je minimalni iznos iznad koga se pljacka smatra dovoljno velikom da bi se aktivirala policija, ali verovatno u Srbiji MUP i "na svoju ruku" procenjuje da li je nesto vredno ili ne.

Verovatno je to moguce "ubrzati" primenom klasicne korupcije, dakle... veza i sl...

Nalazenje ukradenog telefona samo preko metode triangulacije je besmisleno - em sto u vecini slucajeva ne postoji dovoljna preciznost, em sto bi to bio sulud posao za policiju - zamisli, telefon se nalazi u radijusu od 500 m oko zgrade Politike, pravac - severoistok - sta bi trebalo, da blokiraju 29-ti Novembar, Dzordza Vasingtona, Lole Ribara i sl.. i da pretresaju kola, prolaznike i stanove/poslovne prostore? :) Dejan je lepo rekao koja se metoda koristi (pracenje poziva i licno intervjuisanje pozvanih) - ali i ona kosta policiju vremena, pa je primenjuju ocigledno samo u slucajevima kada je vrednost veca od neke (ili veza , je li...)

Osim toga, nisam siguran ni da licno intervjuisanje moze da uspe uvek - svako moze da odluci da ne daje te informacije policiji, ili da jednostavno - slaze, da recimo kaze da ne zna ko je zvao/pogresan broj/neka budala.

Bolje kupi novi telefon.. jbg.
[ dekster2 @ 19.04.2007. 09:40 ] @
Sim watcher
www.denda,com sistem symbian 75 kb 13 evra

program se instalira,registruje e mail adresa,kradja ili gubitak telefona-kada se ubaci druga kartica stize vam na e mail
broj telefona-i mei vaseg telefona. njemu se prikazuje poruka,ako hocete i vas broj na kojiu moye da vam se obrati ili vrati
ako je tel.izgubljen.Od svega ovoga izgleda da je program u ovoj situaciji jedina pozitivna stvar.
[ bakara @ 19.04.2007. 10:34 ] @
Evo da kazem i ja jednu informaciju iz prve ruke posto sam svakodnevno u kontaktu sa prodavcima mob. telefona...
U policiji postoji sluzba koja samo to radi, jure ukradene telefone, zahteva je mnogo ali se izvrsavaju, neke jednostavno nikada ne nadju ali dobar broj se uspesno pronalazi, narocito ako je ukraden iz drugog krivicnog dela i takvi slucajevi imaju prednost.

Kako traze:
Naravno prate pozive, vecina kradenih telefona se odmah preprodaje nekome drugom i taj nesvesno ubacuje svoju karticu, telefon se prati neko vreme a onda ga inspektor poziva sa zahtevom da telefon donese u sup (retko da se neko ne odazove) onda oni oduzimaju telefon i tako dolaze do prodavca kojeg takodje privode u sup na inf. razgovor (prodavci su vec na to navikli...).
Neko ce po pozivu brze bolje prodati telefon, ali nova kartica i stari imei ce brzo biti ponovo registrovan kod operatora, i posle ponovo sledi isto...

Svi prodavci su duzni da vode evidenciju kupaca, cak i oni divlji sto prodaju na kutiji na buvljaku, oni imaju dogovor sa policijom i ne zezaju se...
Uglavnom telefoni se traze i vrlo lako se nalaze...
[ staticInt @ 19.04.2007. 18:24 ] @
Mogu da potvrdim iz prve ruke ovo sto je bakara rekao da svi koji prodaju telefone imaju veoma dobar odnos sa policijom, posebno ovi koji prodaju na buvljaku, policija ima uvid u sve i moze veoma lako naci telefon, posto vrlo cesto sedim kod istraznog sudije, skoro svaki 5-6 dan dolaze ljudi koji kradu telefone, sto znaci da je taj profil cesto procesuiran, verujem da je glavni problem sto je lopova previse da bi se svi obradili ali cinjenica je da ovo funkcionise.
[ bakara @ 19.04.2007. 19:05 ] @
Samo na jos nesto da skrenem paznju kad smo vec pomenuli prodavce:
cesto su u prometu telefoni koji su nadjeni na ulici ili zaboravljeni negde, neko ih nadje pa ih proda...
Naravno bivsi vlasnik ih prijavljuje kao da su ukradeni, jer policija ne priznaje i ne trazi izgubljene stvari...
ako ste takve srece da kupite bas takav telefon ostacete i bez para i bez telefona!

Kada kupujete polovan mob. preko oglasa obavezno uzmite sve podatke iz LK!

