[ ultradisaster @ 29.06.2004. 13:56 ] @
Imam eggdrop bota na krstarici postavio mi ga je lik na svoj shell, i podesio sve kako treba, i sinoc je sve normalno radilo, dok ja nisam resetovao kompjuter jer mi je u pozadini zakovao neki program totalno. I posle tog akad sam upalio komp i pokusao opet da komandujem sa botom, pre je bilo cim mu ponudim dcc chat on ga odma prihvati i ja normalno unesem sifru i pocnem sa radom, ali sad kada mu ponudim dcc chat on ne reaguje. Sta sad da radim?!
[ Ni ten ichi ryu @ 29.06.2004. 19:45 ] @
telnetuj se na bota.
idi na start -> run -> ukucaj
telnet adresa.bota.com port
[ ultradisaster @ 30.06.2004. 03:12 ] @
Sada imam problem sa menjanjem kanala, kako da ubacim bota na neki drugi kanal ja kucam .+chan #kanal ali nece!!!? Imam status ownera, a ima i moj ortak koji je postavio bota na shell, da li je moguce da mi je dao status ovnera samo na jednom kanalu pa nemogu da pomeram bota ili u cemu je uopste problem?
[ igac @ 30.06.2004. 20:17 ] @
Code:

.match +n

pa vidi ko je sve owner i gdje si ti u svemu tome...
[ ultradisaster @ 30.06.2004. 23:04 ] @
Otkucao sam i izbacuje mene kao ownera, mene i ortaka, ali kako on moze da ga poera sta ja da radim da bi ga pomerao?
[ igac @ 30.06.2004. 23:57 ] @
pa onda moras moci...
pogledaj
Code:

.help *chan*


mozda je nesto mjenjano u novijim verzijama eggdropa jer sam davno koristio to...
[ ultradisaster @ 02.07.2004. 15:56 ] @
Nije mi jasno kako eggdrop-u da registrujem nick, to jest kako uopste da ja preuzmem ulogu egg-a, da mogu da chatujem preko njega a ne samo da ga kontrolisem?
[ Ni ten ichi ryu @ 02.07.2004. 17:46 ] @
registruj nick. idi na http://www.egghelp.org/tclhtml/3478-4-6-0-1.htm i skini neku nickserv skriptu.
da chatujes preko bota.... smor, ali.... uloguj se na bota i kucaj .say #kanal blabla. Ako zelis da pricas samo na jednom kanalu, namesti console na njega (.console #kanal) i onda je .say blabla dovoljno.