[ Nabukodonosor @ 02.07.2004. 23:58 ] @
Kao sto ime teme kaze, koji je po vama najbolji DivX plejer? I zasto, naravno. Ovih dana sam skinuo Crystal player i mnooogo mi se svidja. Instalacija 1.5MB, a na disku zauzima 1.6MB. Ima super opcije. Koristio sam do sada BS player, ali mi se uopste ne svidja. Mali milion puta mi se desi da pukne. Sta vi koristite?
[ BluesRocker @ 03.07.2004. 01:32 ] @
MV2 Player i ne bih ga menjao.
[ Aleksandar Ružičić @ 03.07.2004. 01:54 ] @
MV2 takodje. Najbolji je! Najvise mi se svidja sreen capture i strip creator funkcija...
[ l1nk @ 03.07.2004. 08:01 ] @
ok je MV2, samo sto je kod mene malo problem sa nekim filmovima zbog slabije konfiguracije pa u tom slucaju koristim BSPlayer v1.0 koji se bar meni super pokazao...
[ drdrksa @ 03.07.2004. 10:11 ] @
Mplayer Rulez
[ Nabukodonosor @ 03.07.2004. 14:21 ] @
Da, nisam naglasio, ali je moglo ipak da se provali. Mislim da Windows platformu. Tako da Mplayer otpada.
[ ultradisaster @ 03.07.2004. 14:40 ] @
Ako hoces za Linux onda definitivno mplayer, imas i xine ali bolji je mplayer. A sto se tice windowsa meni je najbolji mv2 mada ni bs nije los!
[ 5h0ck @ 04.07.2004. 02:03 ] @
ViPlay,
Bezbroj opcija, srpski jezik (čak i ćirilica), playlistu (sto je dobro za filmove na vise diskova)... liči na Winamp, a radi kao radlight - samo bolje!!!
Super opcije, mnogo podešavanja - uživanje :)
[ Aleksandar Ružičić @ 04.07.2004. 23:16 ] @
Cuo sam da je RadLight spijunski program. Jel' to tacno???
[ NLO @ 05.07.2004. 00:10 ] @
Media Player Classic
[ Nabukodonosor @ 05.07.2004. 00:25 ] @
Pazi, ja sam do pre neki dan koristio MPC, ali mi desava da kada pustim neki malo veci Mpeg2, i hocu da premotam napred, npr. 10-20minuta napred, blokira na 10-tak sekundi ili vise i tek onda nastavi. Kod malih fajlova nisam imao ovih problema. A posto ja pustam dosta velikih fajlova, ovaj plejer definitivno otpada.
[ Gjagji @ 05.07.2004. 10:38 ] @
MV2 je najkompletniji plejer koji sam ikad koristio, a koristim ga jer sam uz njega mnogo saznao o divx-u. E problem je sto je jos uvek bagovit, na mojoj konfiguraciji preskace frejmove, pa korisrim BS plejer. Crystal me je odusevio svojim OSD-om, ali je bio u prvim verzijama tupav sa titlovima isl. Sad cu da probam da li se od tada promenio, i da vidim taj Viplayer. Mozda promenim misljenje.
[ Nabukodonosor @ 05.07.2004. 12:29 ] @
E jesi video kakav je Crystal? Sta kazem na ono kada pomeris kursor po ivicama programa pa se pojave opcije. Sada nema problema sa titlovima. Super je program.
[ djsax82 @ 05.07.2004. 21:20 ] @
Crystal Player je mnogo dobar jedino mi se ne svidja sto brlja neka slova.
[ rajco @ 05.07.2004. 21:25 ] @
Citat:
krckoorascic: Cuo sam da je RadLight spijunski program. Jel' to tacno???

naravno da jeste sto mozes i sam da proveris
mv2 je ubedljivo najbolji player, poseduje sve opcije koje mozes da zamislis a uz to mi nikad nije pukao. jedina mana je sto na slabijim konfiguracijama malo secka
[ Nabukodonosor @ 05.07.2004. 23:55 ] @
Citat:
djsax82: Crystal Player je mnogo dobar jedino mi se ne svidja sto brlja neka slova.

Pa sto bi neki plejer brkao slova. U podesavanjima za font stavi na Central European, i nece biti problema.
[ deki999 @ 30.07.2004. 10:58 ] @
crystal player je najbolji !!!
[ CONFIQ @ 30.07.2004. 11:18 ] @
Ja ne znam zašto komplikujete oko player-a. Meni što je potrebno od playera jeste da pogledam film kako treba i da vidim koji je codecs u pitanju i da subtitle radi. Zbog toga koristim bsplayer 0.8 i skoro nikad mi ne zastaje slika...
[ random @ 30.07.2004. 12:27 ] @
Citat:
Nabukodonosor: Da, nisam naglasio, ali je moglo ipak da se provali. Mislim da Windows platformu. Tako da Mplayer otpada.


Ne otpada. MPlayer radi perfektno na Windowsu. Za razliku od ostalih playera, njemu nije potrebno zasebno instalirati codec-e, što je velika prednost.

MPlayer frontend koji ja koristim: http://deje.uw.hu/. Sve ostalo (fontovi, itd.) na http://www.mplayerhq.hu/.
[ Nabukodonosor @ 30.07.2004. 14:14 ] @
OK. Nisam znao da postoji verzija za Windows.
[ Nabukodonosor @ 30.07.2004. 14:40 ] @
Citat:
deki999: crystal player je najbolji !!!

Ja ga trenutno koristim i stvarno je dobar. Samo mi se ne svidja, sto kada hoces nesto da updejtujes ili skines neki deo koji mu treba sa neta, on puca.
[ milojee @ 30.07.2004. 20:57 ] @
Ja koristim Mv2 i stvarno je SUPER!
[ MaxMC @ 30.07.2004. 21:08 ] @
Takodje MV2 se meni najbolje pokazao do sada!
[ -=k3rn3l=- @ 31.07.2004. 00:19 ] @
ViPlay ViPlay ViPlay ViPlay.
[ Pex @ 31.07.2004. 01:42 ] @
Nevidim oko cega ovolika buka, ili ja jos nisam probao nista bolje, a probao sam o radlight i dixix.... plyer-e po eni je Micro DVD najbolji, mozda malo komplikovan ali mozes naci sve sto ti treba, i kad se uvezbas sve plivaaaa, (sve sto vam treba naci ce te i ovde) ipak je to klasaaa!
[ markantz @ 31.07.2004. 13:53 ] @
MicroDVD je vec zaboravljen program, BSplayer je svakako najpopularniji, ali ima jos dobrih playera (NE MISLIM NA RadLight)
[ Gjagji @ 02.08.2004. 12:28 ] @
Opet ja jer jos uvek ratujem sa najboljim plejerom MV2. (secka, preskace frjmove)
Sve opcije oko titlova i pustanja filmova imaju svi plejeri, ali sta sam ja uspeo da utvrdim na mojoj konfiguraciji:

VIDEO_TS folder su mi otvorili kao DVD samo MPC i MV2. Neophodna opcija ako pravite DVD. Ovde je MV2 bio u prednosti zbog tastera. Strelice i 'enter' se ponasaju kao komande na daljincu, pa odmah znas da li si menu odradio kako treba. Kod MPC-a ovo ide preko misa i pokazivaca, znaci nije kao DVD plejer. (mozda ima negde opciju ali je nisam nasao).

