[ plavsa2 @ 04.07.2004. 14:24 ] @
pokusaj konektovanja na IRC server se zavrsi porukom:

-skysnolimit.serveirc.com- [ Blocked by Zone Labs Security ]

kako dozvoliti mIRC u ZoneAlarm firewall-u ?
[ Marenović Slaviša @ 05.07.2004. 13:10 ] @
Zone alarm-Program control- i tu cekiraj da mIRC program koji koristis ima acess odnosno pristup ka internetu.
Kada te ZA bude pitao da li da dopusti da se IRC konektuje na internet cekiraj ALOW
i REMEMBER SETTINGS
Ovo govorim napamet, probaj, ja ne koristim irc vec dugo pa ti nije provereno....
[ plavsa2 @ 07.07.2004. 10:36 ] @
opet nece

ZA se u opste ne javlja kad startujem mIRC, samo u mIRCU se ispise:

-skysnolimit.serveirc.com- [ Blocked by Zone Labs Security ]
-
*** Disconnected

[ Safet Beriša @ 07.07.2004. 13:17 ] @
Verovatno zato što si mu već rekao da ne propušta i da te više ne pita pa ćeš sad to morati da uradiš ručno.

Ja koristim ZA 4.5 i ovde se to ovako radi - otvoriš prozor ZA, s leve strane odabereš Program Control i onda s desne odabereš tab Programs i u listi programa nađeš mIRC. U polju Internet u okviru polja Access pored mIRCa bi sada trebao da ti stoji X. Klikni na njega i iskočiće ti meni u kojem treba da odabereš Allow. Sad bi sve trebalo da radi. Ako odmah ne bude radilo probaj da restartujes mIRC.
[ Safet Beriša @ 10.07.2004. 03:18 ] @
Evo sad sam i ja instalirao novi ZA i primetio istu stvar, tako da sad imam i adekvatan odgovor. Da bi propustio mIRC ideš na IM Security > Settings pa klikneš na Advanced... i isključiš opciju Block IRC.
[ LaMpiR @ 24.08.2004. 22:48 ] @
JA sam koristio zonea alarm. Kada neki program trazi acces na net ispise ti poruka fino zone alarm da li da mu das ili ne...