PS: krasti mob. tel je "posao" koji se definitivno vise ni malo ne isplati, cak i ako ga nadjete na uilici, bolje ga vratite vlasniku...mozda vas nagradi, policija nece sigurno
[ gewra @ 21.04.2007. 09:03 ] @
Elem, telefon mi je prosle godine u maju ukraden a u mom vlasnistvu je opet bio u novembru prosle godine.... Ovih dana sam se nesto provlacio po sudjenjima sa momkom koji mi je maznuo spravicu pa reko da napisem, mozda nekom zatreba
Odete u Miliciju i prijavite. I verovali ili ne to je to. Dakle procenat pronalaska prijavljenih telefona je 85%. Ovih 15% je ili otislo preko grane, ili zapalo nekom budzovanu pa ga ne diraju ili, kao sto znam jednog morona koji je nasao jedan prilicno skupi telefon, nije paljen sa karticom (dakle telefon mu stoji samo kod kuce, i eto nece da ga vrati...).
Krucijalno je da imate racun za telefon ili telefonsku karticu koju ste koristili. Imei vam i ne treba jer kako su mi objasnili u miliciji po logovima mogu da izvade iz telekoma (ja sam bio u 064 mrezi) imei telefona koji je koristio vas broj. Cak i ukoliko ste izgubili telefon prijavite miliciji, tretira se slicno. Kada sam pitao zbog cega sam cekao 6 meseci, rekose mi da je tad dosao na red, da im treba dva do tri dana po telefonu....


Eto toliko, ako je vec bilo ja se izvinjavam....
[ dr.pametnjakovic @ 21.04.2007. 11:48 ] @
onda svi moji prijatelji kojima je ukraden telefon sigurno spadaju u tih 15% ...
vise mi se cini da si ti izuzetak koji potvrdjuje pravilo ...
[ gewra @ 21.04.2007. 12:25 ] @
Ne bi da zapocinjem raspravu, i podatak koji sam preneo je podatak koji mi je izneo inspektor kada mi je vracao telefon (kao sto sam rekao 6 meseci nakon kradje). Samo da napomenem da nemam nikakvu vezu u muriji, kradju sam prijavio sledeceg dana u mup palilula (telofon je neshtao na Tasu). Moguce da nije tacan (procentualno), ali mi onda nije jasno sto su bas za mene trazili telefon a za sve tvoje ortake ih boli dupe...
Evo jos jedan podatak. Pomenuti inspektor mi je rekao (opet rekla kazala ali ja mu verujem, a vi kako hocete) da su do telefona dosli preko telekoma, odnosno da je telefon bio pracen, tako da mislim da nije slucajnost tipa priveli momka i tako dalje...
Inace najgori deo moje price, koji nije vezan za ovu temu, je da mi je telefon ukrao poznanik sa bazena sa kojim sa bio i na moru vise puta...
[ dr.pametnjakovic @ 24.04.2007. 06:45 ] @
super ako su poceli da saradjuju sa telekomom u trazenju tel. videcemo kakvi ce rezultati biti ubuduce... a sto se poznanika tice, sra reci ... ljudi su neverovatni... no comment!
[ Vladimir Petrovic @ 24.04.2007. 15:09 ] @
Pre otprilike godinu dana, mojoj drugarici je nestao telefon posle predavanja. Otisli smo u policiju da prijavimo, a policajci su jos napali moju drugaricu sto nije cuvala telefon i rekli su joj da su male sanse da povrati telefon.
[ ymiljan @ 25.04.2007. 12:41 ] @
@gewra

daj ako je Nokia N70, Merkator leto 2006 da se nagodim sa tim likom

Inače prijavio sam u NBG policiji. Razgovarao sam sa bar 2-3 policajca u stanici, dobio potvrdu o prijavi. Svi su bili veoma fini i ljubazni sa uverenjem da će naći telefon ali ništa evo do danas...
[ MARK123 @ 05.06.2007. 15:12 ] @
Bio sam na nekoi zabavi i nestala mi moja nokia 7390.Zvonio sam na moj broj telefona sa drugog telefona,i ono korisnik nije dostupan.Prijavio sam mobilnom operatoru i policije.Dali je moguce da se pronadze,neko koj je nasao ili ukrao moj telefon
verovatno ce da ubaci svoju SIM-CARD.Na koji se nacin moze pronaci i dali uopste moze a ujedno me interesuje i kako?
Hvala
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 05.06.2007. 16:37 ] @
U isavršenom svetu bi je bilo vrlo lako pronaći.