Aspect ratio sam po volji mogao da menjam opet samo u ova dva plejera. (Kod MPC-a izaberes 'strech to window' i menjaj kako hoces, a kod MV2 pomocu / i * na numerickoj tastaturi).

Znaci, nijedan drugi plejer mi nije ovo omogucio, a ova dva mogu sve sto i drugi plus ovo navedeno.
I jos nesto sto ima mv2: katalog filmova, izuzetno koristan ako ga odrzavas i popunjujes, plus sto cita titlove (za one sa crticima sa titlom a bez prevoda, pustis citaca na spanskom i ostavis decicu da se smeju...)
[ fantomas @ 14.08.2004. 14:38 ] @
BSPlayer
[ sasa.m @ 18.11.2004. 09:14 ] @
malo sam zakasnio sa odgovorima jer je proslo vise od 5 meseci ali ce valjda neko da mozda i procita ,,, koristio sam sve ove gore navedene plejere i mogu vam reci da su svi podjednako dobri ali nekako moram ipak da izdvojim Radalight 3.03
pozdrav
[ Igy81 @ 18.11.2004. 10:13 ] @
Mnogi su rekli i slažem se sa njima MV2 je SUPER u svakom pogledu, posebno što se tiče opcija, ali na kućnom računaru ipak koristim Crystal Player, RAZLOG, najbolje i najjednostavnije prikazivanje titlova na TV-u, a u title opcijama možete mjenjati i veličinu prikazanog titla na TV-u, kao i poziciju dok skoro svi ostali playery prikazuju samo slabu overlay verziju titla. Tako da sam podjeljen između ova dva:
- za gledanje na TV-u Crystal Player
- na računaru MV2
[ Nikola_BGD @ 27.02.2005. 21:29 ] @
Evo i ja kasnim kao ovi iznad mene :)

Meni za prosto gledanje filma sa prevodom bez seckanja (sto je sve sto mi treba) sluzi micro DVD jeste zaboravljen i niko ga ne pominje al navika je cudo :)

Nikad mi nije pravio probleme i nije mi se desilo da sam pozeleo da ga menjam

poz

n
[ KGoran @ 02.03.2005. 18:59 ] @
Uglavnom koristim BS plejer, a pre njega MV2.
Imao bih pitanje u vezi MV2: kako da dobijem subtitlove i na TV-u? U BS plejeru aktiviram opciju draw subtitles to overlay surface, a u MV2 nisam uspeo da nađem ovu opciju.
[ crews_adder @ 02.03.2005. 19:17 ] @
Micro DVD

Koristim ponekad i ZoomPlayer Professional i Radlight, ali "navika je cudo"
[ akasha org. @ 03.03.2005. 15:08 ] @
Citat:
Imao bih pitanje u vezi MV2: kako da dobijem subtitlove i na TV-u? U BS plejeru aktiviram opciju draw subtitles to overlay surface, a u MV2 nisam uspeo da nađem ovu opciju.

ne secam se da mozhe... koristio sam drugi player samo zbog te opcije [micro DVD, chini mi se]. Inache kada vidim BS "smrkne mi se"... MV2 mi je mnogo, mnogo bolji... ne puca, chita sve sa ulice... samo mi se jednom desilo da MV2 nece da uchita film. BS je, po mom iskustvu, inverzan shto se navedenih performansi tiche.
[ SerbianRenegade @ 03.03.2005. 15:16 ] @
MV2 i Red light nije los
[ deki999 @ 03.03.2005. 22:06 ] @
a šta da koriste ljudi sa slabim mašinama?
PII na 300-400MHz, grafička sa 8 Mb i 32 Mb RAM-a...
pomagajte!!!
[ Nikola_BGD @ 04.03.2005. 23:29 ] @
Ja sam imao celeron 333A O/C na 500 128 rama graf 32 (mada je i ta sa 8 sasvim ok kolko se ja razumem)

Koristio sam micro dvd radilo je sve lepo osim kad je bas neka scena kompleksna previse. Samo stavis u opcijama cpu quality na 0.

Cuo sam da je bsplayer manje zahtevan, al mi se on nikada nije dopadao, i pravio mi je neke probleme, doduse nisam se nesto ni trudio oko njega, tako da sam ga brzo zaboravio...

poz

n

Imas i neki qvpro za dos koji radi izuzetno korektno cak i na p1/233 samo sto ispisuje poruku da je demo overlay preko slike. Nmigde nisam mogao da nadjem krakovanu verziju

[ NebMes-UrMau @ 24.03.2005. 21:39 ] @
MV2Player Plus
[ Sljamka @ 28.03.2005. 22:14 ] @
Drugari ja se slazem sa nekolicinom od vas i mislim da je crystal 1.85 1.90 prof extra,
mene jos nijednom nije izdao jeste da nema neki nasminkani interfejs ali sljaka samo tako
[ mstevan @ 13.04.2005. 20:48 ] @
E slučajno sam našao ovo na forumu. Microdvd, MV2,Radlight...
Ljudi sve sam probao, ama baš svaki player koji se mogao naći (Koala player, Nostraplayer, Crystal (običan i pro), MPlayer Classic,GDivx,Sasami,The Core Media player...) Ne zamajavajte se glupostima.
BS PLAYER ubedljivo na prvom mestu. MicroDVD - davno prevaziđen, loš interface, slabe mogućnosti. CRYSTAL - malo bolje ali ima mana koliko ti duša ište. Radlight - nije loš samo da se malo manje zakucava (isprobano na raznim konfiguracijama). Ove Koale i Nostradamuse od playera ne vredi ni pominjati. MV2 Player - "svima se sviđa što može da se podešava slika proizvoljno"??? Pa to može skoro svaki, a i to podešavanje sa njim nije uopšte zgodno. Kada hoćeš da proširiš film na ceo ekran "otkine" po 5 cm filma sa strane. Kod BS Playera može da se podesi slika u svim mogućim varijantama. Zoom, širenje po vertikali i horizontali, podešavanje boje, vrste titla, položaja titla na ekranu i veličina fonta u toku reprodukcije, za graf. kartice koje nisu "sposobne" da prikazuju titlove na ekranu, postoji opcija "draw subtitles to overlay surface", mada i to mi nije sasvim najjasnije, sve ATI i GeForce kartice koje sam ja probao pokazuju normalno titl na TV kada je uključen samo TV(tj. single display - TV), a ne dual view ili clone mode (GeForce ili ATI), ne znam zašto bi ljudi gledali film na dve strane, još uvek imamo samo jedan par očiju.Ima i equalizer kao na Winampu za fino podešavanje tona, čita sve formate... Zahtevnost... Pa evo ovako: Intel Celeron 300 Mhz (onaj prvi, skrnavi sa 16kb keša- ne 128kb,taj je došao par meseci posle ovog jadnička bez keš memorije), integrisana ploča baby atx sa intel 740 graf. kartom, 128 mb memorije, win 2000, ffdshow + BSplayer = filmovi rade bez ikakvog seckanja ili zakucavanja. Ja lično imam Durona 1.3 i ATI 9000 + Girder za daljinsko kontrolisanje playera i nisam naišao na film koji ne mogu da pustim sa uključenim max postprocessing-om, sharpen filterom, deinterlace framerate doubler u ffdshowu i ReClockom za realtime konvertovanje odnosno prebacivanje filmova koji su rađeni 23fps ili 29 fps u 25fps što je normalan refresh za PAL TV. E sve ovo sam se rasprdio samo zato što gde god se okrenem čujem samo MV2 player ovo, MV2 player ono, MV2 Player za predsednika itd. Jes, paz da nije.
Ubedljivo na prvom mestu je BS Player. Odmah posle njega, skoro da dele isto mesto ali je za nijansu slabiji - ViPlay. Ima skoro iste mogućnosti, ocenjen je kao player koji čita 29 ako se dobro sećam različitih formata i ima mogućnost jako lepog čitanja DVD-a. Desno dugme - meni - open disc i cepaj Kolina. A i može da širi sliku na DVD-u u toku reprodukcije kako ti odgovara, a ne samo aspect ratio kao kod Power DVD i sličnih "profi" DVD playera.
Eto... Možda sam malo zakasnio ali šta ćeš...
[ miniC @ 15.04.2005. 10:02 ] @
Meni je MV2 sasvim OK, mozda zato sto ima moje inicijale

pozdrav
[ vindic8or @ 15.04.2005. 14:08 ] @
ja koristim onaj BSplayer 1.x verziju i zadovoljan sam. radi sve sto treba.

