[ Gruktar @ 04.07.2004. 13:07 ] @
Koja su vasa misljenja o ovim 3D desktopima po dosadasnjim prikazima i koji je bolji.

Mislim da Longhornov i nema mnogo od 3D-a. Rotiranje, vijuganje, i transparentnost prozorza ne uplicu nikakav 3D, sve je i dalje u 2 dimenzije. A ne znam ko bi gledao filmove naopacke ili pisao izvestaj pod uglom od 60 stepeni.

Ono sto ima Looking Glass je 3D. Prozori imaju i debljinu. Perpektiva i rotiranje oko y ose cini desktop preglednijim. 360 stepeni prostora desktopa zvuci veoma zanimljivo.

Po meni 3D Looking Glass pobedjuje.
[ Shadowed @ 04.07.2004. 13:21 ] @
Longhorn-ov GUI i nije trodimenzionalan vec koristi DirectX za rendering pa otuda (a u marketinske svrhe) 3D u nazivu.
Inace to okretanje prozora po uglom od 60 stepeni, razna krivljenja i sl. su samo radi demonstracije mogucnosti.
[ Gojko Vujovic @ 04.07.2004. 15:28 ] @
Meni se samo ne sviđa što su uzeli naziv Looking Glass. To je već prihvaćen termin za poznat networking alat, pisan u perlu.
[ markom @ 04.07.2004. 15:31 ] @
Vala baš. Kad god vidim ovu temu, zaintrigira me, a onda shvatim da nema veze sa LG-om...

Marko.
[ strange deja vu @ 04.07.2004. 16:04 ] @
Treba ce masina ipo za to cudo pokrenut. Necu ja moci izgleda ni instalacijski proces pokrenut :D
Nego citao sam da ce longhorn imat tri vrste desktopa. Jedan je taj famozni 3d desktop, jedan vulgaris desktop a zaborivih koji je ovaj treci. No bumo vidil bumo :)
[ Marko_L @ 04.07.2004. 16:45 ] @
A ja se nadam da će imati opciju da se sve te gluposti poisključuju :)
[ degojs @ 04.07.2004. 17:03 ] @
Ona fora (Looking Glass) sa okretanjem prozora i pisanjem po "poleđini" istog je cool :)

A inače Longhorn je još daleko od gotovog da bi moglo da se sudi već sada..
[ popeye @ 04.07.2004. 17:08 ] @
Nikad nije suviše rano za pljuvanje.
[ strange deja vu @ 04.07.2004. 18:40 ] @
NIkad nije rano. NIkad :))
Nego i ja se nadam da ce se ta sva sranja moci iskljucit. Mrzim kad je previse kicast. Cak mi se gade u windoze xp ono zahebavanje sa boja onda onaj pas sto iskace kad predrazujes. Ne bi da smo u vrticu.
[ formeye @ 05.07.2004. 07:02 ] @
Da li ste culi da je neka budala napravila XP temu za najlepsi OS - MacOS X?

Ne znam da li bi se iko zdrave pameti opredelio da skloni Aqua ili Brushed Metal i-face i da stavi XP-ov.
[ degojs @ 05.07.2004. 07:12 ] @
Citat:
Longhorn-ov GUI i nije trodimenzionalan vec koristi DirectX za rendering pa otuda (a u marketinske svrhe) 3D u nazivu. Inace to okretanje prozora po uglom od 60 stepeni, razna krivljenja i sl. su samo radi demonstracije mogucnosti.


Odakle ti to? Vidi ovo.. :)

[ degojs @ 05.07.2004. 07:23 ] @
Citat:
Da li ste culi da je neka budala napravila XP temu za najlepsi OS - MacOS X?


Znači budala napravila temu za najlepši OS :)) Kakva rečenica, oksimoron na kvadrat :)))

A guru će verovatno da napravi temu za neki ružni GUI sa Linuxa :)))
[ -zombie- @ 05.07.2004. 08:30 ] @
degojs: odakle ova slika.. nije lepo tako da baciš kosku, bez mesa.. ;)

nego, nije to samo po sebi neki dokaz.. to su mogli da budu samo par iskrivljenih prozora, jedan preko drugog (samo me senka malo buni ;).

a sa treće strane, looking glass stvarno i nije neka mudrost za isprogramirati.. tu ima vrlo malo od 3Da. samo se 2D slike (programi, HDCovi) lepe na (DirectX) 3D projekcije.. to bi čak i na postojećim windowsima bilo relativno lako zameniti (samo se re-rutira GDI.dll i možda još par biblioteka da ne crtaju direktno na ekran, nego da budu običan "proxy" prema DirectX-u)..


