[ damko @ 02.07.2004. 23:12 ] @
Znam da nije mjesto za ovu temu,ali ljudi moji,unlockeri,covjek u Tuzli otkljucava i flesuje telefone u radnji za samo 2,5 eura ili 5km sve Nokie,Sonyericssone,Siemense itd....Reklama puca na TV-u,provalio nas je sve,ne znam uopste ko je ovde normalan i kako mu se isplati??
cuo sam da je u Beogradu jedno vrijeme bila slicna situacija i da se sad promijenila.Nek me neko ispravi ako nisam u pravu.
Sutra odoh bas u tu radnju da se uvjerim licno.
Hm!
Jos jednom izvinjenje i pozdrav iz Tuzle(haman ova vrucina udara u glavu).
[ Dr S E M A @ 03.07.2004. 07:36 ] @
Pozdrav prijatelju i ja sam iz Tuzle možda se i poznajemo,a taj Suad što to radi nije ni svjestan šta u stvari radi ,tako nemoj da se sikiraš ili nešto tako slično jer takvi dugo ne opstaju,jer moj prijatelji i kolege Elvir i Graca,vjerovatno si čuo za njih i danas dan naplaćuju normalne cijene kao što se uvijek naplaćivalo i opet normalno rade jer su pravi majstori,a ja sam samo iz tog razloga otišao iz Tuzle (U Živinicama sam) jer da je meni tako spičio živac pa ja bi u Tuzli uveo besplatno i dekodiranje i jezik bar 3 mjeseca pa da vidimo ko je veća budala, a čovjek je glup ko struja pa zato nemoj da mi se brineš kolega,ovako ako nešto zatreba slobodno me kontaktiraj.
P.S.
Taj ti ne radi ni nove Samsunge,ni Sageme,ni Motorole ,stvarno je tanak a kurči se,dok muneko noge ne polomi,ja neću niti bi kada spao na takvo nešto,ali već imaju ljudi koji ga drže na zubu, i još jednom napomonjem gluuuup je kooooo struja.
[ damko @ 03.07.2004. 08:33 ] @
Ma znam prijatelju ja tog Suada, znam i kako radi i sta radi sve mi je jasno,najgore je sto se jos ljudi pojavljuje iszih kao i on,jedno mi nije jasno samo kojom on logikom posluje,znas i sam platis box 250-300 pa i 500 eura i da radis telefon onda za 5km-mizerno i jadno.
Hvala druze,Elvira znam super u istom smo objektu i podrzavamo jedan drugoga.
Pozdrav!
[ pelesta @ 03.07.2004. 21:55 ] @
U narodu je poznata poslovica "ko drugome jamu kopa sam u nju upada" ili "je fizicki radnik".
Taj sindrom spustanja cijena na mizeriju je poznat pojam na prostorima bivse juge ali te iste tipove poslovna politika je lupila po glavi.I doci ce do toga da ce ostali ici kao sto Sema kaze na besplatno dekodiranje ali ce se lova uzimati na hardveru,a ti sto spustaju cijene hadverski su nule,i u skoro vrijeme ce zatvoriti prcvarnice od servisa i preci na preprodaju kupusa i paradajiza na pijacama van grada,odakle su i poceli.U nedostatku dijela mozga koji utice na inteligenciju,izreka da je bolje djaba sjediti nego djaba raditi,ostace za njih nepoznanica kao sto je za mene nepoznanica tehnologija proizvodnje Kasmirskih djempera.
[ Night @ 04.07.2004. 00:07 ] @
Da, a tajvanske i kineske firme koje rade jeftine TVove ce propasti jer je Grundig kvalitetniji
[ FREEMAN II @ 04.07.2004. 01:33 ] @