a mislim da je "najbolji" media player classic, zato sto bas sve otvara.
[ laptir @ 21.04.2005. 10:09 ] @
power dvd deluxe version,znaci zadnje verzije.Jeste dvd player ali od sada otvara i divx a sa svojim kavalitetom slike i audio kontrolama i dalje naj jaci player.Jedini problem kod divx ne podrzava titl,ali se to resava instaliranjem programa vobsub i njegovim setovanjem na always load.Resili ste sve probleme sa divx i dvd i sto je najvaznije ne prenatrpavate sistem sa raznim playerima.
[ Loogyc @ 03.05.2005. 14:44 ] @
I moj glas ide za bs player, ali nemam nista protiv mv2playera
[ nicifor @ 23.04.2006. 21:32 ] @
Da i ja mislim vec duze vreme isto to,Crystal je ne najbolji,nego ubedljivo je najbolji player kojeg ima do sada.i ja sam ranije mislio i koristio rad-light,kao i naravno odlicni MV2 pleyer,ali samo jednom li ga probas,upecas se odmah na takvo zgodno suocenje,moja preporuka sta da vam kazem!!!!!!!!!!
[ mulaz @ 23.04.2006. 21:46 ] @
MPlayer.. nema filma kojeg ne bih mogao da otvori .. i radi odlicno i u framebufferu :)
[ biotech @ 23.04.2006. 22:45 ] @
videolan
[ Kosta ******um Rex Persia @ 23.04.2006. 22:58 ] @
Da, mplayer je ubedljivo najbrži video pjeler današnjice, i nema šta ne može da otvori, ali nema grafički interfejs(tj. ima ali ga razvijaju debili), i zato ga je puno teže koristiti. Kad bi se sve ovo ispravilo i izgledalo kao kod BSPlayer-a 1.40, onda bih prešao na mplayer. Ovako, ostajem pri starom dobrom BSPlayer-u.

A Videolan je isto tako fantastičan plejer, ali ima neke mane, pa ga ne koristim.
[ Go(R)@N @ 24.04.2006. 10:12 ] @
BS Player
Jednostavan i sve dobro odradjuje, titlove pogotovo. Jeste da se ponekad zaglupi ali mu oprastam.
[ _owl_ @ 24.04.2006. 21:34 ] @
BS Player je dobar ali treba koristiti neku stariju verziju sa kojom ne dolazi onaj propratni "spyware" (ili sta vec)
[ AcaNDr @ 01.05.2006. 12:21 ] @
Po meni Bs Player Pro!
[ jagger @ 01.05.2006. 23:21 ] @
Redlight, naravno verzija bez spyware programa
[ The Razza @ 01.05.2006. 23:56 ] @
Oket, ali kako pustiti titlove na ViPlay-u?
[ crews_adder @ 02.05.2006. 01:13 ] @
Moji favoriti su Radlight i MicroDVD. Mozda nisu najbolji ali su dovoljni.
[ mstevan @ 31.05.2006. 21:33 ] @
ViPlay : Desno dugme - Subtitles - Open File .... Sta znam nije bas komplikovano ...
[ jocar @ 31.05.2006. 21:45 ] @
Citat:
Kosta ******um Rex Persia: Da, mplayer je ubedljivo najbrži video pjeler današnjice, i nema šta ne može da otvori, ali nema grafički interfejs(tj. ima ali ga razvijaju debili), i zato ga je puno teže koristiti. Kad bi se sve ovo ispravilo i izgledalo kao kod BSPlayer-a 1.40, onda bih prešao na mplayer. Ovako, ostajem pri starom dobrom BSPlayer-u.

A Videolan je isto tako fantastičan plejer, ali ima neke mane, pa ga ne koristim.

Pokušaj sa ovim frontendom: http://mplayerc.uw.hu/

MPLAYER, definitivno, na svim platformama...
[ Cileinteractiv @ 31.05.2006. 22:46 ] @
Mplayer, best!
[ The Razza @ 31.05.2006. 23:39 ] @
Ma, jok...
"Metio" sam MV2 Player, i ne menjam ga do daljnjeg, milion opcija za podesavanje, proizvoljno istezanje slike, podesavanje slike, play liste, milijardu podrzanih ekstenzija, velika brzina, pustanje DVD filmova...
kakvi crni BSPlayeri, ViPlayeri, RadLightovi, ACE Playeri, MicroDVD-jevi.
Jedini plejer koji moze da se kolje sa MV2 Playerom je MPlayer, zbog malog zauzeca Memorijskih i Procesorskih kapaciteta i uz kombinaciju kodeka koje je naveo Kosta ******um Rex Persia moze da sljaka i na C64 (dobro, malo sam preterao ali sljakalo je na bas slaboj masini) http://www.elitesecurity.org/tema/174725-Koji-codec-pack
[ Cileinteractiv @ 01.06.2006. 21:35 ] @
I ja se slažem, mv2 je takođe moj izbor, kombinujem pomenuta dva.
[ biotech @ 01.06.2006. 21:45 ] @
videolan
[ petko83f @ 02.06.2006. 00:37 ] @
Koliko je star.. i opet najbolji, najkompletniji MV2 (Gasenje kompa pri zavrsetku filma!, srpski meni, OSD, nacin premotavanja ). Jedina zamerka mozda malo duze ucitavanje. Svaka cast WinMedia plejeru10 i onom sa listom, VIPlay... ali jedino se izdvojio Media Player Classic-strasno se brzo ucitava i stvarno pusta sve. ako vas smaraju spljosteni filmovi samo se poigrajte sa numerickom tastaturom u MV2. Za one koji ne zele da se previse motaju po meniju podesavajuci stvari evo kako izgleda moj raspored komandi u MV2. samo ga prekopirate preko starog fajla.
[ biotech @ 02.06.2006. 00:43 ] @
ranije sam ga koristio, mnogo mi se nesto bagovao...ajde sad cu da probam mada bila je isto fora da mora se ima neki Gui da moze lepo da se koristi
a imao sam samo onaj neki smesni pa me smarao.

mod edit: Uklonjen suvišan citat.