1. Trebalo bi da policiji daš IMEI te Nokije
2. Policija je službenim putem dostavlja operateru, koji je locira (preciznost zavisi od broja baznih stanica i konfiguracije terena)
3. Policija na terenu locira lice koje koristi tvoj telefon i privodi ga, a ti telefon dobijaš nazad.

U malo manje savršenom svetu, policija bi napravila spisak svih posetilaca pomenute žurke i privodila ih na informativni razgovor, te tako otkrila kod koga je mobilni.

U našem svetu, bez debele veze, ali baš debele, ili ukoliko nije u pitanju telefon of 5000€ (vlasnici takvih telefona obično, ko po pravilu, imaju veze i u policiji), policija ne pokušava nikakav terenski rad.

Da li se nešto promenilo, odnosno, da li je i u Makedoniji nešto drugačije, ne znam, ali u svakom slučaju, prijavi policiji krađu, pa ako budeš imao sreće, moćda te i pozovu jednog dana i kažu ti da su ti našli telefon. Nikad se ne zna.

Takođe, možeš da daš oglas da kupuješ polovan 7390 (da zamaskiraš, dodaj da kupuješ i druga 2 telefona iz te Nokijine serije), pa kad te ko nazove, ti se nađeš, povedeš drugara, pa pogledaš IMEI. Za ostatak priče ti verovatno ne trebaju saveti :)
[ MARK123 @ 05.06.2007. 17:17 ] @
meni interesuje dali to IMEI KOD,on moze da promeni i da bude posle PROHUJALO SA VIHOROM.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 05.06.2007. 17:25 ] @
Može se menjati IMEI. Pitanje je samo koliko taj neko zna o tome i da li je spreman da ga nosi u servis i plati to.

Ako ti je toliko stalo do telefona, možeš i po servisima odneti obaveštenje da je ukraden taj i taj telefon, te da si krađu prijavio policiji, a da ukoliko im dođe u servis taj tvoj, obaveste policiju ili tebe.
[ MARK123 @ 05.06.2007. 18:01 ] @
pa bas sam nesto cackao po netu i nasao da moze i zato sam i pitao
[ dj.OLE008 @ 03.10.2007. 18:39 ] @
Da li je moguce naci telefon bilo izgubljen,bilo ukraden,preko broja telefona,ako je jos uvek sim kartica u njemu i aktivna naravno.....,a ako ne....onda moze li preko IMEI koda,ili serijskog broja...ili nesto na tu foru....


Zvao sam MTS-ov korirsnicki servis 789....i dobio odgovor:"Ja zaista nemam takvu informaciju!"

Moje drugo pitanje je bilo...moze li se nekako pronaci osoba koja cima/zove sa skrivenog broja,ili se makar saznati sa koje je mreze....i dobijem odgovo:"Samo ako je veze uspostavljena...tj ako razgovaram sa kime vec,i onda mogu to da prijavim....pa se prolazi kroz neku proceduru...bla bla bla"..

sve mi to deluje jako neefikasno......jer treba dugo vremena...a kod takvih slucajeva,vreme je imperativ.....

dakle,postoji li neki brzi i efikasniji nacin.....sem povlacenja veze kod nekog inzenjera koji to moze uraditi za 5 minuta...u sta sam apsoltno siguran.....


s' obzirom da na ovom forumu ima izmedju ostalog i ljudi koji rade u telekomu.....nadam se da ce neko moci da mi pomogne po ovom pitanju,ili da me bar usmeri na pravo mesto.....


moj mail je:djole008[at]gmail[dot]com


hvala na saradnji
[ momsab @ 03.10.2007. 19:44 ] @
prelistaj starije teme...
[ dj.OLE008 @ 03.10.2007. 19:50 ] @
Citat:
momsab: prelistaj starije teme...


pa listao sam...i naisao sam na ista pitanja.....ali ne i na odgovore......:(
[ Nenad Vranjanac @ 03.10.2007. 20:24 ] @
moze, ali regularnim putevima ne. dakle moraces da potezes poznanstva. i telefon i kartica se mogu naci i zajedno i odvojeno ako je uredjaj ukljucen. za cimanje bez id odgovor je isti. (pre je moglo to da se uradi tako sto preusmeris pozive na drug imob, pa se na tom drugom uredjaju broj pojavi :) ali mislim da to odavno ne radi.)

eto to su moja iskustva.
[ Laki024 @ 03.11.2007. 00:33 ] @
Za skrivanje sa skrivenog broja se moze naci ali ako imas poznanstva

Sto se tice ovog drugoga ako je telefon ukraden ili izgubljen naravno da se moze naci objasnicu kako

Locira se telefon , kao i sim kartica.