Slažem se sa vašim konstatacijama, jer da taj tip koji radi za džabe (5km)dekodiranje i jezike ima imalo pojma o nekim drugim stvarima(hardware-gsm telefona)i uopšte neke druge stvari vezane za područje elektronike i telekomunikacija ne bi sigurno radio takvo nešto za bijednu sumu novca.Jer da imalo ima mozga a očito ga nema znao bi da se do znanja dolazi mukotrpnim radom i zalaganjem a naravno i ulaganjem(novca) te mu takve ideje ne bi bile ni nakraj pameti.
No nebrinite se jer ima ona pjesma"Najjači samo ostaju nikad se ne predaju,...svima prkose...pa kad on nešto zabrlja i njemu slični;tad na scenu stupaju "pravi majstori"a tad se najčešće za cijenu i nepita.
Možda je u jednu ruku i dobro da ima takvih "pametnjakovića" jer da ih nema "pravi majstori" bi uvijek bili u sjeni i nikad se ne bi znalo za njih a ovako to uzmite kao "zakon prirode"-to jest jedni umiru da bi drugi živjeli.
Takvi kao on ne traju dugo ili im u međuvremenu prorade moždane vijuge pa onako preko noći dođu pameti i počinju težiti da postanu "pravi majstori" i tad vide koliko je težak i mukotrpan put da se ta titula"pravog majstora" zasluži i opravda.
Pozdrav
[ pelesta @ 04.07.2004. 11:36 ] @
@Night
Ocigledno si zalutao na forumu ili ti monitor ne prikazuje sva slova pa nemozes da povezes sta je ko ovdje ko htio reci.Zato drugi put prvo isprintaj post,pa dobro procitaj par puta i dopbro promisli sta ces reci ili se konsultuj sa nekim obicnim gradjaninom.Steta sto nema veci asortiman Smajlija sa velikom duzinom.
[ Dr S E M A @ 04.07.2004. 13:10 ] @
@Night
Ma neka se samo nešto kaže pa neka je smiješno i glupo ali nema veze nešto je se reklo,a ako se već toliko izvaljuješ,jedan grundingov TV aparat slabo da će kada biti bolji od jednog Sony ili Samsung tv aparata (a navedene baš prave kosooki)
@Pelesta
Šta ima kod Kalaka,čujem hvale vas ovdje u Tuzli pojedinci da ste dobri,samo tako,nek se zna ko je majstor.Ajd ovako pošalji mi na PM šta ti treba od softvera pa da ti narežem jedan CD i pošaljem po Koviljku.
@tema ovog posta
Lako je oboriti cijenu ,ali hajde je kasnije vrati na staro stanje,bogme teško ili čak prosto nemoguće,sve se to na kraju odbije od glavu.
[ pelesta @ 04.07.2004. 18:14 ] @
Vratice se to sve na staro,samo sto ce mnogi potraziti novo radno mjesto.Jos malo i odoh na more,pa kad se vratim donosim specijalnu vrstu kalkulatorboxflasherrebuilder kojim cu moci da putem sms ubacujem jezike u sve telefone koji su napravljeni poslije bombardovanja WTC u NewYorku i koji ce otkljucavati sve vrste i podvrste mobitela putem slanja mobilnih melodija,pod uslovom da u sebi ranije nisu imali pjesmu "Lane moje" i koji ce moci ostvarivati i primati pozive bez kartice,a sa novijom verzijom softvera koja podrzava sarene diode,moci ce raditi cak i kad je ugasen.Cijena po telefonu nece prelaziti nekoliko stotina Rublji.
[ legija @ 04.07.2004. 23:23 ] @
1, Zakon ponude i potraznje je neumoljiv
2. Ja sam za Hammer soluciju
3. Nema nacina (zakonitih) da se idioti poput tog od 5km (a nije sam, ima ih i u Bijeljini, Banjaluci, Doboju, etc) eliminisu.
4, U Zenici je HAOS - ljudi rade za JEDAN euro, ili JEDNU marku.