[Ovu poruku je menjao Cileinteractiv dana 02.06.2006. u 14:50 GMT+1]
[ the_jumper @ 02.06.2006. 01:08 ] @
mv2,sve moguce opcije, +girder,sreca sreca radost.
[ petko83f @ 02.06.2006. 12:57 ] @
e da, imam neku MV2 verziju 0.7 alpha4. Nisam se ni trudio da skidam neke nove verzije, stvarno ne trebaju.
[ bogos_z @ 02.06.2006. 13:28 ] @
MV2, Crystal Player
[ The Razza @ 02.06.2006. 21:05 ] @
Citat:
petko83f: e da, imam neku MV2 verziju 0.7 alpha4. Nisam se ni trudio da skidam neke nove verzije, stvarno ne trebaju.


Najsvezija verzija nosi naziv MV2 Player (Plus) 0.7.0RC2, skini je odusevices se, (mozda ce ti pored ostalih najvise prijati cinjenica da nema onog smornog splash screen-a)

Evo i linka, skini ga, 1.4MB veruj mi isplatice ti se...
http://mv2.czweb.org/download/mv2p070RC2p.exe

[Ovu poruku je menjao The Razza dana 03.06.2006. u 00:14 GMT+1]
[ vaske71 @ 02.06.2006. 21:56 ] @
Do sada sudeci po broju dowloanda a za free playere za Divx
1. BS Player
2. Cristal Player
3. All Player
4. MV2 Player
5. Red Laite v 4
6. Xvid Player
7. n Player
8. za ostalo nije ni bitno

za playere sa server licencom za Divx
1. Cristal player Pro
2. All Player pro
3. Bs Player pro
4. Red Laite pro
5 .......................itd
[ sh0ne @ 02.06.2006. 22:16 ] @
Mv2 Player je cale svih playera koji postoje. Jos jedan glas od mene !
[ zbokanov @ 02.06.2006. 22:21 ] @
BSplayer je najbolji za divx, ali Media Player Classic je player u kojem radi ama baš sve! Mv2 je za mene obični plagijat BSplayera
[ vaske71 @ 02.06.2006. 22:36 ] @
Uz najjmocnije Codec packove kao na primer K-litle codec pack koji sluzi da prakticno otvori sve vrste filmova nezavisno u kome su formatu Divx ili DVD pored samih codeca imate samo 2 playera BS Player i Media Player Cllasic sta mislite zasto bas ova dva playera ???????????????????????????????????????????????????????????
[ zbokanov @ 02.06.2006. 22:47 ] @
Ako se malo više bavite multimedijom media player classic je must have alat i svi koji kažu da to nije istina LAŽU!!!
[ petko83f @ 03.06.2006. 21:52 ] @
Da, da skin`o sam onaj RC2, okej je. Pa splash screen moze da se skine i na starim verzijama. I opet-media player classic pored staromodnog izgleda zakopava sve jednostavnoscu i brzinom.
[ zoomtronic @ 16.06.2006. 12:33 ] @
Mv2 je najbolji player koji sam koristio, a sve sam probao, bogato podešavanje, otkucajte P dok ide film i dobićete kompletno realtime podešavanje svih parametara, savršena kontrola titlova... nema bolje a MP classic je dobar za brzo otvaranje MM fajlova, i meni koristi kao default za pregled...
[ _goThic_ @ 24.06.2006. 10:37 ] @
Crystal Player
[ The Razza @ 12.11.2006. 22:58 ] @
Sta mislite o cudu zvanom KMPlayer....Cak mu ne trebaju ni kodeci.
(Odbij K i videces ciji fazon fura :-)
[ biotech @ 12.11.2006. 23:03 ] @
pa to nije neka nova fora...nisam probao taj kmplayer, trenutno koristim GOM i stvarno je odlican, bolji je i od VLC-a
ima sve integrisane kodeke ali me jedna stvar tako jako nervira da ako ne moze da se reci necu ga vise koristiti a to je
da ne moze da ucitava sve tipove prevoda..grrrrrrrrrrrr :(
[ mulaz @ 12.11.2006. 23:41 ] @
mplayer je majka
jos kad je u istom paketicu jos mencoder... onda se vidi prava snaga jednog malog free programcica
[ biotech @ 13.11.2006. 01:54 ] @
pa jeste ali na linuxu ali na windowsu mi nije nekako legao
[ The Razza @ 13.11.2006. 14:04 ] @
Ja kad pokrenem MPlayer vise ne mogu da koristim ni jednu TV aplikaciju, stalno mi pokazuje neku gresku i automatski se iskljuci...
Zato sam batalio taj player, a i koliko sam shvatio ne moze da se podese komande sa tastaure kao sto je slucaj kod npr KMPlayera, MPC, MV2Playera...
[ Cileinteractiv @ 13.11.2006. 20:15 ] @
Tu je problem Overlay, ustvari to nije problem već činjenica da overli može da koristi samo jedna aplikacija u jenom momentu, zato ostale padaju.
[ The Razza @ 13.11.2006. 21:21 ] @
Citat:
Cileinteractiv: ...overli može da koristi samo jedna aplikacija u jenom momentu, zato ostale padaju.

Kod mene i jednog mog komse je slucaj takav da je dovoljno samo jedanput pokrenuti MPlayer (i posle ga mozes i obrisati ili ici na system restore ili..) ali TV Aplikacije su mrtve (mozda naprave problem i drajverima). Ja imam karticu KWORLD-TV878RFpro a on neku ASUS-ovu,ne znam tacno oznaku. Sa KMPlayerom, recimo, ni ja ni on nemamo problem.
[ manijac @ 14.11.2006. 09:28 ] @
LIGHT ALLOY
[ Cileinteractiv @ 14.11.2006. 13:44 ] @
I ja sam imao problem sa Mplayer-om ovih dana. Jednostavno neće da se pokrene instalacija. Na kratko se vidi da instalacija kreće i posle ništa, kao da nisam ni pokrenuo setup.
[ yooyo @ 14.11.2006. 14:11 ] @
Media Player Classic. Brz, lak i odlicno radi svoj posao. Dodatni plus za MPC je sto moze da pusti QuickTime i RealMedia formate.
btw... 99% playera (pa i MPC) koristi DirectShow podsistem za dekodovanje i prikaz videa. Jedino VLC i MPlayer imaju svoj multimedia podsistem koji je nezavistan od DirectShow-a i imaju neke prednosti. Npr.. sa standardnim playerima nemozete otvoriti nekompletan AVI file, dok sa VLC ili mplayer mozete. VLC i MPlayer mogu da otvore i neke "leve" media formate za koje nema directshow decoder filter ili ne radi kako treba.

Od codec packova najbolji je ffdshow (koji mozda i nije codecpack vec univerzalni dshow filter).
[ sneak @ 27.11.2006. 14:56 ] @
Crystal je i meni odlican...
[ V.i.P.e.R @ 30.11.2006. 19:13 ] @

KM Player... ubedljvo... ko ga nije probao neka proba...
Mozes da podesis bukvalno sve sto pozelis... ima i svoje interne kodeke....
Probajte ga obavezno!!!
[ Ch1r0n @ 30.11.2006. 23:06 ] @
MV2 Player.
[ zrachko @ 11.12.2006. 02:37 ] @
Zoom Player.
www.inmatrix.com/zplayer/

VLC media player ako nemam potreban kodek.
www.videolan.org/
[ biotech @ 11.12.2006. 12:26 ] @
ljudi, GOM player je ipak najbolji
[ icobh @ 11.12.2006. 18:45 ] @
Koolplaya!

