[ de_bill @ 30.06.2004. 09:53 ] @
Interesuje me kako da spojim 2 kompa preko paralelnog kabla?
E sad to nije problem i windowsa ima krsh programa.
U pitanju je DOS. I za njega imam 100 programa za povezivanje sa kojima nikad nisam imao problema.

E a kako sad kad i jedan i drugi komp podignem sa startup diska, koje komande da koristim za prebacivanje fajlova sa jednog na drugi komp?

[ zorpetus @ 30.06.2004. 10:32 ] @

Imas dva nacina: standardno DOS (poslednje verzije svakako) su imale interlnk i intersvr naredbe - bas to sto tebi treba, povezivanje 2 racunara pod DOS-om preko malo preradjenog LPT kabla (ima u Helpu za DOS kako se taj kabal moze napraviti, tj. ima pinout).

Ili da nabavis neki stari Lantastic software i on je to isto mogao preko paralelnog porta.
[ de_bill @ 30.06.2004. 14:02 ] @
Citat:
Ili da nabavis neki stari Lantastic software i on je to isto mogao preko paralelnog porta.


ne necu da koristim nikakav software. znaci samo preko komandi iz dos-a.

a kakv je to kabl?
uzeo sam u prodavnici paralelni kabl
u cemu je razlika
[ zorpetus @ 01.07.2004. 13:00 ] @

Ako neces nikakav third pary software onda ti jedino ostaje interlnk/intersvr resenje iz samog DOS-a. Imas o tome u DOS helpu.

Sto se kabla tice, kao prvo on na obe strane ima 25-pinski trapezoidni "D-Sub" konektor, tako da ti obican paraleni kabal za stampac nece moci posluziti. Ili ces morati da odseces onaj konektor koji ide na stampac i tu namontiras 25-pinski D-SUB (isti kao na drugom kraju kabla) - ILI da odes u neko prodavnicu koja prodaje kompjuterske kablove i da trazis da kupis vec takav gotov kabal.

Kao to pomenuh i u prethodnoj poruci - kako treba spojiti te kablove tj. pinove na suprotnim krajevima kabla takodje imas u DOS Helpu, a i generalno po Internetu.
[ Marcony @ 01.07.2004. 13:57 ] @
Znam da si rekao da neces nikakav third party software, ali samo da te pitam...imas li dobri stari Norton Commander? Sa njim mozes da odradis to bez problema.
[ DjordjeRd @ 02.07.2004. 08:09 ] @
http://www.ghisler.com/efaqport.htm

Evo pinnout za taj famozni kabl. Na ovom sajtu se odnosi na TC ali, nema problema, radiće i iz DOS-a.
[ de_bill @ 03.07.2004. 08:35 ] @
ma ja sam otisao u prodavmicu
rekao dajte mi paralelni kabl za povezivanje 2 kompa i to je to

[ mrki @ 07.07.2004. 10:40 ] @
sa STARTUP disketom NEmozes nista od toga sto bi ti hteo, izlistaj sadrzaj diskete pa se uveri i sam ...A zivo me interesuje sto komplikujes, ajde razumem povezivanje sa P. kablovima (ako nemas NIC) ali da koristis dos za platformu, to mi bas i nije jasno...u svakom slucaju trebace ti dodatne aplikacije za dos (driveri, servisi, protokoli...)
[ de_bill @ 01.08.2004. 15:10 ] @
cisto da znam, ali znam da mi to nikada nece trebati, ali nikad se nezna

u svakom slucaju da znam