[ DarMar @ 04.07.2004. 15:39 ] @
Kako se moze prebaciti neki vec instalirani software sa jednog na drugi PC u Windowsima (potrebno u slucaju kad nemate instalacisu verziju software-a) jer se pri instalacijskoj proceduri u registry base, SYSTEM DIRECTORY itd. zapisuju gomilu stvari?
Dajte predlog o nekom software-u (TOOL) koji ce recimo pratiti instalaciju (slicnim uninstaller-ima, Pr. Ashampoo Uninstaller) ali koji je glavno namenjen za gorenavedenu stvar!?

Hvala
[ cicika @ 08.07.2004. 03:50 ] @
Malo komplikovanija varijanta. U RegEdit nadjes taj software koji zelis da prebacis na drugi hard... HKEY_CURRENT_USER\Software, nadjes te registre, zapises brojeve, i ostalo... Onda Edit\New Key i napravis... Posle toga samo iskopiras kompletan software, bez kompresije, isljucivo direktno kopiranje.
Na hardu na kom je program regularno instaliran, nadjes u RegEdit sve moguce zapise koji postoje o datom programu i napravis apsolutno iste na drugom kompu. Sve to mozes da nadjes, najcesce samo preko imena programa ili preko naziva foldera u Program Files-u.

Moze da ti se desi da, pri startovanju "iskopiranog" programa zafale neki .dll fajlovi. Svaki program kaze koji mu fali. Te fajlove naknadno nadjes u C:\windows\system ili C:\windows\system32 i iskopiras ih na isto mesto gde si ih i nasao. Trebalo bi da upali!
[ borstale @ 08.07.2004. 07:03 ] @
Cicika, jel si ti ovo probala ili samo onako teoretski? Ja sam probao pre jedno godinu dana ( čisto da vidim kako to funkcioniše) . Postupak je međutim malo obrnut. PRVO se iskopira kompletan softwere pa onda regedit, inače neće (mada ne znam zašto, ali probao sam). Sve drugo što si rekla je O.K.
[ DarMar @ 08.07.2004. 10:18 ] @
Sve ste ovo lepo rekli Cicka ali to je malo komplicirano (moras peske sve raditi, a i ko zna dal ces "uloviti" sve registry key instaliranog software-a - moze da radi ali ne u potpunosti) pa upravo i zato sam postavio ovu temu o eventualnom nekom tool software-u koji ce pratiti instalaciju t.j. namenjen je za to...
[ filo @ 08.07.2004. 10:33 ] @
a start->run->migwiz
bar ce donekle da pomogne
[ cicika @ 09.07.2004. 20:35 ] @
Citat:
PRVO se iskopira kompletan softwere pa onda regedit


To sam i mislila, naravno. Kod mene je WinXP re-instaliran preko nekih programa, nisam htela da formatiram hard kad je trebalo ponovo da instaliram glupi XP, i o tim programima ne postoji nikakva informacija u registrima i on naravno rade, kako - nemam pojma.

Citat:
ali to je malo komplicirano


To sam i rekla na pocetku.
[ byTer @ 09.07.2004. 22:10 ] @
A Nortonov CleanSweap?