Na mrezi korisnici se razlikuju po 2 osnova broj telefona i IMEI broj telefona koji je uvek zapisan u mrezi

Ti ili ja kad nekoga zovemo njemu saljemo svoj identitet odnosno broj telefona ( koji se uvek deskripuje odnosno ispise osim u slucajevima kada se zove sa skrivenog broja ( mada postoje programi za deskripciju skrivenih brojeva a ti programi se mogu instalirati na telefone sa operativnim sistemima ( Windows mobile ili simbian) a i saljemo svoj IMEI broj koji je isto nas identitet ali koji se ne moze deskriptovati odnosno neispisuje se.

Ako ti je neko ukrao telefon cak i da neznas IMEI broj mogu ga naci tako sto ce da pogledaju u bazi podataka tvoj broj telefona za koji IMEI broj je bio vezan npr pre dva dana. Potom pogledaju na mrezi taj IMEI broj koji korisnik koristi odnosno kakva kartica je u njemu i vec su dosli do njega u dva poteza

Medjutim problem je sledeci: Policija se nece bahcati sa ukradenim telefonima jedino u izuzetnim slucajevima ako su ti ukrali telefon koji vredi 500eur ( cak ni tada nisam siguran da hoce reagovati) , jedino ce se angazovati ukoliko je prilikom kradje telefona bilo nekog nasilja i u tom slucaju ako je u pitanju i tel od 10 eur vrednosti 99% ce uhvatiti razboljnika , a za telefon da ce ti vratiti to sumnjam jer njega vec nece traziti kod koga je iako znaju samo ce razboljnika poslati na sud,

Drugim recima ako ti ukradu telefon sanse da ga ponovo dobijes nazad su ti manje od 1% , jedino ako nemas dobre veze u policiji i ako taj neko u policiji nema dobre veze u telekomu u svakom drugom slucaju pisi propalo i mozes da kupujes novi tel.
[ Catch 22 @ 03.11.2007. 01:37 ] @
Kartice se na mreži identifikuju preko IMSI broja, a ne preko broja telefona (koji skoro da je beznačajan u ovom slučaju).
U mom gradu (70km od Bgd) je nedavno bio slučaj da je momak u lokalnoj prodavnici, za brdo para kupio "nov sa garancijom" neki "nabudžen telefon", pa je posle dva dana došla policija, oduzela mu telefon jer je bio ukraden u Beogradu. Dobio je potvrdu o oduzimanju robe, a njegovi roditelji su upućenu na pokretanje građanske parnice protiv vlasnika prodavnice.

[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 03.11.2007. u 19:22 GMT+1]
[ bakara @ 03.11.2007. 09:38 ] @
Aj` da ne ponavljam i ja...
Citat:
momsab: prelistaj starije teme...


Veruj mi da policija vrlo lako nalazi telefone, i to su sve telefoni daleko jeftiniji od 500 eura, gledam to svaki dan svojim ocima.
[ misaj @ 03.11.2007. 10:49 ] @
Nece ljudi policija da se maltretira sa ukradenim telefonima...lap-topovima cuvajte svoje stvari. Cak i ukradena vozila nalazi u prilicno malom broju slucajeva. A tek sto se tice cimanja...zvanja sa sakrivenog broja...Ma dajte ljudi Mika "cimnuo" Lazu zato sto je Violeta Mikina devojka pogledala Lazu koji je Mikin devericic pa njemu bilo krivo i sada cima Miku.....I sada Telekom treba da poteze svoju "masineriju" za te ili slicne (vase) gluposti??? Ako je bilo pretnje...ako neko preti konstantno...ako neko realizuje pretnju to je vec nesto sasvim drugo

Poz
[ bakara @ 03.11.2007. 13:28 ] @
Citat:
bakara:...., gledam to svaki dan svojim ocima.

A kad se potegne veza zna nekome i glavudza da pukne, tako da se ne zanosite mnogo...
[ jakov1 @ 26.01.2008. 15:32 ] @
Da li neko zna kako se danas moze naci ukradeni telefon?
Do MUP-a sam bio i rekli su mi da ne traze vise ukradene telefone.
[ stevasrs @ 27.01.2008. 01:52 ] @
Samo BIA ili SBPOK mogu da nadju telefon ako imate dovoljno jaku vezu...Mada ni to nije sigurno jer se telefoni samo traze ako su povezani sa nekim vecim krivicnim delom...
[ Danilo Cvjeticanin @ 27.01.2008. 11:51 ] @
SBPOK ili UBPOK? Bas tako, samo ako je organizovani kriminal u pitanju, tada nesto moze da se uradi a ovako nista sa ili bez veze.