Citat:
formeye:
Ne znam da li bi se iko zdrave pameti opredelio da skloni Aqua ili Brushed Metal i-face i da stavi XP-ov.


pravo da ti kažem, meni se od osX-a najmanje sviđa izgled. mislim, imaju par finih detalja, ali mi je generalno previše izforsiran..

a naravno, kada bih ga već menjao, sigurno ga ne bi zamenio sa XPovim, jer je on isto takođe napucan (samo možda malo manje)..
[ caiser @ 05.07.2004. 08:37 ] @
Citat:
degojs: Odakle ti to? Vidi ovo.. :)


Da, da. Strava je taj PhotoShop. :-pppp
[ degojs @ 05.07.2004. 15:03 ] @
Evo šta sam danas napravio u Photoshopu :)))

http://www.windowsdevcenter.co...004/05/18/longhorn.html?page=3

zombi, ako imaš još uvek onaj poslednji Longhorn build, trebalo bi da to može i kod tebe da se uključi.



Nije loše a? Za nešto što je još min 2 godine daleko :)))

Inače ovih dana su prikazivali i video u kom su pojašnjavali baš programiranje pod Longhornom, a vezano za 3D GUI. Pa, nema govora o tome da nema pravi 3D.

Hehe..

[ popeye @ 05.07.2004. 15:46 ] @
Hehe, očekujemo izlazak prvog multimedijalnog 3D virusa...

Your virus just got better! :P
[ degojs @ 05.07.2004. 15:53 ] @
Sinko, na Windowsu su i virusi 10x kompleksniji od bilo koje aplikacije na Linuxu.

Uuuuu, na Linuxu imamo pwd i ping komandu... e to je OS i po, a mi gurui do jaja :)))
[ popeye @ 05.07.2004. 15:55 ] @
Citat:
degojs: Sinko, na Windowsu su i virusi 10x kompleksniji od bilo koje aplikacije na Linuxu.


Pazi kad se slažemo. Koliko virusa dolazi u osnovnoj instalaciji Windowsa? ;=)
[ Ivan Dimkovic @ 05.07.2004. 15:56 ] @
Ovaj... hmm, popaje... mozda ce Linux kad se pojavi longhorn biti ipak malo vise "juzer-frendli"... iliti neces morati da rekompajliras kernel za winmodem... mountujes floppy kad menjas disketu i da imas jedinstven clipboard ;-)

To je ono cuveno "stizanje windowsa" :)
[ degojs @ 05.07.2004. 16:01 ] @
Ma nema šta da kaže, video ove screenove, pa počeo o virusima, a kad počnu o virusima, to je znak da 'oće da crknu od muke zbog nečeg :))))

Eto ti Linuxovaca.. onaj moj prvi post ovde, ja lepo pohvalio neku caku iz Looking Glass, a vidi popaja, k'o i ovi ostali, te kao odakle ti slika, te ne može to biti 3D, te Photoshop.. hehehe :))))
[ popeye @ 05.07.2004. 16:02 ] @
Samo to što si rekao za clipboard stoji i stvarno se slažem. No, voleo bih i na Windows-u da imam poslednjih 10 stavki u istom.

Da ne zaboravim, Windows je pun špijunskih programa koji rade za CIA i NASA agencije. :P
[ popeye @ 05.07.2004. 16:05 ] @
Citat:
degojs: Ma nema šta da kaže, video ove screenove, pa počeo o virusima, a kad počnu o virusima, to je znak da 'oće da crknu od muke zbog nečeg :))))


Menjam kernel na desetak servera, a ništa bolje od advocacy foruma za lečenje frustracija (reče neki Windows programer i pljucnu na Linux). :)
[ degojs @ 05.07.2004. 16:10 ] @
Puče čovek zbog dva screenshota.. :)
[ popeye @ 05.07.2004. 16:12 ] @
Trn u oku.
[ Ivan Dimkovic @ 05.07.2004. 16:13 ] @
Citat:

Samo to što si rekao za clipboard stoji i stvarno se slažem. No, voleo bih i na Windows-u da imam poslednjih 10 stavki u istom.


