[ neutron @ 30.06.2004. 23:55 ] @
Ako ima zainteresovanih dizajnera za izradu 3d igre neka mi se obrate na mail ->
[email protected] . U pitanju je 3d pucacina, tako da su nam najpotrebnije osobe sa znanjem koriscenja 3dsmax-a ( modelovanje, animacija, mapiranje...). Zamolio bih sve zainteresovane da posalju i neki svoj rad ( .max, .3ds, .avi ...), takodje i da napisu koliko se bave 3dsmax-om, i da li su imali neki svoj projekat do sada. U pitanju je ozbiljan projekat, tako da bih zamolio i da nam se javljaju takve osobe. Inace, igra je vec krenula sa svojom izradom, ali nemamo dovoljan broj dizajnera da bi smo je uspesno (brzo) zavrsili.

Pozdrav!
[ neutron @ 02.07.2004. 02:33 ] @
Postavio sam jednu sliku da pokazem da nije u pitanju neka prazna prica. Slika je screenshot kada je isprobavan jedan od nacina modelovanja terena kao i test AI neprijatelja.

[ GameLudak @ 21.07.2004. 23:52 ] @
Izgleda prilicno dobro. Zanima me da nije u pitanju Dark Basic, odnosno koji koristis engine, i u cemu radis?
[ neutron @ 22.07.2004. 07:44 ] @
Ne... engine je nas. Pisan je u c++. Inace koriste se razni programi, od kojih je glavni 3dsmax, mada sada treba da se krene ka izradi exportera za maya, zbog potrebe drugih clanova u timu.
[ pavlov @ 27.07.2004. 02:19 ] @
mora li taj .max ili .3ds?
nudim xsi ili maya usluge, pa ih onda konvertujte u sta vam drago.
[ vukasinb @ 30.11.2004. 19:48 ] @
Pozdrav,

za pocetak hteo bi da pohvalim izgled rendera koji ste postavili na forumu, deluje prilicno impresivno. E sada imam jedno malo pitanjce. Ja se bavim 3d animacijom za reklame, spotove, graficki dizajn, i do sada sam odradio dosta poslova, medjutim imam jednu veliku zelju, a to je da ucestvujem uizradi neke igre.

vidite ja zapravo radim u CINEMA 4D i Light Wave-u,i svoje radove mogu da exportujem za 3DStudioMaya,,ova dva programa i jos mnogo drugih formata.

E sada zamolio bih vas ako bi mogli da me upoutite malo u taj svet pravljenja igara za PC, i to na nacin da mi ukratko opisete kako se to radi, ili posaljete neki mali TUtorial(Manual) kako da se najjednostavnije napravi neka igra, znaci koji mi sve programi trebaju i malo objasnjnenjne kako se to radi.

Zamolio bih vas ako bi mo9gli to da mi posaljete , ili adresu sajta sa koga bi to mogao da skinem, a ja cu se vama oduziti na neki drugi nacim, primera, nekim modelom za igricu ili tome slicno.
[ pailhead @ 30.11.2004. 21:11 ] @
Evo ti kratak tutorial,
-napravis sve modele koji su ti potrebni za igru
-isteksturises sve modele koji su ti potrebni za igru
-napises engine (ili koristis neki vec postojeci)
-isprogramiras sve sto ti treba
i voila, eto igrice
[ reject @ 02.12.2004. 18:34 ] @
E, da je tako jednostavno... :)
[ MunzE @ 09.12.2004. 19:23 ] @
cao,

par pitanja:

koliko vas ima?
dokle ste stigli sa igrom?
da li u toj vasoj igrici postoji multiplayer koji radi?
da li saradjujete sa jos nekim drugim grupama koje isto prave igrice?

pozdrav