[ net_freek @ 28.01.2002. 00:50 ] @
Uvod
====
Posto su se neki "pametni" ljudu iz YUBC-a (pa i nekih drugih provajdera) dosetili da na jednoj web stranici objave puno ime i prezime kao i e-mail adresu korisnika koji kod njih hostuju licne web prezentacije, doslo je do sledeceg razvoja dogadjaja. Na posao su se bacili svetski sakupljaci e-mail adresa (citaj: banditi) koji ne propustaju ovakve prilike da upotpune svoje kolekcije istih i potom ih objave na CD-u koji prodaju za lepe pare. Posto nisam bio toliko azuran da se na pocetku svega ovoga zalim odgovornima u YUBC-u, sada to vec ne bi imalo nikakvog efekta jer sada svaki vlasnik nekog STR-a ili SUR-a iz Mojmilova moze da mi posalje e-mail u slucaju da je pazario gore navedeni CD.

Razrada
=======
Jedina opcija koja mi je preostala je selektivni download poruka. Posto sam se vec navikao na mail klijent The Bat!(ver. 1.51) zanima me da li moze nekako da se iskombinuje kreiranje filtera za selektivni download na osnovu detektovanog stringa iz TEXT-a poruke. Naime u njemu postoji kreiranje filtera ali samo na osnovu stringa iz sledecih polja: Originator, Routing, Entire header, Subject i Recipient. U slucaju da ova verzija stvarno to ne moze da uradi da li moze neka novija ili mozda neki drugi program. Za sada me zanima jedino automatizovani selektivni download, sto znaci bez upotrebe mail dispatcher-a(mrzi me da klikcem na svaku poruku posebno), ali u slucaju da trenutno nema resenja prihvaticu i tu opciju.

Zakljucak
=========
To ja pitam vas.

Hvala unapred na odgovorima.

P.S. Temu sam objavio u ovoj sekciji foruma jer se pitanje ipak odnosi na program za Win9X okruzenje, ali ako moderatori smatraju da bi trebalo da bude na nekom drugom mestu neka je slobodno premeste.