:) Pa pazi, da vam se to implementira - kukali bi ste kako windows aka memoriju, jer negde treba drzati sav taj clipboard :) No, kako je to vec implementirano u Office-u verujem da ce se naci u jednoj od sledecih verzija njinjdonjz-a

Citat:

Menjam kernel na desetak servera, a ništa bolje od advocacy foruma za lečenje frustracija


S'o, stigao nov hardware pa mora da se kompajlira kernel? ;-) Ili neki buffer overflow? :)

[ popeye @ 05.07.2004. 16:17 ] @
Fuckin' multiple kernel vulnerabilities...

http://forums.gentoo.org/viewtopic.php?t=193642

K'o da ga je Microsoft pisao...
[ Dragi Tata @ 05.07.2004. 17:00 ] @
Pa lepo kaže Rusinovič da su Linux i NT sve sličniji, a oni gurui uhvatiše da ga pljuju iz čista mira, cccc.
[ blaza @ 05.07.2004. 17:07 ] @
Rotiranje prozora! Cemu to sluzi? Nema apsolutno nikakvu upotrebnu vrednost.
Sta ce jos "pametno" smisliti za 2 god?
[ formeye @ 05.07.2004. 17:12 ] @
@degojs
Izgleda da ne znas sta je oksimoron, sta je kvadrat ili, jednostavno, zaboravio si jednu rec u mojoj recenici. :)

Citat:
Sinko, na Windowsu su i virusi 10x kompleksniji od bilo koje aplikacije na Linuxu.

Koji strasan OS... I programi koji prakticno nista ne rade, su prekomplikovani... Ne vidim poentu ovog posta.

@degojs
Evo ti jednog 'ruznog' guru i-facea



[Ovu poruku je menjao formeye dana 05.07.2004. u 19:28 GMT]

[Ovu poruku je menjao random dana 08.07.2004. u 13:00 GMT]
[ popeye @ 05.07.2004. 17:19 ] @
Citat:
Dragi Tata: Pa lepo kaže Rusinovič da su Linux i NT sve sličniji, a oni gurui uhvatiše da ga pljuju iz čista mira, cccc.


Ništa novo. Mislim da smo se čak i ovde, na advocacy forumu, u jednoj temi složili da će u budućnosti operativni sistem predstavljati sve manji faktor, a da će aplikacije/servisi sve više dobijati na značaju.

Pljuvanje iz čista mira, gde li sam to već čuo/video/pročitao... ;)
[ degojs @ 05.07.2004. 17:36 ] @
@formeye: OK, nisam te dobro razumeo - pošto znam da postoji i Windows XP tema (za Windows XP) koja izgleda kao MacOS X.

Citat:
Koji strasan OS... I programi koji prakticno nista ne rade, su prekomplikovani... Ne vidim poentu ovog posta.


Ukazaće ti se :)
[ formeye @ 06.07.2004. 18:07 ] @
Citat:
degojs:
Ukazaće ti se :)


Kad? O, veliki Strumfe? :)))
[ dinke @ 06.07.2004. 18:48 ] @
Citat:
formeye:
Citat @ degojs:
Sinko, na Windowsu su i virusi 10x kompleksniji od bilo koje aplikacije na Linuxu.

Koji strasan OS... I programi koji prakticno nista ne rade, su prekomplikovani...

Rade rade i te kako :)
[ degojs @ 06.07.2004. 19:12 ] @
Rekoh već, razlika je kao život u velikom gradu (Windows) i na planini (Linux). Fino odeš na selo na neku čuku, pa nema bato problema - nema saobraćaja (1% korisnika), nema kriminalaca (virusa), odmarate (nema aplikacija), sve ručni rad (udri po konzoli), nema telefona (ne možete da podesite modem), devojke sve poštene (GPL).. sve bajno.
Zato vi i držite Windows na drugoj particiji, valja nekad sići sa planine da se vidi dokle je stigla pokvarena civilizacija, pa beži onda nazad :)))



Linux dolazi u grad: điha konjo.. đihaaa!!!