Koristim ga kad god mogu...
[ nicr @ 11.12.2006. 19:12 ] @
mv2, odlicno radi svoj posao pa nevidim razlog zasto da ga menjam. Istini u oci, treba se truditi da nadjes player koji ne moze pustiti mpeg-2
[ riskantni @ 12.12.2006. 08:48 ] @
Definitivno mv2 player, svaki dalji komentar je suvisan
[ ticma @ 12.12.2006. 20:38 ] @
Dajem glas za BS player!
trebao bi neko da napravi tabelu i prebroji glasove da se vidi pobednik!!
[ Cileinteractiv @ 13.12.2006. 22:33 ] @
Pozdrav. Slobodno možeš uraditi to ako želiš da daš doprinos ovom forumu.
[ Mistery @ 14.12.2006. 03:50 ] @
Po meni mv2 uopšte nema konkurenciju. Player je savršen.
[ Vojin Jovanovic @ 17.12.2006. 10:28 ] @
Ljudi, ljudi, pomagajte ljudi ...........
grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.................
Nece da moze da se skine MV2Player. Preko sat vremena pokusavam i nista.
Sa bilo kojeg sajta kad ga skidas linkujega na www.mv2.czweb.org
a tu je protok skoro nula.

Prvo sam pomislio da moj ADSL nije Ok ali sam se razuverio kad sam za par sekundi skinuo BS Player velicine 6 MB.
Ako ima neko da ga negdje okaci ili da valjani link..... HVALA...

Pozdrav Vojin
[ Bugg Gejts @ 29.12.2006. 12:35 ] @
WMP neke filmove nije mogao da cita, Win amp isto, na BS pleyeru zvuk je kasnio za slikom, a slika se svremena na vreme, zamrzavala.
GOM me je odusevio, sve filmove reprodukuje i sve funkcionise perfektno, imam osecaj kao da direktno prisustvujem snimanju filma. Osim toga, pored brda podesavanja, u posebnom prozoru otvara prevod citavog filma, frejm po frem.
Jedini nedostatak bi mu bio, sto fajlove ne otvara u svom, nego u windosowom prozoru i sto nema (ili ja nisam uspeo da provalim) pustanje pesama jednu za drugom.

S obzirom da ga hvalite, provericu kako MV2 radi.
[ maha @ 08.01.2007. 00:33 ] @
BS PLAYER je kralj po meni.Pozz..
[ Napushenko @ 09.01.2007. 20:34 ] @
VLC media player samo sam taj i korisitio i na Linuxu i na Windowsu.O drugima nemam ni pojma,tako da cu imati se cima pozabaviti ovih dana :)
[ driversax @ 25.01.2007. 09:48 ] @
Skines navbolje kodeke K-Lite Mega Pack 1.64
I najbolj player po meni Crystal Player Pro 1.97
[ tordajav @ 25.01.2007. 23:50 ] @
MV2 & BS Player
[ Ell Diablo @ 18.02.2007. 21:23 ] @
BS player
[ djyova @ 21.02.2007. 03:36 ] @
Po meni KMPlayer. Stvarno je cudo od plejera.

http://www.elitesecurity.org/t246270-0#1479936

[ daywalkerzr @ 23.02.2007. 23:18 ] @
bs player
[ Bojce @ 23.02.2007. 23:58 ] @
Mv2Player
MPlayer
[ fenixbgd @ 10.03.2007. 11:16 ] @
MV2 naravno!
[ The Razza @ 25.03.2007. 00:42 ] @
Nisam profesionalac u testiranju ali evo jednog ociglednog pokazatelja kvaliteta.
Imam film koji je na dva diska i kompresovan u XViD formatu ali sa ostecenim titlovima (ili bar ja mislim da su osteceni). Sa prvim diskom nije bilo problema ali na drugom se desavalo sledece, sto se tice titlova:

Media Player Classic i je pokazao poruku koja glasi "Syntax error at line 824!" i nije pustio nikakve titlove.
KMPlayer je pustio cele titlove s tim sto je sve istumbao kombinujuci kasnjenje i ubrzavanje titlova tako da nisu bili upotrebljivi
VLC Media player je pustio samo polovinu titlova tj do pola filma
GOM Player nije pustio nikakve titlove
BS Player je pustio istu poruku kao i MPC s tim sto je pustio titlove koji su vremenom kasnili a pri pokusaju da "premotate" film napred, izgubio bi titlove

Jedini plejer koji je pustio titlove bez ikakvih problema jeste MV2 Player, tako da napustam moj default player KMPlayer i vracam se starom dobrom MV2 player-u.
Pozdrav!
[ _goThic_ @ 18.04.2007. 11:54 ] @
crystal player
[ strahinja79 @ 30.04.2007. 21:16 ] @
Mnogi player-i su prosli kroz moje ruke, dosta dugo sam koristio bs-player(kako free tako i pro verziju).
Najednom bs je poceo da za pucava i to ne samo kod mene nego i kod nekih mojih prijatelja(tako da do kodeka nije,kao sto nije ni do verzije bs-a).
Resenje sam pronasao u crystal player-u koji je jako dobar i preporucujem ga svima.
Mv2-player je dobar al je crystal malo jaci!
Toliko od mene!
[ culy @ 27.05.2007. 20:24 ] @
Pre sam koristio RadLight SE, verzija bez SaveNow, al sam negde zagubio instalaciju pa sam presao na BS i ostao na njemu. Nije los ni VideoLan. Otvara fajlove koji cak i nisu skinuti do kraja sa neta. Pravo resenje za preview.
Usput ako neko ima RadLight 3 bez spywarea molio bih da mi posalje instalaciju.
Pozz
[ deki999 @ 28.05.2007. 14:40 ] @
sve sam batalio...pojavio se GOM player.
ima kodeke u sebi.
odličan !!!
[ Bensedin @ 28.05.2007. 15:19 ] @
BSplayer Pro + K-Lite Mega Codec Pack = Gledaj sta god hoces
[ Cybernoid II @ 28.07.2007. 10:28 ] @
KMplayer http://www.kmplayer.com/forums/index.php
+
CCCP codec pack http://www.cccp-project.net/
[ daywalkerzr @ 28.07.2007. 14:07 ] @
Bs player
[ ChanMaster @ 28.07.2007. 14:20 ] @
VLc Player..
[ Stranger2 @ 02.08.2007. 01:22 ] @
Moj favorit je
ViPlay 2.09
http://www.urusoft.net/downloads.php?lang=1

mali, najbrzi, jednostavan za upotrebu, jednostavan za podesiti,
ubedljivo nejlepsi prikaz subtitla i najlakse podesavanje prikaza subtitla
ucitava "pravi" titl automatski

sve komande koje su bitne za prikaz filma su namestene na najpristupacnije tastere,
razmak je pause/play, strelice su premotavanja, na tockic menjas aspect ratio,
na + i - zumiranje, na dupli klik promena fullscreen/window...
...sve na svom mestu i ima sve sto je potrebno
options je superjednostavan a ipak sve mozes da podesis
ima dovoljno skinova za svaciji ukus

naravno preporucujem da se instalira ffdshow filter. reprodukcija divx i xvid filmova je odlicna

osim divx ViPlay moze otvoriti gomilu drugih formata ali nebitno sada jer je pitanje ...omiljeni DivX player


zanimljivo je i to da ce ViPlay raditi i ako se slucajno "pokvare" drajveri za graficku karticu. jednostavno iskljucite overlay i slika ce se unormalizovati a to kod BSplayera nije moguce.