Citat:
jakov1: Da li neko zna kako se danas moze naci ukradeni telefon?
Do MUP-a sam bio i rekli su mi da ne traze vise ukradene telefone.


Koliko sam upucen do 200e stete nece nista da rade, sto je po meni jako abnormalno. Sreca tvoja pa mozes istu karticu da dobijes, sa telefonom se pozdravi...
[ stevasrs @ 27.01.2008. 12:24 ] @
Uprava je preimenovana u Sluzbu...pa je sada SBPOK...
Inace tacno je da mup ne cini nista ukoliko je procenjena vrednost ukradene robe ispod 15.000 dinara...Opet...bez obzira na to i ako neki telefon vredi vise...oni nisu u mogucnosti da ga lociraju...
[ jakov1 @ 27.01.2008. 13:04 ] @
Ma moze MUP ali nece. Do sada su to cinili tako sto su trazili od mobilnih operatera listing za dati IMAI broj.
Jedino da se obratim nekoj privatnoj detektivskoj agenciji pa da ga oni nadju uz pomoc svojih veza pa onda onaj ko je ukrao najvise ce da izgubi, a tako bi i trebalo.
[ Danilo Cvjeticanin @ 27.01.2008. 14:53 ] @
Taj telefon je vec otisao od lopova, prodao ga je, pa je taj drugi prodao nekom trecem i mozda je vec sada u Bugarskoj :)
[ stevasrs @ 27.01.2008. 22:47 ] @
Zaboravi prijatelju...Mup to vise "nema pravo"...a detektivske agencije to naplacuju veoma skupo...(veruj mi)...tako da ti se to uopste ne isplati...
[ banom @ 17.02.2008. 02:24 ] @
Citat:
stevasrs: Zaboravi prijatelju...Mup to vise "nema pravo"...a detektivske agencije to naplacuju veoma skupo...(veruj mi)...tako da ti se to uopste ne isplati...


Naravno da ima pravo i to im je ujedno i najefikasniji nacin da pronadju telefon, oko 10 dana se prate primljeni i poslati pozivi sa aparata da bi se lakse doslo do "novog vlasnika". U takvoj situaciji najbolje sto moze da ti se desi da se u aparat ubaci post-paid kartica po kojoj automatski imaju sve podatke za pronalazenje aparata, ime, prezime, adresa...

Nazalost postoje price, i licno verujem u to, da nece da traze jeftinije telefone ali to niko nece ili ne moze da potvrdi.
[ jakov1 @ 17.02.2008. 23:15 ] @
Citat:
banom: Naravno da ima pravo i to im je ujedno i najefikasniji nacin da pronadju telefon, oko 10 dana se prate primljeni i poslati pozivi sa aparata da bi se lakse doslo do "novog vlasnika". U takvoj situaciji najbolje sto moze da ti se desi da se u aparat ubaci post-paid kartica po kojoj automatski imaju sve podatke za pronalazenje aparata, ime, prezime, adresa...

Nazalost postoje price, i licno verujem u to, da nece da traze jeftinije telefone ali to niko nece ili ne moze da potvrdi.