[Ovu poruku je menjao degojs dana 07.07.2004. u 02:52 GMT]
[ Nabukodonosor @ 06.07.2004. 23:38 ] @
Pa ti si genije!!!! Evo valjam se po podu od smeha!!! he he!! Ne mogu da verujem!
[ degojs @ 07.07.2004. 00:58 ] @
Vidim Marjane ti si iz Kraljeva, pa reci bre, nije li lepo gore na Goču? Ono: vazduh, jela i bukva, mir i tišina, medo i zeka, a u koji potok da se nagneš možeš vodu da piješ.. idi bre, pa to je fantazija.

A u gradu? Ijoooooj... zagađenje, ludaci jure automobilima, komšija iznad se u 2 posle ponoći opet svađa sa ženom, u busu pazi dobro da te ne ojade za novčanik, narkomani, kurve, užas bre..
[ Nabukodonosor @ 07.07.2004. 01:03 ] @
Prvo, ja ne zivim da Gocu, a drugo, ja sam zaista na tvojoj strani, nije mi jasno sto mene napadas?!
[ degojs @ 07.07.2004. 01:09 ] @
haha, ma ne napadam te bre uopšte, potpuno si krivo razumeo :)

Vidim da si iz Kraljeva, pa znam da je Goč tamo blizu, a ja sam bio gore nekoliko puta.. pa kontam mora da si i ti nekad otišao gore, da mi posvedočiš kako je lepo tamo.
[ Nabukodonosor @ 07.07.2004. 01:12 ] @
Aaa, OK. Ma slabo ti ja idem po tim planinama. Pa vidis da sam na XP-u.
[ degojs @ 07.07.2004. 01:22 ] @
E pošto si na XP-u da ti odam jednu tajnu: kad poludiš više od virusa i stresa od rada sa Windows-om, ubaci onaj Linux-on-CD (npr. Knoppix). Nema ništa bre, al' to se i traži - mir :)
[ Nabukodonosor @ 07.07.2004. 01:32 ] @
Pa na sta ti ja licim, na penzionera?
[ formeye @ 07.07.2004. 06:40 ] @
Ljudi na planani duze zive...

Nego, da sad pocnemo da se prepucavamo oko web browsera ;) Ovo je postalo dosadno

Inace, ako mi pogledate profil - na fotki sam ja kako visim na planinarskom uzetu i penjem se ;)
[ caiser @ 07.07.2004. 07:20 ] @
Citat:
degojs:A u gradu? Ijoooooj... zagađenje, ludaci jure automobilima, komšija iznad se u 2 posle ponoći opet svađa sa ženom, u busu pazi dobro da te ne ojade za novčanik, narkomani, kurve, užas bre..


Truli zapad, nema sta. :)

Nego zaboravio si jednu mnogo bitnu stvar. Na planini nema puno spijuna u stranih placenika. Sve je to samo posten svet. A i oni strano_placenicki sateliti koji snimaju sve, ne mogu nista od silnog drveca. :)
[ degojs @ 07.07.2004. 07:54 ] @
Evo vam je :D
Citat:
Miroslav Konzola:

Ja sam rođen u cveću livadaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....
...
Gajih dobre konje i voloveeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee....
..
I sad opet svoga vranca Linuxa jašem
i u krčmi krčmim svoja stada,
kitim svirce i razbijam čaše
i proklinjem devojku iz grada.



[ tdjokic @ 07.07.2004. 14:03 ] @
@degojs: Mnogo ti lepo ovo konjche, prosto se 'cuje' kako klopoce "Knopp, Knopp ... Knopp, Knopp (-ix)..." - bas zvuci prirodno i ekoloski (nije reklama, chasna pionirska ...)
[ Dragi Tata @ 07.07.2004. 15:04 ] @
Citat:
Nabukodonosor: Prvo, ja ne zivim da Gocu, a drugo, ja sam zaista na tvojoj strani, nije mi jasno sto mene napadas?!


Degojs prvo puca pa onda pita ko ide. Šta ćeš, ne može se drugačije sa ovim Linuxovcima
[ -zombie- @ 08.07.2004. 10:27 ] @
Citat:
degojs:
Zato vi i držite Windows na drugoj particiji, valja nekad sići sa planine da se vidi dokle je stigla pokvarena civilizacija, pa beži onda nazad :)))

     [img][att_url][/img]
[ degojs @ 08.07.2004. 10:37 ] @
Citat:
zombie:

OS: Dugorogi Prozori(TM)
(.. windows nt 6.0..)