ViPlay is a freeware movie player designed to play the most popular movie types using overlaying technology for a faster and more efficient way of video playback. Features like high performance and visual quality, stability, speed, easy interface with context menu, fully skinnable, support for 55 subtitle formats, Ini files creation, multiple audio streams, custom graph building, aspect ratio, digital zoom, OSD, playlist, etc. make it the definitive movie player available on the Internet.
[ cirasss @ 20.08.2007. 23:29 ] @
naj naj bolji je KM player , podrzava cak i dvd i mozes da ubacis prevod a tek slika cudo pravo
[ zoks67 @ 02.11.2007. 22:48 ] @
Ajde da ponovo ucinim aktivnom ovu temu. Imam pitanje:
Sa kojim pleyer-om je moguce dobiti OSD prikaz Pleylist Editor liste i da pritom moze da se koristi daljinski upravljac?
Zamislite da imate plstu na kojoj se vide fajlovi, bilo mp3 ili .avi, a vi daljinskim upravljacem idete gore - dole i kad nadjete fajl koji hocete dq pustite, samo pritisnete enter, odnosno tipku na daljinskom koja simulira enter....
Dakle, vi ste na potezu....
Za daljinski upravljac koristim Girder....
[ Sauron @ 14.11.2007. 15:44 ] @
GomPlayer mi je najbolji. Pre toga sam koristio MV2 i VPlayer.
[ dzoni8 @ 14.11.2007. 15:54 ] @
Takodje Gom
[ milani63 @ 14.11.2007. 16:32 ] @
Pridruzujem se. glas za GOMPlayer. Ranije koristio mv2 i BS..
[ Agent Smit @ 09.05.2008. 12:29 ] @
Km player
[ Jovan 1988 @ 20.05.2008. 02:52 ] @
Ja koristim KM player,ali kad skines XP kodec pack dobije sasvim solidan player (Media Player Classic),koji radi isto kao i KM i MV2 Player
[ _goThic_ @ 21.05.2008. 07:28 ] @
Media Player Classic
(nema skinove, sto mi se svidja, jer mrzim skinable programe koje ne moz da unskinujes)
[ Bugg Gejts @ 05.06.2008. 21:45 ] @
GOM i narocito VLC, jer mi se do sada (za razliku od ostalih playera) nije desilo da VLC nije mogao da mi pusti neki film.

Veceras sam skinuo BS player sa www.bsplayer.com i www.bsplayer.org i odmah sam morao ga deinstaliram, jer se u oba slucaja aktivirao avast sa porukom da imaju virus! Inace, BS player sam do sada koristio iskljucivo zbog toga sto se kod njega jacina zvuka podesava tockicem misa, a to isto ima i GOM.

[Ovu poruku je menjao Bugg Gejts dana 05.06.2008. u 23:02 GMT+1]
[ Stranger2 @ 08.06.2008. 14:02 ] @
Citat:
Veceras sam skinuo BS player sa www.bsplayer.com i www.bsplayer.org i odmah sam morao ga deinstaliram, jer se u oba slucaja aktivirao avast sa porukom da imaju virus!

To nije virus nego adware koji se dobija samu uz besplatnu verziju programa. Full verzija radi odlicno.
[ zelvel @ 14.06.2008. 12:28 ] @
Probajte ALShow.
[ Ell Diablo @ 20.08.2008. 10:48 ] @
KM player definitivno !
[ Stranger2 @ 22.08.2008. 00:32 ] @
Citat:
Probajte ALShow.

probao sam ALshow http://www.free-codecs.com/download/ALShow.htm http://www.altools.com/ALTools/ALShow.aspx
deluje kao odlican program za pocetnike. sve je logicno rasporedjeno i nema suvisnih opcija.
otvorio je sve fajlove koje sam imao pri ruci.

Moja preporuka za pocetnike: koristite ALShow
[ RMAN @ 22.08.2008. 01:29 ] @
Da li je neko probao SMPlayer?
[ Stranger2 @ 24.08.2008. 21:44 ] @
nisam probao ali vidim da se SMPlayer bazira na Mplayeru. znaci da ima iste mogucnosti kao KMplayer samo verovatno drugaciji korisnicki interfejs i raspored opcija.
[ Stranger2 @ 01.12.2008. 11:20 ] @
Citat:
Veceras sam skinuo BS player sa www.bsplayer.com i www.bsplayer.org i odmah sam morao ga deinstaliram, jer se u oba slucaja aktivirao avast sa porukom da imaju virus!


bs plyer se od nedavno zove BS.PLayer
i dalje postoji i besplatna i PRO verzija a obe su čiste od virusa i spywarea. To dodatno potvrdjuje sto se BS.Player nalazi na www.download.com sajtu gde je uz svaki program napisano da je testiran.

inace u novim verzijama BS.Player je brzi i bolji nego ikad. Skin mi deluje prakticniji nego ranije.

Ponavljam, BS.PLayer je sada cist od spywarea i virusa http://www.bsplayer.org/
[ vadamp @ 06.01.2009. 17:11 ] @
ja sam poslednjih godina koristio iskljuchivo BS player i to ipak PRO verziju, medjutim poslednja verzija koju imam je puna ali prepuna bagova pa sam reshio da ga skinem, i da instaliram BS Player obichan, pa da vidim hoce li se shta popraviti... Inache za brz pregled video fajlova koristim GOM jer najbrze otvara video fajl, chesto se na kraju i zadrzim gledajuci film preko njega jer je jednostavan i ima sve opcije koje mi trebaju, s tim shto ima problem prilikom chitanja italic i bold teksta iz titlova i josh nekih bagova tipa uchitavanja titlova sa .sub exstenzijom... Videcemo kako ce se najnovija verzija pokazati, ali u ovom sluchaju moj glas ide za kombinaciju GOM i BS plejera, koji se medjusobno dopunjuju razlichitim reshenjima i opcijama...

Edit: dodushe kada pogledate opcije koje ima PRO verzija BS plejera tj. opcije koje nema FREE verzija onda shvatite da vam PRO verzija nikako nije potrebna i da 99% posla obavlja besplatna verzija, zar ne?
http://www.bsplayer.org/en/bs....9221fdacda8a72469caa5d1f12643d

haha, seca li se iko da se kada je pochela divx era koristio mnogo radlight? koristi li ga iko sada i kakvi su utisci bilo bi zanimljivo chuti?? :-)
[ Stranger2 @ 07.01.2009. 02:04 ] @
ja sam izmedju ostalih plejera imao instaliran i Radlight 3 do pre godinu dve. Poceo je da zeza nakon sto se pojavila jedna verzija ffdshow-a. verovatno je nekompatibilan. kasnije je jednostavno postao nepotreban jer se situacija nije popravila sa novijim verzijama ffdshow-a.
Onda sam presao na RadLight4 Pro koji je stvarno dobar plejer ali ne koristi ga skoro niko osim mene. Ima vrlo lep prikaz subtitla, lepe OSD komande kada prebacim na fullscreen, korisnu plejlistu koja je izvedena najbolje sto sam video. i mogucnost udvostrucenja rezolucija sa kojom stvarno postize malo lepsu sliku u odnosu na druge plejere.
problem sa njim je sto se sastoji od nekih modula koje se prvo trebaju poukljucivati i podesiti. drugi problem je sto je program jednostavno napusten. programer se zaposlio u firmi koja pravi plejer za satelitsku televiziju.