Ja sam licno bio u SUP-u da prijavim ukradeni telefon, i oni su izasli sa pricom da vise ne traze telefone.
[ banom @ 18.04.2008. 23:52 ] @
Mozda je malo kasno za poruku ali govorim ti iz licnog iskustva, meni su nasli telefon posle nekih mesec dana, kada sam pitao inspektora koliko nadju telefona, odgovor je bio sve koji se prijave samo da nije presao granicu. E sad mozda ima veze u kojoj se stanici prijavi nestanak pa da su inspektori malo nezainteresovaniji za trazenje mob.
[ jakov1 @ 20.04.2008. 01:19 ] @
J*bes ti tu policiju koja moze da ti pomogne a nece!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
[ Sing_it_back @ 30.04.2008. 00:12 ] @
Dakle, kad sam video da nema sanse da ga nadjem (ko li ga je maznuo... inace, teta kaze nije dostupan) pozvao sam Telenor (savet od drugarice, doduse ona je 064) i ljubazno dobio informaciju da mi je broj prepaid (da, nisam to znao :)) i da nije registrovan (sta god to znacilo), pa se zbog toga ne moze utvrditi lokacija mobilnog. Pitao sam sta uopste ova registracija i znaci i rekli su da ima veze sa donosenjem licne karte blah, blah, blah...
I rekli su da jedino sto mogu je da dobijem istu zamenu postojeceg broja.
Pa vas pitam ako imate bilo koju ideju ili barem odgovor na pitanje da li mogu da registrujem broj (iako nije kartica kod mene)
pa onda da ga potraze???
PS: Nov sam na forumu i unapred se izvinjavam za greske ukoliko sam ih napravio. Pozz...
[ night-shift @ 30.04.2008. 00:18 ] @
Jedina opcija ti je da prijaviš ukraden mobilni policiji i daš im serijski broj telefona (koji piše na računu/garanciji, jer nadam se telefon si kupio legalno).
[ Sing_it_back @ 30.04.2008. 12:08 ] @
Pa ne znam koliko sam siguran da je ukraden, koliko ja znam, mozda je pao u zbunje, nisam bas tu trazio, a baterija ispala (da, da, i dalje se nadam), a verujem i da je nasa policija veoma zainteresovana za ove stvari... Jeste legalno kupljen btw.
Nego ne znam mogu li da ga sad registrujem (kad nemam broj kod sebe) jer sam stekao utisak da mogu da ga nadju, ali nece jer nije registrovan (mozda i gresim).
[ Adidas108 @ 01.05.2008. 02:09 ] @
ne bih da ti ubijem nadu ali takve stvari se desavaju non stop...jedino sto mozes da napravis je da das pandurima imei telefona pa sta ti bog da..onaj ko ga je uzeo ce kiknuti karticu i kupiti novu za 200 din i to je kraj..al aj da budemo pozitivni :) nikad se ne zna
[ Sing_it_back @ 09.05.2008. 23:10 ] @
Da... Nista od toga... Uzeo sam istu karticu, to sam barem uspeo, a za telefon sam se predao, ne moze nista da se ucini. Hvala u svakom slucaju.
[ Nenad Vranjanac @ 10.05.2008. 12:13 ] @
ne bi tu bilo vajde, cak i da jesi registrovan (ako ti je za neku utehu)
[ sjajna05 @ 01.06.2008. 15:42 ] @
Jednoj devojcici iz mog komsiluka nedavno su ukrali telefon. Majka i otac su kradju odmah prijavili MUP-u. Sreca u nesreci je bila da je telefon kupljen nedavno i legalno, te su ljudi prilikom prijave prilozili IMEI broj (sa garancije).
Lopova su pronasli upravo preko tog broja i zamislite cuda, devojcici je telefon vracen .
Eto, htela sam da pridodam da se pokatkad u cuda desavaju :-D
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 02.06.2008. 11:30 ] @
Inače, registracija broja telefona (063... ili 064...) nema veze sa praćenjem tog telefona. Telefon policija prati preko serijskog broja telefona (IMEI), odnosno, verovatno može i preko broja telefona, ali u većini ovakvih slučajeva se ukradeni broj baci, a ukradenom uređaju se koristi neki drugi broj.

A sama registracija se radi isključivo da bi vlasnik broja mogao da potražuje isti broj telefona od operatera, u slučaju da ošteti ili izgubi SIM karticu :)
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 02.06.2008. 11:33 ] @
Citat:
sjajna05: Jednoj devojcici iz mog komsiluka nedavno su ukrali telefon. Majka i otac su kradju odmah prijavili MUP-u. Sreca u nesreci je bila da je telefon kupljen nedavno i legalno, te su ljudi prilikom prijave prilozili IMEI broj (sa garancije).
Lopova su pronasli upravo preko tog broja


Ili su majka i otac te drugarice neke važne figure u našem političkom/estradnom/poslovnom životu, u šta sumnjam ili je policija jednostavno praveći nedeljne racije kod lokalnih narkomana i džeparoša među zaplenjenim telefonima našla i telefon tvoje drugarice, koji oni drugopomenuti nisu stigli preprodati.
[ DR83 @ 02.06.2008. 15:12 ] @
Citat:
sjajna05: Jednoj devojcici iz mog komsiluka nedavno su ukrali telefon. Majka i otac su kradju odmah prijavili MUP-u. Sreca u nesreci je bila da je telefon kupljen nedavno i legalno, te su ljudi prilikom prijave prilozili IMEI broj (sa garancije).
Lopova su pronasli upravo preko tog broja i zamislite cuda, devojcici je telefon vracen .
Eto, htela sam da pridodam da se pokatkad u cuda desavaju :-D


Koliko je vremena proslo od kradje do trenutka kada su ga nasli?
[ Markoxxx @ 20.06.2008. 14:54 ] @
Nego mene insteresuje kako se zavrsi Larina prica sa njenim telefonom:)
[ dragancesu @ 30.06.2008. 20:16 ] @
I ja sam cuo da se radi pronalazenje telefona.