Sišao ti malo da vidiš šta ima a? :) A ovaj wallpaper si stavio da te seća na Linux i livadu? E, šta ti je nostalgija.. :)
[ random @ 08.07.2004. 11:05 ] @
Citat:
degojs:
[...] sve ručni rad (udri po konzoli), [...]


Bogami i u Longhornu će da se „udara po konzoli“ (vidi feature zvan MSH/Monad).
[ degojs @ 08.07.2004. 11:22 ] @
Video sam i već sam odgovorio Dekiju, ali pazi, na Longhornu ti to ne moraš da koristiš, a kod ovih mora. Al' dobro, oni se tim i diče.
[ random @ 08.07.2004. 11:40 ] @
Pa ne mora. Sve zavisi kakvi su ti prohtevi. A i u Windowsu ako hoćeš da uradiš nslookup ili traceroute lakše ti je da digneš cmd.exe nego da instaliraš neki program „sa treće žurke“.
[ degojs @ 08.07.2004. 11:48 ] @
Tačno, ali mislim da je ipak nerealno da kažemo da je Windows jednako orjentisan na konzolu kao i *nix sistemi. Da nisam skoro probavao 2 linuxa, RedHat 9 i Mandrake 10, možda ne bih znao, ovako..
[ random @ 10.07.2004. 14:04 ] @
Pa, činjenica je da većina programa koji ne moraju da imaju GUI na Linuxu postoji u (najčešće jako kvalitetnoj) CLI varijanti. Ovo je jako zgodna stvar, jer Linux omogućava potpuno funkcionalan rad na udaljenoj mašini (administraciju) samo korišćenjem običnog SSH klijenta, sa bilo koje platforme (Unix, Mac, Windows, PalmOS ako hoćeš). Baš ta „orijentisanost na konzolu“ (uzgred budi rečeno, konzola != terminal != komandna linija) je razlog zbog koga se mnogi programeri, administratori, i ljudi koji rade sa ovakvim sistemima osećaju u njima mnogo udobnije. Instant-skriptabilnost svakodnevnih zadataka naprosto nije moguća kroz GUI, komplikovanije operacije bez jezika kojim bi objasnili sistemu šta nameravamo da uradimo1 naprosto moraju da se rade „peške“. Činjenica je da je tastatura u dobrim rukama mnogo moćnija od miša.

________________
1 npr. „skini mi 5 fajova sa nekog ftp-a, zatim proveri poštu za sve korisnike, zatim prekini vezu sa internetom, izbekapuj mi e-mail arhivu i nakon toga ugasi sve računare u kući“, sve to dok ja spavam. Primeri su bezbrojni, namerno navodim jedan iz „kućne radinosti“.
[ degojs @ 10.07.2004. 16:14 ] @
Citat:
Činjenica je da je tastatura u dobrim rukama mnogo moćnija od miša.


U čijim rukama? Prosečnog desktop korisnika ili nekog ko godinama vreme provodi uz kompjutere, a još ga i zanima programiranje?
Pa dobro si rekao - "tastatura u dobrim rukama", slažem se. Ali onda pričamo o programerima i programiranju praktično. Mislim da tu tek Linux i Windows ne mogu da se porede. Svaka igrica meseca na Windowsu je svetsko čudo za bilo šta na Linuxu.
[ Dragi Tata @ 10.07.2004. 16:40 ] @
Šta, sad smo kao ozbiljni? Hajde da i ja probam malo. Tastatura je naravno moćnija od miša (da nije glupih web browsera uopšte ne bih koristio miša ni sa GUI aplikacijama) i Windowsu fali dobra konzola, mada ljudima koji se ozbiljno bave računarima ne bi trebalo da bude problem da skinu Cygwin. Meni je samo smešno što indijanci koriste svoje (sumnjivo) poznavanje konzole kao dokaz da su pametni, a optužuju one koji ne koriste konzolu da su glupi. Što, je li Unix konzola atomska fizika? Koristio sam sh još 1992 - trebalo mi je pola sata da počnem da se snalazim, a par dana da postanem produktivan. Je li npr doktor biologije koji ne zna konzolu manje inteligentan od Linux-indijanca?
[ Gojko Vujovic @ 10.07.2004. 17:04 ] @
Što se mene tiče, ti koji se ne snalaze bez miša ne treba ni da koriste računare. Tu je xbox, tu je veš mašina, tu je webtv, i biće sve više takvih sa i bez interneta.. sve je to kliktabilno i lepo, šta će im(vam?) pc?
[ dinke @ 10.07.2004. 17:08 ] @
Citat:
Dragi Tata: ...Je li npr doktor biologije koji ne zna konzolu manje inteligentan od Linux-indijanca?

