[ Winex @ 29.06.2004. 21:01 ] @
Pokušavam umetnuti brojač posjetilaca na htm stranicu. Namjeravao sam to učiniti preko txt file-a. Kako? Može lio netko napisati kako otprilike izgleda sintaksa za baratanje fajlovima pomoću Javascript-a?

Hvala!
[ NikolaVeber @ 29.06.2004. 21:20 ] @
JavaScript se izvrsava lokalno kod tebe, tj on je client side, te samim tim ne moze da barata fajlovima na serveru.

Za to koristi php umesto javaScripta.

Svojevremeno sam ovde postavio skriptu koja to radi, pogledaj starije teme (dosta starije).
[ Radovan__III @ 29.06.2004. 21:22 ] @
poseti www.hotscripts.com , sve tamo mozes naci
[ Winex @ 29.06.2004. 21:35 ] @
Citat:
NikolaVeber: JavaScript se izvrsava lokalno kod tebe, tj on je client side, te samim tim ne moze da barata fajlovima na serveru.



Znam, nisam ipak početnik

Znam napraviti to u PHP-u ali problem je što ga moj server ne podržava!!
Hotscripts mi je jako poznat page, ali nisam uspio pronaći tamo ono što trebam.........

Dobro bi mi došla neka sintaksa(kao što je document.write("asdf"); ali za baratanje fileovima!
[ NikolaVeber @ 29.06.2004. 21:48 ] @
A kako mislis da napravis brojac ako pises posete u fajl na lokalnoj masini?

http://www.ziguras.com/ref/web...ript-write&read-files.html

Evo ti primer za funkcije za rad sa fajlovima, ali to nikad nece poleteti :)
[ misk0 @ 03.07.2004. 17:01 ] @
Covjek je vec u prvom odgovoru napisao ... JavaScript radi lokalno, nema mogucnost pisanja po serveru. Znaci ne mozes to izvesti tako.
[ avmusa @ 06.07.2004. 21:39 ] @
Pošto radiš sa statičkom stranom, bolje da skineš neki od gotovih brojača (ako ti izgled nije bitan) -- recimo na bravenet.com

Ili pak možeš da iskoristiš brojač koji kao komponentu ubacuje FrontPage (ne sećam se kako to beše radi, jer sam odavno to radio). Možeš sam da ga podešavaš (reset, pošetni broj itd.)