[ _SaBBaThAgER_ @ 28.06.2004. 21:39 ] @
Ne bakcem se neshto sa njima...ali me zanima na koji nachin server uspostavlja "konekciju" sa klijentom iako klijent nije na NETu?!
[ Danilo Vukovic @ 28.06.2004. 21:48 ] @
Nikako. Uspostavlja konekciju samo kad je na netu.
[ _SaBBaThAgER_ @ 28.06.2004. 21:54 ] @
Ne ne ne....kod nekih trojana "zrtva" ne mora biti na netu da bi se "napadach" povezao na njenu mashinu...
[ pierre @ 28.06.2004. 22:06 ] @
ok, jel 'napadac' u lokalnoj mrezi onda?...
[ _SaBBaThAgER_ @ 28.06.2004. 22:12 ] @
Ma daj bre....zezash?!
Sad cu da pronadjem temu u kojoj je neko rekao da client ne mora biti na netu...
[ _SaBBaThAgER_ @ 28.06.2004. 22:23 ] @
http://www.elitesecurity.org/tema/46750
[ reiser @ 29.06.2004. 08:30 ] @
U onoj temi koju si gore naveo, Lazarevac je pitao da li racunar mora da bude na netu u trenutku inficiranja, tj. izvrsavanja server-a, i odgovor je ne.

Naravno da i server i client koji nisu ni na jedan nacin drugi povezani moraju da budu konektovani na net, jer komunikacija nikako ne bi mogla da se uspostavi izmedju njih.

Poz, Marko.
[ _SaBBaThAgER_ @ 29.06.2004. 20:04 ] @
Aha..OK...a zar ne bio mogla na neki nachin preko telefona?!
[ avetinja @ 29.06.2004. 20:58 ] @
Citat:

Ne ne ne....kod nekih trojana "zrtva" ne mora biti na netu da bi se "napadach" povezao na njenu mashinu...


Ovo je najveca glupost koju sam procitao ove godine.

Citat:

Aha..OK...a zar ne bio mogla na neki nachin preko telefona?!


Da.. mene je danas jedan trojanac zvao. Kako li je znao broj????
[ ultradisaster @ 30.06.2004. 03:41 ] @
Hehe preko telefona, covek lupi i ostade ziv! Definitivno jedini pristup zrtvi imas dok je doticna zrtva na netu isto kao i ti, inace kako drukcije mislis da imas pristup njegovom/njenom racunaru!
[ Danilo Vukovic @ 30.06.2004. 11:50 ] @
Pa mozda bi moglo da neki trojanac pozove neki udaljeni server,konektuje se ( kao sto se i mi dial-up korisnici konektujemo ) i posle salje podatke... Jedino tako nekako... Ali sumljam da bi neko pravio takav server zbog nekakvog trojana...
[ _SaBBaThAgER_ @ 30.06.2004. 20:31 ] @
Ej bre ljudi.......koj vam je qrac....shta se lozite...pogreshno sam razumeo u onoj temi...i tako...;)

@Danilo
Tako nekako sam i ja mislio....znachi server "pozove na broj" klijenta (naravno, telefon mora da bude "vezan" za modem) , telefon u tom trenutku zazvoni, ali klijent nechujno "podigne slushalicu" i na taj nachin server i klijent bivaju vezani.....
UH...koliko metafora....LOL!!! (mashta moze svashta) ;))
[ avetinja @ 30.06.2004. 21:48 ] @
...i kad tvoja masta nebi bila masta zar bi stvarno stavio svoj broj telefona u server?
Mislim da server nebi bio jedini koji bi te zvao ;)

[ Danilo Vukovic @ 01.07.2004. 21:14 ] @
Kako da preplavi forum? Mislim da je takvih odgovora kao tvojih duplo vise. Mozda je tema o tim sranjima bilo dosta, kako postati haker, al mene sad vise plasi najezda nekakvih "cistunaca" koji kao da su svu pamet popili... Na ES ima 30000 ljudi, a aktivan je samo jedan malecki deo. Zasto? Pa verovatno se ljudi plase da pitaju nesto da ih neko posle ne bi nazvo lamerom, da ne bi posle nekog "besmislenog" pitanja odmah usledile "ohrabrujuce" poruke...

A sto se tice ove teme, covek je samo pitao kako server uspostavlja konekciju sa klijentom... Nije bilo reci ni o kakvoj razmeni virusa...

Da, treba raditi nesto korisno, eto moglo bi se poceti od toga da kad neko nesto pita da mu se pokusa dati neki pristojan odgovor, a ne osuti paljbu i izigravati Platona...

Nemoj ovo neko da shvati licno, a pogotovo ne ti ultra... Znam da je na ovom forumu bili svega i svacega. Al dajte bre ljudi jel moze neka tema da prodje bez prepucavanja.

Pozdrav svima, i bez ljutnje.
[ avetinja @ 01.07.2004. 21:54 ] @
Pre svega, svako je jednom bio lamer, ako vise nije.

Nisam primetio puno ovakvih tema ali ova je vrhunac gluposti.