Hehe, ovo me podsetilo na jednu interesantnu priču koja sledi...
Pošto sam neko vreme radio na PMF-u imao sam iskustva da upoznam "inteligenciju" pojedinih doktora biologije. Evo ti jedno od iskustava moje koleginice D.A. koja je tamo davala support takvim pacijentima (koju možda i poznaješ pa možeš priču i lično da proveriš) i dragog nam doktora (u daljem tekstu Dr):

Citat:
Dr: "Dobar dan, imam problem, ne radi mi kompjuter."
D.A.: "U kom smislu ne radi ?"
Dr.: "Pa ne znam. Nešto ne radi."
D.A.: OK, idemo kod Vas da pogledamo".

Problem na compu ... Dr. obrisao ručno windows dir. Kaže nije imao prostora na disku pa je morao da obriše neke "nepotrebne" podatke. OK, koleginica mu objasni kako tu stvari funkcionišu, da to više NIPOŠTO ne sme da radi, reinstalira mu makinu i sve ok ... do sledećeg dana.
Citat:
Dr: "Dobar dan, izinite, ali ja PONOVO imam problem, opet ne radi kompjuter."
D.A.: "O.K. A šta je sada ?"
Dr.: "Pa ne znam. Isto kao i juče, pre vaše intervencije".
D.A.: OK, a jel ste radili nešto od juče ?".
Dr: "Ništa, samo sam ponovo malo obrisao neke nepotrebne podatke"


[ Dragi Tata @ 10.07.2004. 17:53 ] @
@Gojko: Izvini, ali koješta. Arhitekti treba da koriste AutoCAD i ako ne znaju konzolu. Lingvisti (sa kojima ja radim) i koji su većinom vrlo inteligentni ljudi ne žele da se bakću konzolom, ali itekako dobro koriste Trados i slične aplikacije. Mogao bih da nabrajam ovako do sutra.

@dinke: Ti doktori biologije nisu pokazali neinteligenciju, već nepoznavanje računara. Zamisli kako bi se tvoja "pametna" koleginica osećala da oni krenu da joj objašnjavaju detalje iz svoje struke. Kako bi bilo da npr zidari krenu da se potsmevaju astronomima da su glupi jer ne umeju dobro da mešaju beton?

Uopšte, tendencija je kod IT (polu) profesionalaca da sebe smatraju jako pametnim, ali to je po meni snobizam bez pokrića, a često i nevaspitanje kad se potcenjuju druge struke.
[ degojs @ 10.07.2004. 18:10 ] @
Pored ovog što je Tata rekao za primer koji je naveo Dinke, samo bih dodao da primer ODLIČNO pokazuje koliko su drugi, normalni ljudi (a ne computer geeks kao mi) često totalno nezainteresovani da nauče nešto više vezano za kompjutere. Obajsniš mu, on kao "da, da" i za 2 dana opet uradi isto. Pa uradi, zato što te nije ni slušao niti ga interesuje.

Zato i ne mogu da kliknu tri puta i uključe firewall, zato otvara I_LOVE_YOU.exe attachmente, zato i radi ulogovan kao admin, itd, itd.

Ne treba te ljude kriviti zbog toga niti ih vređati..
[ dinke @ 10.07.2004. 22:55 ] @
@Dragi Tata: Očigledno da si zaboravio kako se ovde Magistrira / Doktorira, no pošto si već par godina u USA ne krivim te zbog amnezije :) U svakom slučaju ovaj gornji primer sam stavio više zabave radi nego da bih ne daj Bože dokazivao kako su Biolozi glupi. Izvinjavam se ako je tako zvučalo.