Covek je nasao telefon i naravno promenio karticu. Samo su mu prisli supovci i rekli da vrati telefon. To je video kolegin sin. Dalje ne bi znao, mislim u kojoj mrezi i ciji je bio. Uglavnom moze se naci.
[ svaba1 @ 13.07.2008. 10:05 ] @
Alo lavoli i lavice, kad vam nestane telefon ladno to prijavite policiji. Vrlo lako moze da se dodje do imeja nestalog telefona i vrlo lako moze da se vidi da ste bas Vi vlasnik, kad bude ukljucen u mrezu dobicete ga nazad. Naravno ako nije otisao preko granice. Ako kako kazete ne zele da ga traze, presavijte tabak i na pisarnici predajte prijavu naravno sa vasim podacima i trazite da vas u nekom roku isto tako pismeno izveste sta su uradili po Vasoj prijavi. To je vec ozbiljna stvar i vrlo brzo ce te dobiti telefon nazad. Sad samo dijabole kradu mobilna telefone.
[ skymobile @ 13.07.2008. 19:10 ] @
@svaba1
Sve to tako jeste, u teoriji, ali u praksi nije, ni blizu! Tako da, nema od toga nista.
[ miki069 @ 14.07.2008. 22:08 ] @
Kome ce lopov prodati ukradeni telefon???

Gde on da nadje original punjac za SonyEricsson K800i?
Gde za Samsung D900i???
Gde za Motorolu V3, V3i, V3x, V6....??
Za Nokiu N73??
Original stereo slusalice za bilo sta?
Original USB kabl?
I ako nadje to je za papreno skupo za bilo koga.

Samo mnogo naivan covek moze kupiti telefon bez (ili sa kineskim) punjacem.

90% tih telefona (po max. 25% od stvarne vrednosti) zavrsava kod prodavaca telefona i u servisima telefona.
Ako se moze menjati IMEI sledi extra zarada.
Ako ne moze da se menja IMEI telefon ide u delove (displej sam pravi extra zaradu, original baterija, maska, mikrofon, buzer, slusalica...)

Zato je procenat nadjenih telefona vrlo mali.

Inace, ako mu nije prekucan IMEI, telefon koji se koristi se 100% nalazi se posle uzimanja prvog listinga (od MTS-a, Telenora i VIP-a).
Pozove se novi korisnik: "gospodine dodjite u stanicu i ponesite sa sobom taj i taj telefon...".
Inace ide prijava za saucesnistvo.
100% dolazenje.

Komentarisati mogu samo sreviseri koji nikada nisu promenili IMEI na nekom modelu telefona na kome je to moglo.
Ja sam ga mnogoooo puta menjao po raznim servisima i niko me nikada nije pitao "zasto??".
A jasno je kao dan "zasto?"
[ anon157690 @ 27.07.2008. 16:14 ] @
Citat:
miki069: Komentarisati mogu samo sreviseri koji nikada nisu promenili IMEI na nekom modelu telefona na kome je to moglo.
Ja sam ga mnogoooo puta menjao po raznim servisima i niko me nikada nije pitao "zasto??".

A jasno je kao dan "zasto?"

Kradeš telefone i preprodaješ ih ? ;)))))))

Ako ti neko ponudi za 70€ telefon koji inače nov košta 300-500€ a izgleda super očvano sigurno ces odbiti a ako naletis na narkosa taj ce dati i jeftinije samo da digne kes jer telefon za njega nema vrednost (ne moze da se popusi/usmrka :)
[ Exodusbgd @ 31.07.2008. 20:49 ] @
U martu sam kupio polovan W800 preko oglasa, i bio je bas jeftin (oko 80E), ali samo sa punjacem. Bilo mi je vrlo sumnjivo, ali je lik koji mi je prodavao mob ostavio podatke iz l.k.
Posle 3 nedelje me budi matori, kaze zovu te iz SUPa. Javlja se inspektor iz Novog Sada, kaze da posedujem ukraden telefon, i da bi izbegao peripetije, dodjem iz BGa u Novi Sad da vratim fon. Posto sam na postpaidu, pandur mi je nasao broj fixnog telefona, tako da je otpala mogucnost da bacim fon u kantu za smece. I tako sam se morao iscimam i platim karte za prevoz, taxi, itd.
Sto je najcrnje, izgubio sam podatke od onog lika...

