[ dongoran @ 30.06.2004. 10:43 ] @
Saluta tutti ( Pozdrav svima )

Hteo bih da naucim da izradjujem web prezentacije tipa onakve kakve su na www.designload.net . Znaci nesto kao Flash, Dreamweaver...

Do sada sam radio nesto malo u Front page -u i Microsoft Publisheru.
Da li da upisem neku skolu za web dizajn ili da kupim neku knjigu ili da sam ucim.Sta da preuzmem?
Molio bih da mi pomognete da uplovim u web dizajnerske vode.
Unapred svima hvala.

Saluta di DON Goran che e capo di mafia
[email protected]
[ NikolaVeber @ 30.06.2004. 11:07 ] @
Na internetu imas gomilu tutoriala o svemu sto ti je potrebno. Guglaj malo, pogledaj po forumu...

Mozda ne bi bilo lose da odes na w3.org i tamo pogledas tutoriale za xhtml i css. (ako se zadrzis samo na koriscenju wysiwyg programa za dizajn - slaba vajda).

Toliko znam da ti kazem. Kupiti knjigu nikad nije losa ideja, samo ne znam ni jednu koju bih ti mogao preporuciti. (Btw, ako ti je frka za kesh, mnoge knjige mozes naci i u pdf formatu).

Toliko od mene.
[ dexterp @ 01.07.2004. 00:45 ] @
Lepo ti kupi bilo koju knjigu o Dreamweaver-u (dobra je jedna koja unutar ima i Dreamweaver i Fireworks) i Flash-u pa lepo sednes i prodjes za jedno par nedelja te "knjizice" i veruj mi da ces znati da napravis sajt ali jedno je znati napraviti sajt a sasvim drugo je dizajnirati sajt!!! Samo nemoj da uzimas knjigu tipa "web dizajn" jer tu neces nista nauciti o samom dizajniranju!
E sad kako nauciti da dizajniras sajt...hmmmmm.... neki kazu da to moze da se nauci ali po meni to moras da imas u sebi. To ti je kao da hoces da budes slikar, mozes ti da naucis da slikas ali ipak najbolji slikari imaju nesto u sebi, zar ne?!?!?!?

P.S. I Photoshop ti je od JAKOOOO veliog znacaja za pravljenje sajta!!!
[ dongoran @ 02.07.2004. 10:00 ] @
[ dongoran @ 02.07.2004. 10:01 ] @
[ sawawasa @ 08.07.2004. 14:08 ] @
Dizajn se ne uci. Dizajner se radja!
[ Pablo @ 08.07.2004. 14:59 ] @
Citat:
sawawasa: Dizajn se ne uci. Dizajner se radja!



Mani ti filozofiju


Najvaznije jeste da se ne zajebes i upises neki kurs jer tamo neces nista nauciti, a daces puno pare


Vec su ti neki lepo predlozili i to milsim da je obavezno da kupis knjigu i da dane i noci provodis citajuci i isprobavajuci.


Nema te stvari koju uporan rad ne moze da dostigne
[ dongoran @ 08.07.2004. 22:04 ] @
[ old @ 09.07.2004. 11:43 ] @


Ima on-line odlicnih knjiga i tutorijala. Ima linkova i ovde na ES-u samo treba potraziti.
Ako negde zapne, mozes i svaki odgovor naci brzo na netu. Za najteze mozes otici na neki forum i sacekati par sati.
A kursevi, kao stavka koja kosta vremena, novca, i puni ti glavu izvesnim procentom suvisnih informacija, definitivno su promasaj.

Prvo potrazi najbolje knjige \ sajtove, pa tek onda kreni da ucis dizajn.

Jedan bogat sajt na tu temu koji na ES-u jos nisam pominjao je
avala.de.