Ne treba im pomagati.
Ne treba im raditi telefone ni po koju cijenu.
Treba se smijati musterijama kad kazu "bili smo kod xxxx i on nam je rekao xxxx )

Dovoljno je u svakom gradu imati dva tri "dobra momka" koji znaju postovati dogovor, i ovi pilicari ce brzo ispasti iz posla.
[ Night @ 05.07.2004. 01:12 ] @
Dr SEMA, mislim da nisam rekao nikakvu glupost. Ako covjek radi za 5KM onda mu se valjda isplati, nije budala da radi na svoju stetu. Mozda on ne moze odraditi sve stvari koje moze neki malo bolji strucnjak za mobove, ali one jednostavnije sigurno moze.

Znam po sebi, kad sam dobio s35 uzeo sam kabel za njega, platio ga 75Kn (kasnije sam isti napravio za 20ak Kn), i otkljucavao svima koje znam x35 mobove za 0Kn, nije mi uopce bilo stalo do zarade nego sam prijateljima napravio uslugicu kakvu bi i oni meni. Ako se klikanje na program za unlock (kojega sam skinuo besplatno s neta) uopce moze nazivati uslugom.

Uzmi u obzir koliko je lik ulozio u opremu, vjerojatno manje od 50EUR, znaci isplatiti ce je sa 20 otkljucavanja koje moze napraviti u pet dana, a s tim cijenama sigurno ima dosta posla.

Servis je sasvim druga stvar, svaka cast onome tko zna dijagnosticirati kvarove, mjenjati one sitne cipove na kuglicama i slicno, za to vec treba znanja i vjestine, sumnjam da ce itko mjenjati izlazno pojacalo na mobu za 1KM. Elektronika je ipak stvar za koju treba uloziti dosta vremena u ucenje i proucavanje svega i svacega.
[ KAMEN @ 05.07.2004. 18:44 ] @
Ja podrzavam konkurenciju.
Sta bi bilo kada bi jedan ili dva covjeka radili taj posao bila bi katastrofa.
Ja se bavim slicnim poslom i nemam nista protiv da neko radi i dzabe odnosno humanitarno.
Pa ljudi treba posao privuci na novu ideju a ne da iz ocaja optuzujete covjeka sto radi jeftino.
[ damko @ 05.07.2004. 22:45 ] @
Ma ljudi moji gdje je tu humanost???
Koliko je Griffin box-koliko??-350eura
Koliko je Motorolin box-koliko-500eura
Koliko je Sagem flasher-400 eura
itd..Martech i ostali
I de mi sad objasni kako te telefone raditi za 5km,kako na koji nacin-ubitstvo.
Nego poskida par free kalkulatora i misli da je rijesio problem,kupi koji data kabl za 20km i misli evo ja znam sve zivo da radim.Taj tip ima radnju u centru grada i nema posla i hoce da sjebe sve u gradu tim postupkom.Druga je stvar kada ti kod kuce radis besplatno ili za 1km,ali ovo je radnja,usluge,porez?,zarada,plate itd....Nema sanse da se pokrije vjeruj mi-znam iz iskutstva.
Sta ce sutra da bude kad nebude mogao da otkljuca neku motorolu-trazice ljudi po gradu da im neko otkljuca za 5km-trazice i svi ce reci 15-20 eura.I ko ce tu ispasti budala??Svi mi, a on pametan.
Ide tom logikom bolje danas 10-15 telefona nego 2 ili 3.I kad mu padne telefon na dekodiranju sta onda-valja otici u pravu radnju i platiti 10-15 eura otljucavanje,i sta je dobio-NISTA. o tome se radi-nema tu nikakve humanosti to je samo poslovna politika koja ce na kraju dati rezultat=0 zivi bili pa vidili.
Zasto recimo telefone ne prodaje za ,evo primjer plati a55-105km,zasto ga ne prodaje za 110km,nego ga prodaje za 150km.ZASTO?? Mislim da je odgovor svima jasan.
Puno pozdrava iz Tuzle!
[ pelesta @ 05.07.2004. 23:10 ] @
A sta mislite o ideji da ko mi donese telefon na dekodiranje ili kako neki kazu na dekoraciju,na spanovanje,na dekodisanje i na skidanje,da mu ja dam 5 km.
[ skymobile @ 05.07.2004. 23:15 ] @
Eh da, bilo je i uvek ce biti takvih tipova, koji obicno do opreme(ili para za istu) dodju na neki lagan nacin i onda im se u glavi vrti ona stara glupost da je bolje ici na vecu kolicinu a manju zaradu, a ne manju kolicinu i vecu zaradu!Pa je l' bolje manje raditi i vise kesha imati nego obrnuto?!?To ne moze normalan covek koji razmislja da se bavi ovim poslom ubuduce vec samo mozda,cak i najverovatnije hoce da napakosti drugim kolegama.Zato ljudi kada se pojave takvi kriplovi vi se lagano vise posvetite nekim hardverskim kvarovima koje doticni ne moze da resi, i necete ostati bez para.Bilo je i ovamo po Srbiji takvih ali nisu dugo opstali.Bilo je onih koji poklanjaju "jezik" ako kupis recimo futrolu ili bateriju,pa na kraju su pukli,tako da nemojte Vi nista da mi se sekirate,nece on jos dugo...
P.S. Sema ko ti je ovaj Graca?Da mi nije neki rod?