Citat:
ja sam poslednjih godina koristio iskljuchivo BS player i to ipak PRO verziju, medjutim poslednja verzija koju imam je puna ali prepuna bagova pa sam reshio da ga skinem, i da instaliram BS Player obichan, pa da vidim hoce li se shta popraviti...

popravilo se mnogo toga. ja koristim skoro najnoviju verziju i nisam video nikakve bugove, cak je jedan od najstabilnijih. stvarno deluje lagano, trenutno se startuje i trenutno odgovara na sve komande.

ono sti bih izdvojio kod BS.Player-a je odlicno reseno upravljanje prioritetima filtera. Jednostavno sa spiska selektujes bilo koji directshow filter i on se prebacuje na listu prioriteta. Ako na primer das prioritet Cyberlink filtrima, onda ce MPG fajlovi i DVD video biti prikazivan istim kvalitetom kao u PowerDVD plejeru. Ovi prioriteti su iskljucivo za BS, ne uticu na druge plejere.
Preporucujem da das prioritet DivX Decoderu i svim Cyberlink filtrima (za to je potrebno da imas instaliran DivX for Windows i PowerDVD).
[ Cileinteractiv @ 07.01.2009. 15:51 ] @
Koristim BS Payer Pro i KM player, obično iz BS-a gledam AVI a iz KM-a mkv, mp4...
[ vadamp @ 08.01.2009. 11:22 ] @
Apropo tvoje priche o BS plejeru i "nemanju" bagova... Ne znam da li mi je do sistema, ali poslednje 2-3 verzije prosto razbijaju sa bagovima... Skinuo sam juche i najnoviju Free verziju sa sajta i ista pricha. Sva podesavanja koja napravish tipa prechice na tastaturi i sl. se resetuju pri svakom paljenju-gashenju plejera, zatim duplim klikom na levi taster misha mi je logichno fullscreen mod, medjutim on automatski ukljuchuje svoj aspect ratio ko je po defaultu izgleda 4:3... kako god da podesim i snimim podeshavanja ona ne potraju dugo i promene se ponishte... Zatim stavim velichinu titla da mi bude 23 i skoro svaki put kad upalim plejer on podeshava titlove kako hoce, nekad budu 80 velichina nekad 7 i sve tako... Ne znam shta mu je, inache u pravu si da se veoma brzo startuje i da premotavanje video snimka ide brzo i bez problema, kao i video reprodukcija... Ali jednostavno ti bagovi me toliko nerviraju da ne znam shta da radim, mozda je reshenje u reinstaliranju sistema celog... Pojma nemam... GOM nema takvih problema i radi skoro savrsheno, osim shto se malo vishe bori prilikom premotavanja materijala... ostalo funkcionishe savrsheno...
[ Stranger2 @ 08.01.2009. 16:38 ] @
kod mene nema tih problema. ostaje onako kako sam podesio.

mozda bi trebalo da ga deinstaliras i potpuno uklonis njegove foldere. pa ga ponovo instaliraj. mozda se slucajno ostetio fajl u koji snima podesavanja. ako ga ponovo napravi onda ce ti problemi nestati.

u stvari za pocetak probaj obrisati samo dva XML fajla u BSPlayer folderu u program files. kasnije kada ukljucis program on bi trebalo da napravi dva nova ispravana fajla.

[ vadamp @ 08.01.2009. 21:35 ] @
hm, nemam pojma, ali znam da sam ga komplet obrisao bukvalno i iz registra fajlove koji su povezani sa bsplejerom... i instalirao novu 2.34 verziju free ediciju... evo obrisao sam .xml fajlove pa cu da vidim... provalio sam i da ima kod titla margine u full screenu koje ne mozes nikako da uklonish... ima opcija za podesavanje margina ali ona je samo za reprodukciju preko nekog sekundarnog uredjaja tipa televizora i sl.... videcu sta ce biti pa javljam... mozda na kraju opet pokusam sa crackovanom pro verzijom, nema mi druge... :-)
[ Stranger2 @ 08.01.2009. 22:45 ] @
ja koristim pro verziju ali ne znam da li tvoj problem zato sto nije pro verzija. nisam ni citao koja je razlika ali mislim da to ne bi trebalao da ima veze. Najlakse je da istu tu verziju instaliras kod nekog prijatelja pa ces znati da li je problem u tvom kompjuteru.

Da li mozda BS.Player koristis na limited acountu na windowsu XP? Neki programi nece da snime podesavanja ako nemas administratorske ovlasti.
[ vadamp @ 10.01.2009. 14:32 ] @
ma ne bre, 100% legalan windows koristim... :-) spremamo li se za evropsku uniju ili ne!?! :-)
ne verujem da je do toga, prethodne verzije su radile bolje... videcemo...
[ Stranger2 @ 10.01.2009. 21:49 ] @
mislio sam na user account na windowsu xp sa limited dozvloama. korisnici na windowsu xp mogu biti Administrator ili Limited. limited ima sprecne neke funkcije i smanjen pristup registri bazi pa neki programi ne mogu da zapisu sva podesavanja.
to nema veze sa legalnim ili nelegalnim windowsom.
[ zile76 @ 12.01.2009. 20:58 ] @
najbojli je km player jeste kineski ali otvara sve živo i rmb filmove.koristim ga mesec dana i prezadovoljan sam!
[ vadamp @ 13.01.2009. 16:15 ] @
Citat:
Stranger2:to nema veze sa legalnim ili nelegalnim windowsom.


znam to, nego razmisljam zasto bih imao limited account na svom lichnom rachunaru u svojoj kuci na legalnom windowsu, nema razloga...
nije to problem... problem se javio od kada sam skapirao da se GOM muchi sa odredjenim fajlovima, pa sam morao da instaliram k-lite 3.95 standard pack i bsplejer, i onda ko zna kakva je sve zbrka nastala...
[ Stranger2 @ 13.01.2009. 21:43 ] @
aha. pa moguce je da se BS.Player zbog nekakvog konfilkta sa kodecima rusi umesto da se propisno zatvori. pa zapravi i ne zapise podesavanja nego bude prekinut u sred operacije...
u tom slucaju moras resiti problem sa kodecim. pokusaj deinstalirati sve sto mozes a onda instaliraj samo nekoliko proverenih.
[ riskantni @ 23.01.2009. 07:17 ] @
Mv2 player

mada i gom player nije loš
[ Stranger2 @ 04.02.2009. 14:20 ] @
Do sada u ovoj temi, mislim da niko nije pomenuo oficijelni DivX Player. Pre mesec dana izasao je DivX 7 pa je pravo vreme za to.

ovako, DivX Player 7 se dobija u DivX for Windows paketu kojeg mozete skinuti sa www.divx.com

Sastoji se od vrhunski kvalitetnih komponenti za reprodukciju .AVI .DIVX .MKV Matroska fajlova i drugih fajlova koji sadrze MPEG 4 ASP ili H.264 video. Sadrzi najkvalitetniji MPEG 4 ASP dekoder, veoma brz a ima najkvalitetniji prkaz DivX tj. MPEG 4 ASP videa (bolja slika nego preko ffdshowa). Sadrzi jedan od najboljih H.264 dekodera. Takodje izuzetno optimizovan i kvalitetan, H.264 video u visokim HD rezolucijama radi bez ikakvih problema a zauzece procesora veoma malo. Na jacim procesorima ni malo ne usporava komp dok gledate H.264 video. Takodje sadrzi dobar Matroska splitter. Matroska fajlove pusta bez ikakvih problema, nije vam potreban nikakav dodatni matroska splier.