Pre postavljanja bilo kakvog pitanja covek bi trebao da se konsultuje sa google-om ili nekim drugim najboljim net.frendom 8)
[ ultradisaster @ 03.07.2004. 00:46 ] @
:) ok to sto ucis c++ je ok, samo napomena da bi se c++ usavriso za dve godine, mislim ono, na mom primeru mislim da je potrebno da svaki dan da se za njim provodi po 2 sata minimum, a to sto radis za linuxom mislim da je super. Ali ipak mislim da bi bilo bolje da si za pocetak uzeo redhat,ali nema veze, mislim covexe mislim nemam ja nista protiv tebe, ja sam uvek podrazavao kompjuterase, i uvek sam im hteo pomoci. Mislim Ono brate samo napred, mislim nisam hteo nikakvu raspravu samo sam objasnjivao neke stvari. E sad koliko ih je ko razumeo to je vasa stvar. Pozdravljam vas !!!
[ Sundance @ 04.07.2004. 00:14 ] @
kao prvo, slackware je zakon :) (meni smece redhat nece da pri instalaciji prepozna tastaturu!!! :) kao drugo, ako nakon godinu dana proucavanja mreznih protokola, unixa i c++ ne znas da za syn+ack oba hosta moraju biti povezana (nekako, moze i wireless X-), onda stvarno...
[ ultradisaster @ 04.07.2004. 01:34 ] @
ALOOOOO Sundance cujes o cemu pricam, red hat je najbolji za pocetnike, ali ok nisam spreman za takve rasprave reko sam da smo okoncali ovu temu!!!
[ Goran Arandjelovic @ 24.07.2004. 05:22 ] @
ovako, nemojte vise da skrecete sa teme... to je prvo!!!

Inace, ako host na drugoj strani "osluskuje" liniju, sasvim je moguce stupiti u vezu i bez neta... mislim ajde vi Windows korisnici... jel ste ikada koristili HyperTerminal... da li znate sta je to?! To je naravno veza bez interneta!!! ne morate da budete na netu da bi ste nekom prebacili podatke ili uzeli iste.

Inace, dechko koji je postavio ovu temu je osoba koja mozda jeste pocetnik ali svi smo mi to bili nekad i treba mu pruziti podrsku, u najmanju ruku pridrzavajuci se teme... inace sasvim je ok ucenje C++ pod Linuxom! I sam dosta radim u C++ pod Nixom i jeste tesko ali bez muke nema nauke...

Go ahead Sabb... kick them all
[ _SaBBaThAgER_ @ 25.07.2004. 17:56 ] @
Hmmm... zahto li sada niko ne odgovara....
[ avetinja @ 25.07.2004. 19:23 ] @
Citat:
goranche_: ovako, nemojte vise da skrecete sa teme... to je prvo!!!


kojim delom tvog odgovora si ti dodirnuo temu? tema je "Pitanje u vezi sa troyancima..." :)))

Citat:

Inace, ako host na drugoj strani "osluskuje" liniju, sasvim je moguce stupiti u vezu i bez neta... mislim ajde vi Windows korisnici... jel ste ikada koristili HyperTerminal... da li znate sta je to?!


mene licno si povukao u nepoznate vode :)
HyperTerminal? jel to onaj hakerski alat sto dolazi sa windowsom? [programs/accessories/communications/HyperTerminal]
molim te najozbiljnije da mi objasnis sta je potrebno da mi prebacis podatke na kompjuter (po mogucnosti bez mog znanja) a da se ne konektujes na net ako sam ja na isdn konekciji? naravno, da ne skrecemo sa teme, pricamo o trojancima.

Citat:

Inace, dechko koji je postavio ovu temu je osoba koja mozda jeste pocetnik ali svi smo mi to bili nekad i treba mu pruziti podrsku, u najmanju ruku pridrzavajuci se teme...


Slazem se da je svako nekad bio pocetnik (ja jos uvek jesam) i da se treba pridrzavati teme :)

Citat:
_SaBBaThAgER_: Hmmm... zahto li sada niko ne odgovara....

interesuje me dali si putem ove teme hteo da saznas to sto ti je goranche_ rekao?

...........
@goranche_

Citat:

Ne bakcem se neshto sa njima...ali me zanima na koji nachin server uspostavlja "konekciju" sa klijentom iako klijent nije na NETu?!


kako ce server uspostaviti vezu sa klijentom (to se zove "reverse connection"), tj. kako tvoja zrtva da uspostavi vezu sa tobom ako ti nisi na NETu? zao mi je ali, NIJE MOGUCE!
[ _SaBBaThAgER_ @ 26.07.2004. 00:24 ] @
Ma de bre... OK choveche...
Jel vidish da je sve ovo pochelo zato shto sam pogrshno razumeo lika u onoj temi...
I meni je bilo nejasno kako to moze pa sam zato i postavio ovo pitanije... tako da je besmisleno svadjati se oko toga... ;)

aj poz!
[ weB_KiLeR @ 26.07.2004. 09:27 ] @
Pa da procitas jednu knjigu o socketima skontao bi kako sve to radi a nebi lupetao gluposti ;)
[ Sundance @ 30.07.2004. 00:43 ] @
mi windows korisnici? hyper terminal? alo bolan o cemu ti? :) vidiss ja evo priznajem da nemam pojma koji je qrac taj Hyper Terminal, a da vam pravo kazem i cisto me zaboli niti mi se da googlat niti nista, jer od sve literature o mreznom programiranju sto sam je imao citati, listati od connect(), TDI_connect(), /dev/tcp/ i sto ja znam sve ne, nitko ne spominje taj shit! da nije neka xyz tehnologija koju koriste samo terminalni fanatici? whatever, ako server nije spojen na internet, klijent se ne moze spojiti na njega ni na koji nacin, a da ga ne zove na telefonski broj (na koji ce se ovaj u tisini javiti), a to je vrlo trivijalno dobiti iz IP adrese, zar ne?