@Degojs: Slažem se, ali ne u potpunosti. Evo primer automobila. Ja sam recimo kompjuterski geek, ali zato sam vrlo tanak sa automobilima. Upalim ga, odvezem se, i ne brinem bas preterano kako radi. Kad nesto treba da se odradi na njemu ja ga odvezem u servis, pitam majstora koliko i zdravo. Još uvek mi nije palo na pamet da povećavam kapacitet prtljažnika tako što ću motor da izbacim iz automobila :)
[ degojs @ 10.07.2004. 23:35 ] @
A njemu bi palo na pamet da poveća prtljažnik tako što će izbaciti motor? :)

Motor i nije baš jednostavno izbaciti. Zbog samog obima posla neka lampica bi ti se upalila u glavi - da možda nešto neće biti kako treba.

I ti i on znate šta je motor u odnosu na automobil, zato ga nećete ni dirati. Ti znaš šta je Windows folder u odnosu na OS, a on ne. I to je to.

Na kraju, naplati mu i to je to :) Ljudi i inače zarađuju tako što nije moguće da svi znamo sve, osim par likova na Advocacy :)))
[ Dragi Tata @ 11.07.2004. 00:27 ] @
Citat:
dinke: @Dragi Tata: Očigledno da si zaboravio kako se ovde Magistrira / Doktorira, no pošto si već par godina u USA ne krivim te zbog amnezije :)


<ironija>Ma kakvi zaboravio. Ja sam magistrirao tako što sam mentoru odneo flašu viskija i paklo Malboroa...</ironija>

Uglavnom ne sporim da ima budaka i među doktorima nauka, ali je to čak i kod nas pre izuzetak nego pravilo. Evo, ako bismo argumenta radi pretpostavili da dr Ivan Gutman sa tvog PMF-a ne zna da radi u konzoli (nemam pojma da li zna ili ne zna), da li bi to tebi dalo za pravo da posumnjaš u njegovu inteligenciju?

Citat:
dinke:
U svakom slučaju ovaj gornji primer sam stavio više zabave radi nego da bih ne daj Bože dokazivao kako su Biolozi glupi. Izvinjavam se ako je tako zvučalo.


Samo pokušavam da kažem da poznavanje rada na računaru uopšte, a posebno poznavanje rada u tekstualnoj konzoli nije nikakav pokazatelj inteligencije. Ako se slažemo u tome, onda možemo da zaključimo razgovor na tu temu.
[ axez @ 11.07.2004. 11:32 ] @
Citat:
Dragi Tata: Samo pokušavam da kažem da poznavanje rada na računaru uopšte, a posebno poznavanje rada u tekstualnoj konzoli nije nikakav pokazatelj inteligencije. Ako se slažemo u tome, onda možemo da zaključimo razgovor na tu temu.



Niti je umece kliktanja misem i njegovo preterano koriscenje pokazatelj da je nesto user fiendly ili bolje.
[ dinke @ 11.07.2004. 14:02 ] @
Citat:
Dragi Tata: Evo, ako bismo argumenta radi pretpostavili da dr Ivan Gutman sa tvog PMF-a ne zna da radi u konzoli (nemam pojma da li zna ili ne zna), da li bi to tebi dalo za pravo da posumnjaš u njegovu inteligenciju?

dr Ivan Gutman verovatno zna da radi u konzoli, obzirom da je (barem dok sam ja još uvek radio na fakultetu) imao instaliran win3.11 i nije želeo nizašta na svetu da mu neko stavi neki win9x.

Citat:
Dragi Tata: Samo pokušavam da kažem da poznavanje rada na računaru uopšte, a posebno poznavanje rada u tekstualnoj konzoli nije nikakav pokazatelj inteligencije. Ako se slažemo u tome, onda možemo da zaključimo razgovor na tu temu.

Ma slažem se 100%.
[ Marko_L @ 11.07.2004. 15:22 ] @
Citat:
dr Ivan Gutman verovatno zna da radi u konzoli, obzirom da je (barem dok sam ja još uvek radio na fakultetu) imao instaliran win3.11 i nije želeo nizašta na svetu da mu neko stavi neki win9x.

Errr, ovaj, a kakve veze ima konzola sa win-om 3.11 ?
[ srki @ 11.07.2004. 15:31 ] @
Windows 3.11 se startuje iz konzole.
[ Marko_L @ 11.07.2004. 15:52 ] @
Tako što se ukuca win i pritisne ENTER :) Guru potez, nema šta :)
[ degojs @ 11.07.2004. 17:50 ] @
Napredni korisnici su to imali u autoexec.bat :)
[ BlueIce @ 15.07.2004. 20:49 ] @
Još malo napredniji su znali i za "config.sys" :)