DivX Player, iako je dugo vremena bio potcenjen, uvek se dobro snalazio sa ostecenim video fajlovima i desavalo se da pusti film koji ni jedan drugi plejer niej hteo. U verziji 7 novost je to da je jos vise poboljsano pustanje ostecenih i nedovoljno downloadovanih AVi fajlova, tako da sada ostecene AVi fajlove pusta slicno kao KMPlayer.

Instalacija je jednostavna. Podesavanje skoro nepotrebno. Potpuno stabilan u radu. za mesec dana koliko ga koristim nisam imao ni jedan problem sa pustanjem. Divxovi dekoderi koji dobijete u ovom paketu su upotrebljivi u svim plejerima. Na primer u BS.Playeru mozete veoma lako divx dekoderima dati prioritet i imacete sliku kao u DivX Playeru a subtitl ce biti u BS.Player stilu...


Nedostatak: U sam player ima losiji prikaz subtitla nego drugi plejeri. Prikaz lici na subtitl sa DVD filmova. To se mozda moze srediti koriscenjem VobSuba ali nisam proverio. Ako ste od onih koji gledaju filmove bez subtitla onda vam je to nebitno.


p.s.
Ako ste nekad odustali od divx-a jer ste culi neke podcenjujuce price, zaboravite na to. Danasnji divx proizvodi za pustanje videa spadaju u sam vrh.
[ Stranger2 @ 03.04.2009. 19:08 ] @
ovih dana sam naleteo na dva ostecena DivX filma pa cu preneti iskustva kako su se plejeri snasli sa njima:

Prvi film je Terminator 1. U KMPlayer-u je radio ali nije bilo zvuka uopste. U ViPlay-u je radio i zvuk i slika ali premotavanje nije funkcionisalo. DiVX Player 7.0 ga je pustio normalno, imao je i zvuk i sliku i premotavanje normalno i brzo.
Analizom u GSpot-u video sam da fajl na kraju ima nekoliko kilobajta pogresnih podataka. VirtualDubMod je odbio da ga prepakuje i izbacio da je greska u jednom od poslednjih frejmova.

Drugi film je Americka Pita. U ViPlay-u je radio ali je premotavanje bilo jako sporo. Isto je bilo i u drugim plejerima koji se oslanjaju na instalirane codece. DivX Player i KMPlayer su ga pstali noramlno i premotavanje je radilo uobicajeno.
Analizom nisam nasao da fajl ima gresaka.

Posle sam oba fajla popravio sa programom DivFix++ 0.31 samo sam klikuno na taster "Fix". Popravljeni fajlovi sada rade u svim plejerima.

Za DivX Player 7 sam do sada samo citao da dobro otvara ostecene AVI fajlove ali sada sam prvi put proverio i vidim da je istina.
[ BBS @ 04.04.2009. 19:28 ] @
Koliko ljudi toliko cudi
[ sixstringer @ 12.04.2009. 15:45 ] @
Već dugo koristim Media player classic koji mi skroz odgovara, ali sam primetio da kada aktiviram fullscreen mogu da vidim osenčene linije preko slike, bukvalno kao da je slika podeljena na više segmenata koji se ne uklapaju baš 100% u celinu. Pretpostavljam da MPC na taj način procesira sliku kada se aktivira fs. Da li se to i vama dešava? Ne menja mi se plejer, ovaj mi totalno odgovara, ali mi suviše smeta to što se događa u fullscreenu...
[ Stranger2 @ 12.04.2009. 22:26 ] @
ako ga vec dugo koristis... da li ti se to uvek pojavljivalo ili tek sad?

ja ga koristim u sklopu real alternative-a i nije mi se pojavljivao taj problem.

---
nove verzije media player classic-a se sada pojavljuju pod nazivom Media Player Classic Home Cinema http://mpc-hc.sourceforge.net/
probaj preci na njega
[ daniel38 @ 14.04.2009. 00:37 ] @
Stranger2, Divx Player iz divx pro 7 paketa koji si nahvalio je po meni veoma los plejer....

Prvu manu sam primetio za dve sekunde...naime aspect ratio se ne moze podesavati u full skren modu, moze samo dok nije u njemu.......druga mana su mu subtitlovi...umesto nasih slova daje kockice.....traca mana je uzasna sporost...u poredjenju sa GOM plejerom, za fajl od 1400mb mu je trebalo 5 sekundi duze da ga otvori.....opcije za premotavanje su mu smesne...vecina plejera ima 3-4 duzine premotavanja...a ovaj samo jednu....saradnja sa tv-om spojenim preko graficke kartice je blagi uzas u poredjenju sa drugim plejerima...
sve u svemu ovo je plejer u kome se bukvalno nista ne moze podesiti,nema ni pedeseti deo opcija GOM,KM,SM,BS ili nekog drugog plejera......covek se zapita cemu on u opste sluzi...
[ Stranger2 @ 14.04.2009. 01:30 ] @
ne koristim ga ni ja previse. zbog nekih prednosti bio je red da ga se pmene. uvek ga imam instaliranog jer koristim divx codec a dobija se u istom paketu. nabrojao sam ono u cemu je stvarno dobar. uglavnom se dobro pokazao kada drugi plejeri zapnu.
Glavna vrednost su ipak dekoderske komponente i kvalitet slike, reprodukcija boja...

Citat:
za fajl od 1400mb mu je trebalo 5 sekundi duze da ga otvori.....

ja sam imao i suprotna iskustva. neke fajlove je otvarao brze od drugih. inace sporije otvaranje je donekle opravdano time sto je dosta imun na ostecene fajlov (pri otvaranju fajla moraju da se obave testiranja i ucitaju odredjene komponente).

Sto se komandi i podesavanja tice, to isto nije po mom ukusu ali to je potpuno stvar ukusa. Windows Media Player, veliki broj komercijalnih hvaljenih DVD plejera i home theater programi imaju takvu vrstu komandi. To ocito ima svoju publiku inace ne bi pravili tako.
[ jaska23 @ 15.07.2009. 22:29 ] @
klasika BS
[ zoomtronic @ 21.09.2009. 11:04 ] @
sve sam koristio, sve sam probao, sada koristim KMedia player i prezadovoljan sam, ali imam jednu zamerku,
titlove nije moguće postaviti da idu preko crnog polja kada je 16:9 u reprodukciji, naime titl ide preko video polja, a
crna polja gore i dole su prazna, ranije sam koristio MV2 player kojim su se titlovi mogli spustiti skroz na dno ekrana, a KM to neće...
[ s4djan @ 21.09.2009. 12:44 ] @
Desni klik:

Pan & Scan/4:3 Extending
[ zoomtronic @ 22.09.2009. 15:06 ] @
Hvala, podesio, sada radi :)
[ zoomtronic @ 23.11.2009. 08:52 ] @
Kada pustim *.avi radi, ali kada puštam *.mkv onda i dalje prikazuje titlove preko video
polja a ne na crnom delu ispod
[ Stranger2 @ 25.11.2009. 19:41 ] @
U opcijama nadji "Subtitle processing" i menjaj opcija na toj prvohj kartici. tu se menja metod prikazivanja subbtitla, jedna od opcija je za to.
Mozda cesmorati i promeniti render u opcijama "Video processing" na primer ako odaberes draw do wmr surface onda treba biti i render odabran WMR.