Inspektor mi rece da su trazili ovaj fon jer potice iz drugog kriv. dela (neki lik je ukrao devojci u klubu torbicu sa novcanikom i 2 fona)...
Isto mi je rekao da je imao slucaj sa kradenim fonom u prodavnici, pa cak i u VIPovoj radnji!!!
[ Vladimir Petrovic @ 05.09.2008. 03:21 ] @
Ukoliko policija ne želi da traži telefon kontaktirajte Sektor unutrašnje kontrole policije, Bulevar Zorana Đinđića 104, tel 011/31-31-840 ili email [email protected]. Ja sam bio u kontaktu sa njima zbog nekih drugih stvari i bio sam prezadovoljan kako su reagovali.
[ Dragana_86 @ 05.09.2008. 15:21 ] @
a nisam registrovala broj ovde.inace koristim taj broj za posao i zanima me da li mogu da opet izvadim karticu sa istim brojem s obzirom da je moj br nedostupan?????
[ Laza80 @ 05.09.2008. 16:43 ] @
Možeš. Potrebna ti je samo lična karta.
[ joes@ @ 07.09.2008. 18:40 ] @
Moj ortak je kupio pocetkom 2007. neki nabudzeni telefon od lica "sa poternica" :))), ubacio svoju karticu i normalno ga koristio. Posle nekoliko dana, kao sto rece neko pre mene, pozove ga neki inspektor iz BG-a i da dodje u tu i tu policijsku stanicu. Sta se desilo? Nabavili su aparat koji prati sve telefone koji imaju GPRS, kako lokaciju, tako i razgovore i brojeve koje pozivaju i koji ih zove. Oni pozovu, zapravo IMEI telefona koji je ukraden. Tih dana su uhvatili i neku organizovanu ekipu koja je bila "specijalizovana " za kradju telefona, krali su tipa 50 - tak telefona dnevno. Za sada panduri sa tim aparatom ne mogu (a znamo kako su azurni !) ispuniti ni deo tih zahteva. Kazu da u Nemackoj cak i male policijske stanice imaju ovaj aparat, a Srbiji, samo Beograd. Mozemo se nadati da ce uskoro to funkcionisati malo bolje.
[ Catch 22 @ 07.09.2008. 22:23 ] @
^ Tačno tako nastaju "urbane legende", mogao bi ponekad da udahneš vazduh, sledeći put kada ti taj ortak bude pričao nekakvu sličnu priču...
[ vladan1997 @ 27.08.2009. 18:41 ] @
molim vas treba mi pomoc . . . danas mi je ukraden mob ali kada zovem zauzeto je . . . meni nije do kartice nego do moba a werowatno je taj lik bacio karticu a zadrzao mob . . . postoji li nacin da pronadjem mobilni nevezano za karticu . . . molim vas za pomoc sto pre !
[ Aleksandar Vasic @ 28.08.2009. 00:39 ] @
Ja imam informaciju, koja nije proverena, da ukoliko odes sa nekim dokazom da je telefon tvoj u SUP, da imaju mogucnost da ga prate, ne znam na osnovu cega, ali mozda neko na forumu ima da ti da vise informacija...
[ calexx @ 28.08.2009. 08:20 ] @
To jeste jedini redovan način a onda ostaje pitanje da li će oni da se angažuju zbog nečijeg mobilnog koji košta koju desetinu evra. Jedino da imaju podatke pa ako se pojavi kada pohvataju neku turu da znaju kome da ga vrate.
[ Catch 22 @ 28.08.2009. 08:45 ] @
^ Neće ljudi ni da pokušaju da čitaju prethodnih 11 strana ove teme! Sve je već rečeno, ali zar mora svaki put opet ista priča ponovo!?

A naslov ove teme nije "Ako Vam je ukraden telefon prijavite ovde..."


PS
Očigledno neko treba da zaključa ovu temu, pošto nikakvih novih, dodatnih informacije neće biti!
[ vladan1997 @ 28.08.2009. 09:48 ] @
nemoj da je zakljucsxawasx treba mi pomoc mog li locirati telefon online ?
[ component @ 28.08.2009. 09:51 ] @
@vladan1997

Prijavi slučaj SUP-u.
[ Take 5 @ 28.08.2009. 09:54 ] @
Citat:
component: @vladan1997

Prijavi slučaj SUP-u.

Još bolje, pročitaj prethodnih 11 stranica ove teme pa će ti SVE biti jasno!

PS
Glasam za ključ!
[ Aleksandar Vasic @ 28.08.2009. 11:56 ] @
Ne mozes locirati telefon online, prijavi slucaj SUP-u, dovoljno si informacija dobio.