[ chupo17 @ 01.07.2004. 10:44 ] @
Problem krece kada racunar ucita instalacione fajlove i restartuje. Pri novom podizanju, a pri plavom ekranu a definiciji Starting Windows staje, a zatim izbacuje izvestaj o problemu...
Na racunaru standardno funkcionise Win98, i instalacija je izabrana za dvobootabilna (nije upgrade win98), racunar radi standardno. Inace zasto instalacija advanced servera 2000? Klijenti u mrezi radili su preko servera pomenutog racunara i svi su bili pod win98, sada su klijenti xp i mreza ne radi (nema komunikacije sa serverom, BNC veza), server je jos uvek Win98, jer advanced nece!!!!
Sta ciniti?
Hvala unapred
[ someone_bl @ 01.07.2004. 12:47 ] @
Nista ja pod milim bogom ne kontam... nista... sta je standardno a sta nije sta plavi ekran, kakva greska, pa onda xp se pojavljuje odjednom.... nista....
[ filo @ 01.07.2004. 12:52 ] @
to sto je vas "server" pod 98 ne znaci da vam sa xpom odma treba advanced server
rade i win 98 i xp u mrezi sasvim fino, kad ih podesis
inace i taj w2k je stariji od xpa pa bi po toj nekoj logici i on lose radio sa xpom
da li si ti 100% siguran da je hardver ispravan?to sto nekako radi pod 98 ne znaci da je bas 100% ispravan
da li je cd sa kog instaliras ok?
jel najnoviji bios na ploci?
[ AleksandarS @ 01.07.2004. 13:21 ] @
Ako su klijenti pod W98 radili a sada kada si instalirao XP nece, meni ukazuje na to da ti ove XP klijente sada nisi podesio kako treba?!

Da li se ti klijenti medjusobno ne vide ili ne vide samo tu Win98 masinu ('server' kako je ti zoves :-) a vide se medjusobno?

Inace se apsolutno slazem sa konstatacijom da vam sa XP-om ne treba odmah advanced server...
[ chupo17 @ 01.07.2004. 13:51 ] @
Citat:
filo: to sto je vas "server" pod 98 ne znaci da vam sa xpom odma treba advanced server
rade i win 98 i xp u mrezi sasvim fino, kad ih podesis
inace i taj w2k je stariji od xpa pa bi po toj nekoj logici i on lose radio sa xpom
da li si ti 100% siguran da je hardver ispravan?to sto nekako radi pod 98 ne znaci da je bas 100% ispravan
da li je cd sa kog instaliras ok?
jel najnoviji bios na ploci?


Da zanimljivo je sve prethodno receno, ustvari compact disk je u redu
(proveren), medjutim hardver je cudan. Naime ovaj problem se javlja na
poslu server+12 klijenta, server standardno od kada sam ovde (2 god), s
vremena na vreme zaplavi ekran sa halted system.. ispisom...Inace to je
stari server nabudzen sa dva SCASI hard diska.
Sto se tice BIOS-a i on je stari, a sve mrezne podatke koordinira WinRoute.
Ustvari ne znam sta dalje reci... Evo toliko za sada..
Pozdrav

[ chupo17 @ 01.07.2004. 13:53 ] @
Citat:
AleksandarS: Ako su klijenti pod W98 radili a sada kada si instalirao XP nece, meni ukazuje na to da ti ove XP klijente sada nisi podesio kako treba?!

Da li se ti klijenti medjusobno ne vide ili ne vide samo tu Win98 masinu ('server' kako je ti zoves :-) a vide se medjusobno?

Inace se apsolutno slazem sa konstatacijom da vam sa XP-om ne treba odmah advanced server...


Xp klijenti se medjusobno vide samo je "server" sa WinRouterom izolovan, preko tog servera je isla i pretraga interneta putem klijenata itd.
[ filo @ 01.07.2004. 15:28 ] @
na koji nacin izolovan?
jel mogu xpovi da pinguju win98?
ili nema ama bas nikave komunikacije?
ip adrese su ok?
neko podesavanje tog win programa ili firewalla?
[ chupo17 @ 21.08.2004. 15:22 ] @
ceo problem je bio do drajvera za mreznu, kada se instalira novi drajver dobija se novi jezicak na kom se vrsi izbor veze(UTP ili BNC) i dalje je sve standardno. Znaci server pod 98 i klijenti sa XP-jom, mogu i dobro to funkcionice sa BNC vezom i 10 klijenata.